5G i Rosja. Wojna hybrydowa w natarciu - zdjęcie
23.06.20, 12:25

5G i Rosja. Wojna hybrydowa w natarciu

7

Oprócz koronawirusa czy kampanii prezydenckiej jednym z najczęściej poruszanych przez nas tematów jest technologia 5G. I w tej sprawie namnożyło się już wiele opinii oraz manipulacji, które tylko nieliczni mają odwagę demaskować. Zaliczyć do nich należy Marcina Niewaldę, który na swoich profilu facebookowym obnaża popularne kłamstwa na temat 5G.

Niewalda zaczyna swoje rozważania od przywołania jednej z opinii: „Rząd PiS będzie siłą pod pozorem szczepień przeciwko koronawirusowi wstrzykiwać pod skórę czipy 5G do sterowania umysłem. Pandemii nie ma, a chodzi tylko o zniewolenie miliardów. Wybory to ściema bo wprowadzane są tysiące nowych nadajników”. Autor stwierdza, że o ile nikt nie musi posiadać rozbudowanej wiedzy technicznej, o tyle należy pamiętać o wpływie fake newsów na wynik wyborów prezydenckich.

Autor zwraca uwagę, że wiele inteligentnych osób jak nauczyciele czy geolodzy daje sobie wmówić wiele kłamstw na temat 5G. Manipulacje oczywiste dla wyspecjalizowanych naukowców nie są tak oczywiste dla osób spoza branży.

Zdaniem Niewaldy „pseudonaukowy bełkot” ma swoje źródło  w Petersburgu, a dokładnie w siedzibie Gazpromu, który jest stolicą hybrydowej wojny gospodarczej. Cytując autora Rosjanie „Mają dobre rozeznanie w zakresie poziomu wiedzy poszczególnych grup społecznych. Podsuwają więc manipulacje techniczne artystom, historyczne chemikom, kulturowe fizykom itd.”

Niewalda tłumaczy, że fale wykorzystywane przy 5G nie są niczym nowym. Wykorzystywane są przez wojsko, a ich wyższa częstotliwość pozwala lepiej przesyłać dane. Jest również znacznie zdrowsza i bezpieczniejsza. Skąd zatem rosyjskie manipulacje? „Wszystko to wymaga nowoczesnej technologii, na polu której Rosja jest znacznie opóźniona do reszty świata, dlatego też robi wszystko żeby spowolnić wprowadzenie tej technologii w Europie i USA”.

Autor sugeruje również, że wojna hybrydowa jest czymś, do czego powinniśmy się przyzwyczaić. Ma to związek ze wzrostem poziomu życia, co wiąże się z rozwojem technologii, a to natomiast służy rozwojowi manipulacji.  Wśród działań wojny hybrydowej możemy wyliczyć: chmury kondensacyjne, promieniowanie masztów, spiski pandemiczne, farmaceutyczne. Coraz wyraźniej widać, że ewentualne wojna konwencjonalna (z użyciem czołgów i bomb) jest zastępowana przez wojnę hybrydową.

Także wszelkie teorie spiskowe jak np. płaska ziemia to efekt dezinformacji i manipulacji. Autor zaznacza wręcz: „Im wyższa technika tym ludzi wierzących w różne bełkoty i manipulacje naukowe będzie większa, a więc mogą stanowić poważną siłę nacisku i wpływu politycznego i gospodarczego. Trudno ich winić ale konsekwencje mogą być poważne”.

Jest to zjawisko niebezpieczne z jeszcze jednego punktu widzenia. „Okazuje się że ktoś kto raz uwierzy w bełkot pseudonaukowy jest bardziej podatny na kolejne manipulacje tego typu. Wystarczy raz dać wiarę lekom homeopatycznym, czy “trującym smugom” z samolotów aby potem łatwiej było nas zmanipulować kolejną bzdurą”.

Jak zatem przeciwdziałać manipulacjom?

Niewalda kieruje naszą uwagę w stronę psychologii i socjologii. Zaleca, aby kształcenie nauczycieli skoncentrowało się również na tym zagadnieniu. Ważna jest, aby pokazać młodzieży w jaki sposób może być manipulowana. „Ich wiara w “spisek rządu w zakresie czipów i 5G” będzie miała bardzo poważne konsekwencje” – zaznacza.

„Musimy bronić nie tylko siebie ale też kraj. Na tym polu, każdy jest żołnierzem-obrońcą w wojnie hybrydowej” – podsumowuje.

ks/ Facebook Marcin Niewalda

Komentarze (7):

Szybka Randka sex2020.06.23 16:49
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
taka sama 'panika' była z gazem łupkowym 2020.06.23 15:20
Ruskie są 100 lat za murzynami, jak wejdzie 5G będą za murzynami 200 lat
Uwaga Uwaga !!!2020.06.23 13:55
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
drr2020.06.23 13:11
Pajac autor artykułu pyta jak przeciwdziałać "błędnym poglądom" niepoprawnych ...prosto dupku ...zróbcie wiarygodne badania szkodliwości, których nie ma!, a nie eksperymentujcie na narodzie chamskie dupki!
2020.06.23 15:47
"zróbcie wiarygodne badania szkodliwości, których nie ma" jak nie ma, to skąd wiesz że jest szkodliwe? Wywal z domu telewizor, miktofale, telefony, komputer, lodówke, radio, porzuć samochód, wywal ciuchy ze sztucznych tkani, zrób sobie łuk weź krzesiwo zostaw babe z dziećmi i do lasu bo wszystko jest szkodliwe
drr2020.06.23 13:07
nikt Polaków nie pytał czy chcą 5G! i nie pisz tu usraelska onuco o Putinie!! Pięknie się palą, bo nie ma zgody społeczeństwa i badań na ile to szkodzi.
matis892020.06.23 13:02
Tak tak jasne. 5G jest tak samo zdrowe jak jedzenie z Biedronki i kola, a plagi raka nie ma. 5G to narzędzie kontroli NWO nowego porządku masońskiego wspieranego przez PIS. PIS wspiera satanistyczne apokaliptyczny, masoński projekt państw bezgotówkowych do Znamienia Bestii o którym mówi Apokalipsa Jana. Nic nie sprzedaż i nie kupisz bez Znamienia bo będzie satanistyczne państwo bezgotówkowe wspierane przez PIS razem z całym lewactwem. 5G się przyda.