Marcin Zieliński i jego - BŁĘDNE - rozumienie Pisma Świętego - zdjęcie
08.09.19, 19:15

Marcin Zieliński i jego - BŁĘDNE - rozumienie Pisma Świętego

164

Komentarze (164):

Aneta 2020.02.14 1:35
.."Po owocach poznacie ich" ...proszę dobrze zaobserwować owocność apostolskiej pracy Marcina Zielińskiego, i mocy Ducha Świętego, który, przez niego działa, bardzo wyraźnie Druga Osoba Trójcy Św. daje o sobie znać przy jego posłudze. Pana zarzuty równie dobrze mogłyby być kierowane do wielu "wykształconych" teologów i wszystkich dobrze znających Pismo Święte i nie ograniczałabym się tu tylko do świeckich..interpretacja jest dlatego tak bogata i wielowymiarowa, bo taki jest Duch Święty, który nie ogranicza się do kilkunastu głównych schematów, przebadanych przez człowieka. Słuchając Pana postawiłam sobie pytanie na ile dziedzina, która jest Panu bliska zahacza o prawdę, a ile o ambicje, czym bardziej Pan się sugerował ? komentując to wszystko co zdziałał i dalej działa Duch Święty przez osobę Marcina Zielińskiego. Czy Pana " ambitna dziedzina" przyciąga skutecznie tyle dusz i przemienia ich wewnętrzne życie - bo zgodzi się Pan ze mną że to jest celem apostolskiej działalności (zdaje się że również Pana) i własnie tym się zajmowali apostołowie, kiedy w krótkim czasie zaczęli mówić tyloma językami- bez 3-letniego przygotowania. Przez egzegezę nie wyćwiczyli sobie umiejętności uzdrawiania, i uwalniania, - do tego nie potrzebowali egzegezy :) ale coś znacznie większego i bardziej skutecznego Zatem bardziej potrzebowali Ducha Świętego niż własnych umiejętności i sił czy nie daj Bóg ambicji do posługi apostolskiej. Bardzo ciesze się że Marcin zdecydował się na studia Teologiczne, które pomogą mu zgłębić niezbędną wiedzę i nieco poszerzyć interpretacje Słowa Bożego, ale bardziej się ciesze z tego że jest żywym dowodem na ogromną skuteczność apostolskiej działalności bez wcześniejszej egzegezy i suchej znajomości litery Słowa, która jest niczym ! bez daru Ducha Świętego, którego udziela Bóg i obdarza pokornym, ubogim i tym wszystkim, którzy opierają się tylko na Jego prowadzeniu, a nie szukają w niej siebie.
Módlka2019.09.22 17:33
Jezus * Maryja * Józef + Deo Gratias! Pax et Bonum! W Warszawie przy Senatorskiej u brązowych Braci franciszkanów kościół przysłonięto portretem Pana Marcina, myślę że Niepokalana lepiej prezentowała by się w tym miejscu. Dziękuję za napomnienie i przestrogę. Polecam kanał " Ku Bogu" "RCS" "Sługa Jakub" "Moc w Słabości" " Makacjusz". Polecam rekolekcje z prostymi ludźmi: Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Paweł Bębenek, Jakub Tomalak, Poldek Twardowski - świeckie osoby żyjące w świecie, ewangelizują, dają świadectwo, program zazwyczaj jest podobny: warsztaty liturgiczno-muzyczne, konferencja księdza opiekuna, świadectwa, nieszpory, koronka, adoracja, uwielbienie i najważniejsze EUCHARYSTIA.
Marek2019.09.15 16:27
Stwierdzenia oczywiste, że nieprzygotowany jest nieprzygotowany a przygotowany jest przygotowany. Niedoświadczony jest niedoświadczony a doświadczony jest doświadczony ITD Pan Marcin Zieliński naucza według pewnej szkoły i według pewnego doświadczenia. Ks prof Kobyliński naucza inaczej, lub wręcz odwrotnie niż ks prof Siemieniewski o charyzmatach Ks prof Guz naucza inaczej o Lutrze niż ks profesorowie z KULu Po prostu są różne teologie a dyscyplina "naukowa" wyraża się we wspólnym wyznaniu wiary.
