MZ: Aż 51 powiatów objętych obostrzeniami - zdjęcie
01.10.20, 16:36Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

MZ: Aż 51 powiatów objętych obostrzeniami

8

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych obostrzeniami w związku z dużo ilością zakażeń koronawirusem. Łącznie w strefie żółtej i czerwonej znalazło się aż 51 powiatów.

- „Szanowni państwo, niestety, nie mam dobrych wiadomości. Sytuacja staje się poważna” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który zaprezentował nową listę powiatów, na terenie których obowiązywać będą poważniejsze restrykcje. Poinformował również o nowych obostrzeniach, które od 15 października będą obowiązywały w strefach żółtych i czerwonych.

- „W tej chwili rozporządzenie w sprawie dodatkowych obostrzeń będzie w konsultacjach społecznych, to będzie około tygodnia. Później będzie tydzień vacatio legis i mniej więcej przewidujemy, że te obostrzenia wejdą około 15 października” – mówił.

Podkreślił, że czas ten jest dany organizatorom rodzinnych imprez, aby mogli się przygotować do ograniczeń. Chodzi o obostrzenia zapowiadane już we wtorek, dot. zmniejszenia maksymalnej liczby możliwych uczestników zgromadzeń. W strefach czerwonych będzie to maksymalnie 50 osób, żółtych 75 osób a zielonych 100 osób.

Do tego, jak przypomniał, w miejscach oznaczonych kolorem czerwonym lokale gastronomiczne będą mogły działać jedynie do godz. 22:00, a w strefach żółtych wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w na wolnym powietrzu. Zaznaczył, że zostaną zwiększone kontrole w celu egzekwowania tego nakazu.

Od soboty w strefie czerwonej znajdzie się 17 powiatów: aleksandrowski, żniński (woj. kujawsko-pomorskie), białostocki (woj. podlaskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), gostyński, krotoszyński i międzychodzki (woj. wielkopolskie), głubczycki (woj. opolskie), kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot (województwo pomorskie), kłobucki (woj. śląskie), limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (woj. małopolskie), łęczyński (woj. lubelskie), otwocki (woj. mazowieckie). 

W strefie żółtej będą znajdowały się 34 powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), bełchatowski, piotrkowski i wieluński (woj. łódzkie), brzeski i oleski (woj. opolskie), bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski (woj. pomorskie), dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki (woj. podkarpackie), janowski (woj. lubelskie),  kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce (woj. świętokrzyskie),  nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki (woj. małopolskie),  miasto na prawach powiatu Szczecin (woj. zachodniopomorskie),  ostrowski i wolsztyński (woj. wielkopolskie),  przasnyski i żyrardowski (woj. mazowieckie),  trzebnicki (woj. dolnośląskie),  wysokomazowiecki (woj. podlaskie).

kak/interia.pl

Komentarze (8):

Grzegorz Strzemecki2020.10.2 10:56
Krzywa się wypłaszcza, to są ostatnie podrygi tej pandemii. Do końca roku wygaszenie tego choróbska jest pewne jak spełnienie obietnic Pis.
ian2020.10.1 20:02
czas już te qrwy lewackie z pis powywieszać na latarni inaczej oni nas wykończą
DOBRE STRONY EPIDEMII.2020.10.1 18:53
Miejsca publiczne są wolne od starych skürwysynów jak Woleński, Hartman, Passent, Urban, Keller-Krawczyk, itp. Siedzą parchy w domach i srrają ze strachu w nieprane gacie. Boją się te stare, zwiędłe chüje, że pozdychają. Świat jest przyjemniejszy bez ich obecności w życiu publicznym. Nie pierdzą tramwajach, autobusach, nie czuć ich odoru z gęby i smordu niewypranej odzieży. Niech gniją w swych norach, jedynie co im pozostało to plucie jadem w mediach. A TO NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA!
Jerzy2020.10.1 18:13
gość wygłosił te "mądrości" z uśmiechem na twarzy i bez szmaty na ryju, to rzecz charakterystyczna dla obecnej władzy. Coś ci powiem, synku, myślisz że jak użyjesz "vacatio legis" to nadasz temu czemuś co wydaliłeś z siebie moc prawną. Otóż jesteś w błędzie - rozporządzenie nie może zmieniać ustawy, a ta mówi wyraźnie o ewentualnych środkach bezpieczeństwa czyli maseczkach. Zalecane (powtarzam zalecane) są one ludziom chorym a nie klientom sklepu czy spacerowiczom. Kiedyś za ten badziew legislacyjny zdrowo bekniecie, i nie liczcie na "bezkarność plus" bo choćby nawet udało wam się ją przepchać, to przed sznurem na latarni was nie ochroni...
Przeciw kretynom2020.10.1 16:56
Nikt za żadne skarby nie zmusi mnie do chodzenia w szmacie na ryju na dworze. To chore. Polacy obudzcie się, nie widzicie co ci kretyni wyczyniają?
Jak ci szmata nie pasuje cebulindo2020.10.1 18:48
to kup sobie przyłbicę.
Przeciw kretynom2020.10.1 19:12
Musiałbym być takim zyebem jak ty aby paradować w przyłbicy.
Bo wiadomo, że koronawirus jak zobaczy2020.10.1 16:43
że nasz przaśny "pociąg weselny" i "brama weselna" liczy tylko 75 osób weselników w maseczkach, to ucieknie w podskokach do Niemiec.