MSZ Rosji o nowelizacji Kpa: Polska nie pamięta ani o ofiarach ani o ,,wyzwolicielach'' - zdjęcie
17.08.21, 10:52

MSZ Rosji o nowelizacji Kpa: Polska nie pamięta ani o ofiarach ani o ,,wyzwolicielach''

59

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa na Telegramie skomentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

Podpisanie przez prezydenta noweli wywołało ogromny kryzys w stosunkach polsko-izraelskich. MSZ Izraela Jair Lapid zdecydował o obniżeniu rangi przedstawicielstwa dyplomatycznego Izraela w Polsce. Ponadto poradził polskiemu ambasadorowi w Tel Avivie, aby ten po urlopie nie wracał do pracy w placówce.

Swój "głęboki żal" związany z podpisaniem ustawy wyraził już sekretarz stanu USA Anthony Blinken.

Swoje trzy grosze do sprawy dorzuciła Zacharowa. Napisała na Telegramie, że Polska "nie chroni pamięci ani o ofiarach, ani o wyzwolicielach". Zarzuciła też Polsce „rozpętanie wojny z pomnikami wyzwolicieli” spod okupacji hitlerowskiej podczas II wojny światowej.

Kontynuując wątek wyzwolicieli, Zacharowa zarzuciła Polsce "obłudę" w sprawie konkursu dotyczącego ekspozycji w Muzeum-Miejscu Pamięci na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze.

Jej zdaniem Polska celowo przeciągała rozmowy w sprawie konkursu. Ponadto wskazała, że Międzynarodowy Komitet Sterujący odkładał w czasie dyskuję nad udziałem Rosji w przedsięwzięciu.

Oświadczyła także, że koncepcja ekspozycji zaproponowana przez stronę polską nie zakładała wymieniania nazwiska Aleksandra Peczerskiego, oficera Armii Czerwonej, który był przywódcą powstania w Sobiborze.

Obecnie w Sobiborze trwa ostatni etap budowy Muzeum Pamięci. Budowa zakończy się w 2022 roku.

jkg/biełsat


Komentarze (59):

