O. Dariusz Kowalczyk SJ: Lewica spali Katechizm? Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji! - zdjęcie
18.10.19, 13:30(fot. youtube)

O. Dariusz Kowalczyk SJ: Lewica spali Katechizm? Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!

40

- Czekam więc na propozycję „oświeconych”, by może nie palić, ale na pewno ocenzurować takie księgi jak Katechizm, dokumenty Soboru Watykańskiego II czy też Biblię. Wszak nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji! - pisze w felietonie pt: "Palenie Katechizmu?" w "Gościu Niedzielnym" o. Dariusz Kowalczyk SJ

- Są kraje „postępu”, gdzie za publiczne mówienie, że aborcja jest złem, albo delikatne namawianie kogoś, by aborcji nie dokonywał, można zostać skazanym na wysoką grzywnę, a nawet więzienie. Rozumowanie w tym przypadku jest proste jak budowa cepa. Państwo zezwala na aborcję, a zatem nie jest to czyn zły. Jeśli ktoś zatem twierdzi, że aborcja jest zła, to sprzeciwia się obowiązującemu prawu, a ponadto naraża tych, którzy aborcji dokonali lub chcą dokonać, na duży dyskomfort. Do tego lewicowy „postępowiec” doda jeszcze, że krytykowanie aborcji to mowa nienawiści itp. - dodaje jezuita

- Z tego wynikałoby, że nauczanie Kościoła, iż „przerwanie ciąży, jak i dzieciobójstwo są okropnymi przestępstwami”, to mowa nienawiści, która sprzeciwia się prawu obowiązującemu w wielu państwach. Taką negatywną ocenę aborcji znajdujemy w soborowej konstytucji „Gaudium et spes” oraz w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Co więcej, skoro aborcja określana jest prawem człowieka, to okazuje się, że Kościół mówiąc o aborcji, iż jest „okropnym przestępstwem”, łamie prawa człowieka. Tego rodzaju liberalno-lewicowy zamordyzm będzie szedł dalej. - stwierdza o. Kowalczyk

Duchowny przytacza przykład Francji, gdzie trwają prace nad projektem zakazującym terapii, której celem jest leczenie z homoseksualizmu. Według niego,  "obowiązującym dogmatem jest bowiem teza, że homoseksualizm nie jest żadną chorobą, a zatem nie można z niego leczyć. Co najwyżej można pomóc komuś, aby w pełni zaakceptował swoją orientację."

- Ten dogmat stoi w sprzeczności z innym dogmatem, a mianowicie, że człowiek może sobie wybrać, jaką ma płeć i orientację seksualną. No ale logika nie była nigdy mocną stroną lewicowych ideologii - pisze o. Kowalczyk

- Zakaz leczenia z homoseksualizmu to jednak nie wszystko. Ideolodzy nowego świata chcą zakazać skłaniania osób homoseksualnych do powstrzymania się od pożycia płciowego. Zdaniem pani Vanceunebrock-Mialon, kiedy ktoś zachęca osoby homoseksualne do życia bez uprawiania seksu, to tym samym mówi im, że współżycie homoseksualne nie jest dobre ani piękne, a to stanowi już przemoc psychologiczną. - dodaje

- Tymczasem w Katechizmie czytamy, że „osoby homoseksualne są wezwane do czystości”. A zatem Katechizm stosuje przemoc. Czekam więc na propozycję „oświeconych”, by może nie palić, ale na pewno ocenzurować takie księgi jak Katechizm, dokumenty Soboru Watykańskiego II czy też Biblię. Wszak nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji! - podsumowuje

 

bz/Gosc.pl


Komentarze (40):

