,,Maryja uratowała nasze małżeństwo''. Świadectwo Artura - zdjęcie
20.05.21, 11:00Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Maryja uratowała nasze małżeństwo''. Świadectwo Artura

16

Artur Wolski opowiada Kasi Supeł-Zaboklickiej swoje świadectwo o mocy modlitwy różańcowej i cudach, jakie Maryja czyni w życiu swoich dzieci. Różaniec ocalił małżeństwo Pana Artura, a także zaowocował pokojem i radością na każdy dzień.

Siła różańca

Pan Artur opowiada, że zawsze nosi przy sobie różaniec i stara się go odmawiać regularnie. Należy też do róży różańcowej. Trudno mu sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niego. Teraz. Po nawróceniu, które trwało kilka lat. Jak podkreśla Pan Artur, Pan Bóg wzywa przez trudne doświadczenia i tak było też w jego życiu. Przeżywał taki moment, że jego małżeństwo i przetrwanie rodziny wisiało na włosku. Ocaliła go spowiedź. Stało się faktycznie tak, jak mówił spowiednik, że kiedy nawraca się ojciec rodziny, nawraca się zwykle cała rodzina. Do tego przyczynił się właśnie różaniec.

Męska modlitwa?

Pan Artur wspomina, że przed nawróceniem towarzyszyło mu uczucie stałego rozdrażnienia, niepokój, potrzeba nieustannego robienia czegoś i udowadniania sobie różnych rzeczy. Jego nawrócenie nie trwało momentalnie, ale było procesem. Pomagały mu w tym różne okoliczności, jak słuchanie Ewangeliarza, który emitowało Radio Józef. W sposób szczególny nawrócenie przypisuje jednak modlitwie różańcowej. Uważa ją, wbrew obiegowym opiniom, za męską modlitwą, bo jest to modlitwa kontemplacyjna. Kobiety zaś z reguły martwią się o wszystko, są zabiegane i fakt, że potrafią skupić się na różańcu jest dla niego niezwykły.

Dotknąć dna

Często jest tak, że aby się odbić trzeba dotknąć dna. Pan Bóg zezwala na nasze upadki, byśmy byli w stanie zobaczyć, w jakiej sytuacji się znaleźliśmy i zwrócili się do niego. Pan Artur zaznacza, że w jego życiu były takie momenty bezsilności, kiedy pojawiały się łzy. Bywało ciężko, a jego trudny wybuchowy charakter dawał o sobie często znać i uderzał w żonę i rodzinę. Po nawróceniu, chociaż nie brakowało trudnych sytuacji i czasami nawet bezsilności, pojawiały się znacznie częściej innego rodzaju łzy – łzy, które towarzyszyły mu po spowiedzi, łzy radości.

Pierwszy raz

Na początku – jak wspomina Pan Artur – nie pamiętałem wszystkich tajemnic różańca. Do tej modlitwy zaprosił mnie dojrzały mężczyzna, ojciec rodziny, który powiedział, że w swojej wspólnocie mają taką praktykę, że w maju mężczyźni odbywają pielgrzymkę, podczas której odmawiają ciągiem cztery części różańca. Zaprosił mnie na nią, a ja przyjąłem to zaproszenie”.

Doświadczenie modlitwy

Pan Artur zaznacza, że zawsze, kiedy odmawia różaniec, doznaje spokoju, nawet jak jest wzburzony. Wpływa na niego kojąco, chroni przed atakami złego, który stara się wyprowadzić go z równowagi. Szatan chce, aby wrócił do niego stary człowiek, więc codziennie musi starać się przed tym zabezpieczyć. Modlitwa jak trening każdego dnia staje się coraz łatwiejsza. Nie można więc się zniechęcać, patrzeć, że nam „nie idzie”, nie jesteśmy w stanie „przejść przez nią”.

Tajemnica tkwi w wytrwałości

Aby modlitwa wydała pełne owoce, również modlitwa różańcowa, potrzeba modlić się nią wytrwale. Nie ustawać, ale nieustannie prosić Pana Boga o pomoc, uciekać się do Niego i pokładać w Nim ufność. Pan Artur chciałby, aby to właśnie wybrzmiało w jego świadectwie – wytrwała modlitwa ratuje życie. Nie jest tak, że wszystko zmienia się natychmiast, ale jest to proces, który trwa, proces, w którym pojawiają się zwycięstwa, ale i porażki. Najważniejsze by być przy Maryi. Pan Artur dodaje, że chętnie ucieka się też do św. Marii Magdaleny, która żyła w grzechu, ale się nawróciła i przylgnęła do Chrystusa. Najważniejsze, by nie budować na sobie, ale faktycznie oddać się Bożej opatrzności, wierząc, że On wie najlepiej, co jest nam potrzebne i co nam służy, a przede wszystkim – co prowadzi nas do zbawienia.

