,,Nie kapitulacji!''. Dziesiątki tysięcy Ukraińców na Majdanie w Kijowie. Określili ,,czerwone linie'' dla Zełenskiego - zdjęcie
08.12.19, 20:25Screenshot Youtube - Radio Free Europe/Radio Liberty

,,Nie kapitulacji!''. Dziesiątki tysięcy Ukraińców na Majdanie w Kijowie. Określili ,,czerwone linie'' dla Zełenskiego

12

W niedzele 8 grudnia, w przededniu spotkania przywódców formatu normandzkiego w Paryżu dziesiątki tysięcy Ukraińców zebrali się na wiec pod hasłem “Nie kapitulacji!” na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Tysiące Ukraińców protestują także w innych miastach Ukrainy.

Podczas wiecu działaczy ruchu „Nie kapitulacji!”, wraz z przedstawicielami ukraińskich partii parlamentarnych „Głos”, „Europejska Solidarność” i „Batkiwszczyna” wysunęły wobec władz szereg żądań, a mianowicie określili takie „czerwone linie” dla prezydenta Zełenskiego na spotkaniu przywódców formatu normandzkiego w Paryżu:

  1. Kompromisy dotyczące państwa unitarnego i federalizacji są niedopuszczalne;
  2. Kompromisy dotyczące kursu europejskiego i euroatlantyckiego są niedopuszczalne;
  3. Wszelkie działania polityczne, w szczególności wybory na tymczasowo okupowanych terytoriach Donbasu, są niedopuszczalne do czasu wycofania wojsk rosyjskich, rozbrojenia nielegalnych ugrupowań zbrojnych i ustanowienia kontroli nad granicą państwową;
  4. Kompromisy w sprawie wyzwolenia okupowanych terytoriów i powrotu Krymu są niedopuszczalne;
  5. Odmowa międzynarodowego postępowania sądowego przeciwko Rosji jest niedopuszczalna.

Wcześniej informowaliśmy, że duża część społeczeństwa ukraińskiego uświadamia sobie, iż zaakceptowanie przez Ukrainę tzw. „formuły Steinmeiera” oznacza haniebną kapitulację przed Rosją, więc jeszcze 1 października, gdy przedstawiciele Ukrainy w Mińsku podpisali ten kontrowersyjny dokument, w stolicy i na terenie całego kraju wybuchły masowe protesty. Eksperci są pewni, że jeśli rząd nie zaakceptuje wymagań zdrowej części społeczeństwa, protesty na Ukrainie będą narastały wykładniczo.

Jeśli prezydent Zełenski zgodzi się na wdrożenie w życie „formuły Steinmeiera” dotyczącą rozwiązania konfliktu w Donbasie, otrzyma bombę nawet nie z opóźnionym zapłonem, ale raczej szybkiej akcji. W rzeczywistości uruchomienie tego mechanizmu oznacza wdrożenie porozumień mińskich, w wyniku których dwa podmioty quasi-państwowe zostaną włączone w skład Ukrainy. A te dwa pseudo-państwa naturalnie podważą system polityczny Ukrainy od wewnątrz – powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi Apostroph Andriej Iłłarionow, rosyjski ekonomista i były doradca prezydenta FR Władimira Putina.

Te podmioty quasi-państwowe, zdaniem Iłłarionowa, zablokują każdy ruch Ukrainy w kierunku Europy, Unii Europejskiej, NATO i prawdziwą integrację ze światem zachodnim. Według eksperta, zgoda Kijowa na wdrożenie tego rodzaju rozwiązań w życie oznacza uzyskanie przez Putina wszystkiego czego chciał i do czego dążył przez ostatnie 5 lat.

Ponadto, jak mówi Iłłarionow, prorosyjscy kolaboranci z okupowanych terytoriów będą mogli głosować w wyborach ogólnopaństwowych na Ukrainie. W takim przypadku siły antyukraińskie i antyzachodnie mogą uzyskać do 35 – 40 proc. mandatów w Radzie Najwyższej Ukrainy. W praktyce oznacza to utrzymanie kontroli Moskwy nad polityczną sytuacją na Ukrainie.

Jagiellonia.org

Komentarze (12):