Malgozata2019.10.20 16:50
To jest dzis swiat szatana. On odwrocil przykazania Boze i dal ludziom swoje - rob co chcesz a ludzie za tym poszli. To zostalo przepowiedziane a bedzie jeszcze gorzej. Znieczulica jest totalna.
Yep2019.10.20 10:58
Nie wiem jak KKK, ale propozycje ocenzurowania Biblii już się pojawiały wśród amerykańskich księży wspierających LGBT.
Gnostyk2019.10.19 13:55
Jesli ktos zamierza cos palic czy cenzurowac, na pewno nie bedzie to liberalna lewica zachodnia. Kosciol, w warunkach wolnej konkurencji ideii jaka jest w liberalnych spoleczenstwach zachodu, zupelnie sie pogubil. Gdy Kosciol byl silny i mial po swojej stronie wladze panstwowa oraz w sytuacji gdy bylo odwrotnie i to Kosciol byl przesladowany, marnosc doktryny katolickiej nie byla tak widoczna. Obecnie, w warunkach wolnej konkurencji, kiedy jest tyle roznych religii oraz ideologii alternatywnych, ta marnosc jest jaskrawo widoczna. Kosciol przegrywa, bo nie ma czym do siebie przekonac ludzi. Doktryna jest kiepska, poziom moralny i intelektulany przecietnego kaplana jest niski. Wobec tego Kosciol katolicki przegrywa i bedzie przegrywal. Nie tylko z religiami niechrzescijanskimi i filozofiami alternatywnymi, ale nawet i z protestantyzmem.
Roman2019.10.19 13:48
https://www.newsweek.pl/polska/ksiadz-pali-ksiazki-w-tym-harryego-pottera-komentarze/73556s7
Max Fiend2019.10.19 11:24
Następny nawiedzony histerycznie szuka wyimaginowanych wrogów :-D
Jarek2019.10.19 10:06
Ojcze - KKK purusza wiele istotnych spraw, między innymi: Drugie przykazanie nakazuje nam szanować imię Boże i czcić je, wymawiać je tylko po to, by je błogosławić, wychwalać i uwielbiać (KKK, 2143). A tu na frondzie przed wyborami: "nie daj Boże aby ..." "Mój Boże, nie wie Pan na kogo głosować" itd. Dziwię się, że urzędników KK, tak bardzo ostatnio interesuje sex i jego dewiacje. Pedofila i homoseksualizm wśród duchownych to mało?
Pet2019.10.19 1:50
Zajmij się "ojczulku" zboczeńcami w swoich szeregach.
Jan Radziszewski2019.10.19 4:26
Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Roman2019.10.19 13:51
Jesteśmy w roku 2019.. twój ksiądz z Polski gwałci małe dzieci, a ty się przejmujesz, co napisano w jakieś starej książce?
Moly2019.10.19 1:35
W ktorym laickim kraju ocenzurowano katechism?
Jan Radziszewski2019.10.19 0:27
Piekło to - co czeka Sodomitów i innych bezbożników ot lLU wpadnie do piekła z powodu grzechów Działanie syna zatracenia, Antychrysta zakończy ostatni bój i walka ze Świętym Michałem Archaniołem. Aniołowie, wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego uruchomią cztery żywioły ziemi, która pochłaniać będzie miliardy istnień. Z tych, którzy będą ginąć w tym czasie nie będzie nikt wysłuchany, bo nie odwrócą się od zła, które czynią. Na 1 000 000 (milion) ludzi zginie około 989 954, a zostanie 10 046. Z tych co umrą, do piekła pójdzie 743 521 osób, bo nie będzie nikogo, kto będzie chciał ich ratować, reszta, czyli 246 433 na milion trafi do czyśćca. policzmy 25 miliardów obecnie w piekle + ponad 5 miliardów tzn że w PIEKLE BUDIET Ponad 30 miliardów tj ok tyle będzie miłośników cezara żydów muzułmanów pogan bałwochwalców Buddystów ateistów w tym liczny gromadka Sodomitów obojga płci
Hak Ci w smark2019.10.18 15:20
Oby nikt katechizmu nie palił, narodowi tego akurat nie potrzeba Ale ksiądz chyba zapomniał o niedawnym, słynnym paleniu akcesoriów Hello Kitty (szczególnie demonicznej, różowej parasolki) i książek Harrego Pottera. Tak więc krytykę dobrze jest zacząć od siebie.
