Pat na koalicyjnej szachownicy. Rozmów może wcale nie być   - zdjęcie
20.09.20, 11:51

Pat na koalicyjnej szachownicy. Rozmów może wcale nie być

51

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że nie podejmą pierwsi żadnych negocjacji z koalicjantami, ponieważ to oni zerwali koalicję swoim głosowaniem. Lider Porozumienia Jarosław Gowin twierdzi natomiast, że aby podjąć negocjacje, swoje stanowisko musi najpierw wyklarować ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin udzielił wywiadu dla „Super Expressu”, w którym był pytany czy od momentu głosowania nad „Piątką dla zwierząt” rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim, czy też mają teraz „ciche dni”:

- „Nie nazwałbym tego cichymi dniami, bo w każdej chwili mógłbym sięgnąć po telefon i porozmawiać” – powiedział Gowin.

Dlaczego więc tego nie robi? Bo jak przekonuje, to Prawo i Sprawiedliwość powinno zrobić pierwszy krok:

- „Najpierw kierownictwo PiS musi wyklarować swoje stanowisko. Nie tylko wobec koalicjantów, ale także wobec faktu, że tak wielu posłów PiS zagłosowało przeciwko piątce dla zwierząt. To trochę niedoceniana przyczyna obecnego kryzysu” – wyjaśnił.

Tymczasem zupełnie innego zdania okazują się być politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Marek Suski zapowiedział dziś w Polsat News, że to koalicjanci zerwali koalicję głosując niezgodnie z wcześniej przyjętymi uzgodnieniami, dlatego to oni powinni podjąć ewentualne kroki, aby powrócić na drogę porozumienia. Jeżeli natomiast, jak mówił, takich kroków nie będzie, koalicja zostanie ostatecznie rozwiązana a partia rządząca zdecyduje się na rządy mniejszościowe. PiS natomiast żadnych rozmów nie prowadzi.

Wychodzi więc na to, że rzeczywiście na koalicyjnej szachownicy pojawił się pat i żaden z graczy nie może wykonać żadnego posunięcia.

kak/se.pl, fronda.pl

Komentarze (51):

