Niemiecki ekspert: Covid-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan - zdjęcie
18.02.21, 18:36fot. pixabay.com

Niemiecki ekspert: Covid-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan

33

To skrajnie nieprawdopodobne, żeby te nietoperze w sposób naturalny pokonały blisko 2 tys. km dzielące je od Wuhanu, by wywołać początek światowej pandemii w bezpośredniej bliskości tamtejszego instytutu” – czytamy w wydanym przez uczelnię komunikacie. Do takich wniosków doszedł nanotechnolog z Uniwersytetu w Hamburgu prof. Roland Wiesendanger.

Naukowiec przez rok pracował nad interdyscyplinarnymi wynikami badań. Wynika z nich, że „teoria zoonozy (choroby odzwierzęcej) nie ma podstaw naukowych, a wirus nie mógł powstać w sposób naturalny. Nanotechnolog przytacza też szereg dodatkowych argumentów” - jak czytamy na portalu TVP Info.

Jak dalej czytamy w studium opracowanym na Uniwersytecie w Hamburgu, „liczne i przekonujące dowody” wskazują, „że przyczyną trwającej pandemii koronawirusa jest przypadkowe wydostanie się patogenu z Instytutu Wirusologii w Wuhan”.

Prof. Wiesendanger wskazuje także, że do tej pory nie zostało zidentyfikowane zwierzę, które byłoby żywicielem pośrednim, umożliwiającym przeniesienie koronawirusa z organizmu nietoperza do organizmu człowieka.

Kolejnym czynnikiem wskazywanym przez niemieckiego naukowca jest zdumiewająca łatwość łączenia się wirusa Sars-Cov-2 „z receptorami w ludzkich komórkach, dzięki czemu mogą przenikać do tychże komórek”, co wyraźnie może wskazywać na pochodzenie z laboratorium.

Na co jeszcze zwraca uwagę niemiecki nanotechnolog to fakt, że na targu rybnym w Wuhan wcale nie sprzedawano nietoperzy, od których ten wirus miał być rzekomo przeniesiony na ludzi. W Wuhan natomiast „znajduje się jeden z najbogatszych na świecie zbiorów patogenów pochodzących od nietoperzy, głównie od osobników bytujących w jaskiniach w południowych prowincjach Chin”.

 

mp/uni-hamburg.de/portal tvp info

Komentarze (33):