Anonim2021.08.22 21:06
widzicie sacharowa ,jak cie taka q-wa wyzwala jak cccp, to zwykle źle sie kończy dla obdarowanego taką "pomocą "
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.17 22:43
POLSKA i POLACY PAMIĘTAJĄ o OFIARACH, POLKACH, tych ZGWAŁCONYCH TYSIĘCY POLEK przez BOLSZEWICKICH KOMUNISTYCZNYCH FASZYSTÓW, tych SOWIECKICH z CCCP-u, BOLSZEWICKICH KAŁMUKÓW. Pamiętamy o SETKACH TYSIĄCY ZGWAŁCONYCH i ZAMORDOWANYCH przez SOWIECIARZY POLEK z MAZUR, ŚLĄSKA, WIELKOPOLSKI, POMORZA, KASZUB. KOBIET, PAMIETAMY o ZGWAŁCONYCH, 8-mio i 10-cio letnich dziewczynkach. PAMIETAMY o ZGWAŁCONYCH przez Sowieckich BYDLAKÓW POLKACH będących w czasie WYZWALANIA przez CZERWONĄ ZARAZĘ na robotach u BAORÓW, ZGWAŁCONYCH a nawet po ZGWAŁCENIU ZAMORDOWANYCH przez BOLSZEWIKÓW. To PAMIĘTAMY i BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ. CZERWONA ZARAZA GWAŁCIŁA KOBIETY, MILIONY DZIECI i DOROSŁYCH NIEMEK, nawet 80-cio letnich. ale także POLKI. POLKI przeżywały taka samą GEHENNĘ jak NIEMKI. A jak GWAŁCILI i ZABIJALI KOBIETY na terenie Polski KOMUSZE ŚCIERWA z CCCP-u, to zainteresowani mogą dowiedzieć się z OPRACOWANIA "Gwałty na kobietach niemieckich w schyłkowym okresie II wojny światowej (październik 1944––8/9 maja 1945 roku) i w pierwszych latach po jej zakończeniu " wydanego przez Uniwersytet Wrocławski autorstwa TOMASZA KRUSZEWSKIEGO. PAMIĘTAMY OFIARY „SOWIECKIEJ CZERWONEJ ZARAZY – WYZWOLICIELI” i PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY.
ciekawy2021.08.17 18:33
Rosjanie zbrodniarzy, którzy mordowali Polaków ,będą uważać za swoich bohaterów i nic tego nie zmieni, bo na tym budują swoja tożsamość obecne władze Rosji. Tylko, że na spełnienie się przepowiedni z Fatimy, że Rosja się nawróci nic nie wskazuje, a jesteśmy w trudnym momencie i trzeba by przemyśleć co robić, czy jakoś się z Rosją nie zacząć układać?Ciężka sprawa, ale inni nie mają żadnych skrupułów więc dlaczego my mamy nie skorzystać?
Wyzwoliciele czy mordercy ?2021.08.17 17:47
Niemcy po ataku na ZSRR w czerwcu 1941 r. natrafiali na zajmowanych terenach na liczne więzienia pełne zwłok wymordowanych tam Polaków przez wycofujących się w pośpiechu Sowietów ...
Anonim2021.08.17 18:10
A ruscy jak gonili Niemców też widzieli miliony zwłok zagazowanych i rozstrzelanych tylko dzisiaj nie można o to oskarżyć Niemców tylko faszystów którzy nie mają narodowości a jak by mieli to zapewne najwięcej należałoby naliczyć Polaków -takie czasy.
bobon2021.08.17 17:45
Droga pani Zacharowa.... a o które wyzwolenie pani chodzi /??
Giby pamiętamy2021.08.17 17:34
Grobów najlepszych Polaków wyzwolonych przez czerwonych "wyzwolicieli" do dziś nie można odnaleźć ...
Olej2021.08.17 17:06
Pamiętamy wyzwolenie, wuj akowiec 25 letni chłopak, aresztowany w nocy przez NKWD, wywieziony na Sybir do łagrów. Wrócił wyzwolony po 5 latach, po to aby go UB ponownie wyzwalało. Całe grupy młodych żołnierzy podziemia wyzwalane na ul. Strzeleckiej w Warszawie, w podziemiach na ul. Oczki, Chałubińskiego, Rakowieckiej. Wyzwalani od życia. Obława Augustowska była również formą wyzwolenia. Cóż gdy przyjąć, ze pozwolono ludziom żyć za przyjęcie zniewolenia i podległości całego narodu sowieckiemu systemowi to była różnica, gdyż Niemcy nie przewidywali dla Polaków nawet i tego.