Jan Radziszewski2020.09.21 15:42
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Alojzy Cedzidło2020.09.20 21:26
Taki zwykły Polak jak ja , nie polityk , nie uczony , patrzy na to, co się wyprawia tej niby solidarnej koalicji, i nic nie kapuje . " Stowarzyszenie Gowin " i podobne " Ziobro " , w 2015 startowało z listy Kaczyńskiego . To zobowiązywało . Nie do bezwzględnego posłuszeństwa . Do współpracy w służbie dla POLAKÓW . Nie wierzę w to ,że godząc się już wtedy na koalicję , nie znali programu partii ,która ich " przygarnęła ." Bo gdyby ich nie "przygarnęła , to co ? Z PSL , Konfederacją , samotnie jak dawny Kukiz dążyli by do stołków? Nie byłoby nieszczęścia , Dla nich . Dla nas , nie wiem . Dziś już co innego . Ich walka o władzę , bo o cóżby innego , to walka o to czy nam zrobić koło gwizdka czy nie . Reasumując . Co to jest ta SOLIDARNOŚC ? Nie mylić z Wałęsą . I co to jest KOALICJA ? Walka o stołki i o własna wydumaną czy prawdziwą rację ? Mam te wątpliwości , bo ta wiedza upubliczniana nie daje mi żadnej wiedzy o powodach tego " braku porozumienia " . Tym bardziej ,że pan Gowin i pan Ziobro już kiedyś mieli problemy ze zrozumieniem po której stronie stanąć .
bogdanus2020.09.20 18:08
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1486975,rekonstrukcja-rzadu-likwidacja-ministerstw.html Nie chodzi o futrzaki a o stanowiska. autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak27.07.2020, 07:00; Aktualizacja: 27.07.2020, 08:54 - Los czterech ministerstw jest już przesądzony. Oto jak będzie przebiegała rekonstrukcja rządu - W dyskusji o rekonstrukcji rządu jeszcze nie pojawiają się konkretne nazwiska ‒ zarówno jeśli chodzi o ministrów do zdymisjonowania, jak i ich następców – wynika z naszych informacji uzyskanych z kilku źródeł w PiS i rządzie. ‒ Dyskusja ma charakter strukturalny. Trwają analizy dotyczące tego, z których ministerstw możemy zrezygnować i kto mógłby przejąć ich kompetencje. Dopiero na bazie tych analiz będą podejmowane decyzje o charakterze personalnym ‒ tłumaczy nasz rozmówca. Głównym celem powakacyjnej rekonstrukcji rządu jest jego radykalne odchudzenie. Już obecny miał być mniej liczny, ale, jak słyszymy, prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chciał generować konfliktów wewnątrz koalicji przed wyborami. Teraz ma większe pole manewru. ‒ Mamy aż 24 konstytucyjnych ministrów. Intencją jest ścięcie ich liczby nawet o połowę ‒ mówi nam polityk PiS. Zobacz także: Jarosław Kaczyński zapowiada rekonstrukcję rządu. "Sądzę, że to nastąpi już zaraz po wakacjach" » Według naszych informacji „miotła” szykuje się też na szczeblu wiceministrów, zwłaszcza sekretarzy stanów, którzy mogą łączyć swoje funkcje ministerialne z mandatem poselskim lub senatorskim. ‒ Przy tej liczbie wiceministrów w randze sekretarza stanu pojawiają się problemy ze skompletowaniem ludzi w komisjach sejmowych. Dlatego to sekretarze stanu w pierwszej kolejności będą zmuszeni do odejścia ‒ twierdzi jeden z działaczy PiS. Cel zmian: skrócenie i uproszczenie procesu decyzyjnego. ‒ Przy projekcie dotyczącym OFE w pewnym momencie nikt już nie wiedział, kto tę sprawę pilotuje. Zaangażowane w to były aż trzy resorty: rozwoju, finansów oraz funduszy i polityki regionalnej ‒ wskazuje jeden z naszych rozmówców. Inny przykład to lex Uber, czyli regulacja mająca ucywilizować sytuację na rynku przewozu osób. ‒ Postanowiono, że sprawę poprowadzi Jadwiga Emilewicz. Potem jednak Andrzej Adamczyk wyszedł z projektem ustawy, a i tak Jadwiga musiała negocjować z taksówkarzami ‒ dodaje nasz rozmówca. Według naszych informacji na dziś pewne swoich losów nie mogą być ministerstwa: sportu, gospodarki morskiej, funduszy i polityki regionalnej, cyfryzacji oraz infrastruktury. ‒ One są zbyt małe, by je dalej utrzymywać. Wdrażanie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która dziś jest u minister funduszy, może przejąć premier. Ale to jeden z pomysłów, a dyskusje trwają, są postulaty, by ocalić niektóre z tych ministerstw poprzez fuzje, by stworzyć np. resort sportu i edukacji ‒ zdradza nam osoba z obozu rządzącego. Zobacz także:...
