Orban: V4 nadal przeciw Timmermansowi. On walczy ze wszystkimi, którzy nie zgadzają się z jego wizją - zdjęcie
02.07.19, 06:00screenshot Youtube

Orban: V4 nadal przeciw Timmermansowi. On walczy ze wszystkimi, którzy nie zgadzają się z jego wizją

13

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że kraje Grupy Wyszehradzkiej - VV4 - nie popierają kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej. Jak uzasadniał ponieważ walczy on z wszystkimi, którzy nie zgadzają się z jego wizją.

Według premiera Węgier kilku przywódców unijnych, m.in. Frans Timmermans i Manfred Weber chcą, aby przez następne pięć lat Komisją Europejską kierował "niezłomny przedstawiciel demokracji liberalnej i sieci organizacji należącej do George’a Sorosa".

Jak powiedział, to zadanie chcą powierzyć Timmermansowi. W jego opinii jest on ideowym wojownikiem, który nie akceptuje żadnej inności i nie toleruje żadnych poglądów różniących się od jego własnych i chce narzucić własną wizję wszystkim państwom członkowskim. Według Orbana, jeżeli szef KE będzie pochodził z tej grupy, to przez długie lata będą oni finansowali organizacje pozarządowe Sorosa i będą chcieli przekształcić społeczeństwa Europy Środkowej, również pod względem migracji.

Kandydaturę Timmermansa nie poparły m.in. kraje V4, Włochy oraz Europejska Partia Ludowa. Orban zaznaczył, że państwa Grupy Wyszehradzkiej były konsekwentne, ponieważ podczas wyboru nowych przewodniczących w Unii Europejskiej pozostali do końca w zgodzie, pomimo tego że premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji należą do różnych ugrupowań w PE.

Według Orbana ta zgodność jest dowodem na to, że przywiązanie do grupy V4 jest silniejsze niż tradycyjne przywiązanie do partii.

Na unijnym szczycie Brukseli w sprawie obsadzenia najważniejszych stanowisk po raz kolejny nie doszło do porozumienia. 

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (13):

anonim2019.07.2 8:27
"W jego opinii jest on ideowym wojownikiem, który nie akceptuje żadnej inności i nie toleruje żadnych poglądów różniących się od jego własnych ..." To tak jak Kaczyński i PiS.
Foster2019.07.2 15:03
To dobrze - ma facet kręgoslup i poglądy. Dzisiaj trudno o takich polityków.
BB2019.07.2 7:41
Tak trzymać panie Orban. Daje pan Przykład naszym rządzącym , Którzy się trzęsą i wolą poniżyć Polskę niżby mieli stracić stanowiska.Wydaje mi się , że Polska już nie istnieje.Nasi do tej pory rządzący ludzie sprzedali nas i dalej sprzedają ograbiając nas z pozostałości tego co mamy. Pan Ziobro jest bardzo złym min.i dalej siedzi na stanowisku a pan Gowin co jeszcze z robi złego dla narodu , ministerstwo spraw zagranicznych działa przeciw Polakom. Ja się pytam o pochodzenie tych co nami rządzą , czy tak bardzo nienawidzicie Polaków i Polski , że ją sprzedajecie?. Chcecie nas zrobić niewolnikami, gdzie wasze sumienia Boże. Najgorsze, że nosicie w klapie krzyże i siedzicie w I rzędach przy róznych uroczystościach kościelnych. Nas uważacie za hołotę. Doskonale wiecie kto wychował się na SKOKACH i kto brał wielomilionowe "pożyczki" , których nie trzeba spłacać.Amber Gold to preludium do Wołomina. Te wasze komisje śledcze to plucie Polakom w twarz. P. Wasserman stwierdziła to co my naród dawno wiemy, ze państwo polskie działa nieprawidłowo.TV pana Kurskiego dalej żyje z naszych pieniędzy i prowadzi politykę sukcesu po mimo , że polska upada gospodarczo.Z 447 już spłacamy a na jesieni trzeba będzie podpisać ustawę, która wejdzie w życie i musi być jawna gdyż ten niby polski rząd wiecznie prowadzi jakieś rozmowy , negocjacje ale tajne a TV Kurskiego wie ale milczy. A co z Kontrolą mózgów , czipowaniem przecież do tego są przy gotowania na całym świecie- milczycie panowie dziennikarze.? Pewnie czekacie bo prowadzone są prace nad udoskonaleniem tego inteligentnego urządzenia. Ludzi, którzy o tym mówią traktujecie jak idiotów.
Pisowiec2019.07.2 8:15
Milcz pachołku Putina, onuco ruska! Nasza przyszłość jest ściśle związana z Zachodem! Z USA. Jeśli nie Zachód to co? Chcesz znowu żyć pod ruskim butem jak niewolnik? Nigdy nie było lepszego rządu niż obecnie PiS.
Artur2019.07.2 7:16
Walka z Timmermansem to walka ze zboczeniami, aborcją. T walka o wolność wyznawania religii. Timmermans to wierny giermek Sorosa a tego potwora wszyscy znamy. Pomódlmy się wspierając Mateusza Morawieckiego i wszystkich, którzy biorą udział w negocjacjach, bo to chwila ciężkiej walki o przyszłość Polski i Europy.
Foster2019.07.2 15:01
A ja słyszałem, że Timmermans ma słabość do Polski.
Pisowiec2019.07.2 6:43
O! Znowu Orban? Ten pachołek Putina? Ruska onuca.
JONASIK2019.07.2 6:42
No dobra, ale jakiego kandydata popiera Orban? Jest jakaś alternatywa do odznaczonego w 2006 roku przez Lecha Kaczyńskiego Timmermansa???
Pisowiec2019.07.2 6:51
Kłamiesz! Śp. Lech kaczyński w życiu by nie wspierał takiej szumowiny jak Timmermans.
JONASIK2019.07.2 7:36
W 2006 roku postanowieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego Timmermans otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Tu masz link, pozycja 9. https://n-22-6.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p1/f/1bc0249a6412ef49b07fe6f62e6dc8de/8715cd92-71ce-419e-aeb6-e31833a7b392.pdf
Pisowiec2019.07.2 8:05
No dobrze. Owszem, odznaczył, ale zrobił to z niechęcią, z absmakiem. Lepiej że to zrobił on niż miałby zrobić Tusk.
JONASIK2019.07.2 10:56
Dokładnie tak. Odznaczył, ale się nie zaciągał :))
Foster2019.07.2 15:04
Taki wstyd. Nie wierzę.