Niemiecka ,,afera maseczkowa'': ,,Ratuj się kto może!'' Dwaj posłowie CDU/CSU wzięli kolosalne prowizje - zdjęcie
08.03.21, 18:06fot. pixabay.com

Niemiecka ,,afera maseczkowa'': ,,Ratuj się kto może!'' Dwaj posłowie CDU/CSU wzięli kolosalne prowizje

48

Ratuj się, kto może! Nie ma nikogo w CDU/CSU, kto by teraz nie wyrażał swojego, miejmy nadzieję szczerego oburzenie na dwóch chciwych posłów. W niepewnym oczekiwaniu, że skończy się na Nikolasie Loebelu i Georgu Nueßleinie. To zrozumiałe, że CDU i CSU gorączkowo próbują zabliźnić tę rozległą ranę. W końcu w nadchodzącą niedzielę odbędą się wybory do landtagów w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie. Dla Loebela i Nueßleina oznacza to koniec kariery. Ale to nie koniec skandalu. Ponieważ nieufność do politycznej samoobsługi jest powszechna”- pisze dzisiejszy ,,Stuttgarter Nachrichten”.

Ogólnie cała prasa niemiecka jest dzisiaj zszokowana i jak podkreślają dziennikarze, to może jeszcze nie być koniec tego skandalu, a dziennik „Rhein-Zeitung"  określa takie zachowanie członków frakcji rządzącej CDU/CSU jako „moralne bankructwo”. Ocenia się także, że w dłuższej perspektywie ta sytuacja bardzo mocno zaszkodzi także zamej partii.

Jak z kolei pisze portal niezalezna.pl, polityk CDU, Nikolas Loebel, już zapowiedział rezygnację z mandatu parlamentarnego "ze skutkiem natychmiastowym”, co wynika z bardzo mocnej krytyki jaka przelewa się przez niemieckie media, ale także wewnątrz samej partii. Jak się bowiem okazuje Loebel „pośredniczył w handlu maseczkami ochronnymi i pobrał prowizję w wysokości około ćwierć miliona euro”.

 

mp/pap/dw.com/niezalenza.pl

Komentarze (48):