anonim2019.12.9 9:39
Zjednoczone Szatany of Ameryka dbają tylko o siebie
PiS to ukrainofile2019.12.9 7:19
Niech p. Kaczyński pojedzie wesprzeć swoich kamratów, jak to kiedyś już robił drąc ryja "Sława Ukrainie, gierojam sława".
JanP2019.12.9 7:18
Banderowcy przebierają nogami, tak się domagają wznowienia wojny domowej. Na końcu okaże się, że z Banderlandii zostanie tylko kadłubek.
Ja 2019.12.8 23:29
Ukraińcy nie wiedzą, że gdzie by nie wylądowali, to i tak ośmiornica ich zeźre. Albo ich ziemi chcą, albo bogactw naturalnych. SZARA;ŃCZA WYPĘDZANA PRZEZ WIEKI , KTO STAWI JEJ CZOŁA???!!!
Jan Radziszewski2019.12.8 21:05
Człowiek ma prawo liczyć na pomoc Boską, ale czyż żołnierze i ochotnicy Bitwy Warszawskiej liczyli tylko na Boską pomoc? Trzeba jej pomagać tak jak to czynili obrońcy Jasnej Góry. Polecajcie się też obrońcom Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego. Nie tylko święci pomagają. Gromadźcie wodę w butelkach, żywność, która się nie psuje, bandaże, lekarstwa, także zioła ze sklepów zielarskich, spirytus lub róbcie sami bimber. W domach zadbajcie o drugie wyjście. (Niech będzie zamaskowane). Sadźcie rośliny w których można się skryć na polu i w ogrodzie. ( Broń należy święcić o tym mówiłem). Nie wpuszczajcie nikogo kto chce wam zrobić krzywdę za drzwi swego domu lub mieszkania. Lepiej zginąć czy być okaleczonym w walce niż patrzeć potem jak mordują Twych bliskich. NATO wam nie pomoże. To organizacja coraz bardziej satanistyczna oraz pilnująca mamony. Nie pozwalajcie Amerykanom na bezkarne wyciąganie rąk po polskie bogactwa naturalne. Jeśli Żydzi w Polsce chcą się okazać lojalni wobec Polski niech każdy odda na polskie potrzeby połowę swego majątku. Dotyczy to także Żyda, który występuje ostatnio w popularnym kanale internetowym zwanym telewizją < Remigiusz Dziemianowicz C.P>. AMEN Na tym dzisiaj zakończymy dziecko. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. 17. 40 - Nie dotyczy to przecież satanistycznego państwa Izrael. - Tak Panie Jezu. Dziękuję. [ Ez. 28,26 ]
Marek212019.12.9 9:10
Piękny plan. Pędźmy bimber i siejmy wysokie rośliny. Najlepsze do ukrycia są oczywiście konopie o których pisał już Mickiewicz w "Panu Tadeuszu". Jak miło....
Jan Radziszewski2019.12.8 21:00
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata niedziela, 8 grudnia 2019 2, 3, 4 XII 2019 - Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi (..) Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy./ Gromadźcie wodę w butelkach, żywność, która się nie psuje, bandaże, lekarstwa(...) / Jeśli Żydzi w Polsce chcą się okazać lojalni wobec Polski niech każdy odda na polskie potrzeby połowę swego majątku. Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi. Za gościnę i nienależne przywileje zapłacą zbrodnią. Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy. I Ty będziesz w tym brał udział. W przelaniu ich krwi w słusznym gniewie, który Ja poprę. - Ale czy to możliwe, Panie Jezu, że Ty jesteś, mówisz, jak Bóg ze Starego Testamentu? - Zapewniam Cię, dziecko, że Bóg nie wypiera się, ani nie wstydzi czegokolwiek co uczynił, powiedział, do czego zachęcał. Przychodzi czas krwi. Czas krwi i ognia. Wywołuje to człowiek. Bóg zaś uniża się do człowieka jak uniżał się w czasach Starego Testamentu. - Panie Jezu, Ty wspominałeś o tym, ale jednak jestem miękki cywil i nic nie umiem. - Masz talent wojskowy odziedziczony po przodkach. Przy Moim wsparciu dużo zdziałasz a ściślej zdziałasz co potrzeba. - Ale kim miałbym, Panie Jezu, kierować. Teraz przecież jest nowoczesna technika i armia zawodowa. Trzeba wiedzy. A jakby było dawne pospolite ruszenie to nawet szablą dobrze robić nie umiem. - Ukraina musi spłynąć krwią. Polska też spłynie, ale w mniejszym stopniu. Wolna Elekcja zaś to jeszcze złagodziła. - Panie Jezu, ale powiedziane jest, że Polska ma nieść pokój i miłość innym narodom. - Powiedziałem: Miłujcie nieprzyjaciół swoich nawet ich karząc. I będziecie karać śmiercią Ukraińców, którzy na was podnieśli rękę na waszej ziemi, dziękując w ten sposób za chleb. Oni zrobią to tchórzowsko stojąc pod osłoną waszych wrogów, wy zrobicie to z otwartą przyłbicą, nie chowając się za niczyimi plecami. I Wołyń i Małopolska wschodnia, która dzisiaj jest poza granicą wschodnią, spłyną krwią ukraińską z waszych rąk. Tak musi się stać. Ilość zabitych ukraińskich dzieci i kobiet przekroczy ilość zabitych kobiet i dzieci polskich nie tylko w czasie drugiej wojny, ale i do czasów hajdamackich. - Niektórzy nie ucierpią. Ci co byli na Wolnej Elekcji nie ucierpią. Nie ucierpią Ci co są hojni dla tych Orędzi wedle swoich możliwości, a gdy ponad nie, zwłaszcza mają Łaskę. Ci co wypełniają Moje Słowo, moje bieżące słowo i kochają je są szczególnie chronieni. Wszyscy czytelnicy nie mogą być jednak całkowicie ochronieni. To zależy od serca, od ich serca jakie jest.
Monika R.2019.12.8 23:41
Janie R. Zawsze cię dokładnie czytam i bardzo mnie to ciekawi. Ale nie wszystko rozumiem. Proszę, napisz mi, jakich to czasów dotyczy? Czy tych co już były? Czy to sie coś szykuje ! Skąd masz takie przekazy. Gdzie to można poczytać. Napisz. Dzięki.
Jan Radziszewski2019.12.9 1:02
dot niedalekiej przyszłości -- wpisz w google jak w tytule
Kress2019.12.8 20:43
Upaina sie ropadnie i bedzie spkoj
Irena2019.12.9 5:52
Spokój będzie dopiero wówczas, gdy protesty w Rosji doprowadzą do obalenia Putlera. Na razie coś takiego, jak "Rewolucja Godności" na Ukrainie nie jest tam możliwe. Sankcje dla FR powinny być zachowane, chodzi o to, żeby utrzymanie Krymu i "republik Donbasu" przesłało być dla Rosji opłacalne.
ardo2019.12.9 5:53
RaSSija zaraz po niej.