Ania2019.09.10 11:34
Ojcze, czy mógłby Ojciec podać konkretne przykłady błędnych interpretacji? Jeżeli tak jest, będzie to z większym ewentualnym pożytkiem, zarówno dla Marcina jak i dla tych, którzy go słuchają. I da możliwość zastanowienia, rozmowy, dialogu... Na razie to Ojciec ostrzegł "nie słuchajcie Marcina Zielińskiego bo jest niedouczony" ale co konkretnie powiedział źle?
ja2019.09.10 6:27
Generał jezuitów nie po raz pierwszy daje wyraz swojej niewiary dogmatycznej Kościoła; tym razem w istnienie osobowe złego ducha. Zostaje upomniany przez egzorcystów i określony jako niewierzący, zakonnik na najwyższym hierarchicznym stanowisku swojego zakonu (TJ).... Bergolio _Franciszek też go nie upomina. Bo on też jest niewierzący. Przypatrując się wszystkim wypowiedziom Franciszka dochodzę do tego smutnego wniosku: mamy nie tylko oszusta na tronie papieskim , ale też człowieka niewierzącego. Kościół rozpoczął ostatnią drogę... ku ziemskiej śmierci ?, czy ostatecznym oczyszczeniu, tak jak zapisane jest w Apokalipsie św. Jana Apostoła., gdzie papież nazwany jest fałszywym prorokiem i drugą bestią na usługach pierwszej bestii. Boże miej nas w opiece , bo zostaliśmy sami bez najwyższych pasterzy, oni nas zdradzili i Jezusa Chrystusa.
Bob2019.09.10 1:22
Drodzy bracia i siostry. Wszystko tak naprawdę rozbija się o pokorę, największego wroga szatana. Po to także Chrystus ustanowił dla nas kapłanów, przełożonych, aby w pokorze wzrastać i posłuszeństwie, bo jak wiemy - Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Z przykładów życia świętych możemy także wyczytać o owocach ich pokory. Więc zamiast się kłócić, zachęcam do modlitwy i korzystania z bogactwa Tradycji Kościoła. Życzę wszystkim i sobie - pokoju serca i radości przebywania w Bożej obecności.
MD2019.09.10 0:02
Po co takiego ojca doktora wrzucacie, skoro kompletnie nic nie wnosi do dyskusji? Kompletnie nic konkretnego nie powiedział, tylko chwali się swoim tytułem. Powinni mu go za to odebrać.
anonim2019.09.9 23:15
Czy Jezus znajdzie wiare na ziemi ? nie bo doktor teolog mi zabroni
anonim2019.09.9 22:58
I słusznie.Głoszenie Ewangelii Chrystus nakazał apostołom, a Kościół zbudował na Piotrze, tak że może nie poprawiajmy Mistrza, a starajmy się go pojąć.
anonim2019.09.9 22:05
czemu nie można modlić się do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa .
Michał Pasierb 2019.09.9 22:19
a modlitwa Pańska ...OJCZE NASZ ....?
Arczi2019.09.9 21:49
Żeby nie dać się zwieść błędnemu nauczaniu Pisma św. błagajmy o pomoc Maryji wskaże nam jak mamy rozumieć Pismo święte. Słuchajmy też kazań księży na mszach św. oni także pomogą nam właściwie interpretować słowo Boże. Musimy mieć dystans do tłumaczeń Pisma św. przez pana Marcina ale Go nie sądźmy że taką drogę wybrał bo nikt nie wie czy robi to z własnej woli, Jezus dał nam wolną wolę to my sami wybieramy co chcemy robić w życiu bądź też prosimy o pomoc Maryji - zaprowadzi nas do Pana Jezusa i nigdy dzięki Maryji nie zbłądzimy a jeśli nawet coś się nie uda to Maryja nam pomoże.
ect2019.09.11 20:09
Wiemy, że p. Marcin naucza bez misji kanonicznej. Nie osądzamy go, ale skoro naucza publicznie bez pozwolenia miejscowego biskupa to kto wybrał mu taką drogę jak nie on sam? Jest to raczej forma ostrzeżenia przed błędami, które głosi, a nie osądzanie jego osoby. Nie da się tego zrobić bez wzmianki o jego osobie i jego błędnym nauczaniu.
