Wigilia po apostazji jest „fajna”. To główne przesłanie wywiadu z Michałem Rogalskim, jaki portal Onet opublikował w Święta Bożego Narodzenia. Rogalski przekonuje, że katolicy nie mają prawa przywłaszczać sobie świątecznych symboli.

Onet najwyraźniej postanowił włączyć się w medialną kampanię wymierzoną w odzieranie Świąt Bożego narodzenia z ich religijnego wymiaru. Po tym, jak kilka dni temu portal wzbudził ogromne kontrowersje publikując artykuł dot. przeżywania Wigilii przez żołnierzy Wermachtu, teraz ukazał się wywiad z Michałem Rogalskim, który ma udowadniać, że Święta Bożego Narodzenia bez Boga są „fajne”. Rozmówca portalu, który zdecydował się na apostazję, opowiada o tym, jak przeżywa święta wyobcowane z wszelkiej religijności. Przekonuje też, że katolicy nie mają prawa zawłaszczać sobie symboli świąt.

- „Kolędy, choinka czy nawet stajenka nie są tylko rzymskokatolickie i wreszcie Jezus nie jest tylko rzymskokatolicki” – opowiada.

- „Jeśli prawdziwe szczęście i duchową radość daje ci to, że spotykasz się z Jezusem, to pozwól komuś kupić świąteczną coca-colę, postawić choinkę i przełamać się opłatkiem” – dodaje.

Rogalski podkreśla, że to dzięki aktywności tzw. Strajku Kobiet zdecydował się publicznie mówić o swoim odejściu od Kościoła.

kak/onet.pl, wPolityce.pl