Marsz Niepodległości. Tysiące podpisów za odwołaniem Trzaskowskiego  - zdjęcie
02.11.21, 17:46Fot. screenshot - YouTube (PRESS.WARSZAWA)

Marsz Niepodległości. Tysiące podpisów za odwołaniem Trzaskowskiego

74

Już pięć tysięcy osób podpisało się pod petycją o odwołanie Rafała Trzaskowskiego z funkcji prezydenta Warszawy. Sygnatariusze petycji, którzy wskazują na wsparcie udzielane przez prezydenta tzw. „Strajkowi Kobiet”, paradom LGBT i prounijnym demonstracjom przy jednoczesnym utrudnianiu organizacji manifestacji środowiskom prawicowym podkreślają, że Trzaskowski nie potrafi oddzielić swoich poglądów od obowiązków włodarza stolicy.

„Uśmiechnięci patrioci” – tak Rafał Trzaskowski nazywał uczestników Marszu Niepodległości, kiedy po pierwszej turze ubiegłorocznych wyborów prezydenckich zabiegał o głosy środowisk narodowych.

- „Ja jasno mówiłem, że jeżeli ten marsz nie będzie polityczny, będą mogły się udać rodziny z dziećmi, to będę się mógł tam udać (...) Jestem absolutnie gotów iść w takim marszu”

- zapewniał w czasie „Areny Prezydenckiej”.

Kampania jest już jednak przeszłością, w związku z czym prezydent Warszawy wrócił do walki ze środowiskami patriotycznymi. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił się do sądu o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego ws. rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Sąd Okręgowy uwzględnił odwołanie stołecznego ratusza, a decyzję tę podtrzymał Sąd Apelacyjny.

- „Jeśli narodowcy zgromadzą się 11 listopada, będzie to zgromadzenie nielegalne”

- zaznaczył Rafał Trzaskowski.

W odpowiedzi na skandaliczne działania prezydenta Warszawy, który w czasie ubiegłorocznego szczytu pandemii wspierał agresywne manifestacje tzw. „Strajku Kobiet”, ale próbuje uniemożliwić manifestację z okazji Święta Niepodległości, ruszyła petycja, której autorzy domagają się odwołania polityka Platformy z funkcji prezydenta stolicy.

- „Pańskie próby delegalizacji Marszu Niepodległości, który nie tylko jest największą manifestacją we współczesnej Polsce, ale także wydarzeniem odbywającym się nieprzerwanie od 12 lat, naruszają powagę urzędu, który pan pełni oraz całkowicie dyskredytują pana w oczach opinii publicznej”

- czytamy w petycji na stronie ide11.pl, pod którą podpisało się już 5 tys. osób.

Autorzy przypominają również o działaniach Rafała Trzaskowskiego podejmowanych przeciwko Marszu Suwerenności 1 maja 2019 roku i Marszu Powstania Warszawskiego.

- „Jedynie obchody patriotyczne i narodowe są dla Rafała Trzaskowskiego solą w oku”

- wskazują sygnatariusze.

Podkreślają, że wspiera on imprezy organizowane przez środowiska lewicowe. Zwracają uwagę m.in. na 3 miliony, które Warszawa przekazała na szkolenia dla Antify.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (74):