otto2019.09.9 21:27
Jak rozumiem główny zarzut to brak wykształcenia teologicznego, bo inne konkrety niestety nie padają. Hmm, wiem o świeckich i księżach, którzy odeszli od nauki Kościoła, mimo posiadanego wykształcenia. Ono generalnie pomaga, ale nie zawsze. Studiów teologicznych nie miał brat Franciszek. Czy ojciec profesor zabroniłby mu nauczania Słowa Bożego? Ile łaski Kościół by stracił? Wszyscy wiemy z kolei ile herezji można usłyszeć nieraz na kazaniach głoszonych przez ludzi, którzy mają "przygotowanie", "certyfikat" do nauczania w Kościele, a to co głoszą z Ewangelią Pana Jezusa ma niewiele wspólnego. Mówi ksiądz, że apostołowie przygotowywali się długo; ile lat i dekad musi się przygotowywać człowiek świecki, który jak oni nie ma formalnego akademickiego wykształcenia teologicznego, ale służy Kościołowi, studiuje teologię "zaocznie", czyta, dokształca się i ma wiedzę, gorliwość i głębię, której może mu pozazdrościć niejeden wikary? Obawiam się, że gdyby to ojciec był ustanowiony przez Pana Piotrem-Skałą, Dwunastu, Stu Dwudziestu i na pewno Siedmiu znalazłoby się za burtą Kościoła. Ciekawe jak Ewangelia dotarłaby wówczas do nas, bo sam Paweł, mimo studiów jerozolimskich, mógłby sobie nie poradzić..
Tadeusz2019.09.9 21:21
Nie rozumiem uczonego ojca!!! Kręci się w kółko wokół niedouczonych nauczycieli, a sam ma problem z wiedzą- fragment z 2P jest w rozdziale 3, a nie drugim. A swoją drogą kompletny brak konkretów, które miałby dyskredytować M. Zielińskiego. KONKRETY!
Jarek2019.09.9 20:34
niczego mu nie udowodniles ze zle naucza tylko ze nie wyksztalcony . zazdroscisz ze tyle sie uczysz a On rozumie bez studiow?
Michal2019.09.9 17:33
Dziwne bo w video wogole noe ma mowy o tym ze naucznie Zielinskiego jest bledne a w tytule artykulu ktos byczymi literami wpisal BLEDNE
Andrzej 2019.09.9 17:33
Nie jestem "fanem" p. Marcina, ani nie byłem na żadnym spotkaniu z nim. W sumie nawet nie wiem jakie dobre lub złe rzeczy popełnia. Nie mogę się jednak zgodzić z argumentem, że do czytania - i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z rozumienia Pisma - jest KONIECZNE jakieś nieokreślone bliżej wykształcenie. Znajomość historii, archeologii, języka aramejskiego, geologii, metod datowania, chronologii, etnografii itp. jest niewątpliwie przydatna, ale nie jest nieodzowna. Dlaczego? Bo i tak głównym przekazicielem i interpretatorem jest Duch Święty. Możemy podać setki, tysiące przykładów, gdy Bóg przemówił przez prostych ludzi i tyle samo, gdy uczeni w piśmie prowadzili innych na zatracenie. A więc: więcej umiaru w wygłaszaniu takich stwierdzeń OGÓLNYCH. Możemy spierać się o KONKRETY (których tu nie było), lecz nie traktujmy wszystkich świeckich jak półidiotów.
Palindrom2019.09.9 17:56
Czym innym jest Objawienie, a czym innym są objawienia. Nie mieszaj rzeczy, które nie mają ze sobą nic wspólnego.
Palindrom2019.09.9 18:06
Droga do świętości i zbawienia nie wiedzie przez zrozumienie Pisma i narcyzm, za to przez kultywowanie "zrozumienia Pisma" łatwo dojść do gnostyckiej pychy. Vide niejaki Tomasz Terlikowski.
tik tak2019.09.10 0:35
nie chodzi o dyskusje czy wymianę zdań lecz o nauczanie Marcin naucza innych sam siebie traktuje jako osobę wybrana a to już pycha Ma dar ale czy ten dar pochodzi od Boga
Henryczka2019.09.9 16:16
Tak się jednak składa, już od czasów Jezusa, że to nie uczeni w Piśmie byli obdarzeni rozumieniem Jego słów. Sam Jezus też nie był żadnym rabinem. Istota rzeczy polega na Duchu Świętym, którego Marcinowi można rzeczywiście pozazdrościć. Jego to się gasi przez takie teksty, nierzeczowe i dość żenujące.
Palindrom2019.09.9 18:25
Pozazdrościć Ducha Świętego!? Wiesz, że żyjesz w grzechu, jeśli nie wręcz w herezji? Jestem nieomal pewien, że z kultywowania zazdrości i niewiarę w Opatrzność Bożą (Ducha Świętego) w ogóle się nie spowiadasz. Z czego ty plewisz swój ogródek, skoro zostawiasz takie chwasty?
tik tak2019.09.10 0:32
ja powiem tak Jezus nigdy nie brał niednienie za cokolwiek Jezus zawsze był cichy i pokorny nie tłumaczył sie gdy Go atakowano lecz nizał się a Marcin
ect2019.09.11 20:12
Henryczko, było i jest wielu uczonych teologów, których Pan Bóg obdarzył rozumieniem słów Bożych, to przekręt co piszesz. Przykładem może być p. Jan Paweł II, ale było ich i jest o wiele wiele więcej.
