Niemiecka gazeta nagrodziła Tuska za 'międzynarodowe porozumienie i pojednanie' - zdjęcie
02.12.19, 17:41Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

Niemiecka gazeta nagrodziła Tuska za 'międzynarodowe porozumienie i pojednanie'

24

Niemiecka gazeta "Die Zeit" doceniła byłego szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska za "zaangażowanie w międzynarodowe porozumienie i pojednanie". Polityk otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff. 

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej po odebraniu nagrody zaapelował do Europejczyków o jedność i solidarność. Donald Tusk w swoim przemówieniu podkreślił, że Rosja stanowi zagrożenie dla Europy oraz wskazał na konieczność udzielania pomocy Ukrainie.

Głos zabrał także były prezydent Niemiec Joachim Gauck, który podkreślił, że były premier RP zawsze uważał Europę za najlepsze miejsce na ziemi, ale miał też świadomość konieczności reformy Starego Kontynentu.

"Sueddeutsche Zeitung" podaje, że nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. euro Donald Tusk przekaże gdańskiemu liberalnemu czasopismu, które prowadzi kampanię na rzecz edukacji politycznej.

yenn/Gazeta.pl, Fronda.pl

Komentarze (24):

Hanys672019.12.3 12:17
Kolejna rata niemieckich pieniędzy za ześwinianie Polski i Polaków.
janek2019.12.3 10:40
tytuł jak z najprymitywniejszej propagandy czasów Gomułki ( za Gierka była bardziej inteligentna)
SakewyczNagrodziłSięZaDyplomDlaJarozbawa2019.12.3 10:37
Breżniew z Żoliborza dostał dyplom z kartonu od laureata Medalu UPAińskiej Bezpieki Sakewycza. Nagrodę pieniężną dostanie Sakewycz. Od nagrodzonego Breżniewa. Na utrzymanie przy życiu brukowca Sakewycza.
anonim2019.12.2 20:44
CZY JESZCZE TRZEB MOWIC KIM TEN OSOBNIK JEST ,POLACY KOGO MIELISCIE ZA PREMIERA OTO JEST ODPOWIEDZ .
CO WAN ZNOWU ZYDKI SIE NIEPODOBA2019.12.2 20:51
JAKO POLAK NIGDY NA NACZELNEGO OSZUST NIE GLOSOWALEM TO BYL PREMIEREK MNIEMIEC I ZYDOKOMUNY
Zygfryd2019.12.2 19:10
Niemiec nagradza Niemca nic nie zrobił dla kraju Ojczystego próbował zniszczyc przemysł i kilku uczciwych Polaków ale mu się nie udało dzięki Bogu i PIS owi teraz przed nim kraty i nagroda z Polski Trybunał Stanu czekają
kapiszon Kaczynskiego2019.12.2 20:31
Nooo i chciał osobiście wszystkich Polaków poczęstować arszenikiem.
Mirek2019.12.2 19:00
Przepraszam a kogo Niemcy mają nagradzać ?!! . Przecież Ryży to ich człowiek . To on zlikwidował praktycznie wojsko polskie likwidując obowiązkowy pobór ale w to miejsce zero ...null . To Ryży rozwalił polskie stocznie . To Ryży i jego synalek chcieli rozwalić i sprzedać LOT Niemcom . To Ryży z kumplami okradł Polskę na 600 miliardów złotych .
Albert2019.12.2 18:48
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Spietrał, pozostawił i osierocił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec, wykreowana przez Merkel polityczna kukła ! Tyle zła co ten debil i tchórz poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi jego ulubieńców PO-je-bów zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura i brudny szczur unijny ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!! Tchórz niemiecki, urodzony w Polsce oświadczył, że nie będzie kandydatem na prezydenta, bo ma zbyt duży bagaż obciążeń trudnych decyzji ! Czytaliście ?! Smog w Brukseli ! Polski Niemiec zesrał się ze strachu jak tchórz przed kandydowaniem na prezydenta. Ale obciach !
kalinka2019.12.2 18:47
Tuskowi, jako królowi Rady Europejskiej, nic tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Tusk wstaje codziennie o 5 rano po to, żeby dłużej nic nie robić !!! Jego synek powiedział, że razem z tatusiem wiedzieli, że Amber Gold to kolokwialnie mówiąc lipa. Tatuś Donek więc wszystko wiedział, ale nie zrobił z tym nic ! Przez to ludzie zamiast zarobić stracili miliony ! Pod sąd albo przed Trynunał Stanu !!!
vivi2019.12.2 18:45
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy (Karlsson, Nowak) – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. To kukła polityczna wykreowana przez merkel i brudny szczur unijny. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
Lewak2019.12.2 18:43
Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, a Anglicy nazwali Tuska brudnym szczurem unijnym. I nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, wykreowana przez Merkel polityczna kukła i największa kana-lia Europy !!!
kapiszon Kaczynskiego2019.12.2 18:43
Zazdrość to jeden z grzechów głównych, katole. Ale wy to macie w d.... teoretyczni wyznawcy KK.
Katolik2019.12.2 19:44
Ale to Pycha jest pierwiastkiem każdego grzechu.
Luzifer®2019.12.2 18:42
no i prawacy, pisiory i podobni maja bol doooopyyyyy
Topek2019.12.2 18:41
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
Bizon2019.12.2 18:40
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
KKK2019.12.2 18:39
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. Dane niezwykle złośliwego i agresywnego szkodnika portalu: Nazwisko Piotr Nowak, IP=89.64.41.189, Adres: 31-354 Kraków ul. Starego Dębu 16. W celi szybszej identyfikacji prosimy tego szkodnika na zamieszczenie jego fotografii w miejscu awataru, podania wieku i orientacji seksualnej. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
Luzifer®2019.12.2 18:43
KKK to skrot KurvaKurvaKurva
2019.12.2 18:57
Daj spokój. Przygłup musi sobie powklejać te swoje wysrywy mózgowe żeby poczuć że jest cokolwiek warty. Co widać zarówno powyżej jak i poniżej. ;) Głupek ma atak. Jak codziennie. Zwykły przygłup.
2019.12.2 18:34
Ból doopy pisoidów jest słodki jak miód. :)
Ból doopy 2019.12.2 23:35
to masz ty p e d a l e
man.of.Stagira2019.12.2 18:33
Deutschland, Deutschland über alles, Über alles in der Welt Donald Tusk tego NIE napisał ale mógłby PODPISAĆ
Albert2019.12.2 18:49
On to śpiewał codziennie, zamiast odmawiać pacierz !