Anonim2021.11.3 19:04
BRAWO JA TERZ JESTEM ZA WYP-PIE-RDOLE-NIEM TEJ KANALI , TEGO CHU-JA < CHAZARSKIEGO >
Tygrysek_C2H5OH2021.11.3 16:39
Z całym szacunkiem dla Organizatorów. Dla mnie ta petycja to grzeczny list żeby sam się podał do dymisji (a tego nie zrobi) i przekazanie własnych danych osobowych. Wybaczcie, ala na niego trzeba paragrafu i to mocnego.
Filip2021.11.3 14:27
Jak powiedział prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, Polska jeszcze nie idzie w kierunku Grecji z lat kryzysu 2008-2010, ale niewątpliwie zmierza w kierunku obecnej sytuacji Turcji, z dwucyfrową inflacją, silną deprecjacją złotego i wysokim kosztem obsługi długu publicznego. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-dwucyfrowa-inflacja-polska-zmierza-w-kierunku-turcji,nId,5622391#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anonim2021.11.3 14:02
Lewak-jak mama i tato.
Anonim2021.11.3 12:25
Nie ważne, czy on popiera strajk kobiet, czy parady LGBT a jest przeciwko marszu niepodległości, on po prostu nie radzi sobie jako gospodarz Warszawy.
x2021.11.3 12:25
Wojewoda mazowiecki złamał prawo wydając decyzję. Zamiast się zająć przestępcami z PiS, to wy macie problem z Trzaskowski, że ten chce przestrzegania prawa.
wy2021.11.3 12:08
on woli jak jego dzieci ogladaja medaliony i inne wynaturzenia wystawione przez marsz organizowany przez niego
Ars manto2021.11.3 10:58
mały chłopiec z dużymi problemami osobowoścowymi przerost formy nad treścią raczej szmondak antypolak wypad
Malina2021.11.3 10:57
Od dzisiejszego poranka cyt. Podpisało do tej pory: 4996 osób
Filip2021.11.3 10:36
Wyborcy PiS są w stanie Kaczyńskiemu wiele wybaczyć. Ale nawet im puszczają już nerwy. PiS jest w stanie zmanipulować każde dane i znaleźć winnych niepowodzeń. Jednak w zderzeniu z wizytą Polaków na stacji benzynowej i rosnącymi opłatami za rachunki, nawet oni okazują się raczej bezradni. Dwa najnowsze sondaże przyniosły niepokojące wiadomości dla partii rządzącej. CBOS odnotował ogromny spadek poparcia dla PiS (o 7 procent - z 35 do zaledwie 28). Badanie firmy Pollster dla Super Expressu pokazało spadek notowań PiS-u o 3 procent. W obu sondażach rośnie poparcie dla PO i innych partii opozycyjnych. Przy takich notowaniach PiS przegrałoby z opozycją nawet rozproszoną, a jeśli po stronie opozycyjnej zrealizowany zostałby przynajmniej minimalny wysiłek stworzenia jakiejś wspólnej listy, PiS nie mogłoby rządzić nawet w upokarzającej dla Kaczyńskiego koalicji z Konfederacją.
Suweren2021.11.3 10:29
Warszawa 1 700 000 mieszkańców. Za odwołaniem podpisało się 5 000 - Bąkiewicz z fumflami od swastyki.
Trzaskowski to łotr, łajdak i kłamca2021.11.3 10:01
GDZIE MOŻNA PODPISAĆ TĘ PETYCJĘ ??????????????????????????????????????????
do głupiego Filipa2021.11.3 9:58
Obajtek pracuje na swój dobrobyt ............. a Nowaki, Gawłowskie, Piniory, Frasyniuki i PO-zostali złodzieje Tuska KRADLI- KRADNĄ - I BEDĄ KRADLI
Filip2021.11.3 14:35
Nikt z wymienionych tj. Nowak, Gawłowski, Frasyniuk, Tusk nie został skazany prawomocnym wyrokiem, a więc obowiązuje domniemanie niewinności. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Taka jest różnica!
Palestyna2021.11.3 9:16
żydy szarogęsią sie coraz bardziej
Filip2021.11.3 7:30
Pozłacane stoliki w biurowcu Daniela Obajtka. Orlen robi zakupy do warszawskiej siedziby. Spółka należąca do Orlenu złożyła zamówienie na trzy meble, które według informacji "Gazety Wyborczej", mają trafić do warszawskiej siedziby firmy. Za trzy stoliki Orlen ma zapłacić w sumie niemal 25 tys. zł.
Ina2021.11.3 8:01
