Minister o Chybickiej: 'powinna się dokształcić' - zdjęcie
28.02.20, 14:38Fot. Flickr

Minister o Chybickiej: 'powinna się dokształcić'

22

Wczoraj media podawały informacje o rzekomym wykryciu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. MZ jednak te informacje zdementował.

Dzisiaj w Onet Radio głos zabrała senator KO, prof. Alicja Chybicka. Stwierdziła ona:

-„W szpitalu w Łodzi leży kobieta, która przyleciała z Tajlandii, ma wszystkie objawy koronawirusa, wyszedł dodatni test, jest on powtarzany, a wczoraj minister Kraska powiedział: nie ma koronawirusa”.

W rozmowie z Onetem stanowczo odpowiada minister zdrowia, Łukasz Szumowski:

-„Pani profesor powinna się dokształcić z wirusologii”.

Jak wyjaśnia minister:

-„Test dodatni na obecność wirusa oznacza dwa z trzech genów potwierdzonych dodatnio. Jeżeli jest jeden z trzech genów, jest to próbka ujemna, wątpliwa i się ją powtarza. W związku z tym sianie paniki przez panią senator Chybicką nie licuje z jej wykształceniem”.

Minister objaśnia dalej, że po pierwszym teście nie możemy stwierdzić, czy kobieta ta ma koronawirusa czy nie.

-„Ten gen, który tam wychodzi czasem dodatni, bo już mieliśmy wielokrotnie takie sytuacje, to jest tzw. najbardziej niestabilny gen, więc on często wychodzi fałszywie dodatnio. Ale dlatego właśnie potrzebne są dwa z trzech pozytywnych genów tego wirusa. Podobnych do łódzkiego przypadków mieliśmy już wiele i nigdy dotąd się nie potwierdziły” .

kak/ onet.pl

Komentarze (22):