Michał Jan2020.09.20 17:43
Do wyjaśnienia została tylko jedna kwestia - pozbyli się koalicjantów na poważnie, czy to ustawka liczona na wybory 2023?
Anonim2020.09.20 16:31
Gowin do wyrzucenia, już dawno PiS powinien to zrobić
...2020.09.20 16:05
Gowin jednak nie odszedł z PO , choć już minęło pięć lat. Czyżby myślał o powrocie i objęciu kierownictwa w PO, to by tłumaczyło jego zachowanie?
normalny2020.09.20 15:49
zwracam sie z uprzejma prosba do frondy,nie dawajcie zdjec tego szkodnika
Wacek2020.09.20 15:40
Narobił syfu w szkolnictwie wyższym i się ulotnił. Teraz znowu się wpieprza.
Urszula2020.09.20 15:24
Tu nie chodzi o to kto z obrażonych stron pierwszy się odezwie (jak dzieci w piaskownicy), a sprawa norek to tylko przykrywka bo nikt rozsądny nie będzie stawiał interesu futrzaków nad interes państwa. Tu chodzi o trwającą od dawną wojnę między Morawieckim, a Ziobro. Morawiecki złamał prawo i może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Ustawa "bezkarność +) ma Morawieckiemu zapewnić nietykalność. Na to nie chce się zgodzić Ziobro, który ma wielką ochotę "zgrilować" premiera i zająć jego miejsce. Na ostatnim spotkaniu koalicji rządzącej doszło do otwartej wojny między obydwoma panami. Skala niechęci tych panów do siebie zaskoczyła samego Kaczyńskiego. Któryś musi ustąpić albo rzeczywiście koalicja się rozpadnie. Tylko kto to zrobi? Ziobro nie zamierza ustąpić ani na krok bp taka okazja może mu się już nie zdarzyć, Kaczyński jest całkowicie po stronie <Morawieckiego. Poświęci go dla ratowania rządu?
Michał Jan2020.09.20 17:42
Obstawiam, że i bez tej wojny między MM a ZZ sprawy potoczyłyby się podobnie. Za kulisami 200 mld zł dziury budżetowej i jakoś trzeba rozmyć odpowiedzialność za jej zasypywanie. Rząd mniejszościowy lub taktyczne oddanie władzy świetnie do tego się nadają.
Urszula2020.09.20 18:05
Nie widać ataków PiSowców na opozycję, że ta pcha się do żłoba. Wcześniej na okrągło o tym pisali, teraz cisza. Wymowna. Na miejscu opozycji nie pchałabym się do władzy choć zdaję sobie sprawę z tego, że to już ostatni dzwonek aby powstrzymać szaleństwo tego nieudacznego rządu.
Jolka2020.09.20 21:16
Niby- ..."Ulka"...! Piszesz o nieudacznym rządzie??? Aj, Waj... A z ciebie niby taka udacznica ...??? Kto by pomyślał, że to prawda!... No to pokaż jak sie to robi!??? Lechu, umiesz tylko płeć w nickach zmieniać, a wcześniej pedalić ! hahaha....!
poważny emeryt2020.09.20 15:17
Gowin precz z polityki. Panie Prezesie, ten człowiek absolutnie nie może być w rządzie! Aboslutnie!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.20 15:13
morawicek powinien zablokować ziobrze Fundusz Sprawiedliwości, którym zero szasta na wszystkie zachcianki złodziejskiego rydzyka i kościelnych przydüpasów. szMateusz ma takie kompetencje, jeśli Prezes NIK skontroluje zasadność szastania Funduszem na inne cele, niż zapisane w prawie.Tylko banaś może pomóc żoliborskiemu szczochowi poskromić łajdactwo zera.
Głos rozsądku2020.09.20 15:42
Twój upór w pisaniu bzdur jest imponujący i powinien być tematem pracy naukowej. Nikt twoich wypierdów nie czyta, a jeżeli już, to traktuje to z pobłażaniem, a ty w przerwach między kolejną sesją onanizmu nakręcana nienawiścią do Kaczyńskiego piszesz, piszesz, piszesz... .
Urszula2020.09.20 18:14
