Müller: Jaka będzie rola prezesa PiS w rządzie po rekonstrukcji? - zdjęcie
25.09.20, 12:48fot. flickr.com/pis

Müller: Jaka będzie rola prezesa PiS w rządzie po rekonstrukcji?

10

Od jakiegoś czasu przebijają się informacje o możliwości wejścia do nowego składu rządu po rekonstrukcji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na czym miałaby polegać jego rola w nowym rządzi i czy rzeczywiście prezes PiS wejdzie w skład nowego rządu?

W tej sprawie dzisiaj rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że wejście Jarosława Kaczyńskiego było by dużym wzmocnieniem dla rządu. Dodał też:

- Ale sama decyzja na koniec, czy faktycznie będzie chciał zostać wicepremierem, należy do prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Rzecznik mówił też o nowym komitecie, który ma powstać i ma być koordynowany przez samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Komitet ten ma nadzorować i koordynować pracę resortów siłowych: ministerstwa sprawiedliwości, ministerstwa obrony narodowej i ministerstwa spraw wewnętrznych.

Müller powiedział:

- Dla nas to jest wzmocnienie. Jeżeli prezes najważniejszej partii politycznej, lider Zjednoczonej Prawicy chce być wicepremierem, jeżeli tak ostatecznie postanowi, to jest wzmocnienie rządu. Takie rozwiązanie będzie łagodziło nastroje w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

Podkreślił także:

- Jeżeli mamy lidera obozu politycznego w rządzie, który odpowiada za bardzo ważny wycinek funkcjonowania państwa - w którym te napięcia polityczne, jak widzieliśmy w ostatnich tygodniach były bardzo duże - to bez wątpienia ma to element stabilizujący dla całego obozu politycznego, dla rządu i mam nadzieję, ograniczający pewne pokusy zwiększania emocji politycznych w tym obszarze. W ostatnich tygodniach nasi koalicjanci dokonali pewnego podwyższenia emocji politycznych. (...) Na szczęście chyba jesteśmy za tym etapem.

 

mp/pap

Komentarze (10):

Szybka Randka2020.09.25 18:43
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
gumowa kaczka2020.09.25 18:24
dobrze ,w przyszłości prokurator będzie miał łatwiej
Anonim2020.09.25 14:41
nie pokazujcie tego pajaca millera to nadety gowniarz.
Polak2020.09.25 14:28
Co te patałachy zreformowali WIELKIE NIC.
Anonim2020.09.25 13:54
Mam pytanie czy sejm może odwołać taką pokrakę prawno-formalną jak kierownik trzech ministerstw , który wydaje polecenia a odpowiadają formalnie ministrowie. Jakie mogą podnieść materialno-prawne przesłanki w uzasadnieniu wniosku o odwołanie kierownika.
Anonim2020.09.25 14:23
Prezes czuję, że Ziobro zrobi ci z tydzień negocjacji a kot złapie chorobę sierocą.
Anonim2020.09.25 13:38
Jeżeli dacie dyrektorowi zjednoczenia trzech ministerstw Jarosławowi K guzik do stosowania przemocy to jestem przekonany ,że za 2-3 miesiące będziemy uznawali Australię za oazę wolności w nadchodzących czasach pandemii Prezesa.
ladychapel2020.09.25 13:30
Jest Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej. Jest KOMITET. Nic dziwnego, bo Jarosław Kaczyński egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej (oba na "bardzo dobrze"), a 8 grudnia 1976 r. obronił pracę doktorską "Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą". Recenzowali ją profesorowie: Ryszard Malinowski, Michał Pietrzak i Wiesław Skrzydło. Uzyskała pomyślne recenzje i wszyscy członkowie Rady Naukowej Instytutu Nauki o Państwie i Prawie na WPiA UW obecni na jej obronie opowiedzieli się za nadaniem magistrowi Kaczyńskiemu stopnia doktora nauk prawnych.
OLI2020.09.25 13:06
PiS wchodzi z przytupem w rok 2007. Jeszcze raz. Łatwo przewidzieć następne kroki: szarpanina i szamotanina coraz bardziej na oślep, wykrywanie afer, ujawnianie kretów, 2-3 konferencje prasowe dziennie, rozwalenie koalicji, samozaoranie i przegrane przyśpieszone wybory. Niektórzy ludzie mają taki dziwny dar, że potrafią wznieść wielkie budowle, po czym przegrać wszystko w karty albo roztrwonić na nierządnice. Niczego z tych rzeczy nie sugeruję, ale przeczucie mówi mi, że jednak Morawiecki drogo będzie Kaczyńskiego kosztował.
Komitet Bezpieczeństwa Państwowego2020.09.25 13:06
czyli Komitiet Gosudarstwiennoj Biezopasnosti