Paweł Lisicki: Ekumenizm? Zacznijmy od muzułmanów! - zdjęcie
01.12.19, 10:00(fot. screen)

Paweł Lisicki: Ekumenizm? Zacznijmy od muzułmanów!

19

Czy można przybliżyć Boga muzułmanom? 

- 15 listopada papież Franciszek szósty raz z rzędu spotkał się z wielkim imamem, szejkiem społeczności sufitów w Egipcie i jednocześnie rektorem sunnickiego uniwersytetu. W tym spotkaniu uczestniczyli i inni szejkowie i przedstawiciele kościoła. Ogłoszono decyzję o powstaniu Domu Rodziny Abrahamowej. Ten Dom ma powstać na jednej z wysepek należącej do Emiratów Arabskich. W tym domu będzie miejsce dla Żydów, chrześcijan, muzułmanów. Wszyscy się wymienią i będą działali. Zaangażował się osobiście papież Franciszek. Zakładam, że takich domów będzie powstawać więcej, gdzie katolicy będą mogli podejmować radośnie przedstawicieli islami i judaizmu - mówił Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy"

 

- Warto o tym powiedzieć, bo powstanie Domu Rodziny Abrahamowej to realizacja dokumentu z Abu Dabi. Pojawia się tam stwierdzenie, że Pan Bóg chciał w swojej mądrości, żeby ludzie różnili się religiami. Zarówno ten dom, jak i dokument niestety podpisany przez papieża, mamy do czynienia z relatywizmem i synkretyzmem religijnym. Na szczęście nie cały świat podąża tą drogą - dodawał

Jak podkreślił Lisicki, "inaczej dyskutuje się z muzułmanami, a inaczej z agnostykami czy ateistami"

- W przypadku muzułmanów mamy do czynienia z ludźmi wierzącymi, czasem bardzo pobożnymi.Jak przychodzi ramadan, rzeczywiście przestrzegają przepisów. - mówił dziennikarz

Komentarze (19):