Sorki, ale to, że się podpisujesz tak, a nie inaczej nie świadczy o rozsądku. Bronisz rządu PiS bo jesteś ich zwolennikiem i ja to rozumiem. Ktoś kto patrzy na sprawy kraju z boku widzi to inaczej. Kkp ma całkowita rację. Wiadomo, że Ziobro daje kasę Rydzykowi i wiadomo, że ten fundusz ma inne przeznaczenie niż kieszenie Rydzyka, ale Ziobro ma to gdzieś. I rzeczywiście jeśli Morawiecki chce uspokoić Ziobro to najlepszym sposobem jest wykorzystanie Banasia.
Pytam!...Dlaczego lecisz w głupa...!?2020.09.20 21:29
Nie- Urszulo" !... NO WŁAŚNIE! TO ŻE TERAZ POPIERASZ "KRETYNIZACJĘ..." TO ŚWIADCZY TYLKO O TYM, ŻE SAM SOBIE ODPISUJESZ!... Przecież to jeden z twoich nicków,... LECHU KELLERZE... vel "kretynizacjo"....itd...itd... znów się osmieszasz! MYŚLĘ, ŻE CHYBA WSZYSCY WIEDZĄ KIM JESTEŚ, stary pedziu!...Nie zachwalaj swojej głupiej wypowiedzi, bo każdy cię ma ...gdzieś głęboko...i wie co o tobie mysleć!!.... Zabolało cię to co napisał ten ktoś z "głosu rozsądku"! A jednak miał rację!
Figo Fago2020.09.21 9:33
A to heca . Margotów przybywa . "Urszula " ma gonady , albo se tak umyśliła. To ONO nie czuje co ma w intymnym miejscu ?
Jan Radziszewski2020.09.21 15:47
ciekawe też będąc w PIEKLE podobnie się będziesz wymądrzał? i tu cię muszę zmartwić cezar żydów /J 19,15 ) nawet diabłom nie pozwala na takie pierestrojstwo.
Anonim2020.09.20 15:01
Złota wolność szlachecka ... Powtórka z historii ...
PiS to gangrena2020.09.20 15:00
Ano świnie przy korycie się pożarły, normalne u bandytów. Bójka o łupy. Kwiiiiiiik chrum chrum
...2020.09.20 14:57
Panie Gowin Zabłocki też liczył na interes z mydłem. Polacy mają dość lewactwa, Polacy mają dość genderyzmu, Polacy mają dość sędziów z nadania komunistycznego i jeśli będą przyśpieszone wybory to PiS uzyska samodzielność w Sejmie.
Anonim2020.09.20 14:55
Pycha bielmem oczy zasnuwa. Chamskie sznury gotowe. Rychło wyglądać tańca chocholego...
Anonim2020.09.20 14:54
Wódz Kaczyński wraz ze swoją armią wypowiedział wojnę partyzantowi Ziobrze i zaraz poprosił o przerwę na zrobienie strategicznych planów. Nasz naczelnik wzorowany na sanacji jest zapewne reinkarnacją Rydza Śmigłego z 1939r.
Szybka Randka2020.09.20 14:47
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: == www.erooo.pl == Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
r2020.09.20 14:28
Jak sytuacja jest patowa, to powstaje pytanie kim jest pat. Żebyśmy znów, w naszej naiwności, nie zapłacili ceny najwyższej, jaką jest cena dyktatu obcych.Te przedziwne zbiegi, przedziwnych wydarzeń (od chwili odejścia pani Beaty Szydło) wyglądają na precyzyjnie przygotowany scenariusz. Jakby światowym siłom niewidzialnej ręki, znów potrzebny był okrągłostowłowy reset politycznych wpływów. Obym się mylił.
Anonim2020.09.20 14:25
Panie Gowin, tu jest twarda polityka. Mniejszy ustępuje większemu, a upust kaprysom może pan dać przy wyborze majtek dla żony w sklepie.
OZ2020.09.20 14:14
A kto powiedział, że lewackiemu PiS chodzi o dalsze sprawowanie władzy ? !
Anonim2020.09.20 14:09
Trochę powagi Panowie, bo czasy trudne.
Anonim2020.09.20 14:05
Gówina do kloaki, człowiek niepewny i zdradliwy.
Jadzia z podwórka2020.09.20 13:58
Obrażalskie "panienki" ze Zjednoczonej Prawicy baczcie, bo przez dąsy uciekną wam wszyscy wyborcy.
Adam S2020.09.20 13:54
Oj, Gówin, Gówin! Aleś ty głupi.
Anonim2020.09.20 13:28
Proponuje aby do pierdla wsadzać każdego, kto działał lub działa w polityce. Od razu nasze życie stanie się normalne. Do tego powsadzać urzędników, to i będziemy bogaci z dnia na dzień, bo nie okradani.
Głos rozsądku2020.09.20 13:08
Do mojego poniższego komentarza dodam jeszcze tyle, że JK doskonale wiedział, iż ustawa "zwierzęca" w obecnym brzmieniu przejdzie w Sejmie głosami PO i Lewicy, przy frustracji PSU-u i Konfederacji. Wie też doskonale, że to niezły klin w obecny układ senacki (PO za, PSL przeciw). Do tego jak w żadnym innym przypadku Sejm jest w stanie zebrać siły na ew. odrzucenie weta PAD-a. A świstak siedzi i zawija frajerów politycznych w sreberka.
Anonim2020.09.20 13:41