Lasso2019.10.18 15:34
A niby dlaczego???
Hak Ci w smark2019.10.18 15:42
Czemu katechizmu nie należy palić czy dlaczego kościół powinien się najpierw nad sobą zastanowić?
andrzejhahn32019.10.18 15:13
kowalczyk ty nierobie koscielny i pasozycie spoleczny .jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu
hm2019.10.18 14:30
Zło rodzi zło, głupota jeszcze większą głupotę i tak prowadzi coraz niżej i niżej aż na dno przepaści. Jedyny ratunek to zmiana kierunku, pod górę, pod prąd, do źródła, w stronę Boga, dekalogu, w stronę nieba, codziennie chociaż jeden mały krok
Reytan2019.10.18 14:12
Ten Jezuita jednak nie zauwazyl,ze Lewica spalila Katechizm juz w 1917 roku ,czyli troche wczesniej.
Jahu2019.10.18 13:58
"Zdaniem pani Vanceunebrock-Mialon, kiedy ktoś zachęca osoby homoseksualne do życia bez uprawiania seksu, to tym samym mówi im, że współżycie homoseksualne nie jest dobre ani piękne"... No a jest? Może ta kobiecina powiedzieć co dobrego wynika z grzebania w pośladach.. i co pięknego jest w grzebaniu w gnoju?
anonim2019.10.18 13:57
Na pewno tak będzie, te ich całe wiece, marsze, to sabaty czarownic i czarowników, wysoki poziom prymitywnych emocji, zero myślenia!
nikt2019.10.18 13:48
W 1573 r. Kościół spalił w Wilnie cały nakład Biblii wydanej w Brześciu w 1563 r. A więc dlaczego Lewica ma być gorsza od Kościoła . Wszak Katechizm to tylko klerowska interpretacja i propaganda religii ? To nie Biblia , czyli SŁOWO BOŻE .
Pielgrzym2019.10.18 13:55
Kanon Biblii został ustalony przez Kościół Katolicki i do niego należy jej właściwa interpretacja.
nikt2019.10.18 19:58
"Kanon Biblii został ustalony przez Kościół Katolicki " dlatego jest tam tyle przekłamań i niedomówień . Mnie interpretacja Kościoła nie interesuje . Wiem , które słowa są prawdziwe a które fałszywe . Reszta niech czyta tak jak jej to zinterpretuje Kościół . Co mnie to może obchodzić ? Przykro mi " Pielgrzymie " , że pielgrzymujesz i niczego nie odnalazłeś prócz religijnych potwierdzeń . Ja inaczej pielgrzymowałam po Miejscach Objawień Maryjnych . Prawdopodobnie inaczej też pielgrzymuję przez życie .
Jan Radziszewski2019.10.19 0:16
Nie zarzekaj się, głupem jesteś a jak myślisz czy Bóg nie Będzie cię rozliczał wg prawideł Prawa Objawionego ST i NT a nie wg stanowionego przez Ludzi /por Mt 23,1 nn) Działanie syna zatracenia, Antychrysta zakończy ostatni bój i walka ze Świętym Michałem Archaniołem. Aniołowie, wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego uruchomią cztery żywioły ziemi, która pochłaniać będzie miliardy istnień. Z tych, którzy będą ginąć w tym czasie nie będzie nikt wysłuchany, bo nie odwrócą się od zła, które czynią. Na 1 000 000 (milion) ludzi zginie około 989 954, a zostanie 10 046. Z tych co umrą, do piekła pójdzie 743 521 osób, bo nie będzie nikogo, kto będzie chciał ich ratować, reszta, czyli 246 433 na milion trafi do czyśćca.
nikt2019.10.19 10:08
:):):):):):):):):) Używałeś kalkulatora czy liczysz w pamięci ? Ty to obliczyłeś czy ktoś inny ? Używał liczydła ?
Reytan2019.10.18 14:07
Jestes typowym protestantem,ktory od wiekow morduje miliony katolikow,a od wieku robi to razem z komunistami. Caly Kanon Bibli to jest dzielo Kosciola Katolickiego,ty genetyczny idioto i zdrajco Polski !
Lasso2019.10.18 15:33
Jehowiczko was juz z daleka otacza smród szatana
Torchwood2019.10.18 13:46
