07.08.15, 08:13

Msza za prezydenturę Komorowskiego u wizytek

W warszawskim kościele ss. wizytek odprawiono Mszę świętą w intencji Bronisława Komorowskiego i jego rodziny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie słowa, jakie wypowiadano podczas Mszy... Liturgie koncelebrowali ks. Aleksander Seniuk, ks. Kazimierz Sowa, ks. Stanisław Opiela i ks. Andrzej Luter.

"Dziękujemy mu za to budowanie pomostów, za to, że „nie umywał rąk”, za to, że otwierał się na innych ludzi, na inne poglądy, na inną wizję świata, na inną wizję człowieka, kierując się przy tym zawsze chrześcijańską intuicją i wiarą. Dziękujemy, że nie próbował budować Polski sterylnej, dziękujemy, panie prezydencie" - padały podziękowania na Mszy.

"W ostatnim czasie spotkało pana, panie prezydencie, wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych. I niestety były one wypowiadane przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła. Zostały przez nich samych wypowiedziane i innych, z ich błogosławieństwem" - dodawał ks. Seniuk. 

<<<KONIECZNIE PRZECZYTAJ! Boży poradnik antydepresyjny! >>>

"Wyobraźmy sobie, jak pana, panie prezydencie, ranią te słowa zwłaszcza dotyczące pana wiary, sumienia, wierności Kościołowi. Więc proszę przyjąć, panie prezydencie, pani Anno [...] i mówię to w imieniu, myślę, wielu kapłanów – przepraszamy was, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią" - wskazał ks. Seniuk.

Tak - właśnie tak zachowują się niektórzy katoliccy kapłani wobec człowieka, który zgodził się z uśmiechem na ustach na mrożenie ludzkich istot i manipulowanie życiem. Gdzie tu wiara?

kad

Komentarze

anonim2015.08.7 8:29
Wytłumaczcie mi jedno, czemu ta ustawa, która jest mocno konserwatywna w porównaniu do innych jest taka zła, skoro reguluje coś co wcześniej uregulowane nie było w ogóle, można było stworzyć miliard zarodków, upiec je a potem spuścić w kiblu.
anonim2015.08.7 8:30
Jak Komorowski popiera in vitro to grzech, a jak Duda popiera in vitro, to nie popełnia grzechu? Czy może mi ktoś z redakcji Frondy wytłumaczyć, o co tu chodzi? Co to za brednie o "godnym" in vitro, które wygłasza Duda?
anonim2015.08.7 8:33
1/12 Apostołów zdradziła...Nawet krzywa Gaussa potwierdza w sposób naukowy, że wśród 40 000 kapłanów, musi być paru idiotów...I kilku świętych. Takie są fakty.
anonim2015.08.7 8:43
Sowa jest bardziej wpatrzony w PO niz w Jezusa... to wiem obserwujac jego poczynania i czytajac pierdoly ktore tworzy na "parowkowym" portalu lisa... a tych innych nie znam.
anonim2015.08.7 8:58
Że też nie było to nabożeństwo w synagodze aż dziw bierze. Bo i księża tacy jakoś mało katoliccy
anonim2015.08.7 9:38
Zawsze byli księża, którzy odprawiali msze, słuchali spowiedzi i udzielali komunii, a gdy zmieniły się warunki, stawali się niszczycielami Kościoła, a nawet katami. W dziele dechrystianizacji Francji w czasie Rewolucji szczególną gorliwość wykazali byli księża i klerycy: Fouché, Rühl, Coupé de l’Oise, Goyre-Laplanche, Le Bon, Dumont, Roux, Dumas, Grégoire, były kapucyn Chabot i inni. Doszło do tego, że przeciwnikami Kościoła stali się biskupi, arcybiskupi i kardynałowie, na przykład Gobel, Talleyrand, Torné, Expilly, czy Loménie de Brienne. My mieliśmy swoich księży patriotów i księży na usługach SB, a dzisiaj nie można się dziwić, że są też wśród nich sympatycy byłego prezydenta.
anonim2015.08.7 9:51
Panie kad pan i cale to pseudokatolickie towarzystwo prawdziwych Polaków jest ostatnim miejscem gdzie powinno pytać się o wiarę innych.Dlaczego nie zapytacie gdzie jest wiara lasej na pieniadze kurii poznańskiej.
anonim2015.08.7 10:15
A pan BK był u komunii na tej Mszy czy nie?
anonim2015.08.7 10:25
Każdy kto popiera gówno zwane in vitro jest heretykiem i synem diabła. Koniec i kropka.
anonim2015.08.7 12:36
mocha7 Masz to wytłumaczone jak należy w wielu dokumentach Kościoła które dotyczą zależności jaka zachodzi pomiędzy niezmiennymi normami naturalnego prawa moralnego a zmiennymi zapisami prawa stanowionego będącymi zawsze konsekwencją jakiegoś politycznego czyli podlegającego zmianom konsensusu. Wytłumaczyłem to dobitnie debilkowi Finchowi w komentarzu pod artykułem: "Kapłani z miłości do władzy dzielą Kościół i lekceważą życie ludzkie." Przeczytaj, pomyśl, doczytaj i zrozum wreszcie tę różnicę jaka zachodzi pomiędzy cynikiem Komorowskim a katolikiem Dudą!
anonim2015.08.7 12:37
podlasiak Każdy kto posługuje się loginem podlasiak jest debilem i kretynem. Koniec. Kropka!
anonim2015.08.7 12:41
chwileczkę, ktoś za nimi stoi i im pozwala, sowa panoszy się w Warszawie niech wraca do siebie, seniuk jak i sowa to ludzie kardynała nycza, niech wreście się odezwie, ale jak się odezwie jak ma sprawę z poprzedniej diecezji i siedzi cicho, gdyby trafiło na hosera to już byliby następni lemańscy, rzecznik Śliwiński napisał, że wszyscy biskupi myślą tak samo również kardynał nycz, a teraz wyszło, ze nie bo sowa człowiek nycza, mówi,że nie wszyscy, jaja sonie robicie i się dziwicie, że ludzie mają was za nic
anonim2015.08.7 13:10
@Gandalf: Mam wrażenie, że nie wiesz na czym polega procedura in vitro. Może to Ty najpierw się doucz. To, co powiedział Prezydent Duda o in vitro to prawniczy bełkot (może też nie wie, co to in vitro). Dokładnie to samo zdanie mógłby powiedzieć o aborcji i eutanazji. Jaki to by miało sens? Duda o in vitro: "W związku z tym te procedury in vitro są potrzebne, tylko one powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby - po pierwsze - w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane". Jedynym wyjściem z sytuacji byłoby zaproponowanie prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o in vitro całkowicie zakazującego tej metody. Prezydent może to zrobić po wyborach parlamentarnych, bo wtedy taka zmiana ustawy może by przeszła (teraz to raczej nie ma sensu). Natomiast mętne próby tłumaczeń Prezydenta Dudy dają odwrotny skutek do zamierzonego.