Jedyna realna korzyść jaką osiągnął JK to oddanie swoim czyli gminom żydowskim rynku mięsa koszernego w Polsce wartego ponad 30 miliardów zł.
Anonim2020.09.20 13:02
Czego nie dotknie się Gowin to porażka. Widać polityka ma ogromne przyciąganie, choć mówią, że kasy tam nie ma.
...2020.09.20 12:55
Gowin to taki polityk w białych rękawiczkach. Dobrze jest mu w Rządzie, ale zbyt często staje w rozkroku.
Głos rozsądku2020.09.20 12:55
Po pierwsze, to ustawka, po drugie, gdyby jednak nie, to Ziobro i Gowin są inteligentnymi ludźmi. Wiedzą, co oznaczają przedterminowe wybory dla nich i ich ugrupowań. Opozycja niech się przedwcześnie nie cieszy, bo nawet, gdyby po wyborach udało im się stworzyć Rząd, to wszelkie ich "mądre" ustawy znajda się w koszu przez weto PAD-a (5lat!), a szabel do jogo odrzucenia będzie znacząco za mało. To jednak tylko teoria, liderzy ZP ogłoszą porozumienie, PIS wycofa nowelizację ustawy covidowej o "bezkarności", bo to, co w niej jest już i tak funkcjonuje w polskim prawie jako stan wyższej konieczności wyłączający odpowiedzialność karną. Ponadto znowelizują ustawę "zwierzęcą", może Ziobro dostanie stanowisko wicepremiera (jednego z wicepremierów) w nowym Rządzie (14 ministerstw), wybiorą RPO (Markiewicz, Jurek, Piwnik) i zabiorą się za media, sądownictwo, prawo aborcyjne, bo wszędzie tam potrzebne są zmiany. Niepokorni z PIS oczywiście zostaną ukarani, ale nie wydaleniem z partii. Zbyszek Ziobro baaardzo chce być MS i Prokuratorem Generalnym. Wie doskonale, że w żadnej innej sytuacji politycznej to się nie powtórzy. Jarek Gowin był obecnie poza Radą Ministrów i długo nie wytrzymał, zwłaszcza, że Jadzia Emilewicz mentalnie jest już w PIS-ie.
Anonim2020.09.20 12:50
Tu z xxx się zgadzam. Jak się okazało wart Pac pałaca a pałac Paca, czyli prezes Gowina i Gowin prezesa.
Anonim2020.09.20 12:47
P. Gowin jaki pat wy już wygraliście im najwyżej została zimowa ofensywa na Moskwę ale prezes nie Napoleon i tym bardziej wie jak skończy.
xxx2020.09.20 12:35
były minister Gowin tak ,,skopał" ustawę o szkolnictwie wyższym i zapewniła byt na wieczne czasy komunistycznemu betonowi. Nie ma już o czym marzyć, aby zapanował w nich porządek, rządzi tam sitwa i nepotyzm komunistyczny, a także nacjonaliści ukraińscy. Dlatego powinny być nowe wybory, które wyeliminują Gowina raz na zawsze z polityki bo to szkodnik polityczny. Nawet kosztem tego, że PiS nie będzie rządziło po wyborach.
Anonim2020.09.20 12:24
Kaczyński zachowuje się jak guru sekty który namawia członków do zbiorowego samobójstwa bo poczuł się urażony i chce się przez wisielczą śmierci odegrać na inaczej myślących. A jak wiemy kaczki potrafią jedynie fruwać zatem wisielcza śmierć im niegrozna
Anonim2020.09.20 12:21
Piłsudski wysiadł na przystanku Niepodległość Kaczyńskiego wysadzą na bocznicy norka.
Komik z PiS-u2020.09.20 12:20
Już taki jestem zimny drań. I dobrze mnie z tem bez dwóch zdań.
Anonim2020.09.20 12:07
Dopóki większość Polaków nie zrozumie prostej kwestii, że odrzucenie Pana Jezusa sprawia, że przyjmujemy władzę demonów nad sobą i nad całym życiem społecznym - w Polsce będzie dalej jak jest.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 12:23
Tylko xntykxtoliccy wxrixci zxstepujx kxtolickx doktrynx o Szxtxnie,hinduskx teorix o demonxch. Krxjski juz dxwno odrzucil de fxcto kxtolicyzm.
Anonim2020.09.20 12:05
Koalicja powinna przeglosowac wyrzucenie Kaczyńskiego i Zera
Anonim2020.09.20 11:59
ludzie opamietajcie sie ja nie chce zyc w pedalskim kraju.
W Polszu ciebie towariszcz nie ma.2020.09.20 12:08
Zgłoś pretensje do Łukaszenki.
Pfft2020.09.20 15:03
Ta wasza fanatyczna nienawiść do homoseksualistów jest naprawdę przerażająca.
Elka2020.09.20 21:38
Pfftt...? A co ty nam nie powiesz...? Wy przecież jesteście...homo-niewiadomo! ... No to czemu się dziwisz?