"Idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół. To jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna" - mówi o. Tadeusz Rydzyk w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Ojciec Rydzyk powiedział też, że w wyborach parlamentarnych poparł Prawo i Sprawiedliwość. Zamierza też głosować w wyborach prezydenckich na prezydenta Andrzeja Dudę.

"Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej. Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie. Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia" - podkreślił.

Cały wywiad ukaże się w poniedziałkowym wydaniu tygodnika.

bsw/wpolityce.pl