Najpierw zachęcali do protestów, teraz chcą zamknięcia kościołów. Mowa o… katolickim portalu  - zdjęcie
22.11.20, 19:13Fot. Pixabay - lininha_bs / screenshot - Twitter Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Najpierw zachęcali do protestów, teraz chcą zamknięcia kościołów. Mowa o… katolickim portalu

60

Określający się jako „katolicki” portal Deon.pl znowu szokuje. Jeszcze niedawno czytelnicy przecierali oczy, czytając tekst promujący proaborcyjne manifestacje „Strajku Kobiet”. Chwaląca się uczestnictwem w manifestacji autorka nie tylko nie widziała nic złego w samym przesłaniu protestów, ale również nie widziała w nich żadnego zagrożenia epidemicznego. Teraz natomiast na portalu ukazał się artykuł z apelem o… zamknięcie kościołów w Polsce i zawieszenie publicznych nabożeństw. Ze względu na pandemię właśnie.

Dogmatem wiary katolickiej, uroczyście stwierdzonym przez papieża Jana Pawła II, wprost wynikającym z Objawienia, jest fakt, że „bezpośrednie i umyślne zabójstwo niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze aktem głęboko niemoralnym” oraz, że „wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia” („Evangelium Vitae” 58).

Nie przeszkadzało to jednak katolickiemu portalowi Deon.pl w opublikowaniu promującego manifestacje „Strajku Kobiet” artykułu Dominiki Frydrych: „Chodzę na protesty. Należę jeszcze do kościoła?”.

Autorka tego tekstu nie widziała w tłumnych manifestacjach żadnego zagrożenia epidemicznego. Takie zagrożenie widzi jednak gdzie indziej autorka innego opublikowanego na Deon.pl artykułu. W opublikowanym dziś tekście, dr Joanna Uchańska domaga się zamknięcia kościołów i zawieszenia publicznych nabożeństw.

W pseudo-teologicznych rozważaniach autorka próbuje przekonać, że „modlić się można wszędzie”, więc nie trzeba tego robić w świątyniach. W swojej „teologii” nie uwzględnia jednak w żaden sposób istoty chrześcijańskiego życia, jego źródła i celu – Eucharystii, dla której pierwsi chrześcijanie oddawali życie.

 - „W naszej rodzinie wciąż zadajemy sobie pytanie, dlaczego krajowe przepisy dozwalają na obecność w kościele dużo większej liczby osób niż w innych miejscach. Pytamy - dlaczego Episkopat nie wydał wciąż jednolitej decyzji o zupełnym zamknięciu kościołów, zaprzestania odprawiania zbiorowych nabożeństw, zwłaszcza w czasie największych zachorowań, właśnie w trosce o wiernych, ale i niewierzących współbraci. Dlaczego nie przyjął innych rozwiązań?” – pisze prawniczka.

Autorka nie widzi żadnej różnicy pomiędzy siłowniami a kościołami i nie potrafi zrozumieć, dlaczego nie można pójść na siłownię, a wciąż pozwala się katolikom uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

- „Rozumiem jednak oburzenie, które pojawia się wśród niektórych grup społecznych: zamykacie jedne miejsca, zaś drugie zostawiacie otwartymi, podczas gdy epidemia zabiera coraz więcej osób – nie tylko starszych” – pisze.

- „Niemniej, oczekuję jednak stanowczych deklaracji od mojego Kościoła, że w tym trudnym czasie msze i nabożeństwa zostaną zawieszone i w całości przenoszą się do sfery radia, telewizji, on-line. Oczekuję zorganizowania sieci udostępniania wiernym Pisma Świętego, jeśli takiego nie mają, a wyrażą taką gotowość. Widzę potrzebę przygotowania spisu czytań na każdy dzień, dla tych, którzy nie mogą sprawdzić, jakie czytania na dany dzień są przewidziane on-line. Oczekuję wysyłania wspierających w tym trudnym czasie na duchu kazań duszpasterskich, zwłaszcza dla osób wykluczonych cyfrowo, którzy nie odnajdą kazania na youtube, czy w innym serwisie streamingowym” – dodaje.

