Nitras szydzi z Chełma. Szybka riposta prezydenta - zdjęcie
25.09.20, 17:47Fot. screenshot - YouTube (wSzczecinie)

Nitras szydzi z Chełma. Szybka riposta prezydenta

14

Poseł PO Sławomir Nitras w niewybredny sposób postanowił zadrwić sobie dziś z Chełma. Na antenie Radia Zet starał się bronić pogrążającego Warszawę w kryzysie budżetowym Rafała Trzaskowskiego. Kiedy prowadząca audycję zauważyła, że w przeciwieństwie do Warszawy, inne miasta radzą sobie dobrze, podając przykład Chełma, Nitras stwierdził z pogardą: „w Chełmnie są pewnie trzy autobusy”.

Sławomir Nitras gościł dziś w Radiu Zet, gdzie starał się bronić prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który jest coraz częściej oskarżany o skrajną niegospodarność. Poseł PO przekonywał, że nie tylko problemem Warszawy, ale wszystkich polskich miast jest dziś brak wystarczających środków finansowych. Prowadząca Beata Lubecka zwróciła mu jednak uwagę, że jest zupełnie inaczej. Posłużyła się przykładem Chełma:

- „Prezydent Chełma Jakub Banaszek napisał na przykład na Twitterze: w mieście Chełm obniżyliśmy opłaty za wywóz śmieci, obniżamy taryfę na wodę i w przyszłym roku wprowadzamy bezpłatną komunikację. Można? Można” – mówiła dziennikarka.

- „Super, tylko w Chełmie są pewnie ze trzy autobusy” – odpowiedział z właściwą sobie pogardą polityk Platformy Obywatelskiej.

Sławomirowi Nitrasowi stanowczo odpowiedział prezydent Chełma Jakub Banaszek, domagając się przeprosin dla mieszkańców miasta:

- „@SlawomirNitras, mamy kilkanaście razy więcej autobusów, za tę pogardę należą się chełmianom przeprosiny” - – napisał samorządowiec.

- „Doprowadziliście Warszawę do takiego stanu, że dziś musicie oszczędnie gospodarować prawdą. Swoje obietnice realizuje, co z Waszymi? PS. Chłopaki nie płaczą i dotrzymują słowa!” – dodał.

Wywiad Nitrasa skomentował też przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski:

- „Pogarda dla Polski Wschodniej jest chyba w DNA Nitrasa i jego kolegów a trzy to są prawdopodobnie szare komórki pod jego chełmem” – stwierdził polityk.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (14):

Wojtek Polak2020.09.26 10:07
nitras torebkowy szperacz to idiota i pierwsza pudernica nosa z po. a co się dziwić kiedy niemcy i ruskie zniszczyli Warszawę a na miejsce wymordowanych Warszawiaków wstawili chamo i żydo komunę i teraz ich potomkowie głosują na takiego samego idiotę jacy sami są czyli rafalala disco-trzask-czajkaowski
JANOSIK2020.09.26 10:01
Jakie radio taka i wypowiedz.Trza miec nie pokolei zeby takiego bejdaka do studia zapraszac.Milego dnia
nitras2020.09.26 0:20
jakbym miał na nazwisko nitras to bym sië powiesił
Anty-warszawiak2020.09.25 22:56
Prorocze slowa : jak dalej PO i te nieuki beda rzadzic w Warszawie to rzeczywiscie zostana tylko .... 3 autobusy. Alescie sie warszawiacy dorobili, przez wlasna glupote.
Pogromca Smoków2020.09.25 20:30
Dobry portal gdzie można przechowywać swoje pliki w chmurze do 50 GB, niezależnie czyś z Chełma Lubelskiego od Manifestu PKWN czy z bohaterskiej Warszawy. ______________________________________________________________________________________________ https://mega.nz/
Pogromca Smoków2020.09.25 20:14
Trzask prask uchadi - Nitras, jedź do Chełma uczyć się... i oczywiście weź ze sobą nieudacznika Trzaskowskiego, aczkolwiek nie wierzę w wasze możliwości inhalacji wiedzy, aha i Nitras weź ze sobą następujące akcesoria ze sto patyczków lub liczydło używane przez przedszkolaków, usiądź pod chełmskim ratuszem i licz: jeden autobus, to jeden patyczek, drugi patyczek to drugi autobus itd. A jak się zmęczysz to prezydent Jakub poczęstuje cię herbatą, o czymś innym nawet nie myśl. A jak już będziesz po robocie to udajcie się z Rafałem zwiedzić podziemia kredowe i wstąpcie koniecznie do pięknych kościołów miejscowych, cerkwi i synagogi, to może doznacie olśnienia.
Ten brak korekty was kiedyś wykończy.2020.09.25 20:12
Spalić taki nośny temat - przez durny błąd.
cymbergaj2020.09.25 19:47
Są oni trzej . Jeden nie ma swobody działania a dwaj Sławomiry N. jeszcze mają .
Panie Grzesik2020.09.25 18:44
czy fronda.pl przebiła już 5 metrów mułu a wodorostów i sięgnęła dna?
Szybka Randka2020.09.25 18:37
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
Kotes Kaczyńskiego2020.09.25 18:33
Nie pękaj, Jarek. Nie bój się, przecie o tobie wczoraj stało w gazecie…
Uhmor2020.09.25 18:19
Miasto Chełm ma ok. 60 tys. mieszkańców. 1,5 raza więcej niż podlubelski Świdnik.
Wojtek Polak2020.09.25 18:15
W przedwojennej Polsce Żydzi mieli dowcipy o żydowskich mieszkańcach Chełma, jak dzisiaj Polacy o mieszkańcach Wąchocka.
U mnie w jednostce wysyłało się młodych2020.09.25 20:29
z wiaderkiem do chełma po fazę.