Oświadczenie Prokuratury ws. nieprawdziwych informacji ,,Gazety Wyborczej'' nt. Premiera Morawieckiego - zdjęcie
24.09.20, 12:36fot. wikipedia.org/adrian grycuk/lic cc by sa 30

Oświadczenie Prokuratury ws. nieprawdziwych informacji ,,Gazety Wyborczej'' nt. Premiera Morawieckiego

4

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wydała oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji, jakie ukazały się w publikacji „Gazety Wyborczej” z 24 września 2020 r. pt. „Jak prokurator Święczkowski chciał grillować Morawieckiego”.

 

Oświadczenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu w sprawie nieprawdziwych informacji „Gazety Wyborczej”

W związku z publikacją „Gazety Wyborczej” z 24 września 2020 r. pt. „Jak prokurator Święczkowski chciał grillować Morawieckiego” Prokuratura Regionalna we Wrocławiu informuje, że nieprawdziwe jest twierdzenie, jakoby Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski osobiście interesował się postępowaniem dotyczącym oszustwa i doprowadzenia osoby reprezentującej fundację „SOS dla Życia” do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu w dniu 14 marca 2018r. zostało z jej inicjatywy przedłużone ze względu na konieczność wykonania dodatkowych czynności procesowych, w tym przesłuchania świadków, uzyskania opinii biegłych i analizy dokumentów finansowych.

Wniosek o przedłużenie, zgodnie z wymogiem art. 310 § 2 Kodeksu postępowania karnego, został złożony do jednostki nadrzędnej nad prokuraturą prowadzącą śledztwo.

Z przedłużonego postępowania Prokuratura Regionalna we Wrocławiu po analizie akt zdecydowała wyłączyć do odrębnego prowadzenia wątek dotyczący treści rozmów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Postępowanie w tym zakresie zostało umorzone.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu

 

mp/prokuratura regionalna we wrocławiu

Komentarze (4):

Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.09.24 13:23
Wyborcza? - pogrobowiec Der Stürmera. Te same metody, chwyty, kłamstwa. Jej miejsce jest w kiblu jako papier do doopy (że zacytuję pisownię lokalnego kretyna z tego forum).
Znowu dziadzio oszukał opiekunkę2020.09.24 13:31
i wypluł tabletki zamiast je zażyć?
Paranoja wycieracza doop ,2020.09.24 14:04
wszędzie węszy mitycznego "dziadzia" .
Paranoja "dziadzia"2020.09.24 22:51
wszędzie węszy "Alberta" i inne swoje alter ego.