Niedzielski oburzony słowami abp Gądeckiego. ,,Trudno mi to skomentować'' - zdjęcie
06.08.21, 21:59Fot. Krystian Maj/KPRM

Niedzielski oburzony słowami abp Gądeckiego. ,,Trudno mi to skomentować''

210

- Trudno mi nawet komentować wypowiedź abpa Stanisława Gądeckiego na temat obostrzeń. Nie znam kraju, gdzie Kościół pokazałby, że powinien być inaczej traktowany niż ogół obywateli - powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Wypowiedź Niedzielskiego ma miejsce w związku z artykułem, który abp Gądecki opublikował na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej. Abp Gądecki zarzucił polskim władzom nałożenie zbyt surowych ograniczeń na Kościół w dobie pandemii koronawirusa.

"Rządy z przeszłości nigdy nie ośmieliły się nałożyć na Kościół tak drastycznych zakazów, okazując w ten sposób znikomy respekt dla Kościoła i jego roli w życiu społecznym" - głosi jedna z tez podniesionych przez abp Gądeckiego.

- Jak usłyszałem tę wypowiedź, to przyznam, że od razu miałem przed oczami obraz papieża Franciszka, który podczas drogi krzyżowej – w 2020 r. jeszcze, kiedy byliśmy świeżo dotknięci pandemią – odbył procesję sam na placu Świętego Piotra zamiast w Koloseum - powiedział na ten temat Niedzielski.

Wskazał następnie, że w jego ocenie tamta decyzja papieża pokazała, jaką wagę Kościół przywiązuje do sytuacji epidemicznej. W ocenie Niedzielskiego napełniało to optymizmem.

Abp Gądecki w swoim artykule stwierdził, że zgodnie z art. 228 Konstytucji ograniczenia swobód obywatelskich mogą być nakładane jedynie po ogłoszeniu stanu wyjątkowego. Ten zaś w Polsce nie został wprowadzony.

Niedzielski odniósł się sceptycznie do tych twierdzeń. - Bardzo wątpię, czy nie byłoby żadnego "ale" - ocenił, analizując sytuację, gdyby stan wyjątkowy został wprowadzony.

- Trudno mi rozpatrywać w tych kategoriach te słowa arcybiskupa. Nie znam kraju, gdzie Kościół by pokazał, że powinien być inaczej traktowany niż ogół obywateli - dodał.

Podkreślił także, że resort jest bardzo zadowolony z tego, jak Kościół współpracuje z ministerstwem w kwestii szczepień.

- Jesteśmy nawet pozytywnie zaskoczeni, jakim zainteresowaniem się to cieszyło, a przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z tego, że Kościół bardzo tutaj z nami ściśle współpracował - powiedział Niedzielski.

jkg/

Komentarze (210):

trzaska2021.08.11 10:12
Panie ministrze proszę przyjrzeć się swojej wierze, bo albo pan jej nie ma ,albo nie wie pan co to jest.Boga nie da się zastąpić niczym bo ON jest panem dnia i nocy , zdrowia i choroby, życia i śmierci.Co powiesz pan tym co umarli bez sakramentów bo zamknęliście im drogę do ich przyjęcia.
Jacuś2021.08.9 11:45
Panie Niedzielski proszę się zacząć leczyć bo z pamięcią coś nie tak. Dla przypomnienia: w 2020 r. na Mszy Rezurekcyjnej 5 osób, a sklepach, środkach masowej komunikacji jeden przy drugim, kiedy zniesiono obostzenia w kościele, a kiedy w galeriach, kinach ..... Trzeba być ciemniakiem, żeby tego nie widzieć.
antoni.s2021.08.7 21:01
Nie wierzę żeby pisowski minister odważył się bez wiedzy swojego pryncypała mówić źle o organizacji dzięki której pis już drugą kadencję trzęsie polską, czyżby wewnątrz układu dochodziło do ostrych tarć?, czy kaczyński czuje się tak mocny żeby zadzierać z mafią?
Olek2021.08.7 20:04
Bezczelny żyd. Niedzielski w Polsce jesteś tylko nie mile widzianym gościem czas byś zaczął się pakować i udał w podróż powrotną do krainy dziadków - Kaganatu Chazarskiego.
Anonim2021.08.7 22:55
Pierdoolisz, to Eskimos
matis892021.08.7 20:00
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
trust2021.08.7 18:39
Niedziele, pokaż napletek, żydzie.
Skrzypek na dachu2021.08.7 18:36
Niedzielski klamie bo to oszust i zbrodniarz , pojdzie do wiezienia .
Glaudiusman2021.08.7 18:15
Należy pogonić ministra i to całe ministerstwo za liczne przestępstwa związane z covidem, A Arcybiskup ma 100% racji. Precz z przestępcami.
mateuszjegliński2021.08.7 17:08
Abp Gądecki, tak trzymać, trochę prawdy temu szkodnikowi Polski się należy. Temu pisiemu tchórzowi w randze ministra nie w smak przypomnienie prawa, jego ale, to zaprzeczenie mowy tak,tak,nie, nie. Albo jest prawo, albo nie, zwłaszcza, że jego pomysły psu na budę sie zdały, wystraszył ludzi, chodzili w maskach, siedzieli w domach a covid tym bardziej się rozszalał. Zaczęli ludzie żyć normalnie i covid w odwrocie, zbliża się sezon grypowy, więc choroby wirusowe znowu zaczną dawać o sobie znać.Mam nadzieje, ze pisie tchórzostwo zostanie osądzone za swoje kłamstwa, straszenie Polaków i zaniechanie podstawowych rzeczy ze strachu przed np junią, czy juesejem. Przypomnę, że do aresztowania Nowaka doprowadziła Ukraina.
Wojtek Polak2021.08.7 16:47
kilka pytań mi nie daje spokoju jeśli się zaszczepię to czemu mam się bać że niezaszczepieni mnie zarażą? jeśli wiadomo że "szczepionki" nie mają wszystkich wymaganych badań to jest to eksperyment medyczny czyli tylko i wyłącznie dla chętnych to czemu nas zmusza przez MZ i lekarzy nazywając mordercami oszołomami i straszy się zakazami? czemu to rządzącym i większości medyków majątki się kilka naście razy zwiększyły?- czy naprawdę chodzi o nasze zdrowie czy o portfele rządzących czy lekarzy? a może "szczepienia" mają za zadanie tylko sprawdzenie jacy jesteśmy posłuszni i na ile zniewoleni? czemu to non stop jesteśmy bombardowani informacją o ilości zakażonych i zgonach z czy na covid a nie ma żadnej informacji o zachorowaniach i zgonach po "szczepieniach"? czemu to w większości lekarze rządzący czy producenci tych "cudownych " preparatów nie chcą się szczepić?
kaka2021.08.7 17:00
Niedzielski moze wysrywac co chce -gdyz zostal WYJETY Z POD PRAWA POLSKIEGO--tak samo jak armia Polska z pod rozkazow szefa sztabu generalnego a oddana premierowi JEST KASA A BUNT SIE JAKOS STLUMI-----MAJATKI PRZEPISZE SIE NA ZONE.
Anonim2021.08.7 17:12
/stp/ 1) niezaszczepieni mogą Cię zarazić, bo szczepionki nie są wszechmocne i Twój organizm może niesprawnie je przyjąć. producenci nie dają 100%, lecz około 95% pewności. 2) Szczepionki maja wystarczające badania. Węgierka Katylin Kariko, już kandydatka do Nobla, nad szczepionkami mRNA pracowała w Pensylwanii od roku 1990. W produkcji finansowy udział szczególny mieli Żydzi. Dlatego też doświadczenia były prowadzone w Izraelu, oczywiście po cichu. I oni pierwsi się zaszczepili.Jaki skutek? Ten, że ostatecznie u Polaków wśród zarażonych doszło do blisko 3% zgonów, a u żydów, wcześnie wyszczepionych, tylko 0,8%! 3) Wspominasz, że tam jacyś ludzie majątki na szczepionkach zrobili. Nic o tym nie wiem, a w tematyce siedzę. Czyżbyś miał chorobę alkoholową, która daje jakieś widzenia myszek, robali albo toczących się po podłodze monet? Nie przypuszczam. 4) Piszesz o jakimś zniewoleniu. Ale to już jakieś niedostępne piętra psychiki tam sięgają... 5) Niedzielski wyjęty spod sądów? Myślisz, że będzie wiecznym ministrem?Przecież sądzi się wszystkich.Łukaszenkę też. Więc skąd ci takie myśli przychodzą? Jakim on panem zycia i śmierci? Właśnie od śmierci chroni. Nie widzę innego celu! A dlaczego nie zauważasz, że pandemia w całym świecie grasuje i wszystkie rządy taką walkę musza toczyć, bo by ich społeczeństwo zmiotło, jak juz próby były, nawet w Anglii. Dlaczego ulegasz urojeniom sekt "fałszywopandemicznych"?