Tylko przypomnę...2021.08.17 17:01
właśnie cakapskim trollom, wszak Polacy to wiedzą: - II Wojna Światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku napadem III Rzeszy Niemieckiej na Polskę, bez wypowiedzenia wojny. 17 września 1939 r. ZSRS napadł na Polskę od wschodu w wyniku zawartego paktu Ribbentrop - Mołotow (jego części tajnej), również bez wypowiedzenia wojny, jako "wyzwoliciel ludu" spod panowania "polskich panów". Tak więc Polska została w wyniku agresji niemieckiej i sowieckiej terytorium okupowanym przez owe mocarstwa światowe... i by było ciekawiej należy wspomnieć, że według historyków rosyjskich II Wojna Światowa rozpoczęła się 22 czerwca 1941 r. atakiem Niemiec na ZSRR - niemiecki kryptonim operacja Barbarossa (niem. Unternehmen Barbarossa)... KTO TU WIĘC KŁAMIE, czy alkoholiczce zacharowej już tak etanol sprał mózg?!
nie ślepy2021.08.17 16:53
Zapomniała tylko napisać ruska wywłoka, że "wyzwalanie " Polski zaczęli 17 września 1939 roku...!
Wobec powyższego :2021.08.17 16:34
Haniebny pakt Ribbentrop - Mołotow legł u początków II wojny światowej o czym nadworna kacapka regularnie zapomina dodać !
Jacek i Placek2021.08.17 16:19
Rosjanie to niech sobie przypomną kto wywołał 2 wojnę światową.
Tak wyzwalał CCCP2021.08.17 16:01
Tysiące sztuk bydła pędzone w wielkich stadach do Związku Radzieckiego. Setki składów kolejowych, wyładowanych urządzeniami przemysłowymi, podążające w kierunku naszej wschodniej granicy. Chłopi grabieni przez sowieckich żołnierzy. Tak wyglądało wyzwolenie Polski przez "bratnią" Armię Czerwoną. Rosja jest nam winna 54 miliardy dolarów. W początkach 1945 roku do Moskwy zaczęły napływać, z zajętych przez Armię Czerwoną terenów północno-zachodniej Polski i wschodnich Niemiec, raporty na temat zdobyczy wojennych. Informowano w nich o zakładach przemysłowych, kopalniach itp., które niemal nietknięte wpadły w ręce żołnierzy radzieckich. Sam Gieorgij Żukow meldował Stalinowi, że jego oddziały zdobyły w całości fabryki m.in. w Łodzi, Tomaszowie, Radomiu, Bydgoszczy i innych mniejszych miejscowościach. Radzieckiego marszałka cieszyło przede wszystkim zajęcie wielkiej liczby cukrowni i gorzelni...Wywozowi podlegały praktycznie wszystkie rzeczy posiadające jakąkolwiek wartość materialną. Bogdan Musiał w książce "Wojna Stalina…" cytuje rozkaz podpisany przez generała pułkownika Nikołaja Bułganina, który mianem zdobyczy wojennych określa: (…) zakłady, majątki ziemskie, dwory, magazyny, spichlerze, sklepy z wszelkim asortymentem, maszyny rolnicze, artykuły spożywcze, paliwo, pasza, bydło, porzucony sprzęt gospodarstwa domowego i inne przedmioty, które nasze wojska zdobyły w miastach, wsiach i centrach przemysłowych znajdujących się na terytorium nieprzyjaciela. Aby podołać tak wielkiemu wyzwaniu logistycznemu, jakim był wywóz ogromu wszelkich dóbr, utworzono specjalne "trofiejne otriady". Były to jednostki dwojakiego rodzaju. Pierwsze, liczące 500 osób, były to tzw. bataliony robocze. Mniejsze, liczące po 50 osób, tworzyły grupy poganiaczy bydła. Łączna liczba członków "trofiejnych" komand szacowana jest na około 100 tys. ludzi...
Goń bolszewika2021.08.17 15:50