Oczywiście że2021.02.20 13:10
Covid-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan bo niby skąd, nietoperz go wysrał? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w to że wirus wziął się znikąd. No chyba że głupi jędraszewski.
Skrzypek na dachu2021.02.19 20:00
Pan Doktor " Faustus " Fauci i Pan Doktor Peter Danszak sponsorowali od 2012 " gain of function research " w Wuhan biosecurity level 4 laboratorium . Teraz klamia ze nic tam nie ma zlego .
Anonim2021.02.19 4:38
Kto zyskał? Protektorzy Bidena, bojący się ujawnienia swoich przestępstw. Sprawa Epsteina, czy raczej Maxwell.
Anonim2021.02.19 4:34
To już wiemy, kwestia czy wirus wydobył się przypadkiem, czy też nie i jaki udział mieli w tym amerykańscy sponsorzy instytutu.
Jak nie wiadomo do końca kto...2021.02.18 22:00
to trzeba spojrzeć kto na tym zyskuje. Żydzi w Izraelu użerają się z wirusem, więc ich pobratymcy z Facebooków tego nie zrobili. Amerykanie mają masę zachorowań, mega problem, bezrobocie itp. Jest tylko jeden duży kraj, którego PKB zyskało na pandemii .. i szykuje się do szybszego objęcia przywództwa gospodarczego na świecie. A świat schorowanych ludzi z powikłaniami tylko ułatwi im zdobycie tej hegemonii. Gadanie o przypadkowym wycieku wirusa jest mową politycznie poprawna by nie urazić Chin.
wspomnienie2021.02.18 22:02
Będziemy kiedyś z nostalgią wspominać, jak to miło było na świecie gdy rządzili Amerykanie. To będzie tak jak różnica pomiędzy życiem w Teksasie, a życiem w Mongolii Wewnętrznej.
Chuj Putina jest już w pysku2021.02.18 20:20
Korwina.
KONFEDERACJA to tacy "katolicy"2021.02.18 20:17
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
KONFEDERACJA to tacy "katolicy"2021.02.18 20:18
Kto pamięta Bolesława Piaseckiego? Działacz ONR-u, po wojnie na usługach NKWD - UB -SB, założyciel kolejnego "polskiego narodowego kościoła" pod nazwa "księża patrioci". Na usługach bolszewizmu oczywiście. "Księża patrioci" pewnie do dzisiaj gdzieś po kątach piją wódkę, może nawet z tymi z Loży Polin. . . . A Bolesław Piasecki? Zamordowali mu syna, za grzechy ojca. A kto? Żydzi nazwiskiem Szyja Szewc, Rodziewicz i chłopcy z SB Kossowski, Toruńczyk i Kostański, którzy znaleźli schronienie .... w Izraelu.
KONFEDERACJA jest w dupie PUTINA2021.02.18 20:15
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące zycie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o WOLNOŚCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Polak katolik2021.02.18 20:12
Faszystowska postkomunistyczna finansjera (Soros, Gates, Zuckerberg< Bloomberg, Merkel Clinton, Obama Biden, etc.) zgotowala ludziom wirusa i szczepionki - bo chcieli kontrolowac wszystko a zaskoczylo ich kilka rzeczy, np. kryzys zapasc systemu opieki zdrowotnej (glownie przez pseudo medycyne ktora sami sponsorowali), w UK np. na ambulans czekalo sie co najmniej kilka godzin przez ostatnie kilka lat)poza tym ludzie zaczeli widziec KIM ONI SA (ze to tworcy New World Order z ostra promocja LGBT, genderyzmem, klinikami smierci, automatyzacja i komputeryzacja na maksa dla oglupienia ludzi) - wiec wirus stworzyl im dobra okazje do wprowadzenia dyktatury ekspertow i finansjery. Ale juz duzo wczesniej po cichu ci spece od NWO (geopolitycy, Moszni tego swiata) ZMUSILI LUDZI do zakladania kont bankowych be zadnego sprzeciwu, do kupowania coraz to nowszych komputerow, ZMUSILI (choc nie do konca wszystkich, mnie np.nie ) do kont w mediach spolecznosciowych i APP-ow. A jeszcze wczesniej - tacy macherzy geopolityki, filozofii neomarksistowskiej jak Z. Brzezinski (kolega Rockefellera). L. Kolakowski, Geremek - wprowadzali neokomunizm i globalizm na Zachodzie i w Polsce- lata 80-te (i udawali walczacych z komunizmem) - i zwodzili Polakow mitem tego juz komunizowanego zachodu - zeby wykorzystac i sciagac ludzi Europy srodkowej - do ciezkiej pracy tam - bo za grosze juz nie oplacalo sie tam nikomu pracowac wiec zaczeli sciagac nas - a my myslelismy (lata 80-te, poczatek 90-tych) ze oni mowia prawde. W USA - bylo affirmative action- Afro-Americans mieli zapewniona kase bez pracy, podobnie w UK (choc w UK wszyscy nawet biali na bezrobociu zyli lepiej niz ci harujacy w fabrykach, domach opieki etc.) Nie dajmy sie im dluzej ZNIEWALAC!
KONFEDERACJA jest w dupie PUTINA2021.02.18 20:18
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Jest na ten temat raport CIA,2021.02.18 20:02
jeszcze w całości nieopublikowany, ale były szef CIA i State Dept. Mike Pampeo wielokrotnie o tym mówił. Wirus ten to jest tworek z laboratorium w Wuhan. Komunistyczni zbrodniarze z Beijing ukrywają prawdę przed światem. O czym od kilku dni mówi prez. Biden, Blinken oraz press secretary Psaki.
Nina2021.02.18 19:46
Od pierwszej chwili wielu Polaków to wiedziało, przecież hiszpanka na którą zmarło aż 100 milionów ludzi też jej wirus wydostał się z tego chińskiego laboratorium.
Waarnemer2021.02.20 21:00
A czy w przypadku wybuchu epidemii hiszpanki też trzy lata wcześniej uniwersytety amerykańskie miały wspólne projekty badawcze z laboratorium w Wuhan na temat genetycznej modyfikacji koronawirusów, tzn. wirusa grypy oczywiście ?
ul. Starej Baśni, W-wa2021.02.18 19:39
Na życzenie podam dokładny adres tego parcha nazwiskiem Lech Keller-Krawczyk. Każdy przejazdem w W-wie może mu się pod drzwiami wysrrać albo odlać. Wycieraczki nie ma.
JPIII2021.02.18 19:27
To jest wszystko bełkot. To ten stary pedophil zw. bogiem co gwałcił 14-letnie dziecko zw. maryną zesłał nam tego wirusa. Teraz katole gromadzą się w przybytkach pedophili zw. kościołami i tam rozprzestrzeniją go.
katolik2021.02.18 19:09
Są na świecie naukowcy i lekarze którzy mówia prawdę o pseudopandemii, plandemii, pseudowirusie,zaplanowanym morderstwie przez masonów i nazistów Billa gatessa i sorosa. Wiedzą, że w naturze tak skonstruowany stwór nie powstanie. Ten naukowiec mówi prawdę. Lepiej żeby ci którzy nie wierzą uwierzyli, bo inaczej już są martwi i ich interesy juz padły.
Karma wraca2021.02.18 19:05
Znów goebelsowskie kłamstwa oni to maja we krwi .
chłopka Alojzy, kaka w sraka, Fucko Fucko2021.02.18 19:01
Wycieraj duupy Polskim Panom wycieraj! Bo wylecisz na zbity białoruski pysk!
Obiektywny2021.02.18 19:00
PRZEPRASZAM TO CI SAMI EKSPERCI SZWABSCY KTÓRZY NA ZLECENIE RZĄDU NIEMIECKIEGO PUBLIKOWALI SFAŁSZOWANE WYNIKI BADAŃ WYGODNE DLA POLITYKIERÓW ... SZWABSKIM ŚWINIOM WIERZYC TO JAK UWIERZYĆ W SPRAWIEDLIWĄ LICHWĘ ....
chłopka2021.02.18 18:59
Na pewno jest tworem człowieka . Twierdziłam tak od początku jego pojawienia się . A kto to zrobił ? Mam nieco inne zdanie na ten temat niż niemiecki ekspert .
Torchwood2021.02.18 18:55
Tak, "ekspert" ale w fizyce - konkretnie budowaniu mikroskopów - skąd założenie, że gość cokolwiek wie o genetyce i wirusologii?
A ty jesteś ekspertem od oceniania2021.02.18 18:59
kto jest ekspertem i od czego. No i krupniok ci wystygł.
Redakcja2021.02.18 18:54
Drogi "Po 11 ..." Profesorze, Pańska profesorska erudycja, elokwencja zachwyca nas wszystkich tutaj. Szczególnie Pańskie, tj żydowskie "spojrzenie" na wiarę katolicką i państwo polskie. Lata spędzone w PZPR, na niezliczonych zebraniach, szkoleniach, wyjazdach do towarzyszy radzieckich w Izraelu - dzisiaj owocują. Pewnie się nieoczekiwanie skończą.