Anonim2021.08.7 20:31
na te chwile, poki nie przyjda inne mutacje, jest 99.9% ochrony szczepionek przed smiercia, nie uwzgledniasz zgonow planowych, co do zakazen i choroby to inna sprawa, tu moze byc ok 90% zlagodzenia objawow
Małolat2021.08.7 21:41
@ anonim udajesz głupa czy jesteś faktycznie idiotą? kowida przenoszą zaszczepieni i niezaszczepieni, i każdy z nich może cię zarazić. Zarażają się niezaszczepieni jak i zaszczepieni. Podobno szczepionka może uchronić cię tylko przed ciężkim przebiegiem choroby ale to nie takie pewne. wszystkie głupasy / eksperci/ klepią, że można się zarazić tylko od nieszczepionego, tak jakby szczepieni nie przenosili wirusów. Proponuję aby według nowego hasła - "szczep się i spisz się" - eksperci "szczepili" się z p. Lempart- tą od wściekłych macic i "spisali" się aby ta Pani była zaspokojona, o ile te stare pryki mają jeszcze coś w portkach.
kaka2021.08.7 16:36
Kazdy kto jest za szczepieniami------a okaze sie ze to byla sciema---POWINIEN BYC POWIESZONY--DLATEGO ZE ZYCIEM PRZEPLACILO TO ZAUFANIE ZBYT WIELE OSOB.Poza tym te mendy niemowia tego na podstawie Polskich badan ale na podstawie emeili od antonio faucziego -ktory sponsorowal wu chan-----Pozatym nikt nie ma OBOWIAZKU SLUCHAC NIEDZIELSKIEGO -GDYZ BIORAC PENSJE Z NASZYCH PODATKOW I PODEJMUJAC DECYZJE O ZYCIU LUB SMIERCI A ZWLASZCZA SMIERCI-----ZOSTAL WYJETY Z POD PRAWA POLSKI I SADOW POLSKICH-----TA ZDRADE NAWET TRUDNO SOBIE WYOBRAZIC----mozna to okreslic jednym slowem MASKRA.
Anonim2021.08.7 16:46
/stp/ przeczytasm Cię, jak nauczysz się pisać i myśleć. Daj kiedy sygnał.
kaka2021.08.7 16:56
nie probuj czytac bo nie zrozumiesz---hej!
waldeberg2021.08.7 16:28
CBOS: "...odsetek badanych przychylających się do poglądu, że konkordat między Polską a Stolicą Apostolską jest niepotrzebny, a państwo nie powinno wyróżniać żadnego z wyznań ani Kościołów, wzrósł z 40 do 49 proc.
Anonim2021.08.7 16:48
/stp/ Tak, do konkordatu trzeba dorosnąć, a nie pozostawać na poziomie szczeniaka!
Anonim2021.08.7 16:23
A ja znam taki kraj panie Niedzielski . To Polska . Był , jest ale w przyszłości nie będzie inaczej traktowany niż reszta obywateli . A mówiąc kościół co miał Niedzielski na uwadze ? Kler , wspólnotę kościelną czyli tzw . wiernych czy też to wszystko razem wzięte ? Jeżeli razem wzięte to tu też istnieją podziały . Kler był jest i nie będzie inaczej traktowany niż ogół obywateli . Reszta bandy jest traktowana jak pozostałe bydło .
Maxym2021.08.7 16:20
Rola państwa kończy się u progu kościoła panie doktorze śmierć!
Anonim2021.08.7 16:29
/stp/ Nie da się wyizolować ludności kościelnej od niekościelnej ani zdrowia publicznego jednych od drugich!!! Nie pojmujesz, jak działa epidemia? Ktoś musi odpowiadać z całość społeczeństwa, choćby najmądrzej było, gdyby pasterze pierwsi pojawili się jako odpowiedzialni za zdrowie ludzi w liturgii i dogadali się z władzą. Ale tego nie było, bo sekty antyszczepionkowe czyli fałszywa pandemia" zawojowały pasterzy, nawet biskupów wprowadzały w błąd.
debil...niedzielski2021.08.7 16:05
szczepionki to masonskie narzedzie zaglady
andrzej2021.08.7 15:15
Kościół jako instytucja powinien zawsze stać za ideą życia, a nie śmierci. Czymże jest traktowanie większości księży ludzi bez maseczek i bez odpowiedniej odległości od siebie w kościele na mszy czy też nabożeństwach jako normalność, nawet nie zwracając im na to uwagi?? Właśnie wróciłem z Malty. Tam są wyznaczeni parafianie, którzy stoją na straży bezpieczeństwa uczestników mszy świętej. Bez maseczki lub z nieprawidłowo założoną nie wejdziesz do kościoła. Ponadto w kościele są wyznaczone miejsca do siedzenia (co trzecie krzesło, a rzędy między rzędami krzeseł, w których wyznaczono miejsca do siedzenia są połączone, tak, że nikt tam nie usiądzie). Ponadto ludzie ci, gdy widzą, że kończą się miejsca do siedzenia w kościele podprowadzają wiernych do miejsc, które jeszcze zostały do siedzenia, a pozostałych odsyłają do miejsc na zewnątrz kościoła. To jest dbanie o drugiego bliźniego a nie obostrzenia, tylko trzeba być świadomym Katolikiem, a nie fanatykiem, który wierzy, że Bóg go i innych bezpośrednio uratuje, gdy my nie chcemy przyjąć daru, jaki dla nas zesłał w postaci szczepionek. Więcej miłości i mniej pychy w swoim działaniu. Szczęść Boże i daj nam zdrowie i życie tu na Ziemi a po nim życie wieczne. Amen
katolik2021.08.7 15:23
Powiedz nam czy jest jeszcze grypa? Czy tylko kołowroctwo wirusa korona. Wtedy będzie sprawa jasna
Anonim2021.08.7 16:24
/stp/Pseudokatoliku, ktorą grypę leczy się tygodniami pod respiratorami i pożera około trzy procent zakażonych jak Kowid? Mam stastystyki. Okazuje się że przeciętnie 0,04 promila! I o czym Ty gadasz/ Nie wstydzisz się?
katolik2021.08.7 15:25
tzw szczepionki śmierci są darem szatana. Z ludzi zrobili głupków i głupki to powielają, dlaczego, bo bez mądrego rozumowania, wiedzy, wiary idą jak stado bydła za przywódcą śmierci!!
lolek2021.08.7 14:14
Żydzie Niedzielski a Synagogi są zamknięte?
Anonim2021.08.7 14:09
Zacznijmy od tego, że Niedzielski to Rodak Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego i oczywiście Pierwszej Damy. To tłumaczy wiele a może nawet wszystko. Tę irracjonalną niechęć do Tubylców przejawiającą się w tym przypadku jako wstrzykiwanie Tubylcom preparatu genetycznego przygotowanego w firmie należącej do Rodaków ww. Ludzi.
Anna2021.08.7 13:58
To nie pandemia spowodowała , że Kościoły pustoszeją, że młodzież wypisuje się z lekcji religii. Bp Gądecki też o tym wie. Pandemia obnażyła tylko wiele nieprawidłowości. Dziś nikomu nie broni się przyjścia do Kościoła, a jednak Kościoły się nie zapełniły. A my po staremu, szukamy ciągle winnych, a to papież coś nie tak, a to rząd, a to pandemia, a to masoni, a to żydzi itd. A gdzie jest ta nasza wiara? Jeśli Kościół w Polsce jest dyskryminowany i to przez obecny rząd to ja już nic z tego nie rozumiem. Wynika z tego ,że trzeba zmienić rząd. Jestem katoliczką, więc taki rząd, który prześladuje mój Kościół trzeba odsunąć(jeśli przez wieki nie było takiego prześladowania!). Ludzie, co wy robicie z Kościołem Chrystusa).