Nic ci do Obajtka to człowiek inteligentny zdolny biznesmen i nie mam równać się z takim mocarzem zarządzania.Mozemy tylko jak małe pieski obszczekiwać z zazdroscią.
Filip2021.11.3 14:31
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Wartość jego nieruchomości dziennikarze oszacowali na 35 mln zł. Pieniędzy nie ma dla służby zdrowia, nauczycieli i dzieci chorych na raka.
Olek2021.11.3 7:07
Trzaskowski, jesteś za krótki w Penisie.
Świat się śmieje ...2021.11.3 5:25
Czy cygan z Opola bardziej waszym zdaniem nadaje się na prezydenta Warszawy ???
Po 11 ... ADAM MICHNIK ... Almagus2021.11.3 4:06
Gdzie tam, rabin lepiej wie, --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- całą wiedzę Schudrich zje. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Do trybunału żydki radują radni, ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ nad Talmudem tacy zaradni. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Z Talmudem w Polinie mamy więc sąd. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tego chce Michnik obrusza się rząd. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Rabin menda od Torah z rozporka k*tasem kiwa. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------I już wiadomo skąd gówno napływa z Loży Michnika - Agora
OKO2021.11.3 0:57
Potomek Ruski Bolszewik ==
Prawda2021.11.3 0:57
Trzaskowski Wnuczek Ruska Bolszewika co przyjechał do Polski w 1945 rok o Zmielił naswisko na == Polskie ==
Jan2021.11.2 23:53
Do odstrzału.
jle_ffm2021.11.2 23:21
W nocy w ub.piątek w Warszawie dotkliwie pobito siedmiu obywateli Włoch, w wyniku czego trzech z nich trafiło do szpitala. Niech zgadnę, zapewne to patrioci ‘wyklęci’ , pupile tej władzy, trenowali przed MN?
Nie musisz zgadywać!2021.11.3 2:26
Pobici to kolorowi zaczepiali dziewuchy na ich nieszczęście to były k*rwy białoruskie i ukraińskie co się nie spodobało ich alfonsom. Tez z tamtych okolic.
Dlaczego Fronda nie napisze,że...2021.11.3 5:29
Wiecie co jest najtragiczniejsze? Całe brutalnie pobicie miało miejsce 100 metrów od schodów smoleńskich i 70 m od pilnujących ich policjantów!!!
Anonim2021.11.3 5:30
Obstawiam ortodoksyjnych patriotów którzy uznali Włochów za Żydów (chciałem napisać że myśleli że to Żydzi ale się zreflektowałem, że u patriotów myślenie to nie jest tak hop siup, szczególnie po 22.00). Policja pilnująca schodów jest przeszkolona tylko do pilnowania schodów
Karol2021.11.3 5:32
Milicja zareagowała prawidłowo, gdyż mogła to być prowokacja mająca na celu odwrócić uwagę od ochranianych schodów. Ktoś mógłby w tym czasie wejść na schody z transparentem lub co gorsza napisać na nich coś kredą.
Anonim2021.11.3 6:26
tych Włochów pobiło homokomando - nowi członkowie homokomando musieli się wykazać
Anonim2021.11.3 22:22
na dodatek ci co bili rozmawiali po angielsku,dalej bedzie ciekawie kto im wpier.do.lił makaroniarzom ,ten program erasmus to tylko służy pijanstwu narkomani i q-restwu
Bardzo słusznie zrobili!2021.11.2 23:17
DAWNO POWINNI GO ODWOŁAĆ!? Kto go wybrał...? Czy to aby Polak? Przecież patriotyzm kłuje go od dawna w oczy! Warszawa nie jest jego prywatnym folwarkiem, tylko Stolicą Polski, nas wszystkich!
Anonim2021.11.3 5:33
Im dalej od unii europejskiej tym bliżej faszystów
AAAtomek2021.11.2 22:46
"Organizacji manifestacji środowiskom prawicowym". Czyżby Trzaskowski nie zgodził się na tegoroczne hajlowanie? ______ https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,26515968,mezczyzna-w-bialo-czerwonym-szaliku-hajluje-na-marszu-niepodleglosci.html?disableRedirects=true
raz dwa trzy ***** zdradzieckie peowskie psy!!!2021.11.2 23:26