Wg ruskiej polityki - oni nas wyzwalali rozbiorami, 17. 09.39, 1944-45 też nas wyzwalali; naszych oficerów w Katyniu pewnie też wyzwolili...
POdPIS2021.08.17 14:08
Rosjanie zostali decydentami na ,,wyzwolonych ,, z okrutnej okupacji niemieckiej polskich ziemiach i nie tylko polskich co nie zmienia faktu że wielu z nas od gazu i wideł ustrzegli a spolegliwym pozwolili nawet jakoś żyć . Za owa opiekę zabrali sobie kresy.
opty2021.08.17 14:02
"Ciężkie czasy" POwiedział sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej w 1946 roku......
Palestyna2021.08.17 13:59
A co z rabunkami kacapskimi od45 do 89 wywozili resztę co nie ukradli hitlersyny
Niewygodne fakty2021.08.17 14:56
Gdyby w 1948 roku nie powstało państwo Izrael, terytoria zajęte przez to państwo należałyby do Egiptu, Syrii, Libanu i Jordanii.
Rosyjska Orkiestra gra w Izraelu2021.08.17 13:54
Przypominam ,że Rosja na początku lat 90-tych po rozpadzie ZSRR wyeksportowała do Izraela prawie milion skomunizowanych sowieckich Żydów w tym tzw. Litwaków nienawidzących Polski i Polaków a wśród nich zapewne wielu swoich agentów politycznego wpływu ,którzy w obecnym Izraelu robią swoje ... Więcej o Litwakach na You Tube w filmach pani dr. Ewy Kurek ...
Rosja i antysemityzm2021.08.17 13:51
Kompletnie nie rozumiem dlaczego strona polska nie przypomina światu, że 1/ to w Rosji po raz pierwszy na świecie ogłoszono hasło eksterminacji Żydów. A robili to przywódcy słynnej organizacji Związek Narodu Rosyjskiego organizującej masowe pogromy w latach 1905-1908 przy pomocy swoich bojówek Czarne Sotnie. ZNR był wspierany przez carskie władze. Hasło eksterminacji głosiło również popularne pismo "Russkoje znamia" 2/ To Rosja sfabrykowała "Protokoły Mędrców Syjonu", spopularyzowane później na Zachodzie zwłaszcza w Niemczech przez rosyjską białą emigrację. "Protokoły" odegrały olbrzymia rolę w upowszechnianiu antysemityzmu i w tej właśnie roli zostały wykorzystane przez ruch nazistowski i Hitlera. Tak więc twórcą nowożytnego ludobójczego antysemityzmu była przede wszystkim Rosja, a nie Niemcy. Przypisywanie Polsce eksterminacyjnego antysemityzmu przez Putina jest po prostu aktem agresji wobec Polski, jest świadomym, cynicznym kłamstwem.
Niewygodne fakty o wyzwolicielach2021.08.17 13:48
19 sierpnia 1939 roku w Berlinie zawarto strategiczną dla hitlerowskich Niemiec umowę handlową z ZSRR. Przewidywała ona ścisłą współpracę gospodarczą obu państw, której efektem miały być dostawy do Niemiec surowców niezbędnych do prowadzenia wojny. W zamian ZSRR miał otrzymać niemieckie technologie, urządzenia techniczne oraz dostęp do finansowania w niemieckich bankach. 11 lutego 1940 roku doszło do podpisania kolejnej radziecko-niemieckiej umowy handlowej, która była de facto przedłużeniem umowy z 19 sierpnia 1939 roku. Podobnie jak wcześniejsza umowa również ta z roku 1940 przewidywała wymianę radzieckich surowców na niemiecką technologię. Zakładała ona dostarczenie Niemcom przez stronę radziecką w ciągu 12 miesięcy surowców i żywności na sumę 800 milionów marek niemieckich (kwota ta odpowiada dzisiaj kilkunastu miliardom euro).
do kogo ta lala mówi?2021.08.17 13:38