PIS to skur..2021.08.7 13:41
Niedostateczne mycie rak do tej pory pochlanialo zycie tylu ludzi, ile mniej wiecej zmarlo w Polsce na covid bez chorob wspolistniejacych. Podkreslmy, w kazdej grupie wiekowej. Mozna zaklinac rzeczywistosc ale to jest policzone w urzedach statystycznych krajow gdzie nie ma covidu. Owszem, jest w Polsce problem covidu u osob starszych, ale ich tez mozna rozbic na czynniki pierwsze i zostaja tylko ludzie z chorobami przewleklymi, niezaleznie od wieku.//// PIS nie naprawia najslaabszych ogniw tylko walczy z najsilniejszymi jak male dzieci. Te skurw.. doskonale wiedza co czynią. Nawet 93% zakazen u Wlochow mialo miejsce podczas spotkan rodzinnych, co policzyli naukowcy z Mediolanu. Przy otwartej gospodarce i szkolach bylo 73%.
Anonim2021.08.7 13:51
https://300gospodarka.pl/live/do-93-proc-zakazen-koronawirusem-we-wloskiej-lombardii-doszlo-w-domach-i-w-rodzinie , https://www.stats.govt.nz/topics/births-and-deaths, https://www.ssb.no/statbank/table/07995/tableViewLayout1/ /// *** trzeba *****, ***** i sie nie bac
Anonim2021.08.7 14:04
/stp/ Ale te domy miały zakażenie zawsze spoza domu! Więc nie wprowadzaj w błąd. Przecież nie przy kuchence gazowej rodzi się koronawirus, ostatecznie pochodzi tylko z Chin!
Anonim2021.08.7 15:04
7% bylo przy izolacji. Normalnie jest 23%. Czyli jakby 1 osoba poza domem, 3 w domu. Zgadnij kto mnie (nie wiem na co) ostatnio zarazil? I kto zarazil osobe ktora zarazila mnie? i kto zarazil tego co zarazil osobe ktora zarazila mnie?
Anonim2021.08.7 15:09
ps moglismy sie nie spotykac, wtedy lancuch zakazen bylby o wiele krotszy, mielismy wybor i gowno pomoglo zamykanie rowerow miejskich , stokow i inne pisowskie kretynizmy
Anonim2021.08.7 16:03
J*bac COVID i tego co szczepionki jego ...pomatolsko zydowski odpadzie
życie doczesne. kmiocie udający katolika2021.08.7 13:38
nie jest najwyższą wartością!!!!
Mateo2021.08.7 13:34
Rozumiem tego kisiala że nie rozumie.W języku idisz by zrozumiał >Po Polsku już nic nie rozumie.
Dam2021.08.7 13:18
Z jednym się z abp Stanisławem Gądeckim zgodzę. Cały lockdown był bezprawny i niezgodny z konstytucją. Ale wiadomo, że jest ona ważna jak można pokrzyczeć na opozycję, a ma wartość papieru toaletowego kiedy samemu trzeba jej przestrzegać.
Anonim2021.08.7 14:07
/stp/ Ale zauważ, dotąd cały ŚWIAT nie zna innego środka przeciw falom kowida, jak lockdown!!! Zawsze skuteczny!
eRKa2021.08.7 13:06
Wiara czyni cuda, bo może uleczyć nawet najgorszą ranę, zaś brak wiary jest szatańskim celem wroga, który najpierw chce zabrać ją ludziom, a potem duszę, by później takim bezmyślnym i otumanionym bez rozumu ciałem pokierować do swoich złych i podłych celów. Nawet w niemieckich obozach zagłady wybudowanych przez niemieckich zbrodniarzy, ludzie wierzyli, że doczekają się wolności, bo wierzyli... w ocalenie.
Ubecki syn próbuje przeciwstawiać cpapieża2021.08.7 13:05
z abp. Gądeckim! Bravo Arcybiskupie ; tu jest Polska wolnych Polaków Prymasa Wyszyńskiego i ks. Jerzego a nie polactwa!!!!
Anonim2021.08.7 12:54
Gówniarz jest poza zasięgiem polskiego wymiaru sprawiedliwości! Zatem Kim Un Yest?! Żymianinem? To już jest Polin? Żymianie u koryta a Polacy za niewolników?
mr.on2021.08.7 13:30
To jest facet , który wiernie służy swoim panom z pierwszorzędnymi korzeniami .Tacy ludzie są poza wymiarem polskiego prawa [ oczywiście tak długo jak długo są wierni i posłuszni ] - a jeżeli już jakiemuś prawu podlegają to tylko Starszym i Mądrzejszym. Doprawdy dziwne, że nie rozumiesz tak prostych prawd.
JOHN2021.08.7 12:26
koniecznie ZOBACZ np na fb tosiesamokomentuje
infor2021.08.7 12:02
niedzielski - jesteś socjopatą, któremu nie można wierzyć
Anonim2021.08.7 12:59
/stp/ ta na złość jemu wystawiasz na na kowida /"na złość mamie pójdę bez czapki"/?
Anonim2021.08.7 11:51
https://www.japantimes.co.jp/news/2021/08/07/national/japan-third-coronavirus-shots-vaccines/ ... /stp/ W Japonii piszą, że rząd zamawia już na przyszły rok co najmniej 200 milionów szczepionek (na dwie dawki). Tak widzą przyszłość pandemii. ..Jest też tam informacja, że WHO odradza trzecią dawkę przed końcem września; byłby to bowiem niemoralne, gdy w niektórych krajach nadal czekają na... pierwsza dawkę.
katolik2021.08.7 12:46
WHO i rządy to banda nazistowsko- maspnska, dokonujaca mordowania ludzkości na grypę
Anonim2021.08.7 12:51
/stp/ Więc siedem miliardów ludzi, poza Tobą jedynym, to głupcy? Lecz się!
ten2021.08.7 11:32
chazarski tępy nawet ekonomicznie przygłup nigdy nie powinien być żadnym ministrem, a to, że w czasie tak zwariowanym, jak obecny, decyduje o zdrowiu i życiu milionów Polaków, to jest jak sen idioty. Miliony wiernych PISowi Polaków już nigdy nie zagłosują na zdrajców z PIS.
Anonim2021.08.7 11:53
/stp/ Wierzysz, że ci, co się nie szczepią jak Ty, dożyją roku przyszłego?
ja2021.08.7 12:01
wierzę wyłącznie w Boga, a nie kłamcom covidowym, zaprzedanym ludobójczej masonerii szczepionkowej. Moje życie też jest w rękach Boga, a nie w szprycach opłaconych bandziorów w białych kitlach.
Anonim2021.08.7 12:56
Zagłosują. Żydy z rządu nadrukują pieniędzy i kupią głupków za ich własne pieniądze tak samo jak to zawsze dotąd robili. Weź pod uwagę że wyborcy PiS to najgłupsza część elektoratu, głupsi sa tylko ci od Biedronia, ale jest ich mało a sympatyków PiS dużo.
Anonim2021.08.7 11:13
/stp/ Ja zaś jestem oburzony, że tylu oszołomów zasypywało biskupów "Fałszywymi pandemiami" i podobnymi produktami, iż w końcu niektórzy w to uwierzyli, że nie ma prawdziwej pandemii. Padli ofiara fałszywych informacji. Niektórzy nawet na śmierć!
Bolo2021.08.7 10:59
A ten Kościół to nie tworzy większości ogółu obywateli panie elektroniku?
Skrzypek na dachu2021.08.7 10:55
Maseczki to glupota , dosc klamstwa Niedzielskiego .
Anonim2021.08.7 11:15
A Japończykom też Niedzielski nakazał maseczki? Napisz na google: "Japan Today"! i zobacz, jak wyglądają!! Nie ćmij nas!