hajlują lewaccy zboczeni prowokatorzy--tacy sami jak ci z tvn-u--co obchodzili urodziny hitlera
oscylator2021.11.2 22:06
Co za problem. Zgromadzenie spontaniczne 11 listopada. Po co się szarpać.
gośc2021.11.2 20:46
Ten facet dawno nie POwinien być na stołecznym ratuszu. Kłamca i oszust!!!
Nigdy nie rozumiałem durni2021.11.2 20:20
podających swoje imiona, nazwiska, numery PESEL i numery telefonów przypadkowym obcym ludziom w ramach jakiegoś "podpisywania". A później płacz, że muszę spłacać jakieś raty kredytu, którego nie widziałem na oczy.
Nina2021.11.2 20:08
Rafał Szambiarski chciałby by w W-wie były organizowane pochody z Niemiec zwolenników hitlerowców. PO to POniemiecka hołota. ich bolą marsze prawdziwych polskich patriotów i barwy polskich flag.
Pytanie2021.11.2 19:49
Czy prezydent Warszawy Trzaskowski już przekazał kolejną transzę 3,5mln PLN na szkolenie faszystowskich bojówek LGBT?
mason, komunista czaskowski2021.11.2 19:47
Jezeli mason czaskowski nie odnajduje w Polsce swojej ojczyzny, powinien opuscic ten kraj. Zdrajca rzadzi jedoosowo calą stolica, wydajac wrogie rozkazy dla Polski. Lacznie z duda, glinskim koltuneria zydowska, kaczynskim, morawieckim, udajacych katolikow, przy aprobacie niszczenia kosciołów i świetosci, zabijania księzy..deprawacji dzieci, zdziczenia kultury..
kujawianka2021.11.2 19:29
DAJCIE LISTĘ! PODPISZĘ! TRZASKOWSKI-WON ZE STOLICY POLSKI DO BERLINA!
Anonim2021.11.2 19:35
https://ide11.pl
Anonim2021.11.2 19:18
Gdyby PiS nie składał się z tchórzliwych posrańców, Trzaskowski dawno byłby odwołany z pełnionej funkcji i w Warszawie byłby zarząd komisaryczny.,\
Filip2021.11.2 19:29
Brak jest podstaw prawnych do wprowadzenia zarządu komisarycznego w Warszawie. Oczyszczalnia "Czajka" została zbudowana zanim Rafał Trzaskowski został Prezydentem Warszawy.
Skrzypek na dachu2021.11.2 19:12
Brawo Marsz Niepodleglosci . To jest Polskie Swieto od 11ego Listopada 1918 , a zaden wyrok kasty tego nie zmieni .
miki2021.11.2 19:11
że Trzaskowski zachowuje się beznadziejnie to widać i szkoda komentować ...natomiast można skomentować "uzasadnienia" toż to po prostu fenomen "zidiocenia" może nie każdy marsza ale 99,9999% marszów jest politycznych ...po za marszem przedszkolaków np. spacer np. z misiem uszatkiem... w asyście pań przedszkolanek... to tak samo jak z tym uzasadnieniem do wyroku na temat marszu niepodległości ... jak by uzasadnienie poszło w stronę że kowid, bezpieczeństwo pandemiczne (chociaż rząd nie robi lok-downu) to by było jeszcze jak to mówią "jeszcze mogę przez nogę..." ale nie.. uzasadnienie : że marsz nie był cykliczny, bo rok temu manifestanci posłuchali prawa i rozporządzeń rządu i dlatego nie wyszli, jak i żadne marsza zgodnie z prawem o pandemii.. pozim zidiocenia tych argumentacji ...co oni kończyli ? ? ? jakiś kurs dialektyki marksistowskiej czy cuś ? tępota logiki (czyli jej brak) bije po oczach bo znaczy się że rok temu manifestanci powinni złamać prawo i pomimo lok-downy pójść na pochód i wtedy sędzia by jednak orzekł ze marsz był cykliczny .. ale pewnie też by wymyślił coś równie durnego .. ?
marek2021.11.2 19:07
https://ide11.pl Na tej stronie można składać podpisy. Czas odwołać tego lewackiego POwskiego błazna.
matis892021.11.2 19:05
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
asd2021.11.2 18:40
tu mozna podpisac ✅Podpisz petycję: https://ide11.p
matis892021.11.2 18:38
Trzaskowski ma ochronę lewackiego, szatanistycznego PISu tak jak chronią PO za zamach smoleński.
Anonim2021.11.2 19:16
ty weź się zaszczep - to może głupota cie opuści
dsa2021.11.2 18:36
gdzie moge podpisac te petycje?