Komentarze (16):

Andrzej Łabędź2021.05.20 20:56
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące Izraela stawiającego bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici wycinani są szybko i bezlitośnie.
Anonim2021.05.20 16:01
Temu Kurskiemu który do cna ogłupia "lepszy sort" pani Maryja pomóc nie chciała i małżeństwa nie uratowała.Ale Jędraszewski dał nowe małżeństwo i jest cacy.Imć Kurski ciupcia następną dziatwę,czyli alleluja i od tyłu.
Sex randk2021.05.20 15:01
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Prośba2021.05.20 14:30
Nasz kolega w wierze potrzebuje pomocy https://zrzutka.pl/7pg2kt
Znów zaczynasz...? Kłamco!2021.05.21 1:30
Już tu nie raz wstawiałes podobne tematy! Co brakuje ci na prochy!?
Anonim2021.05.20 13:52
Nie wiem, jak bezmyślne klepanie paciorków może uratować cokolwiek...😁😁😁😁
JPIII2021.05.20 12:49
Do PB Na fakty to wy nie macie odpowiedzi. Stąd złość i/lub obojętność.
PB2021.05.20 12:34
Komentarze od "Wolny" i "JPIII" to komentarze trolli. To typowe dla nich, napisać coś przeciwnego co pisze artykuł, coś co zdenerwuje osoby normalnie myślące, takie trolle "żywią" się tym, że kogoś doprowadzą do szału swoim idiotycznym komentarzem, mają ubaw, bekę z osób które zdenerwowały. Dlatego uważam "Wolny" i "JPIII", że nie warto odpisywać wam na idiotyczne komentarze, bo to są z waszej strony chamskie prowokacje. Doprowadzanie ludzi do szału to wasze ulubione zajęcie, ja już na to się nie nabiorę, najlepsza na was trolli to obojętność .
Wolny2021.05.20 11:36
Religia są złe. Ateizm jest zły. Jedyną alternatywą jest być wolną i uduchowioną istotą. Człowiek istnieje fizycznie wyłącznie po to aby rozwijał się duchowo. I tak trwa nasza podróż poprzez kolejne wcielenia duszy. Bardzo ciekawe mnie to kim byłem w poprzednich wcieleniach.
JESTEŚ ŻAŁOSNY,... BLUŹNISZ!2021.05.20 12:11
"Wolny"... jesteś? Ależ nie!... NAWET BOGA PRÓBUJESZ SPROWADZAĆ DO JEDYNEGO PEDOFILSKIEGO TEMATU! O niczym innym nie umiesz pisać!...To są oba twoje wpisy! Nie jesteś wolny, tylko opętany!... Poza tym jesteś bardzo uwięziony w swoim chorym ciele i na wózku, na państwowym wikcie!...... Wczoraj o tym pisałeś, Wielonickowcu, Lechu Keller !... CODZIENNIE TU NA PORTALU PRÓBUJESZ ZAISTNIEĆ...! ZNÓW CI SIĘ NIE UDAŁO!... Ale masz rację, ateizm jest zły, ... masz wybór - nawróć się, pomimo bluźnierstw!... Nie ma innych opcji,.... jest tylko Jedyny Bóg- Stworzyciel Nieba i Ziemi! "....BEZ BOGA , NI DO PROGA...!" ZAPAMIĘTAJ TO SOBIE NA ZAWSZE!
Wolny2021.05.20 12:18
Oczywiście że jestem wolny. Bo nie jestem ani ateistą ani wyznawcą żadnej religii. Ateizm jest zły. I religie są złe!!!!!!!!!!!!!
Nie jesteś wolny!.....2021.05.21 1:33
Jesteś opętany! A to jest twoja tragedia! Staczasz się po równi pochyłej na Dno!...
Grzegorz T. jak zwykle o pedofilii2021.05.20 13:51
Bo niby o czym ma pisać pedofil? Nawet taki, którego do dzieci nie dopuszczają, więc onanizuje się do zdjęć małych dziewczynek. Potem wszystko zwala na Kellera-Krawczyka - czyli swoje drugie ja, pałętające się po jego pustej głowie. A jak mu do końca odbije, to przedstawia się jako psycholog i/lub matka trojga dzieci.
Co ty nie powiesz??? Rżniesz głupa!2021.05.21 1:46
WMAWIASZ NAM, ŻE TY,... TO NIE TY! Więc może sprawdź W IPN! ... Poczytaj o sobie Lechu Keller- Krawczyk! Przypomnij sobie co robiłeś, pedziu dzieciom!...Czyżbyś miał krótką pamięć...? No to poczytaj też o sobie, jak byłeś w SB, jak donosiłeś!...To wtedy przestaniesz udawać, Widać, że ciężko ci teraz o tym pisać, .. sumienie gryzie? .... Ale dzieci to było lekko krzywdzić!... Siostry dzieciom też nie darowałeś.... PRAWDA? NAPISZ ILE RAZY SIEDZIAŁEŚ ZA TO !.... W IPN-ie w twojej kartotece pisze dużo o tobie złych rzeczy! Więc przynajmniej zamilcz!
Grzesiu wiemy że ty to ty2021.05.21 7:42
Większego idioty nawet na frondzie trudno znaleźć, Łatwo cię rozpoznać po capslockach, nie mówiąc o ciągłym wtrącaniu tego Kellera-Krawczyka, co ci się po pustym łbie pałęta. Na niego zwalasz swoją pedofilię. Niewyżytą, bo w twojej miejscowości nikt cię do dzieci nie dopuści, więc zostaje onanizowanie się do zdjęć małych dziewczynek. A kim dziś Grzesiu, poza Lechem Keller-Krawczykiem jesteś? Matką psycholog z trojgiem dzieci?
JPIII2021.05.20 11:34
Te bujdy są tylko dla durnych katoli. Ta qooorwa ładaczyła się ze starym pedophilem józkiem, starym pedophilem bogiem i żołnierzem rzymskim. I taka qooorwa miałaby pomóc? Śmiechu warte