Nowa strategia Trzaskowskiego. Uwagę od ,,Czajki’’ próbował odwrócić fake newsem o Orlenie  - zdjęcie
04.09.20, 15:17Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Nowa strategia Trzaskowskiego. Uwagę od ,,Czajki’’ próbował odwrócić fake newsem o Orlenie

8

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjął nową strategię w związku z katastrofalną w skutkach awarią w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Po tym, jak już oskarżał o awarię Lecha Kaczyńskiego czy mówił o sabotażu, teraz przekonuje, że wyciek ton ścieków do Wisły wcale nie grozi katastrofą ekologiczną. Dla poparcia swojej teorii podał w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” fałszywe informacje o wycieku szkodliwych substancji do Wisły, za które miał być odpowiedzialny Orlen. Rzeczniczka warszawskiego ratusza zdążyła już przeprosić za manipulacje prezydenta, jednak prezes Orlenu domaga się sprostowań w mediach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu dla „Rzeczpospolitej”, w którym próbował odwrócić uwagę od warszawskiej oczyszczalni rzekomym wyciekiem szkodliwych substancji z Orlenu:

- „Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera, ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością. Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę, ale to czysta rozgrywka polityczna” – mówił Trzaskowski, próbując przekonać, że tony ścieków w Wiśle to w zasadzie niewielki problem.

Zaraz po ukazaniu się wywiadu w „Rzeczpospolitej” oświadczenie opublikowała rzeczniczka prasowa PKN Orlen Joanna Zakrzewska, prostując manipulacje Rafała Trzaskowskiego. Choć słowo „manipulacja” jest tu jedynie eufemizmem, a słuszniej byłoby chyba mówić o celowym kłamstwie.

Do słów Rafała Trzaskowskiego odniosła się w mediach społecznościowych rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka:

- „Doszło omyłkowo do wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A” – napisała.

To jednak nie wystarcza prezesowi PKN Orlen. Daniel Obajtek domaga się sprostowania we wszystkich tytułach, które powieliły nieprawdziwą informację podaną przez Rafała Trzaskowskiego:

- „Z uwagi na to, że nieprawdziwe informacje dotyczące PKN ORLEN zostały wielokrotnie powielone, oczekujemy, że przeprosiny ukażą się we wszystkich tytułach, które je opublikowały. W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne” – napisał.

kak/wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (8):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:15
Cóż, jeśli w jakiejś dziedzinie w Polsce dzieje się nie najlepiej (choćby z winy lub świadomego działania samego lewactwa) to dla lewaków jest to dzika satysfakcja. Bo to są dywersanci. Wiem, co mówię, w końcu sam do nich należę...
A to pies?2020.09.5 5:57
OPRAC. VIOLETTA BARAN01-06-2018 (17:17) Płock: wyciek ropy z rurociągu PERN-u. Oleiste plamy na Wiśle Z rurociągu PERN-u pod dnem Wisły w Płocku wydobywa się ropa. Strażacy rozstawili na Wiśle zapory, które zatrzymują i wchłaniają wyciek. PERN obniżył ciśnienie w rurociągu i odciął całkowicie uszkodzony odcinek.
Realista2020.09.5 5:54
Przecież był komunikat o wycieku ! Tylko pisie wola o tym nie mówić Nie wszyscy Polacy maja uwiad starczy
Randka juz dzis2020.09.4 20:49
Cześć Poznaj dziewczynę w domu i weź ja na szybka penetracje! Najlepsze dziewki w polsce www.erooo.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.4 19:42
ma rację też zmieniłem płeć w Indiach i nie wiem kim jestem ciągły bul głowy
Anonim2020.09.4 15:48
3 września br. została oddana do użytku baza US Navy w Radzikowie k. Słupska . Na razie gotowe są budynki administracyjne i koszarowe . Uzbrojenie pojawi się dopiero za 2 lata . Inwestycja jest jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic wojskowych w Polsce . Źródło...Interia .
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2020.09.4 15:41
no bo dzisiaj Czaszkoski miał odpalić "nową solidarność" i ruszyć z nią w Polskę właśnie z Gdańska. No i dzisiaj ta jego "nowa solidarność" dopływa do Gdańska. Już śmierdzi czy dopiero w sobotę? Los bywa i przewrotny i okrutny dla oszustów, obłudników, hipokrytów i nienawistników. Pytanie tylko: co jeszcze złego im się przytrafi i kiedy? Bo że utoną w gównie to pewne. To już się zaczęło i nawet większych symboli katastrofy normalni ludzie nie potrzebują. Tylko "totalni" paranoicy uważają, że jeszcze bardziej intensywne mieszanie w szambie zwiększa jego pojemność.
normalny,2020.09.4 15:47
nowa solidarnosc trzaskowskiego,wlasnie wplywa do gdanska