Nawalny oskarżony o ,,mowę nienawiści’’. Stracił status więźnia sumienia - zdjęcie
25.02.21, 12:27Fot. screenshot - YouTube

Nawalny oskarżony o ,,mowę nienawiści’’. Stracił status więźnia sumienia

5

Amnesty International odebrała Aleksiejowi Nawalnemu status „więźnia sumienia”. Powodem mają być jego wypowiedzi sprzed kilkunastu lat, które organizacja uznała za ksenofobiczne.

W 2007 roku rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wzywał do deportacji migrantów z Azji Centralnej i mieszkańców Kaukazu Północnego. Przywołane przez Reuters nagrania tych wypowiedzi przeanalizował zespół Amnesty Inernational stwierdzając, że „osiągają one poziom nienawiści”.

W związku z tym organizacja odebrała Nawalnemu status „więźnia sumienia”.

- „Niemniej jednak nasze wezwanie do jego natychmiastowego uwolnienia pozostaje aktualne, ponieważ jest on prześladowany z powodów czysto politycznych”

- podkreśla dyrektor ds. Mediów na Europę Wschodnią i Azję Środkową Alexander Artemyev.

Podkreśla przy tym, że organizacja była w tej sprawie „bombardowana” skargami, co wyglądało na „skoordynowaną kampanię mającą na celu zdyskredytowanie Nawalnego za granicą”.

kak/BBC.com, zona.media, PAP, Reuters, wPolityce.pl

Komentarze (5):

Hanys GórnoŚląski2021.02.26 8:53
Żal ludzi/polityków/dziennikarzy którzy nie rozumieją, że "nawalny" to projekt polityczny - podobnie jak w Polsce komunistycznej "michnik": czyli taki koncesjonowany, licencjonowany przez władzę "opozycjonista" który robi to co mu się każe. +++ Prawdziwi opozycjoniści w ZSRR znikają z domów i ślad po nich ginie na zawsze.
Jerzy2021.02.25 18:52
kolejna pacynka sorosa będzie gniła na zesłaniu... nawalny - świat takich pajaców jak ty ma w głębokim poważaniu, pamiętaj - tak się kończą interesy z żydami, tłusty soros pyka fajeczkę, a ty będziesz zdychał na syberii... pamiętaj - żydzi zagazowali kilka milionów innych żydów w czasie II wojny, i żydowska rączka im nie zadrżała jak domykali komory gazowe, więc nie licz na to, że ktokolwiek z nich będzie cokolwiek dla ciebie ryzykował... spełniłeś swoją rolę - niestety zawiodłeś sorosa, nie pociągnąłeś tłumów, więc zdychaj - takich idiotów jak ty, soros ma na pęczki..
PRAWDA2021.02.25 16:07
Żaden Ruski nie ma Sumienia ale jajaja ==dla Polski Putin czy Nawalny i tak Ruski Kacap ==
Polacy i Zachód łudzi się, że2021.02.25 14:34
Nawalny, to demokrata. To nacjonalista i sprzymierzeniec Niemiec, a więc wróg Polski. Może gorszy od Putina, bo głupszy.
OTÓŻ TO!2021.02.25 14:39
Pies go yebał!