I na potwierdzenie swoich słów na koniec zamieszcza kazanie… ewangelickiego kaznodziei.

Komentując artykuł dr Joanny Uchańskiej można jedynie oddać głos męczennikom z Kartaginy, którzy aresztowani za udział w Eucharystii, stając przed prokonsulem Anulinem, w obliczu śmierci powiedzieli: „My, chrześcijanie, nie możemy żyć bez Eucharystii”.

kak/Deon.pl, Fronda.pl

Komentarze (60):

Beno2020.11.23 17:29
Nie wchodźcie na portal Deon i nie wspierajcie finansowo takich portali i takich mediów niby katolickich, a tym bardziej świeckich. Doprowadzenia do bankructwa wrogów kościoła, to najlepszy sposób walki. Dotyczy to także takich zakonów, czy wspólnot zakonnych, gdzie więcej zgorszenia, niż pożytku. Nie wspomagać. Wtedy zaczną się liczyć z wiernymi. Niby "wierni" lewacy do kościołów i tak nie chodzą, chyba że sprofanować, więc nie trzeba się z nimi liczyć. A przede wszystkim, to trzeba liczyć się z Bogiem.
klara2020.11.23 16:00
Deon to haniebna plama na honorze jezuitów!
Anonim2020.11.23 16:05
Niech zamkną swoje jezuickie klasztory.
klara2020.11.23 16:21
Bez generalizacji proszę. W jezuickich klasztorach jest wielu szlachetnych i mądrych zakonników. Jednego z nich można nawet poczytać na Frondzie.
Anonim2020.11.23 14:57
Na Podkarpaciu jest stosunkowo duża liczba zachorowan i zgonów w stosunku do liczby ludności i jej zajęć to pewnie efekt chodzenia do kosciola
KAZIMIERZ2020.11.23 14:37
Taki on Katolicki. Idzie w ślad propozycji płynących z Góry też od "katolickich" biskupów
krysta2020.11.23 14:26
Już od dawna deon robi krecią robotę w Kościele, zastanawiam się tylko czy oni sami należą jeszcze do kościoła pierwszych Apostołów wiary czy Jezuiciojudaszowych może warto zastanowić się nad konsekwencjami takiego "głoszenia" ??? i wrócić do korzeni ...
Doczekaliśmy czasów Apokalipsy2020.11.23 12:20
Naszego proboszcza bezbożnicy oszukali metodą "na wnuczka".
Mariusz Traczyk2020.11.23 12:14
„W dzisiejszym świecie nie ostoi się katolicyzm połowiczny, a nawet tzw. głębszy, intelektualny, ale paktujący ze światem - w stylu »Tygodnika Powszechnego«”. To wszystko utonie w morzu nowoczesnego pogaństwa. Ostoi się tylko katolicyzm pełny, autentyczny, ewangeliczny, nadprzyrodzony. Trzeba zdecydować się być świętym!”. (ks. Franciszek Blachnicki z więziennej celi, notatka z dnia Zesłania Ducha Świętego 1961)
Sin2020.11.23 11:50
Kolejny raz, po Tygodniku Powszechnym, jakiś portal mieniący się katolickim głosi szatańskie tezy. Jakaś paniusia - ignorant totalny, nie znająca podstaw wiary głosi heretyckie brednie. Dlaczego? Bo nie jest katolikiem!!!!!! Biskupi polscy utrzymują w nazwie katolicki w różnych mediach - Po co???? Miejcie jaja, zróbcie z tym porządek i wyczyśćcie z chwastów i robactwa dom pański.
Paton2020.11.23 11:44
Każda świnia może udawać "katolika", by na koniec celowo wprowadzić zamęt. Deon jest tego rodzaju śmieciem.
Joanna2020.11.23 11:11
