Modlitwa o nawrócenie grzeszników do św. Tomasza Apostoła - zdjęcie
03.07.21, 12:07Fot. via: Pixabay

Modlitwa o nawrócenie grzeszników do św. Tomasza Apostoła

6

Patronem dzisiejszego dnia jest św. Tomasz Apostoł. Pomódlmy się dzisiaj za Jego wstawiennictwem o głęboką wiarę, nawrócenie grzeszników i o potrzebne łaski dla naszych rodzin.

LITANIA DO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA:

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.


Święta Maryjo, módl się za nami.

Święta Boża Rodzicielko, 
Święta Panno nad pannami, 
Św. Tomaszu powołany przez Jezusa na apostoła, 
Rybaku galilejski, 
Pilnie poszukujący prawdy, 
Z uwagą słuchający pouczeń Jezusa, 
Szczerze miłujący swojego Mistrza, 
Towarzyszu podróży Nauczyciela z Nazaretu, 
Mocą Bożą uzdrawiający chorych i wypędzający złe duchy, 
Świadku nauczania i cudów Boskiego Mistrza, 
, Gotowy z Chrystusem do dzielenia Jego męki, 
Uczestniku Wieczerzy Pańskiej, 
Przyjmujący z rąk Jezusa Najświętsze Jego Ciało i Najświętszą Krew, 
Uczestniku w godności kapłańskiej Najwyższego Kapłana, 
Bolejący z apostołami nad śmiercią Zbawiciela, 
Przeżywający dramat zwątpienia, 
Z nadzieją oczekujący na łaskę widzenia Zmartwychwstałego Pana, 
Uradowany widokiem Zmartwychwstałego i napełniony Jego Pokojem, 
Z pokorą wyznający wiarę w prawdziwe Bóstwo i Człowieczeństwo Chrystusa, 
Obdarzony władzą odpuszczania ludzkich grzechów, 
Świadku cudownego połowu ryb po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, 
Obecny przy Wniebowstąpieniu Pana, 
Trwający na modlitwie z Maryją i apostołami w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Św., 
Szacunkiem darzący Maryję Matkę Jezusa, 
Umocniony siedmioma darami Ducha Św., 
Niestrudzony apostole pogan, 
Roztropnie korzystający z ewangelicznej posługi niewiast w nawracaniu ich mężów, 
Wrażliwy na ludzka biedę, 
Wielki czcicielu Eucharystii, 
Mężnie wyznający swoją wiarę w obliczu męczeństwa, 
Święty Męczenniku śmiercią świadczący o dozgonnej miłości Chrystusa, 
Patronie wątpiących i poszukujących prawdy, 
Apostole Indii i opiekunie Ortony, 
Patronie architektów i budowniczych, 
Patronie i Orędowniku naszej Parafii i kościoła, 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.


P: Módl się za nami św. Tomaszu Apostole 
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Wszechmogący wieczny Boże, okaż nam swoje miłosierdzie, a za wstawiennictwem św. Tomasza Apostoła strzeż w nas Twoich darów, których nam udzieliłeś. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Święty Tomaszu, chwalebny Apostole, spotykając w Wieczerniku zmartwychwstałego Pana i oglądając Jego rany, z całą pokorą wyznałeś Go swoim Panem i Bogiem; pełen zaś łaski Ducha Świętego mężnie zniosłeś ciężkie trudy, niebezpieczeństwa i chwalebne męczeństwo do rozszerzenia Chrystusowego królestwa. Wspomóż nas swoim przemożnym wstawiennictwem i uproś nam łaskę modlitwy i zjednoczenia się z Bogiem, abyśmy naśladując Twoją wiarę pokornie chodzili w Bożej obecności i siebie samych uświęcili oraz odkupili krwią Chrystusa. Amen.

Komentarze (6):

Skrzypek na dachu2021.07.9 2:40
Brawo Sw Tomasz bo roboty nie braknie .
To jest2021.07.3 17:06
typowa polska modlitwa "... przepuść nam, Panie"?!
Anonim2021.07.3 16:19
jakbyscie durnie nie wiedzieli ,to modlić jeżeli już, nalezy sie do Boga,a nie jakiegoś tomaszka,celowo mała
Modlitwa2021.07.3 12:57
o nawrócenie grzeszników do św. Tomasza Apostoła Patronem dzisiejszego dnia jest św. Tomasz Apostoł. Pomódlmy się dzisiaj za Jego wstawiennictwem o głęboką wiarę, nawrócenie grzeszników i o potrzebne łaski dla naszych rodzin. LITANIA DO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA: Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami. Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami. Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.
cd2021.07.3 12:58
Święta Maryjo, módl się za nami. Święta Boża Rodzicielko, Święta Panno nad pannami, Św. Tomaszu powołany przez Jezusa na apostoła, Rybaku galilejski, Pilnie poszukujący prawdy, Z uwagą słuchający pouczeń Jezusa, Szczerze miłujący swojego Mistrza, Towarzyszu podróży Nauczyciela z Nazaretu, Mocą Bożą uzdrawiający chorych i wypędzający złe duchy, Świadku nauczania i cudów Boskiego Mistrza, , Gotowy z Chrystusem do dzielenia Jego męki, Uczestniku Wieczerzy Pańskiej, Przyjmujący z rąk Jezusa Najświętsze Jego Ciało i Najświętszą Krew, Uczestniku w godności kapłańskiej Najwyższego Kapłana, Bolejący z apostołami nad śmiercią Zbawiciela, Przeżywający dramat zwątpienia, Z nadzieją oczekujący na łaskę widzenia Zmartwychwstałego Pana, Uradowany widokiem Zmartwychwstałego i napełniony Jego Pokojem, Z pokorą wyznający wiarę w prawdziwe Bóstwo i Człowieczeństwo Chrystusa, Obdarzony władzą odpuszczania ludzkich grzechów, Świadku cudownego połowu ryb po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, Obecny przy Wniebowstąpieniu Pana, Trwający na modlitwie z Maryją i apostołami w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Św., Szacunkiem darzący Maryję Matkę Jezusa, Umocniony siedmioma darami Ducha Św., Niestrudzony apostole pogan, Roztropnie korzystający z ewangelicznej posługi niewiast w nawracaniu ich mężów, Wrażliwy na ludzka biedę, Wielki czcicielu Eucharystii, Mężnie wyznający swoją wiarę w obliczu męczeństwa, Święty Męczenniku śmiercią świadczący o dozgonnej miłości Chrystusa, Patronie wątpiących i poszukujących prawdy, Apostole Indii i opiekunie Ortony, Patronie architektów i budowniczych, Patronie i Orędowniku naszej Parafii i kościoła, Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami. P: Módl się za nami św. Tomaszu Apostole W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się: Wszechmogący wieczny Boże, okaż nam swoje miłosierdzie, a za wstawiennictwem św. Tomasza Apostoła strzeż w nas Twoich darów, których nam udzieliłeś. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Święty Tomaszu, chwalebny Apostole, spotykając w Wieczerniku zmartwychwstałego Pana i oglądając Jego rany, z całą pokorą wyznałeś Go swoim Panem i Bogiem; pełen zaś łaski Ducha Świętego mężnie zniosłeś ciężkie trudy, niebezpieczeństwa i chwalebne męczeństwo do rozszerzenia Chrystusowego królestwa. Wspomóż nas swoim przemożnym wstawiennictwem i uproś nam łaskę modlitwy i zjednoczenia się z Bogiem, abyśmy naśladując Twoją wiarę pokornie chodzili w Bożej obecności i siebie samych uświęcili oraz odkupili krwią Chrystusa. Amen.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.3 12:25
6-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.