,,Obywatele RP'' psują humor Platformie - zdjęcie
08.06.19, 11:15screenshot twitter - Obywatele RP ‏

,,Obywatele RP'' psują humor Platformie

4

W warszawskim hotelu Novotel odbywają się dziś wspólne obrady rad krajowych PO i Nowoczesnej. Przed hotelem protestują… Obywatele RP. Paweł Kasprzak w rozmowie z Polską Agencją Prasową stwierdził, że domagają się oni wspólnych list całej opozycji i przejrzystego wyłaniania kandydatów na te listy za pomocą prawyborów.

Przed hotelem Obywatele RP rozwinęli dziś ogromny, biało-czerwony transparent, na którym znajdują się hasła:

Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu. Konstytucyjna Większość. Ustrojowa Reforma kraju! Obywatelski Senat”.

Jak stwierdził w rozmowie z PAP Kasprzak:

Od paru lat domagamy się uruchomienia demokratycznego procesu, w ramach którego cała opozycja pójdzie do wyborów zjednoczona, ale też będą demokratyczne procedury, wyłaniające tę wspólną listę i kandydatów”.

Jak poinformował, celem jest między innymi niekneblowanie ust w trakcie kampanii wyborczej osobom, które na przykład domagają się liberalizacji prawa aborcyjnego. Podkreślił, że Obywatele RP krytycznie oceniają to, co zrobiły partie tworzące Koalicję Europejską.

To był program wyłącznie antyPiS, jego treścią było wyłącznie to, by PiS odsunąć od władzy. Nie jest jego treścią to, by naprawić polską demokrację, by pozbyć się jej wad, które doprowadziły do zwycięstwa PiS w 2015 r.”

- mówił.


tag/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

Agnieszka2019.06.8 16:35
Według tych ludzi demokracja jest wtedy jak swoje barbarzyńskie zwyczaje większości narzuci ich mniejszość. Pomijając już nawet kwestie wartości bez, których demokracja staje się tyranią, to ten facet ma nawet z matematyką do tyłu.
Pokręć2019.06.8 12:22
"...by naprawić polską demokrację, by pozbyć się jej wad, które doprowadziły do zwycięstwa PiS w 2015 r." Ale głupie to podstarzałe esbectwo... Niby zarzucają PO program "anty-PiS" a sami co postulują? Wprowadzić totalitaryzm, bo demokracja która nie ma wad umożliwiających wygranie jakiejkolwiek legalnej i zarejestrowanej partii politycznej to totalitaryzm. Już mieliśmy demokrację ludową. Każdy mógł głosować, ale wygrać mieli tylko ci "powołani". Tak, jak w wyborach w 1989-tym - jak komunie groziła totalna przegrana na poziomie ich "zwycięstw wyborczych" w czasach komuny "twardej" (typu 99% głosów za PZPR"), to zmienili ordynację wyborczą w trakcie wyborów. Z jednej strony śmiejemy się z matki Pawlaka "sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie", to co robimy sami tutaj? Demokracja demokracją, ale wygrana w wyborach ma być po naszej stronie... Jeszcze kilka lat i esbectwo razem ze swoimi TW zejdą z tego świata. Zostaną ich dzieci i wnuki... Ale to już nie będzie to samo. Historia toczy się nie szybciej niż przemijają pokolenia.
Tadzio2019.06.8 12:18
Świetnie , niech się wzajemnie gryzą !
anonim2019.06.8 11:24
tłumy tych protestujących "Obsrywateli RP''!!!