Na tym portalu zachęcano do wpisywania intencji, za które będzie się modlił ksiądz..... Po kilku dniach otrzymałam "fakturę" za zapłatę modlitwy.
some man2020.11.23 10:48
Deon nigdy nie był, nie jest i nie będzie katolicki w pełnym tego słowa znaczeniu. Oni tak samo dają o katolików jak Lempart o kobiety.
prawy2020.11.23 10:05
F nie filozofuj bo to z filozofią nie ma nic wspolnego PAN BOG DAŁ WOLNY wybor człowiekowi jak jest KATOLIKIEM NIECH NIM BEDZIE JEGO WYBOR PAN JEZUS oczywiście zlozyl ofiarę za grzesznych ludzi ale GRZECH JEST PO TO ZEBY Z NIM WALCZYC I STARAC SIE BYC Z KAZDY DNIE LEPSZYM a nie hulaj dusza piekła nie ma ! nie wszyscy chrześcijanie wejdą na ucztę do PANA nie wystarczy na lozu śmierci sie nawrocić!!!!na to się pracuje w pocie czoła całe zycie
prawy2020.11.23 9:59
doczekalismu czasow APOKALIPSY kiedy KOŚCIOLY znalazly sie w "opiece"komunistycznych agentow WIERNI I KOŚCIOŁY stąd tylu" tolerancyjnych"katoliczkow niby nowoczesnych A WIARA JEST JUŻ 2020 LAT NIEZMIENNA TEN SAM PAN TEN SAM DEKALOG,katolicy od chrztu do łoża Smierci NAWROCCIE SIE ,bo koniec bedzie straszny nie tylko dla SZATANOSŁUGUSOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Artur2020.11.23 9:43
Drzewo poznacie po owocach. Już sama nazwa wskazuje owoc.
Lekarka2020.11.23 9:17
"Jezu... i ci?" - Chodzić wszędzie, tylko nie do jezuickich kościołów. Widocznie maja się dobrze finansowo; Puścić jezuitów z torbami, może wtedy zrozumieją !
R2020.11.23 7:46
Jezus już złożył ofiarę doskonała za nas i żadna eucharystia tego nie poprawi; świątynią Boga ma być serce każdego chrześcijanina i do tego nie jest potrzebna ani eucharystia ani budynki kościelne ani kapłan-pośrednik ani Maryja, ani cudowny medalik ani święty obraz itd - ale potrzebna jest prawdziwa relacja miłości z Bogiem Jezusa, a tą relacją obdarowuje tylko Bóg - gdy modlimy się o to i gdy wykonujemy to co nauczał Jezus - szczegóły w Biblii ; katoliccy fanatyczni dewoci zabobonni i bałwochwalczy chcą poprawiać Boga i narzucać Bogu swoje pomysły pośrednictwa - po owocach poznacie fałszywych proroków...
Europa.2020.11.23 7:36
Niestety zyjemy w czasach, kiedy prawdopodobnie bedziemy sie bali wyjsc z domu.Juz w tej chwili lewactwo dominuje miasta, pokazujac czysto wojenne nastawienie do obywateli, reprezentujacych poglady odmienne od nich.Sadze , ze niema innego sposobu, jak zorganizowanie Polakow przeciwko lewakom.Kazdy ma prawo sie bronic przed przemoca, ktora w w tej chwili prezentuja lgbt,kolorowi awanturnicy, zboczency.
pam2020.11.23 1:49
po cholerę na kler ?!
Jan Radziszewski2020.11.23 4:52
żydzie pam jak widać myśl twoja jest inspirowana przez demony z PIEKŁA tzn z wieczności Nieszczęśliwej do której wpadniesz lekceważąc potrzebę bycia X w KK bo kto ci odpuści twoje grzech co może sekretarz PZPR albo Rabin który nie jest kapłanem
cyryl2020.11.23 1:44
Jezuici są od robienia zamieszania w Kościele!
Zybertowicz: "Zamiast siłowni można uprawiać jogę"2020.11.23 0:44
Frondo! Ratuj!
