PATOLOGIA WOŚP! Ochroną koncertu kierował inwalida? - zdjęcie
23.01.19, 12:14fot. screen youtube.com

PATOLOGIA WOŚP! Ochroną koncertu kierował inwalida?

5

"To osoba, która ma drugą grupę inwalidzką; już teraz zniszczona przez media" - mówi Dawid Szachta obrońca Dariusz S. aresztowanego ochroniarza firmy Tajfun. Co ciekawe, według zeznań zatrzymanego, nie był on szefem ochrony podczas finału WOŚP w Gdańsku.

"Dariusz S. w trakcie imprezy WOŚP był wyłącznie pracownikiem ochrony. Kierownikiem ds. bezpieczeństwa była inna osoba z ramienia firmy ochroniarskiej Tajfun. Na miejscu zdarzenia był również właściciel firmy ochroniarskiej. Mogę tylko potwierdzić, że Dariusz S. posiadał podpisaną umowę o pracę z firmą ochroniarską zabezpieczającą finał WOŚP" - tłumaczy Szachta, czym kompletnie zmienia obraz wydarzeń. Wcześniej bowiem, zatrzymany Dariusz S. był przedstawiany jako szef ochrony, a przy okazji także współodpowiedzialny za atak nożownika Stefana W.

"Mój klient jest osobą niekaraną, byłym policjantem, który był wielokrotnie odznaczany. Wstępnie od jego żony wiem także, że był nagradzany przez samego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza" - podkreślił adwokat reprezentujący Dariusza S.

Szachta podkreślił również, że jego zdaniem S. został ofiarą całej sytuacji i tego, iż media oraz przedstawiciele władz musieli szybko znaleźć kogoś, kto zostanie twarzą procesu.

"Uważamy, że trwa atak na mojego klienta. Stał się kozłem ofiarnym i trwa nagonka na niego ze strony prokuratury i mediów" - wskazał Szachta.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (5):

Jan2019.01.23 21:04
Zgadza sie że organizacja była fatalna ale co ma do tego WOSP? Czy za zamach Bożonarodzeniowy w Berlinie odpowiada Watykan?
Pat2019.01.23 14:21
Odkąd Donald Tusk po przegranych wyborach prezydenckich rozpętał kampanię nienawiści w Polsce,potrzeba będzie co najmniej dwóch pokoleń do osiągnięcia normalnej narodowej więzi i względnej normalności.Podobnie są teraz "ćwiczeni" Amerykanie po wyborze prezydenta Trumpa.
Jan2019.01.23 12:58
Na meczach piłki nożnej jest podobnie. Dziadki, niepełnosprawni i dziewczyny anorektyczki. I jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Jest to ogólnopolska norma. Zastanawiam się, jak to możliwe, że w PRL-u nikt nie słyszał o ochroniarzach i jakoś udawało się bezpiecznie przeprowadzać różne imprezy. Wniosek jest jeden, to społeczeństwo się nam zbiesiło :)
NiewidomyDozórMienia2019.01.23 12:35
Odkrycie Roku. Ochroniarstwo w Polsce jest zdominowane przez osoby z orzeczoną niepełnosprawnością fizyczną. Dlaczego? Pytajcie rządzących, dlaczego właścicielom firm ochroniarskich opłaca się wyłącznie korzystanie z pracy takich osób. Bo przecież ci właściciele nie zatrudniają niepełnosprawnych z dobrego serca, o nie... Państwowe służby kontroli udają, że nie widzą tego powszechnego zjawiska. Na meczach piłki nożnej widuję "porządkowych" w takim stanie fizycznym, że na widok kibola biegnącego w ich kierunku dostają zapewne zawału. Jest coś nagannego społecznie, że ludzi dotkniętych niepełnosprawnością nieformalnie przymusza się ekonomicznie do wykonywania pracy, która na pewno nie jest im przeznaczona. Przedsiębiorcy nie muszą być moralni. Oni mają maksymalizować zysk, czego wymaga od nich prawo gospodarcze. Jednak państwowe organy kontrolne powinny tę moralność wymuszać.
Michał Pasierb2019.01.23 12:22
Mam nadzieję, że ktoś wreszcie się zajmie patologią istniejącą na rynku usług ochroniarskich,gdzie preferowane są osoby z grupą inwalidzką lub wręcz będące na rencie.