Coroczny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się już 12 sierpnia. Siedmiodniowe święto zgromadzi w Kalwarii Zebrzydowskiej tysiące pielgrzymów z całej Polski.

Odpust zainguruje bp Damian Muskus OFM mszą świętą. Następnie ulicami ruszy procesja Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej.

W stałym harmonogramie dnia odnaleźć można obchody dróżek kalwaryjskich przez kompanie, nieszpory z kazaniem oraz Godzinki i Mszę świętą wraz z porannym odsłonięciem cudownego obrazu Matki Boskiej. Dzień kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim.

W każdym kolejnym dniu zgromadzeni wierni będą modlić się w innych intencjach. I tak w poniedziałek będą to chorzy i cierpiący, wtorek modlitwa w intencji rodzin, środa to modlitwa o ojczyznę, czwartek zaś wierni modlić się będą w intenci Ojca Świętego i powołań kapłańskich, w piątek rozpoczną się uroczyste obchody odpustowe.

Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej jest najstarszą i największą w Europie kalwarią. Kalwaria Zebrzydowska była jednym z ulubionych miejsc św. Jana Pawła II.

mor/KAI/Fronda.pl