Ryszard2020.11.23 0:39
To nie jest „Deon” — to jest zakamuflowany demon..
Andy2020.11.22 23:24
Niewierzący, a raczej WIERZĄCY w nieistnienie Boga to żaden współbrat dla mnie. To bliźni pozostający w pogaństwie. Tyle i tylko tyle ... Deon to nie portal katolicki lecz diaboliczny. Pamiętajcie o tym! Niejaka frydrych d. to nie partnerka do dyskusji, ale osoba, o której nie mogę wypowiedzieć się, gdyż podlegałbym pod paragrafy KW albo co gorsze KK, bo tak o niej na prawdę myślę ... Andy
Po 11 ...2020.11.23 0:01
Jak to się dzieje, że katolicy myślą, że ich bóg, jest bardziej prawdopodobny od innych? Ja jako Polak wierzę bardziej w Bogów naszych Ojców, a nie żydowskich...
An.2020.11.23 0:15
Polecam lekturę na Deonie wspomnianego artykułu dr Joanny Uchańskiej pt.:"Ewangelik i katoliczka - jak teraz wyglądają nasze niedziele?" (Frondo - chyba o ten artykuł chodzi?) Nie ma tam ani słowa o żądaniu zamknięcia kościołów i nieodprawiania mszy świętej. Dobry dziennikarz w takim przypadku starannie podaje materiały źródłowe, a jak nie, to można nazwać manipulacją, to co napisał. Życzę wszystkiego najlepszego.
dziwa ze strajku K z mandatem 1000zł.2020.11.22 23:07
k.... k... k... no nie da się zniszczyć kościoła!!!!!!
niemiecki agent z TVN2020.11.22 23:06
to nasza robota, ale niemcom, naszym pom i tak idzie słabo. Przegrywają w Polsce, dlatego wściekłość zdrajców na ulicach......
Anonim2020.11.22 22:18
Ogladam transmisje mszy w Polsacie i jak widzę jak ci księża bez maseczek podają ludziom do reki czy do ust komunie to tylko świetna okazja aby pozarazac wszystkich
Henio2020.11.22 22:49
Ale z ciebie zaraza...zarazac a co to znaczy zarazac?
zamknac2020.11.22 22:16
to sobie moga swoje ryje lewackie
O tym lepiej nie pisać?2020.11.22 22:15
A co się dzieje w Niepokalanowie? Ile razy był zamknięty kosciol ile ksiezy zmarło ?
Mateusz2020.11.22 21:45
Nie tylko kościoły chcą zamykać! Chcą też zamykać kapłanów, zarzucając im pedofilię. Prawo Boże jest ponad prawem państwowym. Wara świeckim sądom od kapłanów, tylko Bóg może ich sądzić!
Ciekawy2020.11.22 22:16
Bo ksiądz ma prawo od Boga by gwałcić dzieci debilu
Jan Radziszewski2020.11.23 4:58
parchu tylko żydzi mają pedofilię nakazaną przez Prawo - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) + żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Jan Radziszewski2020.11.23 4:55
żydzie ciekawy - jak widać myśl twoja jest inspirowana przez demony z PIEKŁA tzn z wieczności Nieszczęśliwej do której wpadniesz lekceważąc potrzebę bycia X w KK bo kto ci odpuści twoje grzech co może sekretarz PZPR albo Rabin który nie jest kapłanem
Górnośląski Hanys2020.11.22 21:43
U nas na Ślōnsku też momy rusy, czyli farorzy. Ale nikt ich niy słucha.
Gorol2020.11.23 7:36
z ciebie, żodyn hanys. U nos z farorzami żyjymy zawsze w zgodzie. Takie rusy jak ty nigdy niy miały posłuchu w narodzie.
Hanys Górnośląski2020.11.22 21:30