Skrzypek na dachu2021.08.7 18:33
Maseczki to glupota na calym swiecie .
katolik2021.08.7 10:34
jak ludzie mówią nie jestes stad, nie podlegasz polskim sądom, które są wobec min śmierci bezradne, więc nie rządź Kościołowi w Polsce, żydzie masonski
Ix Ypsilon2021.08.7 10:19
Covid 19. Obejrzyjcie film na stronie Warszawska Gazeta, później wyciągnijcie wnioski.
katolik2021.08.7 10:16
min śmierci może najwyzej zwrócić się do szatana, aby zabrał min śmierci, bo juz dosyc szkody przez chemię genetyczną i fałszywe lockodowny narobił ludziom i Kosciołowi
Anonim2021.08.7 11:19
/stp// Po tym, co lefebryści nabroili, aą papież MUSIAŁ interweniować, zamilknij i pogarszaj ich sytuacji.
Huana2021.08.7 10:08
WSTYD , że ks. Arcybiskup za błędy biskupów polskich i hierarchów, ich brzydkie postepowanie obarcza winą polski rząd. ! Pandemia mnie i mojej rodzinie w niczym nie przeszkodziła w praktykowaniu wiary. W niczym !!! Krytykowałem ostro o. Szustaka, ale chyba ma wiele racji atakując biskupów.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.08.7 10:02
41-szy( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Anonim2021.08.7 10:00
Bezczelnym kleruchuchom wydaje się, że są poza prawem. 🤢🤮🤮🤮
Anonim2021.08.7 11:24
/stp/ To dlaczego wam, nieszczelnym ateistom, nie udało się przekonać żadnego z sekty fałszywych pandemistów, jaka jest naukowa prawda? Gdzie wasze rozumy i troska o kraj czy świat?
katolik2021.08.7 9:51
Abp Gądecki- Duch święty Cię zaczął oświecać, przejrzałeś na oczy , bo pseudopandemia jest wyłącznie celem dokonania depopulacji.
Anonim2021.08.7 9:54
/stp/ Nie dziw się, że po takich Twoich odzywkach papież (i nie tylko on!!!) wykopuje resztki lefebryzmu z Kościoła.
katolik2021.08.7 9:59
Papiez Franciszek współdziała z masonami i popiera depopulację, uknuty plan nazistów, aby wymordować ludzkosć chemią genetyczną. Dobrze, ze Abp Gądecki sie przebudził. Poszedł jako Ksiądz po rozum do głowy, rozumuje, ze Kosciół, ludzkosć została podle okłamana, uwikłana w przestępczy proceder masowej śmierci w czasie
Ed2021.08.7 9:48
Ministerstwo zdrowia, czy chorób. Wydaje mi się, że ministerstwo zdrowia powinno zapewnić odpowiednie leczenie i wyleczenie pacjenta. Niestety dbają o to by chory sobie chorował, bo tak robi współczesna medycyna. Lekarzy próbujących wyleczyć chorego, a nawet zadających niewygodne pytania, prześladuje się, a nawet pozbawia prawa wykonywania zawodu. Panie Niedzielski, pan dbaj o zdrowe ciało pacjenta, a kościół niech dba o jego zdrowie duszy.
Anonim2021.08.7 9:50
Hehehhe w klice pisowsko-kościelnej wszystko wymieszane:) Rząd ewangelizuje, tańcuje u Tadka Doicia, a biskupi robia politykę. Taki cyrk Montyego:)
Ed2021.08.7 10:04
...a ty to co właściwie robisz? P.o. błazna nadwornego?
ect2021.08.7 9:48
Masoni wywracają świat do góry nogami i oburzają się na niewinnych ludzi, że nie wierzą ich kłamstwom, które widać jasno jak na dłoni.
OGLĄDNIJCIE TO2021.08.7 9:43
https://pl1.tv/title/ujawniamy-rozmowy-z-tajnego-forum-lekarzy-ukrywana-prawda-o-szczepieniach/
Anonim2021.08.7 9:57
/stp/ Ciekawe, że sekty znachorskie zawsze mają jakieś "ukryte prawdy", które jacyś oni nie pozwolą ujawniać.... :)
Anonim2021.08.7 9:18
/stp/ Piszę tylko do katolików. Jezus w swojej zbawczej misji łączył dwie troski: zdrowie i życie wieczne dusz oraz zdrowie i życie doczesne ciał ludzkich. Dzisiejszość człowieka jest częścią wieczności. Te dwie troski: dobro człowieka i chwała Boża nie mogą być w konflikcie. Kościół w swojej działalności jest za przykładem Jezusa ZOBOWIĄZANY do zadbania o zdrowie i życie w trakcie swojej religijnej misji: troski o życie dusz. Tych zadań nie wolno konfliktować. "Bóg nie chce być Bogiem umarłych, ale żywych!" Kościół też ma to zadanie: a więc aktywnie włączyć się do ochrony zdrowia wiernych podczas liturgii i zgromadzeń duszpasterskich. Ta misja powinna być wyprzedzająca względem czynów państwa!!! (dotychczas nie była, niestety z winy wprowadzających dezorientację sekt, głoszących 'fałszywą pandemię"). Szkoda.
Anonim2021.08.7 9:10
Oho! Chyba pusto w kasie biskupów się robi że klika pisowsko-kościelna żre się między sobą. Stachu oczekuje rzucenia "postojowego" jak dla innych branż i stąd takie sygnały. No to będzie trzeba znowuż sięgnąć do kieszeni Polaków.
thebodzio2021.08.7 9:05
„Nie znam kraju, gdzie Kościół pokazałby, że powinien być inaczej traktowany niż ogół obywateli”. To proszę sobie wyobrazić, że Kościół to również „ogół obywateli” i że w tym ogóle ja, jako odpowiedzialna jednostka, sam decyduję o podjęciu takiego czy innego ryzyka. A rządowi, a tym bardziej rządowi, któremu ubzdurało się, że wie lepiej od obywatela co dla tego ostatniego dobre, wara od mojej wolności.
Anonim2021.08.7 9:02
/stp/ Antykatoliccy i antyrządowi forowicze! Bądźcie roztropni i sprawiedliwi! Patrzcie, co się dzieje w Japonii, jak kowid na tle poprzednich fal, w czasie olimpiady strzela w górę, zwłaszcza w Tokio: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/japan_covid608021.gif Potężne siły sanitarne Japonii i inne są tam bezsilne! Nie przeszkadzajcie tym, którzy walczą z pandemią. Aby ona nas do końca nie pokonała nie przedłużajcie pandemii!! Wiem, co mówię. Mam już 84 lat życie. Przeżyłem pandemię hitleryzmu,. stalinizmu i ówczesnych groźnych epidemii: czerwonki, tyfusu i inne katastrofy Nie róbcie w Polsce kolejnej katastrofy, bo przekleństwami i bluźnierstwami przeciw Bogu i ludziom kowida się nie zwycięży! Bez wielkich dalszych ofiar zwycięstwa nad kowidem nie będzie!
Ix Ypsilon2021.08.7 9:23
W sianiu propagandy i strachu wśród ludzi jesteś dobry, musiałeś pewnie przechodzić kursy moskiewskie.
Les2021.08.7 8:53
Jezeli bylby powaznym gosciem, to biskup potraktowalby go inaczej, a nie jak idiote.
krzysztof2021.08.7 8:52
KONIEC Z SZANTAŻEM KATOLIKÓW ,JEŻELI LUDZIE MOGĄ CHODZIĆ DO PRACY TO TYM BARDZIEJ DO KOŚCIÓLA ,WIARA WAŻNIEJSZA OD WASZYCH WYMYŚLONYCH I NIE SPÓJNYCH POGLĄDÓW.KATOLICY DAJĄ JEDNOZNACZNY GŁOS DOŚĆ PRZEŚLADOWAŃ KATOLIKÓW Z UWAGI NA IDEOLOGIĘ I TEZĘ ŻE W KOŚCIELE MOŻNA SIĘ NAJBARDZIEJ ZARAŻAĆ I PROSZĘ NIE STRASZYĆ POLAKÓW
Olo2021.08.7 8:37
Ten psychopata skończy w celi!
Masoni z PiS2021.08.7 8:31
zamykajcie swoje świątynki - piramidki, a od naszych kościołów WARA. Pieprzeni POGANIE.