Gienek2019.09.9 15:58
Sekta katolicka komus wytyka błędy w rozumieniu Pisma? Pokażcie sekciarze katolicy w Piśmie Św gdzie Jezus ustanowił 1 Msze 2 Kaplanstwo ofiarnicze.Gdzie w Piśmie Sw jest mowa o 1 Czyśćcu 2 Wniebowzięciu NMP 3 Nieśmiertelnej duszy. 4 Wstawiennicywie świetych. PROSZE O BIBLIJNE DOWODY lub zamilczcie katoliccy bałwochwalcy
Palindrom2019.09.9 17:52
Odpowiedzi znajdziesz tutaj: http://google.pl
Stan 2019.09.9 19:37
Ty Świadek Jehowy nie wiesz kiedy Pan Jezus ustanowił Mszę Świętą? W czwartek przed swoją męką. Wtedy powiedział "czyńcie to na moją pamiątkę" czego wy "pobożni" SJ nie czynicie.
Darek2019.09.10 9:37
Ale co to ma wspólnego z mszą?
Sylwia2019.09.9 13:58
Pycha ! Obrzydliwe. Czuję ogromny niesmak. Jeśli ktoś, kto uważa się za znawcę tematu, a do tego duchowny, ma takie poważne zarzuty wobec kogokolwiek (BRATA), jest chrześcijaninem i zna nauki Chrystusa, nie nagrywa bałwochwalczych filmików i nie umieszcza ich publicznie, lecz zwraca się do brata bezpośrednio. Co to w ogóle jest ? Znawca wykształcony od Pisma Świętego, który jest przygotowany a kompletnie go nie stosuje ? Wykształcony faryzeusz ? Gdzie jest napisane w Piśmie Świętym żeby skończyć studia żeby głosić Ewangelię ? Gdzie ? Czy ojciec zdaje sobie sprawę, że interpretacja i zrozumienie Pisma nie jest nauką, którą zdobywa się w szkole lecz daną od Ducha Świętego ? Czy szanowny mówca zechciał rozpoznać przed nagraniem tego filmu JAKIE OWOCE PRZYNOSI DZIAŁALNOŚĆ MARCINA przed wytykaniem mu w taki sposób błędów ? Niech Bóg ojca błogosławi w imię Jezusa i niech uczy pokory i rozeznawania. „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata” (Mt 7, 1-5).
Reytan2019.09.9 14:21
jestes glupek.
Kubiak2019.09.9 15:16
Masz rację. Ze strony księdza to poprostu zarozumiałość i strach przed konkurencją. Zniszczyć coś, bo nam kapłanom ten gość zagraża. Studiami teologicznymi niech się nie chwali bo na ludzie na te seminaria już inaczej patrzą.
Palindrom2019.09.9 18:12
Jest też napisane, by widząc, że brat błądzi, upomnieć go. Oto więc upominam cię: bredzisz.
kajsdkjashd2020.04.1 22:26
Wy to uwielbiacie każdemu usta zamknąć słowami "NIe osądzaj". Wasze egzegezy wyssane prosto z palca.
