Podpalił się przed sądem w Świdniku. Nowe doniesienia - zdjęcie
08.11.19, 09:50Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Podpalił się przed sądem w Świdniku. Nowe doniesienia

6

Nowe doniesienia na temat mężczyzny, który wczoraj w Świdniku podpalił się przed gmachem sądu. Lokalne media ujawniły, dlaczego mężczyzna mógł podjąć tak dramatyczną decyzję.

Jak informowaliśmy wczoraj, incydent miał miejsce rano, przed gmachem sądu w Świdniku. 49-letni mężczyzna oblał się przyniesioną przez siebie łatwopalną substancją i podpalił. Policja dotarła na miejsce w momencie, gdy ten zdejmował z siebie płonące ubrania. Udzielono mu pierwsze pomocy i przewieziono do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Dziś sprawę opisuje „Dziennik Wschodni”. Jak czytamy, mężczyzna miał zostawić list. To jednak nieoficjalne doniesienia i śledczy nie chcą ich komentować.

Tymczasem jak się okazuje, mężczyzna i jego rodzice zostali skazani za naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjanta. Chodzi o sprawę z 2016 roku, kiedy to małżeństwo wracając do domu, miało zajechać drogę policjantom. Ci mieli z kolei pojechać za nimi na posesję i „poturbować” parę – kobieta miała złamaną nogę, mężczyzna podbite oko. Policjanci jednak tłumaczyli się, że działali w obronie własnej. Ten wątek sprawy umorzono.

Przed tygodniem jednak cała trójka została w tej sprawie skazana przed sądem, a rodzice mężczyzny otrzymali wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna, który się podpalił, skazany został na pięć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

dam/dziennikwschodni.pl,Fronda.pl

Komentarze (6):

arbiter elegancji2019.11.8 11:23
"gdy ten zdejmował z siebie płonące ubrania" Jeszcze trochę i okaże się, że podpalił nie siebie a jakieś rekwizyty. Tymczasem w katolickiej Boliwii: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25390246,boliwia-protestujacy-zaatakowali-burmistrz-obcieli-jej-wlosy.html#s=BoxOpLink
Mirek T2019.11.8 10:29
Dokończymy reformę sądownictwa ! Sędzia Tuleja już podał się do dymisji ze strachu ! Czekamy na następnych. I nie czekajcie do czasu aż wywieziemy was na taczkach. Oszczędzcie sobie wstydu !
Piotr Nowak2019.11.8 10:28
Apelujemy także do nadzwyczajnej kasty sędziów – podajcie się do dymisji póki was nie wyrzucamy na zbity ryj ! Wy nie jesteście Polakami, wy jesteście prawnikami durniami. Lista sędziów Sądu Najwyższego: Tomasz Artymiuk, Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Bluś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Teresa Flemming-Kulesza, Małgorzata Gensdorf, Janusz Godyń, gen. Dywizji, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, oficer kpt LWP, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Krzysztof Startyk, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk. Wszyscy aktywnymi członkami PZPR, i działacze ZSMP i TPPR, entuzjaści komunizmu, dzieci lub krewni stalinowskich oprawców. Wielu z nich skazywało opozycjonistów, strakjkujących i innych na kary więzienia i represje w nielegalnym stanie wojennym. Wielu z nich jako kontakty operacyjne SB lub agenci SB. Ich członkowie rodzin bliscy i dalsi to w 99,9% komuniści związani z wojskiem, SB, milicją, sądownictwem.
Pisbusters2019.11.8 10:27
Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Antonim2019.11.8 10:10
Bydlacki sąd jak i policja - gdzie jest reakcja rządu czy PiSu.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.8 16:41
pojechali do Australii podpalać las ---nie wiesz o tym debilu