28.03.16, 21:37

Ostatnie - jakże apokaliptyczne - przesłanie ks. Jana Kaczkowskiego

"Ostatnie przesłanie i prośba

Moja osoba jest tu mało ważna. Jestem przejęty słowami fascynującego mnie papieża Benedykta XVI, który po wyborze konklawe, ogłosił: "Po wielkim papieżu Janie Pawle kardynałowie wybrali mnie, skromnego współpracownika winnicy Pańskiej". Wielki kardynał, zwany pancernym, który mówi, że jest skromnym pracownikiem w winnicy Pańskiej! Również ja nie jestem nikim wyjątkowym i proszę mnie za takiego nie mieć. Jestem najzwyklejszym, błądzącym księdzem i chrześcijaninem, waszym bratem Janem, który często się w życiu gubił.

Proszę także mocno, żebyście nie zapominali o hospicjum w Pucku. To także apel do moich współpracowników. Błagam, żebyście tego dobra, które wspólnie wypracowaliśmy, nie rozmienili na drobne. Żebyście trzymali najwyższe standardy opieki, przejrzystości finansowej i moralnej. Ale też żebyście o mnie pamiętali. Nie stawiając broń Boże pomników, ale zachowując w modlitwie. Największym darem, który będziecie mogli mi po śmierci ofiarować, jest msza święta gregoriańska.

A ja, jeśli Pan Bóg przyjmie mnie do siebie, obiecuję, że na tyle, na ile mi pozwoli, bo to też nie jest takie oczywiste, będę próbował być blisko was.

Przepraszam wszystkich tych, których skrzywdziłem, których niesprawiedliwie oceniłem. Proszę o wybaczenie wszystkich, którzy się poczuli przeze mnie dotknięci w tych momentach, kiedy nie stanąłem na wysokości zadania. I chciałem powiedzieć, że nie mam żalu do nikogo. Tak mi, Panie Boże, dopomóż.

("Życie na pełnej petardzie", Kraków, 2015)"