Anonim2021.03.9 11:57
Frondziu ale o co chodzi , zapomniałaś napisać.
Dam2021.03.9 8:21
Afera maseczkowa w Niemczech - trzeba napisać. Warmijsko-mazurskie dostało od rządu PIS 137tyś przeterminowanych maseczkek - mądrzejsze o tym nie wspominać.
kefas2021.03.8 21:57
Frondelek jak Völkischer Beobachter - totalne dno i pisuarowo-katolicka propaganda.
srollkefas wyberdalaj2021.03.8 22:05
Gazeta Wyborcza jak Völkischer Beobachter - totalne dno i peowsko-zboczeniowa propaganda.
Anonim2021.03.8 21:05
Niemki niechętnie noszą biustonosze. Stad gorączki, psychozy i COVID.
Obiektywny2021.03.8 20:55
ZAWSZE SZWABSKIE ŚWINIE BYŁY PAZERNE JAK NIE KRADLI WOJNAMI TO TERAZ PO PRZEZ POLITYKE I NACISKI
Radziszewski-Walter-matis89 - KREML2021.03.8 20:55
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o MASECZKACH, MEDYKANENTACH - - O PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
cam2021.03.8 20:47
Niewiarygodne jakimi załgańcami jesteście Frędzle. A o tym napiszecie?: ------------14 kwietnia zeszłego roku na lotnisku Chopina przyleciał Antonow An-225 Mriya - największy transportowy samolot świata, który przetransportował do Polski z Chin ok. 80 ton produktów medycznych - miały pomóc polskim medykom w walce z pandemią. Były wśród nich m.in. kombinezony ochronne i ok. 7 milionów maseczek. Transport był witany przez Mateusza Morawieckiego, a za zakupy zapłaciły Ministerstwo Zdrowia i rządowy koncern KGHM. - To bezprecedensowy transport, który będziemy w najbliższych tygodniach powielać, będziemy ściągać jak najwięcej sprzętu. Tego sprzętu będzie coraz więcej. Już dziś dla służb medycznych, dla policji, dla straży granicznej, dla służb mundurowych mamy na kilka tygodni do przodu ściągnięte materiały potrzebne do ochrony osobistej - mówił wówczas premier.___________Maseczki nie weszły jednak do użytku, bo okazało się, że mają sfałszowane certyfikaty i nie spełniają norm sanitarnych obowiązujących w Unii Europejskiej (sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza"). Maski dostała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Co z nimi zrobiono i czy zostały zutylizowane, czy też przekazane np. jakimś służbom, skoro nie mogły trafić do szpitali? - Nie wiem - mówi osoba znająca kulisy rządowych zakupów w rozmowie z "Rzeczpospolitą", która opisuje sprawę. A może nadal są w bazach RARS? - Nie komentujemy tych kwestii - dodaje Krzysztof Bielak z RARS. Jak wskazuje "Rz", "ślad po maseczkach zaginął", a w sprawie panuje "zmowa milczenia".
Radziszewski-Walter-matis89 - KREML2021.03.8 20:56
Szukasz przykładów jak Putin działa. 𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐨 "𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐄𝐃𝐈𝐀𝐂𝐇" 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. SPRAWDŹ!
Polak2021.03.8 20:37
A u nas zapomnieliście jak św Łukasz Szumowski z instruktorem narciarstwa kręcił lody na maseczkach. Zdzbło w oku u kogoś a belki we własnym nie widać ?
Jedno "Polak" - Żyd to nie Polak!2021.03.8 20:52
Czy są dowody na to, że brał łapówki? Czy jest choćby podejrzenie? Pamiętaj Żydzie, że każdy czy to rządzie, czy w gminie na pozycji podejmowania decyzji finansowych JEST automatycznie podejrzany, ale przez kogo? Przez łapówkarzy, skorumpowanych chüjków takich jak ty. Rzuć błotem i czekaj może się przylepi.
Anonim2021.03.8 20:32
CDU/CSU to chyba taki odpowiednik Zjednoczonej Prawicy.
ZydkicmokiOdsrania2021.03.8 22:06
CDU/CSU to chyba taki odpowiednik Zjednoczonej Lewicy.
man.of.Stagira2021.03.8 20:32
„Biedny Wagner! W cóż to wdepnął! Żebyż był przecież pojechał przynajmniej między świnie! Lecz między Niemców! Ostatecznie należałoby, dla nauki potomności, prawdziwego Bayreutczyka wypchać, jeszcze lepiej wsadzić w spirytus— z napisem: tak wyglądał „duch", na którym zbudowano państwo! „Czego nie wybaczyłem Wagnerowi nigdyl Że stał się powolny żądaniom Niemców — że stał się państwowo niemieckim. Dokąd sięgają Niemcy psują kulturę"
man.of.Stagira2021.03.8 20:32
Fryderyk Nietzsche -oczywiście.
Zatroskany2021.03.8 20:08
Ciekawe czy "Fakt" o tym napisze na swych "szlachetnych stronach"