Jacek2019.09.9 13:26
1. Pan Marcin nie dokonuje egzegezy jak to sugeruje Ojciec Doktor. 2. Uczciwe by było gdyby Ojciec Doktor niezgadzając się z Panem Marcinem i czyniąc poważne zarzuty względem treści w "Kwadransikach" podał konkretne przykłady. Tego jednak niestety nie zrobił zatrzymując się jedynie na ogólnym zanegowaniu treści w nich przedstawianych. To są podstawowe standardy jakiejkolwiek dyskusji, by uzasadnić przeciwne zdanie. I tego również należy wymagać od nauczycieli akademickich. 3. Cytowany fragment z 2 P pochodzi z rozdziału 3 a nie z 2 jak podaje się w filmie - skoro już jesteśmy przy zgodności z Pismem. 4. Trudno się zgodzić z interpretacją 2 P 3, 13-17 w stosunku do Pana Marcina, chociażby z tego powodu, iż fragment ten (jak i spora część Listu) odnosi się do "nauczycieli" negujących czy wątpiących w paruzję Chrystusa. Szkoda, że w intelektualnej uczciwości Ojciec Doktor nie raczył o tym wspomnieć. 5. Nawet ukończenie teologii nie jest gwarancją poprawnego interpretowania słowa Bożego, o czym świadczy kaznodziejstwo wielu wyświęconych szafarzy słowa Bożego. Szkoda, że nie wspomina o tym Ojciec Doktor, a tak mocno upiera się przy studiowaniu teologii widząc w niej skuteczne narzędzie niebłądzenia. Bezsprzecznie studia teologiczne bardzo pomagają w posłudze ewangelizacyjnej, ale nie są skuteczną szczepionką uwalniającą od popełniania błędów w interpretacji Biblii. 6. Czy rzeczywiście jest tak jak mówi Ojciec Doktor, że Jezus wysyłał uczniów na głoszenie Ewangelii dopiero po trzech latach? Np. u Marka jest o posłaniu ich już 6 rozdziale, a u Łukasza w 9. Czy te opisy dotyczą wydarzeń mających miejsce dopiero po trzech latach bycia z Mistrzem? Skopiowane z profilu FB ks. dra Tomasza Szałandy
Jacek2019.09.9 13:42
Źródło: https://www.facebook.com/tomaszszalanda/posts/2721862637824773
Palindrom2019.09.9 17:50
Terlikowski, ty masz na imię Jacek?
Grzegorz2019.09.9 13:06
A kto to jest ten Ojciec?
Roman2019.09.9 14:11
Bóg Ojciec to po prostu Człowiek!!! - tylko niewidzialny! - bo jest Duchem. Twoja pierwsza osobowość, to też duch - Twój duch - też dla człowieka niewidzialny. Umrzesz, to twój duch opuści Twoje ciało, ale Ty nadal będziesz żył, bo duch żyje na zawsze. I chodzi o to, aby żyć do góry, a nie na dole.
Reytan2019.09.9 14:31
Jestes wariat i komuch.
Roman2019.09.9 15:01
Z czym się nie zgadzasz? Przejdź do konkretów, bo powiedzieć, że ktoś jest głupi, to dziecko w piaskownicy umie. Na nic więcej Cię nie stać? A komuch to chyba o sobie mówisz.
Grzegorz Machoń2019.09.9 11:03
"Marcin Zieliński i jego - BŁĘDNE -" o. dr Jakub Waszkowiak OFM w swojej wypowiedzi nigdzie nie mówi o BŁĘDNEJ interpretacja Pisma Świętego. Tytuł na Frondzie to manipulacja. Przeczytajcie sobie jaką odpowiedź na ten filmik dał na YouTubie w komentarzach Marcin Zieliński. Przeczytajcie też przytoczoną wypowiedź na ten temat Aleksandra Bańki. pozdrawiam
kk2019.09.9 9:27
I tak właśnie produkuje się protestantów: ludzie chcą wierzyć w Boga, publicznie wiarę głosić, uzdrawiać bliźnich, modlić się wspólnie A KSIĘŻA NIE POZWALAJĄ to jest prosta droga do wykończenia żywego katolicyzmu
kk2019.09.9 9:34
Widziałem to w małym przykładzie. Parafia żyła, było pełno młodych, ruchów, wspólnot, świetlica dla dzieci z biednych rodzin. Ale przysłali proboszcza budowlańca, bo trzeba było kościół pobudować. A ten przegnał dosłownie wszystkich, bo on taki co machają rękami nie potrzebuje. Po budowie posłali go gdzie indziej, a na jego miejsce przyszedł taki hiperuczony i teraz tam w parafii jest joga, tai chi, teologia feministyczna na wykładach. Modelowy przykład samobójstwa katolicyzmu. Zaczyna się od wyrzucania szczerze wierzących...
ect2019.09.9 9:52
Księża też mogą się mylić i mieć chore ambicje. Jeśli te błędy są ewidentne zostają upominani przez swoich przełożonych, podobnie jak upominany był p. Marcin. Nikt szczerze wierzący nie pozwoli "wyrzucić się" z Kościoła. Może być chwilowo prześladowany, ale przez wiarę jeszcze ściślej jednoczy się z Chrystusem, np.św. s. Faustyna, o. Pio. Czasami może się jednak zdarzyć, że słuszne, obiektywne upomnienia ze strony innych możemy przyjmować jako prześladowanie, bo diabeł zaślepi nas pychą
kk2019.09.9 11:51
No niekoniecznie księża są upominani, raczej właśnie robią, co chcą. Może jeszcze w Polsce niektórzy wichrzycieli medialnie to tak, ale już takie WCCM promujące jogę to jest powszechnie hołubione raczej i żaden ksiądz ani teolog nie miał nawet jednej osobistej uwagi.