antoni.s2020.03.1 11:00
Jeśli pierwszy test nie jest miarodajny to nie lepiej go pominąć i zacząć od razu od drugiego?
antoni.s2020.02.28 22:54
Na koronowirusa fronda rekomenduje sprawdzone sposoby czosnek,cebula i zakwas z buraka.
antoni.s2020.02.28 22:51
Zdecydowanie domagam się przeprowadzenia wyprzedzającego szturmu modlitewnego przy użyciu najnowocześniejszych ,zaawansowanych technologicznie systemów różańcowych o zwiększonym polu rażenia.
J23 Nadaje2020.02.28 17:19
Te ścierwa z opozycji sprowadzą w końcu do Polski koronawirusa na własny koszt!! To opozycyjne bydło czeka na to jak na zbawienie......
Urszula2020.02.29 13:00
Raczej pisowska trzoda chlewna. Jest już wynik powtórnego badania pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, ale resort zdrowia nie chce opublikować tego wyniku. Pewnie dlatego, że jest dodatni i okaże się , że Szumowski to zwykły łgarz i oszczerca i nie zależy mu na zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków.
Urszula2020.02.28 17:07
Kiedyś, dawno, dawno temu, zanim PiS doszło do władzy było coś takiego jak etyka. Lekarz, który publicznie poniżał innego lekarza łamał etykę, adwokat poniżający drugiego adwokata łamał etykę, nauczyciel...i.t.d. Kiedy nastało PiS zapomniano o etyce, przyzwoitości, uczciwości. Jest nie do pomyślenia aby jeden lekarz zarzucał drugiemu i to z tytułem profesorskim dyletanctwo i brak wiedzy medycznej. Minister Szumowski chyba nie doświadczył kindersztuby albo tak mu morale padło, że zachowuje się podle. Mówią, że jak się wejdzie między wrony to się kracze jak i one. Rude to to, i wredne.
Brutus442020.02.28 17:14
pomódl sie o rozum albo poddaj sie eutanazji
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! 2020.02.28 16:30
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
anonim2020.02.28 16:18
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz za DARMO!
Michał Jan2020.02.28 15:29
No dobrze - załóżmy, że szansa, że ta pani z m. Łodzi nie ma wirusa jest znikoma albo ma, tylko nie ujawniają. I co począć z taką wiedzą? Co to zmienia w obliczu faktów, że okres wylęgania wynosi do 14 dni bezobjawowych, a czasami przechodzi samoistnie i w tym czasie nosiciel zaraża? Jeżeli nie zrobiły tego rządy esleldowskie czy pierwszo-pisowskie, to chyba 8 lat rządów PO wystarczyło do rozpisania procedur na okoliczność epidemii, czy pandemii i tylko wystarczy spytać, czy obecny pan minister je znalazł.
NojeMan2020.02.28 15:17
to ta sfrustrowana działaczka partyjna, którą Arłukowicz wyślizgał ze stanowiska Ministra Zdrowia "zamknij szpitale, to 200,00 mln dostaniesz
Michal2020.02.28 15:05
To ten Pan od narządów stanowiących sakrum.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.28 15:04
Nie martw sie o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Smokolandii, tj. w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Ale martw o zatrutą żywność która trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc.,
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.28 15:02
Jak to się stało, że "Leszek" Keller-Krawczyk tak nagle stał się aktywny i to tylko na jeden temat? Może dostał ćwierć etatu od tych z "Leningradu" via Konfederacja. Dla kogoś jak "Leszek" Keller-Krawczyk Żyda, ale antysyjonisty z powiększoną prostatą każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk!
Leszek 2020.02.28 15:00
W związku z tym należy być bardzo ostrożnym z wszelkimi sprzedawanymi kanapkami, które zawierają surową cebulę gdyż nie wiadomo czy była ona świeża bądź też w jakich warunkach przechowywana jeśli wcześniej ją już pocięto. chemik powiedział, że jeśli gotujesz resztki cebuli przez długi czas, to ten proces prawdopodobnie usunie szkodliwe bakterie. Ale jeśli używasz resztek cebuli do kanapki to możesz mieć kłopoty żołądkowe. Zarówno cebula, jak i wilgotny ziemniak, ten stosowany w sałatce ziemniaczanej, przyciągają bakterie szybciej niż majonez komercyjny. UWAGA: psy nigdy nie powinny jeść cebuli. Ich żołądek nie może jej metabolizować. Pamiętaj, że jeśli przeciętą cebulę używasz następnego dnia, a nie jest ona idealnie przechowywana. to następnego dnia będzie już ona pełna bakterii, które mogą powodować infekcje żołądka. Proszę przekazać te informacje swoim bliskim. Cebula zawiera wysokiej jakości składniki odżywcze, a zwyczaj jedzenia surowej cebuli jest godny pochwały. Ci, którzy ją jedzą, zawsze będą mieli m.in. doskonałe krążenie.
senatorka powinna dokształcać się,a nie klektać2020.02.28 14:59
za rządów PO - branża POgrzebowa silnie rozwijała się
MT2020.02.28 15:25
a projekty niektórych ustaw rzśdu PO-PSL powstawały właśnie na cmentarzach....
Leszek 2020.02.28 14:59
W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę. Istnieje wiele podobnych historii. Oto jedna z nich. Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali. Interesujące byłoby przeprowadzić test następnym razem, gdy pojawi się epidemia, albo po prostu zagraża ci grypa sezonowa. Inna osoba mówiła o swoim osobistym doświadczeniu. Jej mąż miał zapalenie płuc, a jego stan był poważny. Ta kobieta dowiedziała się o sytuacji, w której ktoś przeciął dwa końce cebuli i włożył ją do dużej butelki. Następnie, w nocy, położył butelkę blisko chorego. Rano cebula była czarna, pokryta zarazkami. Była ona prawie zgniła, ale pacjent poczuł się lepiej. To prawda, że umieszczenie cebuli i czosnku w pokojach lata temu uratowało życie wielu ludzi podczas wielkiej plagi w Europie . Te warzywa mają silne właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne, a było częścią wiedzy, którą posiadali prości ludzie. Ciekawa informacja: czasami mamy problemy żołądkowe, i nie wiemy, czemu je przypisać. Może winna jest cebula, ponieważ wchłania ona bakterie i dlatego z jednej strony jest tak dobra, bo ratuje nas od przeziębienia lub grypy. Jednak nie powinniśmy jeść cebuli, po tym jak została pocięta, została na jakiś czas w kuchni. Żadna część cebuli nie może pozostać na talerzu, i być przechowywana w pojemniku lub plastikowej torbie w lodówce. pozostałości cebuli mogą być trujące Podczas wizyty w firmie produkującej majonez w USA osoba, która tam była usłyszała, od chemika , który ich oprowadzał, że majonez może być bez chłodzenia, ponieważ jest robiony w taki sposób, żeby bakterie w nim nie przetrwały nawet bez chłodzenia; A potem powtarzał, że to, co się dzieje, gdy ludzie noszą sałatkę ziemniaczaną w ciągu dnia, a potem chorują, nie ma nic wspólnego z majonezem, którego użyli, ale z cebulą i ziemniakami. wyjaśnił, że cebula to świetny magnes na bakterie, w szczególności surowa cebula. Nigdy nie należy przechowywać części cebuli, chyba że jest przechowywana w torbie zip-lock i znajduje się w lodówce.
psychofan Frondy2020.02.28 15:41
Skąd w 1919 roku ten lekarz załatwił mikroskop elektronowy, żeby obejrzeć sobie te wirusy przyklejone do cebuli?
zdenek2020.02.29 6:28
od cebuli to się kuli
Studium2020.02.29 8:10
Ciężka bzdura.
katolik2020.02.28 14:59
profesurka z dna . Wstyd ,ale dno wstydu nie ma i nawet nie wie co to znaczy , ani prawda ,ani kłamstwo Nie wierzą w Boga i dlatego sa kłamliwym i opowiadającym się za śmiercią eutanazja aborcją lgbt gender. Naznaczeni sa samoprzekleństwem ,więc upadną na dno