Grizzly2021.03.8 20:00
A ja na to jak na lato flaszke znów wypiłem i sram na to
Grizzly2021.03.9 8:47
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
matis892021.03.8 19:58
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.8 19:57
szwaby powinny się od szumowskiego i obajtka uczyć jak się przekręty robi!
a od ciebie bycia kretynem2021.03.8 20:02
ha ha ha ha ha :D
katolik2021.03.8 19:44
Przecież morderca Bill gates i soros opłacili telewizje, rzadzacych aby ogłosili Nowy Porzadek w świecie zwierząt.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.8 19:51
... obywatelu ... ino ryby w kibucu nie bioro ... noooo .... i ten .... byll geyy ... on daje ... blotki $$$$ jak ma tusz do drukarki ... szalom
Przeciw kretynom2021.03.8 19:36
No ale to przecież dla naszego dobra! Abyś nie zachorował i nie umarł. Maseczki, lockdawny, szczepionki. Niech Bóg broni abyś choć przez chwilę inaczej pomyślał.
man.of.Stagira2021.03.8 19:34
Fryderyk Nietzsche: „My, którzyśmy w bagnistem powietrzu szóstego dziesiątka lat dziećmi byli, jesteśmy z konieczności pesymistami względem pojęcia niemieckości"... „Nie odkryto mnie w kraju płaskości europejskiej, w Niemczech". ...„Myśleć po niemiecku, czuć po niemiecku — mogę wszystko, ale to przechodzi me siły". — „Cała mała nędzota niemiecka jest chmurą, w której odzwierciedla się bezkresna fatamorgana przyszłości". ...„Niemcy nie są zdolni do żadnego pojęcia wielkości" //
taka uwaga2021.03.8 20:26
Ale jego pojecie nadczlowieka Niemcy calkowicie przyjeli. Oraz to ze powiedzial - Bog umarl! (za co Stworca sprawiedliwie ukaral go oblakaniem). Pycha ktora czesto prowadzi do tego ze czlowiek sam uwaza sie za Boga (tak jak to zrobil Nietzsche, wielu marksistow takich jak Fromm czy heretyk Meister Eckhart (tez Niemiec), tez wmawiali ze ludzie sa Bogami.
obserwator2021.03.8 20:41
Racja. Oni wszyscy (coz , niektorzy z nich mogli nawet Niemcow krytykowac - zwlaszcza kiedy nie byli jeszcze tacy pyszni, i jednoczesnie byli tez bardzo niemieccy) glosili koncepcje czlowieka-Boga (obecnie jest to bardzo 'modne' w transhumanizmie - i łaczy sie to rowniez z panteizmem i dazeniem do stworzenia jednej religii w ramach NWO.
herezja Eckharta2021.03.8 20:48
' The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye.' Czyz to nie herezja? I prawidlowo Eckhart zostal uznany za heretyka, ale dzis w dobie panteizmu, globalizmu, neomarksizmu , kiedy mamy Bogow Sorosow, Gatesow, eksperto od wszystkiego - jest znow 'pchany ' przez mainstreamowe media katolickie jako wybitny chrzescijanski filozof.
man.of.Stagira2021.03.9 11:25
TEZA Fałszywa w części 'Bóg umarł'. WIELU przed nim tak uważało. //Jednym z panujących mitów świadomości potocznej, jest, że otwarcie się na oścież tematyki tzw. teologii śmierci Boga spowodowane recepcją w Europie i na świecie myśli Fryderyka Nietzschego. Zupełnie jakby wiodące hasła Nietzschego były jakoś specyficznie antychrześcijańskie na tle całej filozofii Prus, a w czasach Nietzschego już zjednoczonych Niemiec. // Poza oczywistą anatemą na myśl filozofa z powodu jej kojarzenia z Shoah, jednym z powodów jest poniższa myśl tego pogardzającego Niemcami jako narodem rasistowskich świń niemieckiego filozofa który uwielbiał Polskę i podawał się za Polaka pozostając zarazem antyżydowski i antychrześcijański: „Jeśliby bogowie byli, jakże zniósłbym, abym bogiem nie był! Dlatego nie ma bogów” Fryderyk Nietzsche, Zmierzch bożyszcz tymczasem wiele wskazuje na dużo wcześniejszą atmosferę dekadencji ateizmu obecną już u takich tuzów jak Fryderyk Goethe który wprost nazywa Marcina Lutra gburem i tępakiem, u Kanta który nie wchodził sam do kościoła po tym jak odprowadził tam studentów czy Henryka Heine który w 1832 roku w dziele „Przyczynek do historii religii i filozofii w Niemczech” pisał 50 lat przed Nietzsche: „Słyszysz dźwięk dzwonka? Uklęknij – niosą sakramenty umierającemu Bogu” // nota bene H.Heine pisze to na 15 lat prawie przed opublikowaniem 'Manifestu Komunistycznego' oraz na 12 lat PRZED narodzinami Fryderyka Nietzsche! // Twoje uwagi o tym filozofie są na poziomie Wikipedii -powierzchowne i fałszywe centralnie. Nikt tak nie nienawidził Niemców jako rasy jak właśnie Nietzsche. To że to BYŁO lubi być poniewierane, to dowodzi ich prostactwa. Tak właśnie uważał Fryderyk N. // Tyle