MaxFiend2021.11.2 18:32
Aż 5 tys.? Naprawdę? A ilu z nich to warszawiacy z prawami wyborczymi? :-D
Patrycja2021.11.2 18:30
Pampers, Ty blagierze, wypad z tego Ratusza.
rebeliant2021.11.2 18:24
Tego debila trzeba odwołać nie aż tak z powodu tego marszu, ale również przede wszystkim z powodu partyjniackich klik w rozmaitych urzędach oraz zarządach w mieście. I tak np. mamy marnotrawienie ludzkiego wysiłku na skubanie trawki z pomiędzy kamyczków, gdzieś pod wiaduktami, gdzie nikt nie chodzi, pucowanie kostki brukowej szpachelkami co do trawki podczas, gdy parędziesiąt metrów dalej leży sterta piachu liści i potłuczonych butelek. Mamy też wiele niezagospodarowanych terenów, które leżą odłogiem i gdyby nie złośliwość zarządów owe tereny śmiało mogłyby posłużyć jako tymczasowy teren pod kontenery mieszkalno-użytkowe lub dodatkowe parkingi.
TW Justyna , mamusia Rafała :2021.11.2 18:23
Rafałek jest nie do ruszenia !
turkuć podjadek2021.11.2 18:20
***** tuska , ***** trzaske ***** tfn ***** bodnarka ***** siKOrkę ..............etc , etc , etc .....
anonim2021.11.2 18:16
warszawiacy zasługują na tego prezydencika...takie same prostaki jak i ten koleś....
Mario2021.11.2 18:05
Głupie fajfusy z Warszawy, wpierw go wybrali teraz na nim psy wieszają. Debile!
niewierzący ateusz2021.11.2 18:27
sam jesteś głupi , skoro uważasz że trzaskowski dostał 99,99% głosów
Filip2021.11.2 18:04
Zwolennicy PiS-u chcą zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu w kandydowaniu na Prezydenta Polski w 2025 roku. Jak mówił Machiavelli: "cel uświęca środki". Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na wybudowanie i zburzenie bloku C elektrowni w Ostrołęce i nikt nie chce ich odwołać z tego powodu! Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej i nie został odwołany. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Dziennikarze same nieruchomości Daniela Obajtka oszacowali na wartość 35 mln zł. Rządzący nie chcą go odwołać z funkcji Prezesa Orlenu. Czepiają się za to Prezydenta Rafała Trzaskowskiego!
turkuć podjadek2021.11.2 18:16
cóż można sPOdziewać się PO .... KRETYNIE ....nieustający bełKOt , ślinotok , oralna defekacja ........
Filip2021.11.2 19:17
@ "turkuć podjadek". Po takim debilu, jak ty, nie spodziewałem się innego komentarza!!!
Rumcajs2021.11.2 18:19
Filip ciebie i rafałka utopimy w czajce. będzie tylko słychach bul bul i święty spokój po POciotach i LEMingach. ps: LOS BUDYNIA SPOTKA TRZASKOWSKIEGO.
Filip2021.11.2 19:19
Oczyszczalnie "Czajka" została zbudowana zanim Rafał Trzaskowski został Prezydentem Warszawy.
Rumcajs2021.11.2 19:38
Nie szkodzi filip a budowe czajki odbierała Kopacz i matołek tusk
Bożena2021.11.2 21:07
lepiej zarządzałby Warszawą pan spod budki z piwem niż ten 'pajac , oszust, nadęty bufon.
Anonim2021.11.2 18:02
Marsz Niepodleglosci to siewcy smierci. Spytajcie Jacka Kurskiego. Kto wyjdzie na ulice, do lasu czy na rower ten jest seryjnym mordercą
Anonim2021.11.2 18:16
Strajk Kobiet to siewcy smierci. Spytajcie Olejnik. Kto wyjdzie na ulice, do lasu czy na rower ten jest seryjnym mordercą
Anonim2021.11.2 20:59
Szumowski byl z PO, a Niedzielskiego mianowal Tusk - lockdowny krasnoludki z PO a nie zdradzieckie mordy z PiS nam wprowadzily
WONtusk2021.11.2 17:58
11- listopada ,Trzaskowskiego na taczki i do czajki wywieść- tam miejsce tego zasr...
Masz racie2021.11.2 18:09
tTylko Trzaskowskiego wybrały setki tysięcy anie pięć!!!!!
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.11.2 17:56
... nasze hazary we warszawce ... odeprom atak ... warszawka jest polin ... szalom jaro