Otrucie Nawalnego? Jest oświadczenie polskiego MSZ - zdjęcie
20.08.20, 10:05Screenshot Youtube - Алексей Навальный

Otrucie Nawalnego? Jest oświadczenie polskiego MSZ

4

Do szpitala w Omsku trafił jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny. Współpracownicy polityka podejrzewają, że został on otruty. Pojawiło się w oświadczenie polskiego MSZ.

Rzeczniczka Nawalnego informowała na Twitterze, że mężczyzna przed lotem pił tylko herbatę na lotnisku w Tomsku, skąd wracał do Moskwy. Na pokładzie samolotu poczuł się źle i po wylądowaniu w Omsku został przewieziony do szpitala.

Przypuszczamy, że Aleksiej został otruty czymś domieszanym do herbaty. Tylko ją pił od rana. Lekarze mówią, że toksyny szybciej się przedostały poprzez gorący płyn”

- pisze Jarmysz.

Zastępca lekarza naczelnego szpitala nr 1 pogotowia ratunkowego w Omsku Anatolij Kaliniczenko twierdzi, że jest kilka diagnoz, jednak nie ma pewności co do tego, czy Nawalny został otruty. Jego stan określił jako ciężki, ale stabilny. Nie odpowiedział na pytanie o to, czy istnieje zagrożenie dla życia.

W sprawie pojawiło się też oświadczenie polskiego MSZ:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP z niepokojem śledzi rozwój sytuacji wokół przypuszczeń na temat otrucia jednego z najbardziej znanych polityków pozasystemowej opozycji w Federacji Rosyjskiej - Aleksieja Nawalnego.”.

Dalej dodano:

Wierzymy, że polityk powróci wkrótce do zdrowia, a wszelkie okoliczności zostaną szczegółowo wyjaśnione”.

dam/PAP,gov.pl

Komentarze (4):

Jakie otrucie?2020.08.21 7:08
Zwykła grypka i tyle.
Alojzy Cedzidło2020.08.20 15:45
No i jest okazja odwdzięczenia się naszym przyjaciołom ze wschodu ża badanie sprawy tragedii smoleńskiej Tow Pucin powinien poprosić her lub tow Millera o badanie sprawy Nawalnego Już on potrafi udowodnić ,że była to wina PiS-u.
Litwinienko2020.08.20 15:24
POlon...?
Ta, powołają speck komisję z Anodiną2020.08.20 10:23
Na poważnie - oby wyszedł z tego cało.