Michał Dworczyk: Rosja jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym - zdjęcie
27.11.18, 08:55screenshot Youtube

Michał Dworczyk: Rosja jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym

Rosja jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym; atak na ukraińską marynarkę ma na celu destabilizację Ukrainy” - mówił dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Wczoraj, po tym jak w niedzielę rosyjskie okręty w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej zaatakowały i przejęły ukraińskie okręty, Ukraina wprowadziła wieczorem na części swojego terytorium stan wojenny. Działania Rosji potępiła zarówno Komisja Europejska, jak i Rada Bezpieczeństwa ONZ. Dziś na antenie Polskiego Radia o działaniach Rosji rozmawiał Michał Dworczyk. Stwierdził między innymi, że działania Federacji Rosyjskiej wpisują się w wewnętrzną politykę tego państwa.

Wskazał też na zapowiedziane wczoraj przez ministra Krzysztofa Czerskiego zabieganie o wzmocnienie sankcji wobec Rosji. Dworczyk Dodał:

Nie możemy tolerować tego rodzaju działań. Widzimy, że Rosja cały czas jest bardzo aktywna i cały czas nie zamierza przestrzegać prawa międzynarodowego. Wydarzenia na Ukrainie pokazują jak bardzo istotna jest dbałość o bezpieczeństwo Polski”.

dam/Polskie Radio,300polityka.pl