Miał szpiegować na rzecz Rosji. Marcin K. w rękach ABW - zdjęcie
17.05.21, 09:10Screenshot Youtube - TVP Info

Miał szpiegować na rzecz Rosji. Marcin K. w rękach ABW

6

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Marcina K. Mężczyzna podejrzany jest o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu.

Portal TVP.Info ustalił, że K. miał nawiązać współpracę z wywiadem Federacji Rosyjskiej i przekazywać informacje z zakresy wojskowości.

Mężczyzna usłyszał już zarzut działania na rzecz obcego wywiadu, co jest w Polsce kwalifikowane z art. 130 par. 1 Kodeksu karnego.

O sprawie informuje też Prokuratura Krajowa. Podano:

Z uwagi na konieczność zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa podejrzanego jak również grożącą mu wysoką karę prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy”.

dam/TVP.Info,PK.gov.pl

 

Komentarze (6):

mr.on2021.05.17 14:24
Szpiegował ? A jak tu szpiegować skoro Polska i jej tajemnice są niczym otwarta księga , w którą nos wkłada każdy kto tylko chce. A do ambasad niemieckiej , USA no i Ukochanego Izraela to co niektórzy to ganiają niczym gość z rozwolnieniem do kibla. Szpiegował . Dobre sobie . Przecież już wszystko dawno jest wyszpiegowane.
YORK2021.05.17 11:15
Wyczyscic ruska ambasade , zostawic tylko ciecia .
Maciej Piwowar2021.05.17 11:11
Jeżeli Zdradzał Polski Obronność ,to Sprawa ,Wyrok ,Kryminał. Ale już był tzw -Szpieg Mateusz Piskorski LIDER PARTII ZMIANA. MIAŁ SZPIEGOWAĆ DLA ROSJI.oD 2016r do 2019 Areszt.Winy Nie udowodniono .Kucia i wychodzi z Aresztu.Czy będzie powtórka Cyrku?
o ...2021.05.17 9:55
.. a już miałem nadzieję, ze chodzi o bartosza k. ... a tu jakiś inny kramek ...
bękart wojny2021.05.17 9:31
skończy się tak jak z Mateuszem Piskorskim, najpierw super szpieg Rosji a jak się nie udało tego udowodnić w sądzie to zrobiono z niego super szpiega Chin, pisowskie bandyctwo dla poklasku dopuści się każdej podłości a będąca na ich podłej smyczy Fronda w podskokach zrobi przedruk każdego pisowskiego łajna aby tępych głupich pisowskich wyznawców utrzymywać w ciągłym stanie otumanienia,
Józef Bonkzdupytuska2021.05.17 10:56
Bękart wojny dla poklasku napisze każdy komentarz żeby pozostać w ciągłym stanie otumanienia. Babrze się we własnym łajnie.