'Parada sojuszników...' Zacharowa drwi z sankcji dyplomatycznych wobec Rosji - zdjęcie
26.03.18, 14:37zdj. screen Youtube

'Parada sojuszników...' Zacharowa drwi z sankcji dyplomatycznych wobec Rosji

Maria Zacharowa, rzeczniczka resortu spraw zagranicznych Rosji skomentowała na Facebooku solidarność państw Unii Europejskiej, ale również Stanów Zjednoczonych oraz Ukrainy, z Wielką Brytanią. 

"Teraz zacznie się "parada sojuszników". Wiernopoddańcze demonstracje politycznego wsparcia ze strony krajów Unii Europejskiej wobec Londynu” - nie, to nie jest komentarz anonimowego, prokremlowskiego trolla. To wpis na Facebooku rzeczniczki rosyjskiego MSZ, Marii Zacharowej! 

W ocenie rzecznik resortu dyplomacji Federacji Rosyjskiej, solidarność państw UE z Wielką Brytanią jest "wypaczona", nikt bowiem nie bierze pod uwagę, że nic nie zmieniło się w kwestii Brexitu- Londyn nadal zamierza opuścić Wspólnotę. 

"Wszystko co teraz będzie się dziać w sferze publiczno-dyplomatycznej (odezwy, wydalenia), będzie tłumaczone w stolicach europejskich jako solidarność z Londynem, że tego wymaga polityka wewnętrzna Unii Europejskiej. Wielka Brytania własnie opuszcza Europę. Oznacza to, że kraj, który występuje z Unii Europejskiej, wykorzystuje argument solidarności oraz narzuca dalsze pogorszenie stosunków z Rosją”- podkreśla Zacharowa. 

 

yenn/Facebook, Fronda.pl