To budujące: popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w akcji Różaniec Do Granic. 7 października będą modlić się wspólnie z innymi uczestnikami, odpowiadając na wezwanie Matki Bożej do ratowania świata modlitwą różańcową. Dziękujęmy, że poprzez natchnienie Ducha Świętego wzięli udział w tej wspaniałej sprawie, która wszystkim wierzącym Polakom leży na sercu!

Ambasadorami Różańca Do Granic zostali: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka.

Wszyscy oni pojawili się  w przygotowanych spotach radiowych i telewizyjnych, w których mówią, czym dla każdego z nich jest różaniec a także zdradzają, w jakiej intencji będą modlić z innymi uczestnikami  Różańca Do Granic w sobotę, 7 października.

Cezary Pazura deklaruje, że podczas akcji Różaniec Do Granic będzie modlił się o miłość. Wyjaśnia też, że popiera tę inicjatywę, bo jest szlachetna w swoich założeniach.

,,Jako ludzie często zapominamy, dlaczego i po co tu jesteśmy. Wydatkujemy czas  i energię na mało ważne sprawy, a ten rodzaj energii, który płynie z różańca, jest konieczny każdemu człowiekowi. Różaniec w swojej istocie łączy nas z Bogiem, ale też wyznacza granice naszego postępowania, a Różaniec Do Granic odbędzie się właśnie na granicach. To nie przypadek''  – mówi Pazura.

Brat Benedykt Pączka zaprasza wspólnej modlitwy o zbawienie:

,,Wspieram tę akcję, aby przypomnieć Polakom, że prawdziwe życie człowieka nie jest tutaj na ziemi, a często demon nas oszukuje, warto przypomnieć, że ono zaczyna się dopiero po śmierci. Dlatego w tym dniu modlimy się o życie wieczne. Różaniec Do Granic pomoże nam odnaleźć sferę ducha, która jest najważniejszą częścią człowieka'' – powiedział zakonnik.

Spoty z udziałem ambasadorów różańca będą udostępniane sukcesywnie na fanpage’u wydarzenia - na Facebooku (https://web.facebook.com/RozaniecDoGranic/) oraz na kanale YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=N-Xmqa0_qrs).

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. Za każdym razem, jako ratunek dla świata Maryja wskazywała pokutę i modlitwę różańcową.

Szczegóły i zapisy: www.rozaniecdogranic.pl

Facebook: https://web.facebook.com/RozaniecDoGranic/

YouTube:https://www.youtube.com/watch?v=N-Xmqa0_qrs

źr:Różaniec do Granic/Fronda

LDD