Loth i jego curki2021.03.8 19:20
UWAGA!!! Poniewarz ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego) proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentaży. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”) oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tenczowy lewak!) będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko żygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – "pedofilię w Kościele" //
Grizzly2021.03.8 19:58
Wy-du-piaj stąd jak ci się satyryczny portal Fronda nie podoba
Grizzly2021.03.9 8:47
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy parchu!
Anonim2021.03.8 19:20
Oho! Więc i w Niemczech są podobnego typu oszusty robiące biznesy na wymyślonej epidemii jak nasze kreatury z PiS? Kto by się spodziewał.
Jacek i Placek2021.03.8 19:26
Z tym, że w Niemczech ci panowie już zakończyli swoją karierę polityczną, a u nas by udawali oburzonych takim oskarżeniem.
Anonim2021.03.8 20:29
Owszem ale w każdym kraju są złodzieje pokroju pisowców. Nie przesadzaj. Wszędzie kradną jak te nasze kreatury. Co nie znaczy żeby to akceptować.
SraczkaZydCHWDP2021.03.8 22:08
Owszem ale w każdym kraju są złodzieje pokroju peowców i lewusów Nie przesadzaj. Wszędzie kradną jak te nasze kreatury. Co nie znaczy żeby to akceptować.
man.of.Stagira2021.03.8 19:14
Fryderyk Nietzsche: „My, którzyśmy w bagnistem powietrzu szóstego dziesiątka lat dziećmi byli, jesteśmy z konieczności pesymistami względem pojęcia niemieckości"... „Nie odkryto mnie w kraju płaskości europejskiej, w Niemczech". ...„Myśleć po niemiecku, czuć po niemiecku — mogę wszystko, ale to przechodzi me siły". — „Cała mała nędzota niemiecka jest chmurą, w której odzwierciedla się bezkresna fatamorgana przyszłości". ...„Niemcy nie są zdolni do żadnego pojęcia wielkości" //
taka uwaga2021.03.8 21:03
Co do Niemcow, mial racje , ale powiedzial tez : “You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.” “Faith: not wanting to know what the truth is. “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” "God has died!"
Loth i jego curki2021.03.8 19:07
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego) proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentaży. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”) oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tenczowy lewak!) będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko żygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
jle_ffm2021.03.8 19:01
Patrzcie, zdaje się mówić Frondel, afera maseczkowa to nie tylko nasza pisowska specjalność. I nie jest to nasze ostatnie słowo.
ciekawe2021.03.8 18:47
Nowy film bogactwo Łukaszenki .Największe śledztwo dziennikarskie NEXTY: Naga prawda o luksusowym życiu Łukaszenki (FILM)kresy24pl
Loth i jego curki2021.03.8 18:43
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Anonim2021.03.8 18:24
Niech szczezną goje przebrzydłe! Nadają się tylko do płacenia nam reparacji!
Taro2021.03.8 18:23
To merkel i dewiant rowniez moga spierd...c, chyba nikt nie wierzy, ze oni godzinami stoja sobie przed kamerami i klamia tak za darmo, ze godziny podczas ktorych podsuwaja duze pieniadze pseudolekarzom,pseudoprofesorom,sa liczone jako nadgodziny. Oni wszyscy kradna.
APEL2021.03.8 18:23
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Anonim2021.03.8 18:21
w wiekszosci krajow cala ta walka z epidemia to tylko tani pretekst by nakrasc, rok czasu te gnoje tylko strasza ludzi i kaza siedziec w domu a pozniej zdziwienie ze umiera w Polsce 100 tys osob, zostan w domu zostan w domu zostan w domu, niech im przynajmniej diabel w piekle okaze akt laski
katolik2021.03.8 19:45
krzywda ludzka, Polaków niestety im się odbije
Anonim2021.03.8 18:15
U Niemca - afera, u nas przejeb..ne miliony na lewe maseczki i nieobecne respiratory - nie ma tematu! PiSdzielska banda złodziei!!!