Semickie przyszłość polski2021.08.7 8:49
tylko powstanie synagog stos tylko i będą wszędzie meczety i synagogi semickie zwycięstwo nie nieuniknione jest
ojoj2021.08.7 11:02
semickie to już wyszczepili na amen.
Anonim2021.08.7 8:31
/stp/ Staję w obronie ministra i podobnych. Bądźcie uczciwi! Już na początku epidemii pisałem tu, że ta pandemia to nie grypka - ona i za rok stąd nie odjedzie!. Bez wielkich lub olbrzymich ofiar świata nie będzie przyszłości! Tak własnie się dzieje! W imię Boga proszę: Bądźcie sprawiedliwi wobec wszystkich walczących z pandemią!!!
Niedzielski - najlepszy medyk2021.08.7 8:29
wśród ekonomistów i najlepszy ekonomista wśród medyków. Kompletne ZERO .
Elżbieta Morawiec2021.08.7 8:14
Tępy technokrata o śmiela się pouczać biskupa. Ale Kościół polski sam sobie ten los zgotowaał ustaępstwami w sprawie n Wielkiejnocy np.
Fredek2021.08.7 8:13
Konstytucja i konkordat: abp Gądecki ma rację. Tylko mógł to powiedzieć wcześniej, albo wyrazić w liście do rządzących...
Anonim2021.08.7 9:12
Wcześniej kasa się zgadzała:) Poza tym jak publicznie krytykować członków własnej kliki? PiS i kościół to koalicja przecież. Księża naganiają wyborców a PiS odwdzięcza się pieniędzmi. Tez wyborców:) Dobry układ, na jakiś czas. Bo później jak pisowcy dostana kopa w zad to i księża. naturalna sprawa.
BieS2021.08.7 13:32
POkrętne są twe meandry myślenia ale wiemy, że to domena partii oszustów.
Anonim2021.08.7 8:10
/stp/ Dziś w Japonii: „10 pasażerów zadźganych nożem w pociągu w Tokio; podejrzany zatrzymany. Dziś - 09:18 JST - 81 komentarzy”. Wielkie zbrodnie i 81 wypowiedzi na tamtym forum ale...ani jednego chamskiego słowa! Polacy na Frondzie, opamiętajcie się!
Anonim2021.08.7 8:04
Gnida Gądecki chce narodu cierpiącego, umierającego i zapełniającego kościoły w poszukiwaniu ratunku. Czas tych szkodników z KK popędzić na 4 wiatry!
XYZ2021.08.7 7:54
Kasa się nie zgadza to Gądecki martwi się o kolejne zamknięcie.
Foster2021.08.7 7:50
Jestem za ograniczeniami covidowymi, ale arcybiskup ma rację, nie zrobiono tego zgodnie z obowiązującą Konstytucją.
katolik2021.08.7 7:47
Wydaje się ,że niedzielski to wróg Polski nie tylko Kościoła.Nie zna kraju z którego by brał przykład? Polska jest suwerenna durniu i nie musimy małpować palestyny
Polak2021.08.7 7:43
W pełni popieram abp Gądeckiego. Tylko dlaczego tak póżno i dlaczego On sam indywidualnie , to powinno być protest,sprzeciw Episkopatu Polski który reprezentuje (powinien) cały Kościół w Polsce
Anonim2021.08.7 7:43
/stp/ Jeśli ktoś narzeka z zbyt surowe restrykcje antykowidowe, nie patrzy, co robi kowironawirus na Olimpiadzie! Oto wykres z 6 sierpnia - zakażenia aktualne - gwałtowny wzrost na tle wcześniejszych fal: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/japan_covid608021.gif
Anonim2021.08.7 7:46
/stp/ A dziś - kolejny rekord kowida a Japonii (głównie w Tokio!) w górę, patrzcie na tabelach worldometers
Anonim2021.08.7 7:35
/stp/ Antyszczepionkowcy, wywołujecie bardzo szkodliwy dla Polski konflikt! Nie mieszajcie biskupów do swoich opozycyjnych celów. To może skończyć się tylko źle!
do Anonim2021.08.7 9:05
Konflikt to wywołują ci co chcą dzielić ludzi na zaszczepionych i nie zaszczepionych i wprowadzać segregację wywołując negatywne emocje społeczne. Czasy dzielenia ludzi powinny należeć do przeszłości. Zaszczepieni i nie zaszczepieni powinni żyć koło siebie w pokoju beż żadnej dyskryminacji a co potem będziesz też dyskryminował tych co nie chcą przyjąć szczepionki bo nie mogą bo są chorzy zastanów się lepiej.
ect2021.08.7 9:45
Zamilknij Anonimie!
Jacek Kaczmarski2021.08.7 7:35
"Kto uzna władzę oszalałych szamanów"
Jerzy2021.08.7 7:28
lepiej późno niż wcale, wreszcie Kościół zorientował się o co chodzi w tej przeziębieniowej pandemii, o co chodzi pisowskiemu obrzezanemu bydłu - zniszczyć Kościół, wypędzić ludzi z kościołów. Trzeba grzmieć z ambon, mówić o holocauście Polaków, o 150 tysięcy zamordowanych na skutek odmowy udzielenia pomocy medycznej, niech ludzie się obudzą, a takie ścierwa jak niedzielski czy morawiecki znajdą się na śmietniku historii...
Wyklęty2021.08.7 7:23
Tu abp Gądecki ma całkowitą rację. Hierarcha nie może - tak jak Niedzielski - ślepo wierzyć w fetysze drastycznych, świeckich rozwiązań: maseczki, lockdawn, szczepionki, kwarantanna. Hierarcha ma wierzyć w modlitwę i opiekę Bożą. Jak Karol Boromeusz. Świat składa się nie tylko z maseczek, ale także z czynnika duchowego, Bożego. Niedzielski tego nie rozumie, bo jest zaślepiony przez dyktat WHO, animatorów NWO i producentów szczepionek. To są czasy ostateczne, wojna światów.
xyz2021.08.7 7:16
Ten człowiek ze zdjęcia budzi we mnie negatywne emocje.
ect2021.08.7 7:14
że też Gądecki tak się wypowiedział, aż trudno uwierzyć, że wreszcie coś sensownego powiedział w obronie Kościoła.
Anonim2021.08.7 7:08
/stp/ Moim zdaniem na świadomości społecznej, także i ludzi Kościoła, zaciążyła przestępcza działalność sekt (głównie lefebrystów), które ze wszystkich stron zarzucały parafie i - o ile wiem - biskupów samych produktami swoimi w rodzaju "Fałszywa pandemia" i szerzyły popłoch przed władzami, które rzekomo chcą ustanowić nad światem jakiś nowy porządek z władzą masonerii na czele. To taki bandytyzm czyniony przeciw Kościołowi i na świadomości społeczeństwa. Tak trzeba sobie jasno powiedzieć!
KAROL2021.08.7 7:02
wiekszosc polakow jest oburzona na Niedzielskiego oraz tzw Rade Medyczna , ktorzy sa lobbistami wielkich firm farmaceutycznych Geitsai na sile chca prowadzic eksperymenty na ludziach w poszczegolnych grupach wiekowych. Musimu sie opamietac .
Anonim2021.08.7 7:06
Zbyt dużo niepotrzebnych niezawinionych śmierci? Norymberga v.2.0
Anonim2021.08.7 7:12
/stp/ Nieprawda, nie jesteśmy oburzeni na Niedzielskiego i władze, chyba tylko o to, że może zbytnio boją się brudnej działalności grup opozycji i sekt antymaseczkowych i antyrestrykcyjnych. Ale to raczej roztropność polityczna powstrzymuje od gwałtownych reakcji, z czego baaaardzo cieszy się... koronawirus!
Anonim2021.08.7 7:01
Na początku tzw. wirusa, wszyscy się pogubili? Ale nie można trwać w kłamstwie? Naród mordują?
Anonim2021.08.7 6:50
terror medyczny? łowcy skór?
Anonim2021.08.7 6:52
Eksperymenty medyczne na zdrowych polskich dzieciach, niemowlakach, jak w Auschwitz?