Komentarze

anonim2016.03.28 21:53
Ciesze, sie ze mam kolejnego patrona w Niebie : ) Bo mam juz ks Makymiliana Maria Kolbego, Krola Dawida i teraz ks Jana : ) Oczywiscie no nie moge pominac Ojca Pio, ktorego wstawiennictwo subtelnie odczuwam czy innych swietych ktorzy z pewnoscia wstawiaja sie u Boga za nami:D Ale teraz mam juz 3 ulubionych swietych : ) I ufam, ze wyprosza mi laske swietego zycia i spotkania sie z Bogiem i Nimi w Niebie. Z Bogiem : ) Choc lza chce sie zakrecic w oku, Swieta Wielkanocne, w ktore Bog zawolal ks Jana do Siebie (co bylo wielkim zaszczytem) - przypominaja ze smierc nie jest koncem, ale ze to tylko brama... brama przez ktora trzeba przejsc by spotkac Boga : )
anonim2016.03.28 22:18
Dzięki ci Boże za tylu świętych kapłanów. Ks. Janie, oręduj za nami grzesznikami.
anonim2016.03.28 22:50
Szczegolnie podpisuje sie pod apelem ks Jana Kaczkowskiego aby w hospicjum: - byly zachowane najwyższe standardy opieki - przejżystosci finansowej - i uczciwosci Tyle sie slyszy ze w domach opieki, bije sie osoby starsze, poniża. Mam nadzieje, ze dzielo jakie stworzyl ks Jan - przetrwa i nie tylko zostanie zachowany wysoki poziom, ale bedzie sie rozwijac. I ze wielu ludzi bedzie zacheconych do tego aby tworzyc podobne dziela i sluzyc starszym i chorym. I na koniec dodam - jestem dumna, ze jestem chrzescijanka, ze w Kosciele byl i sluzyl taki wspanialy ksiadz, z ktorego jestem dumna : )
anonim2016.03.28 23:07
Modlitwa : aby przestać mordować nienarodzone dzieci KORONKA Do Krwawych Łez Matki Bożej O Jezu, przybity do krzyża! Padamy do Twoich Stóp i składamy Ci w ofierze Krwawe Łzy Tej, która z najwięk¬szą miłością współbolała z Tobą, towarzysząc Ci na Twej bolesnej drodze krzyżowej. Spraw, o Dobry Mistrzu, aby¬śmy z miłością pojęli wymowę Krwawych Łez Twojej Najświętszej Matki, a pełniąc Twą Świętą Wolę tu na zie¬mi, stali się godnymi wielbić Cię i czcić przez całą wiecz¬ność w Niebie. Amen. Na dużych paciorkach: O Jezu, spójrz na Krwawe Łzy Tej, która umiłowała Cię najmocniej tu na ziemi i nadal najgoręcej miłuje Cię w Niebie. Na małych paciorkach: (7x) O Jezu, wysłuchaj prośby nasze - przez Krwawe Łzy Twojej Najświętszej Matki. Na zakończenie: (3x) „O Jezu spójrz..." Modlitwa O Maryjo, Matko Boleści, Matko Litości, Matko Miło¬sierdzia! Zjednocz nasze prośby ze swoimi prośbami, aby Twój Boski Syn Jezus, którego wzywamy, wysłuchał na¬sze wołanie, a przez przyczynę Twoich Matczynych Krwa¬wych Łez, udzielił nam łask, o które Go błagamy i doprowa¬dził nas do szczęścia wiecznego. Amen. Twoje Krwawe Łzy, o Matko Bolesna, kruszą moc szata¬na! O Jezu, zakuty w kajdany, przez Twoją Boską łagodność uchroń świat przed zagładą! Amen.
anonim2016.03.28 23:30
Dobrze, że Ksiądz przeprosił. Każdy z nas jest grzesznikiem, musimy przepraszać za nasze błędy, grzechy. Ufam, że Bóg da Księdzu Niebo.
anonim2016.03.29 0:10
"A ja, jeśli Pan Bóg przyjmie mnie do siebie, obiecuję, że na tyle, na ile mi pozwoli, bo to też nie jest takie oczywiste, będę próbował być blisko was." Poruszył (niechcący?) ciekawy wątek. Umarłem. Trafiłem do "nieba". Co jeśli po trafieniu do "nieba" zacznę grzeszyć? Przecież tam chyba też powinna być wolna wola?
anonim2016.03.29 3:27
@Rankor Wolna wola w niebie pewnie jest ... ale nie ma pokus. A przynajmniej nie ma wrażliwości na pokusy ... Sorry, ale mam nadzieję że do nieba macki szatana nie sięgają - w przeciwieństwie do ziemskiego życia :(. Czego osobiście doświadczam i proszę o modlitwę ...Amen.
anonim2016.03.29 7:19
.......................Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić. Pomagał biednym, ale miał wielu znajomych bogatych ludzi, którym wcale nie mówił: ej, masz za dużo, podziel się...................... Przepraszam, a co powiedział bogatemu młodzieńcowi który chciał iść za nim. Chopie, chyba czytałeś Ewangelie dosyć wybiórczo
anonim2016.03.29 9:11
+++
anonim2016.03.29 10:45
Co za niezwykłe Święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa (czyli Mesjasza) dla księdza. Niebo całe raduje się obecnością Jana bardziej niż my, gdy z nami żył. O niewysłowiona tajemnicy świętych obcowania.Kto ją pojmie, ten wię, że miłość przezwycięża śmierć. Panie Jezu, we krwi ran swoich obmyj duszę z grzechów moich. Ty Jezu Synu Boży jesteś prawdziwym ratunkiem moim i pociągasz wszystkich nas do Swego pięknego Serca
anonim2016.03.29 17:15
Naprawdę ogromna strata. Szkoda, że tak niewielu Katolików idzie dzisiaj drogą Ś.P ks. Jana...
anonim2016.03.31 9:17
W którym miejscu to przesłanie jest apokaliptyczne? Pełne pokory, prawdziwe, szczere... . Słowa wypowiedziane przez człowieka świadomego swojej sytuacji, gotowego na odejście. Szczególnie ostatni akapit powinien być wzorem dla nas.
anonim2016.04.1 12:53
mniemanologia - apokaliptyczny - wieszczący przerażające zdarzenia albo pochodzące z Apokalipsy św. J. wypowiedź ks.w przerażającej sytuacji ale sama wypowiedź nie wydaje się apokaliptyczna chyba odwrotnie.
anonim2016.04.2 15:19
Dziękuję Boże za dar ewangelizacji ks. Jana Kaczkowskiego.