Liderem nowej partii - Niezależnej Patrii Pracy - jest Ghufoor Butt. W tym tygodniu złożył podpisy potrzebne do założenia nowej partii. Chcą wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych.

- Aktualni politycy wywodzący się ze środowisk imigracyjnych nie robią dla nas wystarczająco dużo – powiedział Butt. - Mają ręce związane przez partie, do których należą i nie mają odwagi zajmować odpowiedniego stanowiska w istotnych sprawach. Nie są wystarczająco dobrzy – dodaje.

Jeśli nowa partia zostanie zatwierdzona, to będzie to pierwsza partia imigrantów muzułmańskich.

Mniejszości wystawiły już swoje listy wyborcze podczas wyborów samorządowych w Oslo w 1995 i 2007 roku, ale wtedy nie osiągnęły swoich celów. Obecnie jednak szybki przyrost populacji muzułmańskiej może oznaczać polityczny sukces.

MaRo/dagsavisen.no/Islamineurope

Zobacz także:

Uwaga na policjantki!

/

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »