Kardynał Antonio Dos Santos Marto z Leirii-Fatimy ogłosił oficjalnie, że w jego diecezji pewne rozwiedzione pary żyjące w związku cywilnym przyjmują Komunię święto, na co otrzymały pozwolenie.

Hierarcha powołuje się na zapisy zawarte w adhortacji papieskiej Amoris Laetitia. Kard. Antonio Dos Santos Marto przyznał to w artykule, który publikuje portugalski dziennik „Jornal de Noticias”.

Chodzi o osoby, które rozstały się ze swoimi sakramentalnymi małżonkami i żyją razem z innymi osobami, w związkach cywilnych. Niektóre z takich par otrzymały zgodę na przyjmowanie Komunii świętej „jak każdy katolik”. Hierarcha dodaje, że trzy kolejne pary podążają wciąż „drogą rozeznania”, która ma im niebawem pozwolić na przyjmowanie Komunii świętej. Kardynał twierdzi, że konieczne jest do tego wykazanie „dobrej wiary i relacji z Bogiem”.

W gazecie kardynał dodaje też:

Nie znaleziono jeszcze ścieżki dla rozwiedzionych małżonków, która pozwoliłaby im przywrócić życie Kościoła i wspólnoty chrześcijańskiej, co w tym przypadku może doprowadzić do pełnej integracji sakramentów. Nikt nie może zostać potępiony na zawsze, tak powiedział papież”.

dam/pch24.pl,lifesitenews.com