Anonim2021.08.7 7:00
Na bosych, głodnych i kalekich niemowlakach, bez domu, bez ciepłej strawy i w przyodziewku, lnianym który jest oczywiście brudny, bez wykształcenia, mieszkających w czworakach.
Anonim2021.08.7 7:02
Pod opieką sądów rodzinnych?
Anonim 20:002021.08.7 7:04
Twój sarkazm jest nie na miejscu?
Ta władza boi się krytyki? Prawdy?2021.08.7 6:48
To może kolega Zbyszek z rządu wraz ze swoją prokuraturą coś zrobią? może podległe służby? może znajdą się haki na abp Gądeckiego? Tak jak na prezesa NIK Banasia? Na pewno immunitetu abp Gądeckiemu nie zniosą?
Anonim2021.08.7 6:09
/stp/ Ministrowi przyznaję rację o tyle, że przedstawiciel Kościoła, o ile wiem, nie uprzedził go o własnych, zgodnie z powołaniem Kościoła, kościelnych planach ochrony uczestników liturgii i duszpasterskich zgromadzeń. Powinny nastąpić uzgodnienia. AMEN!
Anonim2021.08.7 6:58
Jak ochrona? jak się boisz Jezusa Chrystusa podczas Eucharystii, to nie musisz do Niego przychodzić ? Kościół to nie jest wycieczka do muzeum?
Anonim2021.08.7 5:57
/stp/ To powinno być tak. Schodzimy się razem. Przedstawiciel Kościoła mówi ministrowi: Musimy, jako Kościół z naszego powołania i praw być aktywni w sprawie antykowidowej ochrony w zgromadzeniach liturgicznych i duszpasterskich. Jako wyłącznie kompetentni w spawach liturgii i praw duszpasterskich mamy takie, a takie plany ochrony sanitarnej /.../ Prosimy o kompetentną ocenę i akceptację /itd/
ważne2021.08.7 5:34
Warto podpisać petycję i przesłać link dalej. https://fb.pocztazdrowia.pl/petycja-covid-19/petycja-2021?
jak to widzę2021.08.7 5:19
Należy przyglądnąć się tu temu zagadnieniu nieco szerzej. Tutaj zwłaszcza trzeba się sprzeciwiać segregacji sanitarnej i cichaczem wprowadzanemu obowiązkowi szczepień bo to w oczywisty sposób narusza prawa obywatelskie. Oczywiście piewcy pandemii zakrzykną tu o tak zwanym ,,interesie publicznym" czyli dobru wspólnemu, które rzekomo jest naruszane przez osoby, które się nie szczepią. Tylko gdyby się tak zastanowić to jakie argumenty oni podnoszą żeby uzasadnić ograniczenie praw obywatelskich w tym podstawowego prawa do wolności i samostanowienia. Otóż takim popularnym argumentem jest, że osoby nieszczepione stanowią zagrożenie. Tylko dla kogo? Jak osoby zaszczepione według zapewnień otrzymawszy szczepionki powinny być odporne? Wiele dowodów wskazuje tu jednak niestety, że one same mogą roznosić tu chorobę i stanowić zagrożenie dla niezaszczepionych.. Drugi argument to jest odpłatność za hospitalizację w razie wystąpienia choroby u osób niezaszczepionych. Oczywiście temu argumentowi trzeba by się bliżej przyglądnąć bo jest on wart pochylenia z tym, że moim zdaniem nie uzasadnia on absolutnie wprowadzania zasad segregacji sanitarnej czy wymuszania na ludziach szczepień. Jak to moim zdaniem powinno zostać rozwiązane w cywilizowany sposób bez ograniczania wolności i swobód obywatelskich. Otóż faktycznie budżet Państwa musi ponosić koszty gdyby okazało się, ze kogoś nie zaszczepionego na covid trzeba na to leczyć w szpitalu. Tylko, że to powinno być rozwiązane w ten sposób, że powstaje specjalny Fundusz dla osób niezaszczepionych, które wpłacają tam składki, które umożliwią leczenie osób, u których covid spowoduje konieczność hospitalizacji. Oczywiście taki fundusz byłby dobrowolny z tym, że osoby które sie nie zdecydują na wpłacanie składek w razie konieczności ich hospitalizacji w przypadku wystąpienia u nich symptomów choroby pokrywały by koszty leczenia same. Oczywiście Rząd zamiast propagować segregację, która narusza swobody obywatelskie powinien promować powstanie takie Funduszu dla osób nie szczepionych a także tych, którzy choć sami się zaszczepili nie chcą szczepić swoich dzieci albo nie chcą się szczepić kolejnymi dawkami.. Ograniczenie praw obywatelskich terror sanitarny, segregacja w dostępie do usług, kino, teatr, sklepy, hotele kompletnie nie mają tutaj żadnego racjonalnego uzasadnienia. Oczywiście powstanie takiego Funduszu nie może oznaczać, że budżet nie będzie ponosił kosztów leczenia jak nie szczepiony złamie nogę albo zachoruje na serce bo jednak każdy opłaca składki i ma prawo do świadczeń w równym stopniu co szczepiony. To dotyczy wyłącznie sytuacji gdy Państwo zapewnia możliwość zaszczepienia się a ktoś z różnych powodów z tego nie korzysta to znaczy tylko hospitalizacji w przypadku tej konkretnej jednostki chorobowej. Takie rozwiązania są cywilizowane i rozwiązują też problem na przyszłość. Ograniczanie swobód obywatelskich jest całkowicie nie uzasadnione.
w uzupełnieniu2021.08.7 5:30
Nad takimi rozwiązaniami jak zaproponowałem Rząd powinien się pochylić. Tym bardziej, ze jest to Rząd tworzony głownie przez Partię Prawo i Sprawiedliwość a sama nazwa chyba do czegoś zobowiązuje. Naruszanie podstawowych swobód obywatelskich to nie jest prawo a segregacja sanitarna to nie jest sprawiedliwość.
Anonim2021.08.7 6:03
"Tutaj zwłaszcza trzeba się sprzeciwiać segregacji sanitarnej i cichaczem wprowadzanemu obowiązkowi szczepień bo to w oczywisty sposób narusza prawa obywatelskie." /stp/ NIEPRAWDA! Kompetentny jest tu Kościół i państwo też. Segregację czyli podziały robią ci, którzy nie chcą podjąć restrykcji i obowiązków sanitarnych. Każdy uczestnik liturgii, kapłan też, ma prawo w liturgii czuć się bezpiecznym i nie powinien być dla uczestników sanitarnie niebezpiecznym. Kto się wyłącza z tych restrykcji, nie ma prawa się narzucać!
do Anonim2021.08.7 6:19
Co według ciebie dają szczepionki? Nic. Zaszczepiłeś się i powinieneś być bezpieczny o ile ufasz tym, którzy to promują. Po co segregacja i restrykcje? Kto się nie szczepi bierze odpowiedzialność za siebie. Czy lubisz się wtrącać w życie innych i mówić jak mają żyć?
Czarek2021.08.7 0:35
Najwyższa pora aby państwo polskie oddało Kościołowi to co zostało zrabowane przez komunistów. Powiedzmy sobie otwarcie że fundusz kościelny jest jedynie namiastką tego co ukradli komuniści. Ja sam swój majątek też chciałbym podarować Kościołowi i nie życzę sobie tego żeby ktoś to kiedyś Kościołowi ukradł i nie oddawał tak długo. Ani Tusk ani komuniści po 89 roku nie ruszyli tego tematu i to jest prawdziwy skandal. Do dziś większość polskich miast korzysta z zagarniętych, zagrabionych Kościołowi przez Bieruta terenów.
marian2021.08.7 6:15
Czaruś..A ja myślę i WIEM że jest dokładnie odwrotnie. Kiedyś - być może i daj Boże - dane Ci będzie poznać majątek Kościoła. Jeżeli jeszcze będziesz miał włosy , to staną Ci dęba.
PałacoweKleroSkurwieleProsząSięOWylotOknem2021.08.7 0:25
Pasożytnicze klero-skuriisyny okradają co roku budżet państwa na kilkanaście MILIARDÓW złotych i jeszcze mordy im się nie zamykają od pretensji przy każdej okazji. Dla przywrócenia równowagi i przeczyszczenia atmosfery należy co dziesiątego z tych starców obłąkanych żądzą władzy, bogactwa, zaszczytów i bezkarności wyrzucić przez pałacowe okno, wprost do złotej misy fontanny. Razem z fotelem czy tronem, w który niewątpliwie wpiją się pazurami i zębiskami.