ruskich "wyzwolicieli" to my pamiętamy i nigdy nie zapomnimy - wywózki na Sybir w bydlęcych wagonach, zimno, głód, brud, śmierć z wycieńczenia, gwałty, grabieże, strzały w tył głowy w Katyniu ...
Jacuś2021.08.17 13:27
To jakieś kpiny ze strony sowietów. "Wyzwoliciele" na 50 lat niewoli, po za tym zapomnieli jak 17 września 1939 r. wbili nóż w plecy napadniętej Polski przez Niemców.
Góral2021.08.17 13:12
Jak to mówił stary góral, Polska będzie aż po Ural. Za Uralem będą Chiny, was nie będzie suk....syny. Niech żyje polsko-chińska granica na Uralu!
Portofino2021.08.17 13:08
Pamiętamy o was czerwona zarazo.
jon2021.08.17 13:00
co ta niedouczona sierota mowi???? Niech to wylozy TUSKOWI on ja poklepie po.......,
xyz1232021.08.17 12:55
moze i w PL nazywalibysmy ich "wyzwolicielami" gdyby po wyzwoleniu tak ~50 lat nie zaaaapoooomniaaalo im sie wrocic do siebie... Ty le w temacie durnego jak Pi$ russkiego MSZ.
PL2021.08.17 12:30
Czerwoni "wyzwoliciele" Polski najpierw w 1939 r wspólnie z Hitlerem ją napadli i systemowo zniszczyli mordując masowo polskie elity państwowe i przywódcze (Katyń i wywózki Polaków na Sybir pamiętamy) ,a za "wyzwolenie" w 1945 r sami sobie zapłacili masowymi gwałtami Polek i zagarnięciem do ZSRR całej wschodniej połowy terytorium II RP oraz narzuceniem podporządkowanemu sobie PRL systemu komunistycznego na długie powojenne dziesięciolecia ze wszystkimi tego konsekwencjami jak np. brak możliwości skorzystania z Planu Marshalla ,uniemożliwienie otrzymania z Niemiec reparacji wojennych ,zacofanie cywilizacyjno-gospodarcze Polski o dziesiątki lat w stosunku do normalnie rozwijających się po wojnie państw Europy zachodniej które od 30-tu lat musimy nadrabiać a nadal jesteśmy za nimi itd ...
Anonim2021.08.17 12:26
BANDYTACH MORDERCACH ZŁODZIEJACH !!!!!!
A co2021.08.17 12:21
do tego kacapom? "Wyzwoliciele" gwałcili, kradli, mordowali, szabrowali.
PRAWY2021.08.17 12:13
jak zwykle kacapskie histerie, bo zawsze distawali od nas w dupę
Polska dobrze pamięta o "wyzwolicielach"2021.08.17 12:12
Czerwone bydło ze wschodu po "wyzwoleniu" gwałciło nawet więźniarki KL Ravensbrück (w tym Polki wywiezione tam przez hitlerowców po upadku Powstania Warszawskiego) ...
bogdanus2021.08.17 12:09
Rosja Sowiecka byłaby wyzwolicielem gdyby wyszła z Polski, a tak to byli okupantami. Okupacja została zamieniona z niemieckiej na sowiecką. To proste, co tu nie rozumieć.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.08.17 12:09
a Rosja zapomniała, że genezą problemów własnościowych po drugiej wojnie światowej jest sowieckie "wyzwolenie" i komunizm a w szczelności: rekwirowanie/konfiskata mienia prywatnego, "nacjonalizacja" i reforma rolna
Taro2021.08.17 12:07
Kazda farbowana baba jest falszywa i jaki falsz ma na glowie to i taki sam w pysku na jezyku. Tylko klamstwa wychodza z tej latryny
neron2021.08.17 12:04
Kacapy mordowanie i gwałcenie cywilów nazywają wyzwalaniem
POdPIS2021.08.17 11:51
jak by front wschodni zatrzymał się na Bugu to My w dalszym ciągu rżnięci bylibyśmy przez banderowców a front zachodni niekoniecznie by nas tak szybko wyzwolił bo siły niemieckie by mogły się skoncentrować .
mlody2021.08.17 12:18