Po 11 ...2021.02.18 19:09
Drogie dziecko. Naród Żydowski jest Narodem Wybranym. A to oznacza, że każdy wierny, wyznawca jedynej prawdziwej wiary jest Bogu miły. To nie przypadek, że większość nagród Nobla otrzymało i większość zaszczepionych społeczności to Żydzi. Bóg nad nami czuwa. Ja też czuję Jego szczególną opiekę i .... pożyję sobie, dla Jego chwały, jeszcze długo, długo. Czego i wam zagubionym w wierze braciom życzę (tak troszeczkę).
Tylko w Polsce2021.02.18 19:32
Żyd w Polsce właściwie to nie ma się czym pochwalić. Przed wojną miał kilku poetów i jakiś tam bajkopisarzy, ale to wszystko na skalę co najwyżej wojewódzką. Noblista Isaac Singer słowa po polsku nie napisał. Pod zaborami Żyd/żyd w obu przypadkach był nikim innym jak tylko parchem na usługach zaborcy. Związał się Żyd z bolszewikami i chciał wraz z nimi zniszczyć Polskę. W okresie międzywojennym stworzyli czarny rynek tym samym sabotując Polskę gospodarczo. Per capita, najwięcej było Żydów/żydów kryminalistów. Więc Żyd nie ma się czym pochwalić, chyba tylko strzelaniną na rogu Nalewek zwana szumnie "powstaniem". - - - - Co więc Żyd robi? Robi z Einsteina Żyda, a nie Niemca, ale już Lewandowski toNIE Polak bo "tyra u bauera". Amerykanin ma Nobla, ale dla Żyda to nie Amerykanin, to Żyd. A co by było gdyby Einstein urodził się hutorze galicyjskim? Nobla i autorstwo teorii miałby kto innym.- - - Nie podniecaj się profesorze, bo to nie Einstein, TYLKO cywilizacja greko-łacińska-chrzescijańska stworzyła naukę i otworzyła drzwi. To NIE Żydzi założyli Princeton University, MIT, Sorbonę, Oxford...
Po 11 ...2021.02.18 18:51
Czy Covid-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan? To nie jest pewne. Ale pewne jest coś innego. Wszystko co żywe (i nie żywe, zresztą też) zostało stworzone przez BOGA. A więc wirusy też. Dodatkowo ewolucja nie istnieje więc Bóg musiał świadomie, w całości i z premedytacją stworzyć to świństwo. A więc odwalcie się od chinoli i podziękujcie swojemu Bogu, bo to jego sprawka i tylko jego. Fajnie nie?
Człek2021.02.20 21:04
Niezupełnie. Istnieje kilka teorii na ten temat. Wirusy i bakterie mogły zostać stworzone jako element globalnej "maszynerii genetycznej" i mogły początkowo być nieszkodliwe (jak nasze bakterie saprofityczne). Szkodliwe stały się później na skutek przekleństwa / mutacji / grzechu rasy ludzkiej czy jak to woli Pan nazwać.
Jest na ten temat raport CIA,2021.02.18 18:50
jeszcze w całości nieopublikowany, ale były szef CIA i State Dept. Mike Pampeo wielokrotnie o tym mówił. Wirus ten to jest tworek z laboratorium w Wuhan. Komunistyczni zbrodniarze z Beijing ukrywają prawdę przed światem. O czym od kilku dni mówi prez. Biden, Blinken oraz press secretary Psaki.
Taka prawda2021.02.18 19:04
Tak tak tyle ze on wcześcniej byl juz kataloni o pół roku wylryto w ściekach o rok wcześniej we włoszech oi o pare miesięcy wcześniej w usa ludzie mieli już przeciwciała czyli przechodzili wiec jak rok wcześniej ten potwierdzoiny we włoszech ma sie do teoprii tych , żółtki nagłośniły to napewno ale czy oni wypuścili usa pracowało u siebie do puki obama nie zakazła to przenieśli sie do chin tam razem robili cos tylo skąd we włoszechg o rok wcześniej...?
Nie pierdol kurwo Łukaszenki!2021.02.18 19:35
Naucz się po polskiemu pisać z POLSKIM ALFABETEM!
Anonim2021.02.18 18:40
Ale ten szwabski qtas jest fizykiem i pojęcia nie ma jak widać o procesach biologicznych.