10.08.19, 08:50screenshot Youtube

Niepokalanów wspiera abp. Jędraszewskiego! ,,Głęboko sprzeciwiamy się fałszywej tolerancji’’

Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę Księdza Arcybiskupa” - czytamy w liście otwartym do abp Marka Jędraszewskiego, którego autorem są Ojcowie Franciszkanie z Klasztoru Niepokalanów.

Ojcowie w swoim liście stwierdzają jasno:

Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej Ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła.”.

Podkreślają też:

Grzech, zwłaszcza wołający o pomstę do Nieba, jest ogromnym spustoszeniem duchowym. Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości”.

Dodają:

Podziwiamy odwagę Ekscelencji i zdecydowany głos w obronie wartości. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa i Jego posługę pasterską w ręce Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski zarówno dla Księdza Arcybiskupa, jak i dla tych, którzy są Księdzu przeciwni”.

Cały list otwarty przeczytać można poniżej:


 

Niepokalanów, 6 sierpnia A. D. 2019 Ojcowie Franciszkanie, Klasztor Niepokalanów


Jego Ekscelencja Arcybiskup Marek Jędraszewski

 

Metropolita Krakowski W Księdze Mądrości jest napisane: "I jeśli ktoś miłuje sprawiedliwość – jej to dziełem są cnoty: uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa" (8,7). Z doświadczenia ludzkiego wiadomo, że dobro wcześniej lub później napotyka na opór zła. Człowiek czyniący dobro potrzebuje zatem siły, by przeciwstawić się złu. Jest nią cnota męstwa. Męstwo daje wytrwałość w dobrym, zwalcza pokusy i strach. Stawia czoła wszelkim trudnościom, próbom, cierpieniom i prześladowaniom. Źródłem ludzkiego męstwa jest siła i moc Boga: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie za tobą, nie opuści cię, nie odrzuci" (Pwt 31,6). Św. Maksymilian Maria Kolbe był przekonany, że człowiek wtedy jest szczęśliwy, kiedy żyje Prawdą. Według Świętego z Niepokalanowa, szukanie i głoszenie Prawdy jest w życiu pewną drogą prowadzącą do Boga. Obecnie w relacjach międzyludzkich istnieje wiele barier blokujących głoszenie Prawdy. Ksiądz Arcybiskup uczy nas zdecydowanej postawy w mówieniu Prawdy zgodnie z Pismem Świętym i wyznawaną wiarą. Dostrzegamy, że Bóg Księdzu Arcybiskupowi w posłudze duszpasterskiej nie dał "ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia", by z odwagą wziąć "udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga" (2 Tm 1,7-8).

 

 

 

Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę Księdza Arcybiskupa. Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej Ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła. Grzech, zwłaszcza wołający o pomstę do Nieba, jest ogromnym spustoszeniem duchowym. Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości. Podziwiamy odwagę Ekscelencji i zdecydowany głos w obronie wartości. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa i Jego posługę pasterską w ręce Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski zarówno dla Księdza Arcybiskupa, jak i dla tych, którzy są Księdzu przeciwni.

Z franciszkańskim przesłaniem Pokoju i Dobra

 

wspólnota zakonna w Niepokalanowie

dam/niepokalanow.pl,Fronda.pl

Komentarze

zgorszony2019.08.10 10:27
Brawo Franciszkanie. A inne zakony? A pod 100 biskupów polskich? A kardynałowie polscy?
Moni2019.08.10 11:12
Myślę, że przede wszystkim liczą się reakcje i postawy najzwyklejszych wiernych. Hierarchowie polskiego Kościoła to trochę zdezorientowana i niespójna grupa, nie do końca świadoma skali procesów jakie mają miejsce. I konsekwencji, które te procesy w Polsce spowodują. Dla wielu z nich chyba jednak liczy się najbardziej bezpieczna przeciętność. Pewnie też wielu z nich w kościelnej hierarchii znalazło się jako efekt starań najbardziej patologicznych lobby niszczących Kościół w skali globalnej. Znakomicie, że tak wyraziście zaakcentował stanowisko arcybiskup Jędraszewski. Uczęszczam - w miarę możliwości - na Dialogi Arcybiskupa. On jest faktycznie wielką osobowością polskiego Kościoła. Wierni takiej osobowości potrzebują. Jego wpływ na Kościół w Polsce musi przekształcić ilość w jakość. Chyba dostrzegam pierwsze efekty. Strach mówić, co stałoby się gdyby zabrakło Arcybiskupa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 9:37
Powstańcy oburzeni kazaniem abp. Jędraszewskiego. "Osoby LGBT były wśród nas i należy im się szacunek. Nie wiemy, ile - wśród naszych koleżanek i kolegów - było osób, którym Stwórca nadał cechy określane dzisiaj mianem LGBT. Wiemy tylko, że byli wśród nas, walczyli i umierali." http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25074024,powstancy-oburzeni-kazaniem-abp-jedraszewskiego-osoby-lgbt.html#s=BoxLoCpMT
robaczek2019.08.10 9:49
Metro to gadzinowka Michnika gw ale jałtorytet?! Nie wycierej swojej gęby powstańcami zaraza wasza została już powstrzymania, widzimy jak rozbija się o Polski KK. 😁
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 9:54
No właśnie nie wycieraj sobie katolku-matołku. Powstańcy są przeciwni Jędraszewskiemu, podobnie jak syn pisarza, którego słowa Jędraszewski sprofanował na potrzeby swojej nienawistnej propagandy.
Anna 2019.08.10 9:04
Jest coś takiego jak masonerii kościelna, która niszczy Kościół Katolicki do obejrzenia kazania ks Piotra Natanka wilki w owczych skorach www christusvincit tv
Anna 2019.08.10 9:00
Rycerze Chrystusa Króla podpisują listę To jest prawicowy biskup którego chcą usunąć czarne charaktery a dać na to miejsce lewicowa może Rysia
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 9:59
Przyjdź poprzyj swojego zdegenerowanego ideola. Będziemy fotografować twoją faszystowską mordę, pokażemy w mediach.
anonim2019.08.10 11:01
To gej wybiera się na wiec ,miłe to;)
Rosyjska KONFEDERACJA2019.08.10 8:58
Brawo, jesteśmy dumni z działań kościoła w sprawie pedofilii, LGBT i norm społecznych. Nikt tak mocno nie rozbił polskiego społeczeństwa po 89 roku co kościół katolicki. A jak wiecie, rozbitym, pokłóconym społeczeństwem najlepiej się manipuluje i je dyma.