Druh Ryszard 2019.12.2 9:02
Trudno ażeby odnieść się do artykułu, jeśli on skończył się nim rozpoczął. Czy redaktor wydania tego nie zauważył ? Znam poglądy redaktora Pawła Lisickiego ( a zarazem pisarza i znawcy nauczania Kościoła Powszechnego ) ale nie będę zgadywał, co powiedział pan Lisicki na dany temat.
rebeliant2019.12.1 16:58
"inaczej dyskutuje się z muzułmanami, a inaczej z agnostykami czy ateistami" - sra się a nie rozmawia wy oderwane od realiów tępe ch***e !!! Jesteście nierobami pozamykanymi w plebaniach i to nie wy macie dzieci, które później są prześladowane przez gangi muzułmańskie, to nie wy idziecie do pracy przez ulice pełne bandytów. Cieszycie się, że ks Jan Macha zostanie świętym, ale niepoprawnie politycznie wam jest to, że brał on udział w POZ - Polskiej Organizacji Zbrojnej (a uzbrojenie jest po to, aby zabić napastnika). Nie widzicie tu w Polsce własnych uchodźców w niebezpiecznych dzielnicach ? Mało wam ?
rebeliant2019.12.1 16:49
To będzie nic innego jak wystawienie własnych owieczek na rzeź, gdyż islamiści też myślą i wiedzą jak się trzeba zachować, gdy ofiara sama im się pcha do bandyckiej jaskini. Żydzi coś tam popajacują, ale oni doskonale wiedzą jacy są bandyci muzułmańscy (innych niż bandytów nie można tam znaleźć) więc nie dadzą się na to wkręcić. Natomiast nasze papamobile samemu będąc w bezpiecznej odległości (chociaż ta topnieje) będzie drzeć do prześladowanych o zachowanie spokoju. W wykonaniu bandziorów prześladowanie kończy się morderstwem rzecz jasna, dodać tu tez trzeba, że ludzie prześladowani już się nie rozwijają. Aż sam sobie stawiam pytanie, czy przypadkiem wierchuszka KK nie otrzymuje kasy za wystawianie najsłabszych na łatwy żer - bo gdyby najsłabsi byli trochę podszkoleni w odwetach, to już nie byliby tak łatwym łupem. Ponadto trzeba zauważyć, że ludzie nie powinni być nakłaniani do pozwalania sobie na prześladowanie, gdyż prowadzić to może do stania się Trynkiewiczem albo innym zwyrodnialcem. Kłania się tutaj zdrowa zasada, że człowiek ma prawo odstrzelić łeb swoim napastnikom.
komu komu nowy bezwonny ZyklonB 2019.12.1 14:36
Jonasik - aaa ... Mam róg wikinga w doopie! O'lala jak dobrze. And you think filthy kike, you can hide? Kehila Israel ma świeżą kaszankę na szabes. Tak tak spotkajmy się pod Lidlem! Przyprowadź pieska, kotka, kózkę, owieczkę. Ty pójdziesz na zakupy a my się zajmiemy twoimi ulubieńcami. Wymasujemy jaja pieskom, opróżnimy je obciągając, kotkom małym paluszkiem dziurkę w doopie nasmarujemy olejkiem "Albert extra Vergin", a kózkom szczególnie owieczkom damy pełną satysfakcje seksualną. Mamy w tym doświadczenie wyniesione z dalekiego Bliskiego Wsch. Tam nasi pradziadowie rżnęli w kichę owce i kozy, na wielbłądy byli za biedni i za mali. My, tj. ja jonasik wraz urbankiem, hartmankiem, michniczkiem, woleńskim, wojewódzkim oraz niemal całe B'nai B'rith, Kehila Israel, Nożyk(do skracania kootasa) w W-wie, będziemy w Krakowie. Łatwo będzie nas nawet w tłumie rozpoznać a raczej "poczuć".
جبل موسى2019.12.1 14:19
جبل موسى من أشهر جبال سيناء، إذ يزوره آلاف السياح؛ فالناظر من أعلى الجبل يتمكّن من رؤية مشاهد جميلة لسلسلة الجبال المحيطة خصوصا في فترتي شروق الشمس وغروبها، ويقع قرب جبل كاترين (جبل طور سيناء)، والذي يوجد فيه دير سانت كاترين، ويحيط بالجبل مجموعة من قمم جبال جنوب سيناء. يوجد في الجبل كنيسة يونانية صغيرة وجامع صغير. كما تسقط الثلوج فوق هذا الجبل شتاءً.
BEA2019.12.1 16:56
Jeśli piszesz post to znaczy, że przeczytałeś tekst w języku polskim. Po co piszesz po arabsku?
Stały czytelnik2019.12.1 12:25
Artykuł jest tak napisany, że właściwie nie wiem, o co chodzi red. Lisickiemu. Pochwala zaangażowanie religijne muzułmanów? Nie chce mi się w to wierzyć.
Reytan2019.12.1 15:47
Jestes idiota w stylu Walesy. Nie rozumiesz o co chodzi,ale sie nie zgadzasz ?
stan2019.12.1 18:11
Posłuchaj cierpliwie na You Tube pod artykułem, to zrozumiesz. Ciekawe, warto.
Stały czytelnik2019.12.1 23:58
Przesłuchałem już, red. Lisicki b. mądrze mówi. Nie rozumiem tylko, czemu redaktor Frondy nie potrafił zwięźle przedstawić głównych tez, które zostały postawione w tym materiale.
Mirek2019.12.1 12:04
Muzułmanie nie mają jednego ośrodka decyzyjnego, który by o wszystkim czy prawie wszystkim decydował tak jak jest to w przypadku katolików . W islamie jest tyle odłamów że każdy sobie rzepkę skrobie . Dlatego rozmowa papieża Franciszka z muzułmanami niewiele tu zmieni . Moim zdaniem zachodni Europejczycy powodowani lewacką głupotą zrobili ogromny błąd wpuszczając niekontrolowane masy muzułmanów . Z tego wykluje się już niedługo ogromne niebezpieczeństwo .
ja2019.12.1 12:39
I taki jest plan.
jozef2019.12.1 10:22
Z agnostykami i ateistami można dyskutować, wyznawców jedynie słusznej religii należy słuchać, z nimi dyskusja jest nie możliwa, jeżeli się nimi nie zgadzasz.
PancerCrystal2019.12.1 10:17
Fronda gadu-gadu, a tu ponoć japońscy naukowcy awizowali swoje przybycie do Warszawy. Od lat pracują nad wytworzeniem syntetycznego pancernego kryształu odpornego na stłuczenie, na razie jednak bez skutku. A tu w Polsce taki samorodek sam się objawił, taki piękny, i chcą go dokładnie zbadać.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.1 10:29
Mnie jakieś tam skośno- okie badać nie będą. !!!!!
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.1 10:13
Dziś w mojej Krakowskiej Kamiennicy Wielka ADWENTOWA promocja. !!!!!Dla Pań z Kółek Różańcowych i Gospodyń Wiejskich oferujemy bezpłatne kursy : 1) Oburęczny Masaż Pały z Akcentem Francuskim i Aktywnym Połykiem !!!!! 2) Praktyczne Wypinanie Sraki w Pozycji na Pieska. !!!!! Po uzyskaniu DYPLOMU 30 minut z MURZYNEM GRATIS. !!!!!!
anonim2019.12.1 10:11
Zanim kogoś kościół będzie przyjmował niech posprząta szambo jakie ma w koło siebie! nadal nic się nie dzieje w sprawie koloratkowych pedofilów i chroniących ich biskupów!
ja2019.12.1 12:38
Księży mamy wspaniałych i wspaniałych wiernych , tych kilku homo... nie zmienia faktu że kościół katolicki to wspaniałe dzieło.
Iza tobie się2019.12.1 14:02
p i e r d o l i