Porażający raport o ludobójczym prześladowaniu chrześcijan - zdjęcie
06.05.19, 13:35Fot. Gil Garza via Pexels, CC 0

Porażający raport o ludobójczym prześladowaniu chrześcijan

15

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, 80% osób prześladowanych ze względów religijnych to chrześcijanie, stwierdza opublikowany w Wielkiej Brytanii raport a w wielu przypadkach prześladowania zbliżają się do definicji ludobójstwa, przyjętej przez ONZ.

Raport, przygotowany przez anglikańskiego biskupa Philipa Mounstephena został zamówiony przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Jeremego Hunta w grudniu. Wybuchł wówczas skandal, gdy rząd brytyjski nie zaproponował azylu chrześcijance z Pakistanu, Asi Bibi, która została po ośmiu latach uniewinniona od zarzutu bluźnierstwa i próbowała wydostać się z tego kraju.

Raport stwierdza, że chrześcijanie, którzy stanowili jedną piątą populacji Bliskiego Wschodu, dzisiaj stanowią zaledwie 5 procent – reszta została zabita albo uciekła stamtąd. Chrześcijanie są tam prześladowani, dyskryminowani, wypędzani z domów, aresztowani i zabijani – a uczestniczą w tym rządy i rządowe media, wywołujące i podsycające nienawiść do chrześcijan. W Turcji, kandydującej do Unii Europejskiej, prezydent Erdogan oskarża chrześcijan, że są agentami Zachodu i zdrajcami kraju. W Arabii Saudyjskiej, gdzie publiczne wyznawanie chrześcijaństwa jest karane, podręczniki szkolne uczą nienawiści do nie-muzułmanów, głównie chrześcijan i żydów.

W wielu krajach prześladowania skupione są głównie na konwertytach z islamu na chrześcijaństwo i na duchownych. Konwersja może być karana śmiercią, jak to się dzieje w Iranie od czasów rewolucji islamskiej w 1979 roku. Prześladowania spotykają chrześcijan też w krajach poza Bliskim Wschodem – zamachy terrorystyczne na Sri Lance pokazały, że nie są bezpieczni również w krajach, gdzie dotychczas czuli się bezpieczni.

Na prześladowania chrześcijan rządy zachodnie nie reagują. Jak mówi minister Hunt „Myślę, że nie reagowaliśmy na doniesienia o prześladowaniu chrześcijan, bo jesteśmy krajem chrześcijańskim z kolonialną przeszłością. W tej atmosferze politycznej poprawności zapominamy, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną i często najbiedniejszymi ludźmi na Bliskim Wschodzie”.

Euroislam.pl

Komentarze (15):

gośka2019.05.7 22:33
a chrześcijanie prześladują LGBT+ i jakoś w porządku?
Oloo2019.05.6 19:19
Na szczęście w Polsce chrześcijanie mają życie idealne i prześladowania im nie grożą ,wręcz przeciwnie.
michu2019.05.6 14:46
Jak będziemy jako chrześcijanie dalej tolerancyjni dla złych ludzi, czeka nas to samo, prędzej czy później.
martacz2019.05.7 8:49
>chrześcijanie >tolerancyjni XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Albert2019.05.6 14:10
"Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie" A to i tak jedynie kropla w morzu potrzeb.
michu2019.05.6 14:51
Po co ta nienawistna sugestia.?... A jakby ktoś tak o krokodylach albo eskimosach napisał?
Albert2019.05.6 14:55
Krokodyle nikomu nic złego nie zrobiły, o ile się nie wpieprzał na ich terytorium bez zaproszenia. Eskimosi tym bardziej.
michu2019.05.6 15:14
A jakby tak o socjalistach albo Niemcach ktoś tak napisał. Chociaż w sprawie Eskimosów to trudno uwierzyć, że w tym narodzie są sami święci, bo raczej o takim wyjątku byłoby bardzo głośno ;). Przykro, że Alberta skrzywdzili jacyś chrześcijanie, ale to chyba nie powód by nienaiwdzieć całej grupy?
Albert2019.05.6 15:36
Żaden chrześcijanin mnie nie skrzywdził, bo mnie się nie da skrzywdzić. Po prostu uważam, że trzeba tego raka jakim jest każda religia zetrzeć z powierzchni Ziemi.
michu2019.05.6 19:36
A co jak ktoś powie, że takich jak Albert trzeba zetrzeć z powierzchni ziemi?
PracownicyUbojniPrześladująChrześcijańskąTrzodę2019.05.6 14:01
Może i zdarzają się prześladowania gdzieś, tam, na afrykańskich czy azjatyckich zadupiach, gdzie kato-misjonarz zwabia do chrzczenia całe osady i wioski, za karton mleka w proszku czy pudło tanich lekarstw. Potem lokalne władze razem z szamanami inspirują niesnaski etniczno-religijne i dzidy lecą w tych świeżo odebranych animizmowi "chrześcijan". Za to w Polsce kler kosi miliardy od państwa, pławi się w złotym luksusie, władze przed nim klęczą w pierwszych ławach a młodzież przed maturą idzie do klero-starucha poświęcić długopisy. Gdyby tego nie zrobili, byliby prześladowani przez kler.
michu2019.05.6 14:49
Dobra dobra, wszyscy trzeźwi wiedzą na kogo ściąga podatki Urząd Skarbowy i komu policja i niezależne sądy boją się tknąć interesów.... Kto ma dostęp do broni i siłowych resortów ten może prześladować ;)
szcze na PiS2019.05.6 13:59
"Chrześcijanie są tam prześladowani, dyskryminowani, wypędzani z domów, aresztowani i zabijani" też mi... W Polsce rozlepia się plakaty Matki Boskiej na tle tęczy! To jest prawdziwe prześladowanie katolików!
anonim2019.05.6 13:52
W świecie mordują chrześcijan a w Polsce kościół wrzeszczy jak to jest prześladowany bo ktoś mówi głośno o księżach pedofilach czy wiesza buciki na bramach kościołów!
mel2019.05.6 14:04
Zamknij się szatańskie nasienie wreszcie.