Anonim2021.08.7 0:37
Zamknij się kłamliwy ruski pajacu. Poczytaj jak to komuna zabierała własność należącą do Kościoła i wtedy zabierzesz głos.
matis892021.08.7 0:08
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Anonim2021.08.7 0:38
Ciekawe. Ja się jakoś nie poczułem gorzej po szczepionce i jestem szczęśliwy że zarazy nie przyniosłem własnej matce i ojcu. A ile osób przyniosło śmierć do domu bo uwierzyli debilom antyszczepionkowym?
matis892021.08.7 0:07
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.08.7 0:41
Matis ty ruska onuco. Przecież Benedykt wiele razy podkreślał że sam zrezygnował. I co wg ciebie ten zmuszony do rezygnacji Benedykt ma być kłamcom i kryje swoich prześladowców. Poziom tych teorii spiskowy już dawno przekroczył granicę śmieszności a teraz mija z prędkością światła granicę absurdu. Zagrożeniem dla Polaków i katolików jest Tusk i Hołwnia a nie szczepionki ratujące życie.
matis892021.08.7 13:04
To nie są jego dobrowolne słowa. Benedykt XVI jest więziony, jego słowa są blokowane i fałszowane. To co robi Bergoglio heretyk, poganin, oszust, mason i lewak nie ma nic wspólnego z katolickim papieżem Benedyktem XVI, dlatego musieli go obalić i ustanowić oszusta Bergoglio który nie jest katolikiem, jest wrogiem katolicyzmu.
Precz z faszyzmem2021.08.6 23:44
Terrorysta Niedzielski śmie pouczać Arcybiskupa jak powinno być prowadzone nabożeństwo.
Artur2021.08.6 23:44
Oczywiście i arcybiskup i Niedzielski mają rację. Prawda jest taka że Polacy przestraszyli się pandemii i wszyscy stchórzyliśmy. Jednak to dzięki Panu Bogu i PiS nasza gospodarka przetrwała pandemię w bardzo dobrej, można powiedzieć najlepszej z europejskich, kondycji. Zachowujemy się racjonalnie i nie pozwalamy sobą manipulować ani przez Rosję ani przez Hołownię i Tuska którzy są narzędziami niemieckiej polityki. I tak dalej trzymajmy. I nie kłóćmy się bo Tusk przyjechał tu tylko po to abyśmy się kłócili i nienawidzili nawzajem.
Krakus2021.08.6 23:57
Naprawdę jeteś AŻ TAK głupi? :D :D :D
Artur2021.08.7 0:03
Z pewnością nie tak jak myślisz. Jestem przekonany że mam iloraz inteligencji o niebo wyższy niż twój. Zajmuję się zawodowo ekonomią i procesami biznesowymi więc nasze wyniki gospodarcze potrafię dość dobrze ocenić w oparciu o obiektywnie kryteria. Posiadam też dość dużą wiedzę historyczną.A Ty czym się zajmujesz i jaką masz wiedzę? Bo twoja wypowiedź jest bardzo prostacka.
Krakus2021.08.7 0:42
Wiedzę mam nabytą. Fajnie, że uważasz, że IQ masz wyższy, niż ja, po prostu jesteś bufonem :) A jeśli chodzi o gospodarkę, ekonomię, to mając podstawowe kukształecenie powinienieś wiedzić, że polityka PiS, Nowy Wał, Polski Wał czy jak to zwał to megaprzekręt cadujący podatki z lepiej zarabiających na bidotę :) :) A czym sie zajmuje to moja sprawa, wiedze mam sporą, a prostakiem jestes ty :)
Tfu2021.08.7 9:29
Podaj adres to wyśle ci beczkę wazeliny żebyć mógł lepiej PiSowi wchodzic do doooopy.
trust2021.08.6 23:35
Zamknij mordę żydzie Niedzielski!
JPIII2021.08.6 23:26
To skandal aby pedophile pouczali lekarzy jak się zachowywać.
Anonim2021.08.6 23:40
Pederaści LGBT gwałcą niemowlęta
Jaś2021.08.6 23:47
To prawda. LGBT&coś tam dalej to zbiorowisko różnej maści zboczeń. Dziś mówią o tym jako o możliwości wyboru albo orientacji ale czy kiedyś inaczej się reklamowali. Każdy, kto uczył się choć trochę historii wie że wszystkie zboczenia łącznie z Kaligulą przedstawiały się jako coś nowego i dobrego, zawsze jako coś nowoczesnego. Tymczasem zawsze siedzi za tym stary, zepsuty i śmierdzący grzechem zbir.
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:14
PiS to polskojezyczna komuna zamordystyczna bo to klamie i udaje poboznych patriotow ale naprawde pozwalaja Niedzielski i Cessak na eksperymenta medyczne na Polskich dzieciach .
abc2021.08.6 23:10
Popieram Kościoły powinny być otwarte tak samo jak sklepy. Bo zabrakło "lobby"? nikt tu nie posmarował, bo wielcy inwestorzy od handlu musieli się dorabiać nawet jak to zagrażało zarażeniem pandemią ? Bo w Kościele można się szybciej zarazić niż w sklepie. tego typu myślenie bylo powszechne na zachodzie Europy i niestety u nas.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 23:07
Konfederacja to Komuna po procesie wymozdzenia.
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:19
Rzad PiS wciska zastrzyki biotrucizny mRNA ale Konfederacja jest przeciwna .
nie ślepy2021.08.6 23:04
Już nie mogę na ten ryj ekonoma zwanego ministrem zdrowia patrzeć!
katolicka detatyzacja Polski2021.08.6 23:06
Podkultura Konfederacji pochodzi zza Uralu !
Anonim2021.08.6 23:42
Podkultura PISU pochodzi zza Uralu !
Q2021.08.6 23:45
a ty skąd smrodzie pochodzisz
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:02
PiS wciska staruszkom , chorym i glupkom zastrzyki eksperymentalne mRNA retrowirusowe .
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:04
Ludzie , nie dajcie sie nabrac , bo mlodym wciskac biotoksyny eksperymentalne to zbrodnia .
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 23:05
Glupota Konfederacji to skutki zaniedban w zwalczaniu alkoholizmu !
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:16
PiS to bandyci .
Glaudiusman2021.08.6 22:57
Minister zdrowia jeden i drugi powinien być zakratkowany za łamanie praw człowieka i konstytucji. Nie można słuchać tych wszystkich pierdów, które wypowiada. Gdzie jest banaś i jego NIK wobec tych przestępców od szczepionek. arcybiskup ma 100% racji. A ta granda won tu stąd.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 23:01
Konfederacja to mafia rosyjska, i zostanie zdelegalizowana za nieposluszenstwo cywilne i handel narkotykami i zywym towarem.
Anonim2021.08.6 23:42
PIS to mafia rosyjska, i zostanie zdelegalizowana za nieposluszenstwo cywilne i handel narkotykami i zywym towarem.
Po 11 ...2021.08.6 22:56
Co to za burdel się tu robi??? PiS nawala w Ziobrę, teraz w Gądeckiego? Jeszcze chwila i PiS napisze, że Macierewicz beee. Koniec świata ...
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:58
Komunisci pochodza zza Uralu...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.6 22:55
ciulu gądecki spokojnie! czek z rządu do episkopatu z 7 cyfrową sumą na pewno przebłaga boga a wy o wszystkim towarzyszu zapomnicie! hehe... yebane obłudne pazerne i pedofilne skrwysyny!
katolicka deratyzacjka Polski2021.08.6 22:57
Holota rosyjska z Konfederacji nienawidzi rzadu polskiego ,bo WOLI rosyjski !
Anonim2021.08.6 23:41
Holota rosyjska z PISU nienawidzi rzadu polskiego ,bo WOLI rosyjski !