Co ty bredzisz icek niemcy i rosja to odwieczni przyjaciele tylko czasami maja krotkotrwale zgrzyty.W ROKU 1920 ROSJA ZA PIENIADZE ZYDOWSKIE MIALA OPANOWAC CALA EUROPE . NAOMIAST NIEMCY ZA PIENIADZE ZYDOWSKIE W ROKU 1939 ROZPOCZELY MARSZ NA WSCHOD EUROPY A POZNIEJ NA ROSJE.WSZEDZIE ZYDZI MACZALI PALCE
POdPIS2021.08.17 12:42
A banderowców to bardziej inspirowali Niemcy czy Rosjanie czy to spontaniczna oddolna inicjatywa żeby rżnąć Lachów w taki sposób żeby przez kilka pokoleń ze strachem patrzyli na wschód.
ni ma kacapa2021.08.17 11:50
Już niedługo beda mówić zamieszki na granicy Polsko-Chińskiej
SLAWAN2021.08.17 11:49
Skoro tak powiedziała, to znaczy, że nowelizacja była absolutnie konieczna.
Figa2021.08.17 11:47
Idz Maryska do kołchozu tam dawaj duuupe
Roman2021.08.17 11:45
Tego rodzaju wypowiedzi to wyraz kacapskiej frustracji i bezsilności. Jest nadzieja, że ten syfiasty twór zwany Rosją rozpadnie się wobec niemożności konkurowania z cywilizowanym światem. Tego im szczerze życzę.
Olo2021.08.17 11:42
Jak kacapy coś bredzą o wyzwoleniu to przypomina mi się 17 IX 39, Katyń, Ostaszów, Miednoje itd!
franek2021.08.17 11:53
TEGO ONI TAK JAK ZYDZI NIE PAMIETAJA BO WTEDY WSPOLNIE ZNIEWALALY POLSKE.
AAAtomek2021.08.17 11:36
kobieto masz krew na rękach milionów pomordowanych, najpierw z tego się rozlicz. przecież Rosja to kontynuatorka ZSRR.
Anonim2021.08.17 11:34
Może dlatego, ża niemiecką okupację i rosyjskie "wyzwolenie" czasami ciężko odróżnić...😁😁😁
Dziwne, że w waszym "frondoprzekazie"2021.08.17 11:31
zdjęcia Zacharowej przy wpisach zawsze są pozytywne albo przynajmniej neutralne. W odróżnieniu od zdjęć Tuska czy A. Michnika.
Anonim2021.08.17 11:33
Buhahahhahaaa 😁😂🤣😂😁 Zdziwiony? Klient płaci, klient wymaga...
M.2021.08.17 11:31
Jeszcze tylko Demokratyczna Rosja zabierze głos w sprawie niedemokratycznych rządów w POLSCE... Serio, już takie dno... Ktoś to odbiera na poważnie(? ) oprócz niedouczonych angoli i wszelkiej maści nieuków w europie i w świecie? Żydzi chcą nas oskubać za niemieckie-zbrodnie, które rónie jak na narodzie żydowskim wykonali na narodzie POLSKIM, NISZCZĄC WSZYSTKO i MORDUJĄC od noworodka po starca. Gwałciciele ze wschodu domagają się ich wynoszenia w chwale "wyzwolicieli" PANIE BOŻE MÓJ, NIE POZWÓL MYM WROGOM TRIUMFOWAĆ NADE MNĄ.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.17 11:29
Szewach Weiss nazwal Armie Czerwona Armia Zydowska.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.17 11:28
Rosja grozi sojuszem rosyjsko-izraelskim !
Andrzej2021.08.17 11:20
Powiedziała co wiedziała
Jerzy2021.08.17 11:19
co za bezczelna kacapska szmata! nazywać wyzwolicielami kałmuckie zapijaczone niepiśmienne bydło gwałcące, mordujące i rabujące (kolejność dowolna). W takie bzdety to nawet przygłup putin bez wchłonięcia paru szklanek bimbru nie uwierzy....
Hilary2021.08.17 11:12
Pamiętamy gwałcicieli z czerwoną gwiazdą .Pamiętamy.Cała Europa Wschodnia was pamięta !
Kto cię dziadu upoważnił2021.08.17 11:32
do wypowiadania się w imieniu innym niż swoje własne?
Hilary2021.08.17 12:19
Prawda mnie upoważnia synu gwałciciela.
To nie my mordowaliśmy Żydów! Niemcy mordowali!2021.08.17 12:33
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/
Anonim2021.08.17 11:11
Kiedyś było takie przekleństwo: Oby cię Niemiec okupował, a Ruski wyzwolił...😁😁😁