Merkel rozmawiała z Putinem. Ma konkretne żądania ws. Białorusi  - zdjęcie
18.08.20, 18:51Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

Merkel rozmawiała z Putinem. Ma konkretne żądania ws. Białorusi

4

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała dziś z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wz. z protestami, jakie po wyborach prezydenckich trwają na Białorusi. O rozmowie poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert oraz Kreml.

Jak przekazał Steffen Seibert, Merkel w czasie rozmowy wyrażała oczekiwania, że białoruski rząd podejmie „narodowy dialog z opozycją i społeczeństwem”, aby przezwyciężyć obecny kryzys. Podkreśliła, że władze Białorusi muszą zaprzestać stosowania przemocy w tłumieniu protestów i natychmiast zwolnić więźniów politycznych.

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez stronę rosyjską, Władimir Putin wyraźnie podkreślił, że nie można przyjąć żadnych zewnętrznych ingerencji ws. Białorusi, które to mogą prowadzić w jego ocenie jedynie do eskalacji konfliktu.

kak/PAP

Komentarze (4):

polacke2020.08.22 13:12
Jest taka niemiecka piosenka, coś ... a bla bla bla itd. Już wkrótce te dwa bratnie narody ma przecież połączyć nowy gazociąg przyjaźń, o wdzięcznej angielskojęzycznej nazwie NORD Stream 2 .
Taka prawda2020.08.19 5:02
Srutututu a na prawdę co znó cesarstffo szwabskie z cerastfefm rusckim podzieliło już bielorus upadline tu dobrze i Polskę oraz jakaś litfe lotfe granice ustalone rozbiorów??? historia lubi sie powtarzać a oni nei mogą tego zdzierżyć że jesteśmy niepodlegli
Elwira2020.08.18 20:09
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Łapy precz od mego kołchozu!2020.08.18 19:26
Łapy precz od kołchozu Białoruś! -- - - - MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własne KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!