Niejaki "deon" a także "tygodnik powszechny" to twory prowadzone przez platfusowe, lewackie bydło - tylko i wyłącznie po to aby wprowadzać w duszach katolików - szczególnie młodych - ferment, niepokój i sprowadzać na drogę lewactwa.
Anonim2020.11.22 21:38
hanys godosz? wpdalaj do heimatu
Babcia 62020.11.23 0:20
Trolle - wracać tam, skąd pochodzą wasze pieniądze
Anonim2020.11.22 21:29
Co sie dziwic przeciesz to gudlajska przechszta.
kocia wiara2020.11.22 21:26
... no tak niejaka ... jezuitka ... k-lempart ... jest tez ..za ... https://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0&t=276s
linve2020.11.22 20:45
Jakie stado wydaje ten Deon czy raczej demon? Czy czasem nie jezuici, których wizytówką jest niejaki obirek?
Czy ten portal "Deon" to jakiś kabaret?2020.11.22 20:33
„Chodzę na protesty. Należę jeszcze do kościoła?”. A jak wejdę ze świnią do synagogi to będę jeszcze koszerna?
J232020.11.22 20:41
Dzieci i wnuczki ,wnuki ==Walczą z Wiarą Katolicka i Polakami jak dziadkowie od 1944 roku do 1989 roku ===
Filmy online juz dzis2020.11.22 20:26
Czy widziałeś już 365 dni.. Bad Boy lub inne Hity? Nic straconego zobacz świetną wyszukiwarkę! ---- http://vodfe.cal24.pl/ ---- Przetestuj już dziś... Wybierz film lub serial i Po prostu oglądaj!
x2020.11.22 20:09
Za to satanistyczny portal fronda.pl promuje bezbożników z PiS...
Agnieszka2020.11.22 20:07
Dobrze, że nie znałam tego heretyckiego portalu i będę wiedziała, żeby tam nie zaglądać. Swoja drogą ciekawe, w której części Kościoła takich lewackich i wrogich Kościołowi heretyków wyhodowano, bo w myśl zasady "po owocach ich poznacie" też należałoby tych kręgów unikać np. ewentualnych kierowników duchowych, parafii, duszpasterstw czy innych wspólnot, do których należą. Pewnie duchowe córy jakichś Wierzbickich i Bonieckich...
JS2020.11.22 20:03
Deon.pl przemienił się w demon.pl, może kupiła go wyborcza ? Panie Jezu przyjdź !
zamilcz kleszczu2020.11.22 20:13
windowsiarz piərdolony!
Magda2020.11.22 21:04
Ten portal już od dawna miał niektóre dziwne artykuły - antykatolickie. Dla mnie żadne zaskoczenie.
JPIII2020.11.22 20:01
Fronda ma rację. Niech wszystkie katole pozdychają w kościołach.
Anonim2020.11.22 21:29
Ty też umrzesz ,nie uchronisz się przed tym .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 19:53
Rząd po raz kolejny swoimi decyzjami dobija branżę gastronomiczną, turystyczną czy kulturalną. Dla nich 100 dni solidarności będzie oznaczać 100 dni bez pieniędzy. Władza znów pokazuje, że nie ma pomysłu na walkę z pandemią ani na pomoc tym, którzy na niej najbardziej cierpią!
Dr Joanis Uchański2020.11.22 19:40
Ten portal nazywa się demon.pl, ale z przyczyn obiektywnych literka "m" opuściła swoje niemądre koleżanki.
Bystry.2020.11.22 19:39
A może on taki "katolicki" jak tydodnik powszechny.
lipa2020.11.22 19:29
szczujecie na nich? deon.pl to prawdziwy portal katolicki, a nie tylko z nazwy tak jak fronda
Anonim2020.11.22 19:35
Frendzel to portal potępiony