Miedwiediew: Nie ma alternatywy dla integracji Rosji i Białorusi  - zdjęcie
01.02.21, 14:02Fot. screenshot - YouTube

Miedwiediew: Nie ma alternatywy dla integracji Rosji i Białorusi

3

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że integracja Rosji i Białorusi w ramach Państwa Związkowego jest korzystna dla obu tych państw i jest rzeczą naturalną, dla którego nie ma alternatywy. Przed jej sfinalizowaniem jednak, jak zaznaczył, trzeba znormalizować sytuację na Białorusi.

- „Jeśli chodzi o procesy integracyjne, to pozostaję na tym samym stanowisku i wychodzę z założenia, że nasze stanowisko jest zbieżne, integracja jest korzystna dla obu stron. Musimy ściślej integrować się i realizować pełny potencjał traktatu unijnego, w tym te założone tam elementy zbliżenia, łączące potencjał naszych gospodarek” – powiedział rosyjski premier.

Zaznaczył, że integracja ta powinna objąć również wspólną walutę. Dodał, że gospodarka Białorusi jest całkowicie zorientowana na gospodarkę rosyjską.

- „Oznacza to, że dostarczają tu znaczną część towarów. Nie czekają na nie nigdzie indziej. Dlatego ścisła integracja gospodarek, podejmowanie najważniejszych decyzji regulacyjnych jest w interesie obu krajów” – przekonywał.

kak/tass.ru, kresy24.pl

Komentarze (3):

Maciej Płatov2021.02.1 18:31
@wicek Ty Idit z urodzenia? ,a może brak wiedzy Historycznej ? Białorus bez Rosji NIE MA PRAWA BYTU.Czyli ROZBIÓR >>> Polska ,Litwa ,Łotwa upomną się o części Białorusi ,RESZTĘ PRZEJMIE Rosja.
wicek2021.02.1 14:55
Miedwiediew stary a głupi
Anonim2021.02.1 14:31
kacapy łapy precz od polskich ziem