Jeżeli chodzi o palenie i cenzurowanie książek, to Kościół Katolicki ma w tym zdecydowanie większe osiągnięcia.
Reytan2019.10.18 14:04
Komunisci zamordowali setki milionow ludzi za ich wiare w Boga,i klamia nadal w swojej zadzy mordu.
Jerzy2019.10.18 15:09
Matoł jesteś Torchwood 18.10.19 13:46 i to lewy jeszcze, bo powtarzasz bajki i mity. Kościół NIGDY nie palił książek, a więcej, dzięki niemu przetrwały najcenniejsze i najwybitniejsze dzieła np.ze starożytności. Pokiełbasiło ci się Torchwoodzie 18.10.19 13:46 i pomieszało z Protestantyzmem, Islamem , Rewolucją Francuską - ta ma największe "zasługi" w paleniu najwybitniejszych dzieł oraz "dzieci" ideologii oświeceniowej jak socjalizmem międzynarodowy (sowiety) i narodowy (Niemcy w latach 30-ych i 40-ych) Zacznij się uczyć zanim coś napiszesz, bo na razie się ośmieszyłeś jak mało kto, a ja mało nie oplułem sobie ze śmiechu monitora jak przeczytałem bzdet, który napisałeś.
Torchwood2019.10.18 15:26
https://en.wikipedia.org/wiki/Book_burning#Christian_book_burnings
Torchwood2019.10.18 15:27
https://www.amazon.com/Christianity-Book-Burning-Censorship-Antiquity-Kirchengeschichte/dp/3110484455
Pielgrzym2019.10.18 13:40
Wielu ludzi na świecie (także niestety w Polsce) codziennie zdradza Chrystusa, budując tym samym świadomie bądź nie, globalny totalitaryzm, który jest zaczątkiem wiecznego potępienia.
Reytan2019.10.18 14:02
Wypowiedz metna,czy jest Pan za wiekszym zaangazowaniem POLITYCZNYM katolikow,czy nie ?
Pielgrzym2019.10.18 14:12
Oczywiście jestem za większym zaangażowaniem politycznym katolików, lecz przede wszystkim za wiernością Chrystusowi i Jego Kościołowi.
JS2019.10.18 13:40
Wiedząc jakimi letnimi katolikami jesteśmy i jak kochamy ten świat, tego możemy się spodziewać, że siły poddane władzy szatana będą zdobywać kolejne przyczółki i wymuszać zmiany w Biblii, książkach katolickich a wszystko w imię tolerancji, walką z nienawiścią. Jeżeli nie będziemy bronić naszej WIARY W JEZUSA to garstka wpływowych ludzi narzuci nam swoją wolę, wizję świata, oczywiście bez Boga, ku naszemu wiecznemu zatraceniu. Króluj nam Chryste Pozdr.
Reytan2019.10.18 14:00
Wyjal mi to Pan z serca. Bog zaplac ! R.
JS2019.10.18 14:42
Staram się trzeźwo spoglądać na rzeczywistość i myśleć o tym co się dzieje w odniesieniu do Nauki Jezusa. Pozdr.
Jerzy2019.10.18 15:00
Piszesz oczywiście o sobie JS, podobnie jak Reytan -bo przecież nie przekraczasz swoich uprawnień i nie piszesz w niczyim imieniu ani nikogo nie osądzasz byś nie został osądzony -prawda? No to ja ci powiem, że skoro napisałeś, że "letnimi katolikami jesteście" to pewnie wiesz najlepiej, ale np. ja nie jestem letnim Katolikiem i nikt mi swojej woli nie narzuci, jestem wolny i potrafię się bronić, walczyć i nie dawać żadnym lewym i innym antykatolickim dewiantom satysfakcji
JS2019.10.18 15:38
Dziękuję Jerzy za ten komentarz. Pisząc o letnich katolikach miałem na myśli WIĘKSZOŚĆ naszego narodu. Sam kiedyś takim byłem. Pan Jezus także posługiwał się uogólnieniami i dlatego tak napisałem. Nie wiem niczego najlepiej ale uczę się poznawać świat, który jest niestety skazany na zagładę, z powodu odejścia od Stwórcy na masową skalę. Bogu dzięki, że jesteś świadomym wyznawcą Jezusa. Mamy więc sprzymierzeńca :-) Pozdrawiam
Michał Pasierb 2019.10.23 10:58
Jest nas więcej niż myślisz.Ale wojenki na Frondzie czy gdzieś w sieci to tylko zabawa słowami....Prawdziwe życie jest w realu.I właśnie tam świadczymy o CHRYSTUSIE.Pozdrawiam