Pakt Ribbentrop-Mołotow i kolejne kłamstwa Kremla. Jest odpowiedź polskiego MSZ - zdjęcie
23.08.20, 17:55Fot. via Wikipedia, CC 0

Pakt Ribbentrop-Mołotow i kolejne kłamstwa Kremla. Jest odpowiedź polskiego MSZ

2

Dokładnie 81 lat temu w Moskwie podpisany został pakt Ribbentrop-Mołotow, który był wstępem do ataku na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Przy tej okazji mamy kolejny przykład zakłamywania historii przez Moskwę. Rosyjskie MSZ na Twitterze napisało, że pakt podpisany został tylko dlatego, że Zachód odtrącał próby zbudowania koalicji antyhitlerowskie. Na kłamstwa Kremla odpowiedział polski resort spraw zagranicznych.

Fakty! Sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji był jedynie ostatnim z długiej listy paktów zawartych między Hitlerem i zachodnimi mocarstwami w przededniu II wojny światowej. Został podpisany tylko dlatego, że Zachód wielokrotnie odtrącał sowieckie próby zbudowania antyhitlerowskiej koalicji”

- dowodzi rosyjskie MSZ na Twitterze.

Błyskawiczna była reakcja polskiego resortu spraw zagranicznych, który również na twitterze skomentował ów wpis słowami:

>>Zapomnieliście<< wspomnieć o fakcie, że wskutek owego paktu sowieccy żołnierze 17 września dołączyli do agresji nazistowskich Niemiec przeciwko Polsce. 52 procent terytorium oraz 13 mln mieszkańców znalazło się pod sowiecką okupacją i stało obiektem represji oraz morderstw.

dam/PAP,Twitter

Komentarze (2):

Mała162020.08.23 19:34
Z Rosją to w sumie jest prosta sprawa. Zawsze kłamali i kłamią. Jeżeli na nas narzekają tzn. robimy dobrze. Jeżeli coś podpisują tzn. że nie dotrzymają. itd. Więc w sumie są bardzo przewidywalni w polityce międzynarodowej i obustronnej.
Kim są kacapy ?2020.08.23 19:10
Kacapy tj. mieszkańcy Rosji to potomkowie średniowiecznych Mongołów, okupujących w średniowieczu przez kilka stuleci ziemie Moskwy, oraz Waregów . Stąd bierze się ich , kacapów , skłonność do kłamstwa jako środka prowadzenia polityki .