Skrzypek na dachu2021.08.6 22:52
Pan Niedzielski klamie bo jest na uslugach Pfajzera .
katolicka dertatyzacja Polski2021.08.6 22:54
Polglowki z Konfederacji nienawidza Wolnej Polski ,bo WOLA Putina
Frec2021.08.6 22:51
On tylko ma do powiedzenia : Zaszczepcie się, bo jak nie, to wam lokdaun zrobię, a dziennikarstwo za pieniądze będzie merdać w rytm.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:53
Konfederacja to POWROT KOMUNY oplacony w rublach.
Skrzypek na dachu2021.08.6 22:55
PiS szykuje nastepny Lockdown na Piatek 13ego Sierpnia aby wprowadzic przymusowe szczepienia biotoksyna m RNA retrowirusowe .
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 23:03
Ostatnie podskoki alkoholikow rosyjskich z Konfederacji Targowickiej. Trzeba posluchac Kurwina u przywrocic kare smierci,on bedzie sie smiesznie dyndal !
Skrzypek na dachu2021.08.6 23:09
Kadepeciu jestes za glupi nawet zlizywac psie gawno z moich butow .
Hhahahha2021.08.6 22:47
Katolicy przeciwnikami PiS :))) Ale mnie to cieszy :))))) To ile bedzie dla PiS w wyborach za 2 lata ? 15% :))))
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:49
Stuknij sie komuchu w swojego Tuska ! Nie katolicy,tylko jeden mason.
Skrzypek na dachu2021.08.6 22:58
PiS mniej niz 5% .
Rola kościoła w życiu społecznym2021.08.6 22:47
Ciekawe dlaczego w takich Czechach gdzie rola kościoła jest znikoma, jest większy przyrost naturalny niż w Polsce i ludziom żyje się lepiej?
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:51
Czechy sa kolonia Niemiec,a przyrost wcale nie jest wyzszy,,smierdzielu.
abc2021.08.6 23:05
parę lat temu słyszałem słowa pewnego profesora jak się zachwycał jakimś zaułkiem Szczecina że jak tu byli Niemcy to było kwitnące miejsce a teraz ruina. Otóż moja odpowiedź była prosta, bo Polacy wyjechali do ..Anglii.. Są pewne procesy społeczne jak takie olbrzymie migracje przy postawie pewnych polityków (jak się nie podoba to niech wyjadą)
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.08.6 22:47
... zrozumcie polin je nasze ... wy musicie byc szczykawko tego ... POPOzbvawieni .. szabatowe szalom malejkum
katolicka deratyzacja Polski.2021.08.6 22:55
Talmudyczna Konfederacja to chasydzi mordujacy katolikow
Skrzypek na dachu2021.08.6 22:46
PiS klamie bo tylko udaje poboznych patriotow , a to naprawede pazerne obrzydliwe polskojezyczne bandyci na uslugach bezboznych globalistow miedzynarodowych banksterow . Pan Niedzielski i Cessak wydali zgode na eksperymenta medyczne na Polskich dzieciach . Szubienica czeka .
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:48
Konfederacja Talmudyczna to agentura Putina,mordujaca katolikow
Maximum2021.08.6 22:45
Koleś odleciał zupełnie. Chciałby funkcjonować na terenie Polski i stosować się tylko do swojego wymyślonego prawa kanonicznego. Kościoły i tak były zbyt długo otwarte w pandemii ale jego to nie obchodzi. Dla niego liczą się tylko wpływy z tacy, ludzie to element drugorzędny istotny tylko z punktu widzenia wpływów do kasy kościoła. Gość za chwile wystąpi o odszkodowanie za utracone zyski. Konkordat powinien być wypowiedziany. Fundusz kościelny zlikwidowany. Nauka religii - tylko dla chętnych i nie w szkole. Zamiast finansowania z budżetu państwa wprowadzić dla obywateli możliwość przekazania % podatku na kościół. Dość karmienia tej pasożytniczej instytucji!
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:46
Komuchow jak widac,trzeba bedzie pozbawic obywatelstwa polskiego,to gowno smierdzace.
Skrzypek na dachu2021.08.6 22:49
Pan Niedzielski klamie , bo uwaza ze jest bezkarny agent massady .
Feliks2021.08.6 22:50
"Maximum" kim ty jesteś że takie głupoty gadasz -DUPKIEM jakimś myślę.
Święte słowa2021.08.6 22:44
Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty.
Andrzej2021.08.6 22:43
Dzięki Bogu za ten ważny głos Arcybiskupa Gądeckiego.
Hhehheheh2021.08.6 22:46
hahhah Katolicy przeciwnikami PiS :)))Ale mnie to cieszy :)))))
Z Bogiem w dupie2021.08.6 22:42
Panie Stanisławie, pan donosi na Polskę! Jak panu nie wstyd? A na poważnie, gwałcenie dzieci i grabienie majątku Polski to działania - jak rozumiem - całkowicie zgodne z prawem kanonicznym...
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:45
Masoni w Kosciele to radosc dla Komuchow.
trucker Texas2021.08.6 22:40
Panie Niedzielski tak trudno sie przyznac ze jest sie parobkiem Sorosa i jemu podobnych bandziorow.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:43
To prawda,Konfederacja to parobki Putina.
Anonim2021.08.6 22:39
Kościół katolicki w Polsce (i nie tylko) jest gnijącą napuchniętą padliną, śmierdzącą na wiele kilometrów. Zgnijcie wreszcie i przestańcie zatruwać nasz kraj. Tego wam życzę,panowie biszkoptowie i arcyherbatniki.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:41
Komunisci to odmiana gadow plamistych,choc trujacych.
Feliks2021.08.6 22:37
Rządzący zawsze jak trzeba wepchnąć Polskę w jakieś g...wno podpierają się Kościołem. Tak było przy wejściu do Unii i tak jest przy szczepionkach. Proboszczowie mają naganiać do szczepień a oni będą zabraniać ludziom chodzić do kościoła. Najgorsze,że część biskupów wykazała się w tym względzie nadgorliwością. Jezus mówi -Nie lękajcie się przyjcciecie do mnie wszyscy.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:40
Feliks to osobisty sekretarza kanclerz Merkel.
Feliks2021.08.6 22:45
A mówią że jej sekretarzem jest Adolf nie Feliks.
Mark2021.08.6 22:37
A ja jestem oburzony, że ten łotr odpowiedzialny za 150 tys. nadmiarowych zgonów jeszcze nie siedzi.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.6 22:33
klesze bydle znowu pluje jadem! oburzony bo zamknęli mu kiosk z czarami! proponuję zatem wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom i zapewnić pełną autonomię kościoła... żadnych dotacji, etatów, płacenia im składek emerytalnych czy ZUS, przekazywania gruntów , zero ochrony złodziejów typu rydzyk czy pedofilnych klechów od odpowiedzialności karnej za swoje czyny! niech będzie autonomiczny, samostanowiący i samofinansujący się!
katolicka deratyzacja Polski2021.08.6 22:38
Skad sie biora komunisci ?
Feliks2021.08.6 22:42
Jakiś ty głupiutki. Na czyje zamówienie to piszesz.Już w twoim nicku jest nazwa kretyn
faryzeusze obcy agneci2021.08.6 22:26
Kiedy wam wygodnie obcy agneci, to uzywacie kosciola do swoich interesow.Kiedy podpalali koscioly niszczyli pomniki, to udawalisciwe ze nie widzicie, a policja bila brawa.Faryzeusze.Abp.Gadecki ma racje, w marketach nie bylo ograniczen, a w kosciolach ostre rygory..
Anonim2021.08.6 22:36
Co ty pleciesz ? do lasu nie można było wejść a Ty gadasz o otwartych marketach .
Tłumaczę i wyjaśniam2021.08.6 22:43
Modlić można się wszędzie również w domu oglądając Msze św w TV ,a żeby jeść to po zakupy do sklepu trzeba chodzić baranie.
zuzia2021.08.6 22:26
Ten ćwok zadufany w sobie pewnie nie słyszał o konkordacie i jego postanowieniach. A swoją drogą episkopat już dawno powinien powiedzieć, że tam gdzie jest kościół to władza świecka musi się układać z biskupami.
bre2021.08.6 22:24
Oj tam, oj tam... Dwa ziomale się przekomarzają ze sobą by lud miał o czym gadać.