Jezuita o. James Martin SJ jest oburzony, że każdego dnia wstaje słońce. Jak ogłosił kapłan, jest "zdumiony" faktem, że w kościołach podczas Mszy świętej kazań nie mogą głosić kobiety. Taki stan rzeczy ma wprawdzie dwa tysiące lat historii, a kazań nie mogą głosić zresztą nie tylko kobiety, ale i świeccy mężczyźni, ale... jezuita i tak jest "zdumiony". Ciekawe: czyżby chrzest przyjął wczoraj i dopiero uczył się tego, czym jest katolicyzm?

O. James Martin SJ to znany amerykański zwolennik rewolucjonizowania Kościoła katolickiego. Jest zaangażowany głównie na rzecz homoseksualizmu, chcąc przeforsować jego nową ocenę. To zarazem urzędnik Kurii Rzymskiej; podczas Światowych Dni Młodzieży w Dublinie został występował oficjalnie nieomal u boku papieża.

Jezuita podlinkował w sieci artykuł autorstwa Jean Molesky-Poz, która wykłada na Uniwersytecie Sancta Clara w Kaliforni. Kobieta ubolewa, że w jej parafii zniesiono możliwość głoszenia pseudo-kazań przez kobiety podczas niedzielnej Eucharystii.

"To dla mnie zdumiewające, że kobiety nie mogą wygłaszać na Mszy kazań. Wierni podczas Mszy, tak samo jak przewodniczący [czyli księża? - red.], tęsknią za mądrością, doświadczeniem i natchnioną refleksją połowy swoich członków. Św. Mario Magdaleno, módl się za nami" - napisał jezuita.

I dodał później:

"Tylko pomyślcie. Kobiety z doktoratem w teologii. Siostry zakonne mające całe dziesięciolecia doświadczenia. Kobiety będące kierownikami duchowymi. Autorki. Matki. Lekarki. Prawniczki. Nauczycielki. Babcie. Kobiety, które pracują z biednymi i marginalizowanymi. I tak dalej i tak dalej. Kościół potrzebuje ich głosu na Mszy".

Wygląda na to, że to skoordynowana akcja. Jednocześnie przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx powiedział publicznie, że jego zdaniem świeccy powinni móc głosić kazania. Nie odniósł się do płci, ale w Niemczech to sprawa oczywista - musi chodzić zarówno o kobiety, jak i o mężczyzn.

A wszystko to w przededniu Synodu Amazońskiego, który ma zrewolucjonizować Kościół katolicki. Już widać, jak.

bsw/lifesitenews, twitter