ect2019.09.9 9:37
Ludzie mogą wierzyć w Boga i publicznie głosić wiarę po odpowiednim przygotowaniu, aby zachować w KK jednomyślność nauczania i chronić Kościół przed herezjami. Księża powinni NIE POZWALAĆ głosić w swoich parafiach błędnej nauki p. Marcina.
kk2019.09.9 9:46
To pokaż mi JEDNEGO, który głosi Żywego Chrystusa, który nie jest gnębiony przez tych ,,pokornych''. Nawet kapłani są prześladowani, choć mają ,,misję''. A potem pokaż mi JEDNEGO teologa katolickiego, który głosi Ewangelię na stadionach. I powiedz mi, czemu nikt ich nie chce już słuchać, choć mają ,,,misję'', co się stało z tym teologami? Niech ten ksiądz z filmu stanie przed ludźmi i nawróci choć jednego Żyda, skoro pojechał do Izraela. Czemu to sie nie dzieje? To nie jest pokora, to jest wygoda i lenistwo w służbie Bożej.
ect2019.09.9 10:06
Nie gorączkuj się aż tak mocno, bo emocje przysłaniają czasami zdrowy rozsądek. Papież JP II nauczał miliony, także na stadionach, także chorych i cierpiących bez spektakularnych uzdrowień. Tysiące świętych teologów i ludzi prostych wychowanych w KK, którzy pokazują nam, że świętość jest drogą dla wszystkich, którzy pragną Boga żywego. Dziś tez są ich miliony, niekoniecznie afiszujących się na stadionach, (choć i taki sposób nauczania z pokorą i w imię Jezusa jest dobry), ale ukryci w zaciszach swoich domów rodzinnych, warsztatów pracy, zakonów klauzurowych, w konfesjonałach, w salkach katechetycznych wśród rozwydrzonej dzieciarni, także w salach wykładowych. Oni wciąż są i wbrew tej wrzawie współczesnego świata trwają w pokorze przed Bogiem służąc bliźnim. Pozdrawiam, muszę już kończyć.
kk2019.09.9 10:39
Pozdrawiam wzajemnie. Ale nie przekonałeś mnie. Zielonoświątkowców będzie za chwilę więcej niż katolików, więc ten nasz ,,pokorny'' system nie bardzo funkcjonuje, raczej wymiera tam, gdzie powinien kwitnąć, a nie kwitnie.
ect2019.09.9 11:07
Ten pokorny system jest nie nasz ale Chrystusa i on daje zwycięstwo w czasie, w którym najmniej się spodziewamy, np. śmierć na krzyżu, zwątpienie i rozejście się uczniów i...zwycięstwo zmartwychwstania. Podobnie będzie z Kościołem, wielu mistyków pisze, że Pan Bóg okaże pełne zwycięstwo Kościoła w chwili, w której prawie wszystkim będzie się wydawać, że już został pokonany. Jam mam zaufanie do Chrystusa, że wie co mówi o pokorze. Mam duże spóźnienie, ale może jakoś je nadrobię, wciągnęła mnie mocno ta dyskusja. I jeszcze na marne:)
kk2019.09.9 11:31
Chrystus wymyślił magistrów teologii z misją u niektórych nauczania a drugich psucia w głowach...? Nie, to ludzkie pomyślunki. Natomiast z tego, co piszesz wynikałoby, że przyspieszeniem Paruzji jest działanie na szkodę wiary, bo póki jest wiara, to nie ma Paruzji. Hmm, chyba jakoś inaczej rozumiem wierność Chrystusowi :-)
ect2019.09.9 20:19
Tak, widzę że rozumiesz inaczej.
anonim2019.09.9 12:37
Protestantyzm to jest właśnie wtedy, kiedy każdy sam i na swój sposób interpretuje Słowo Boże.
Gienek2019.09.9 16:59
Ty nic nie wiesz o protestantyzmie
kk2019.09.10 12:20
A katolicyzm jest wtedy, kiedy Biblia jest na indeksie ksiąg zakazanych, faktycznie była. Obskurantyzm katolicki doprowadził do reformacji, takie są niestety fakty. Teologia katolicka de facto od 800 lat nie istnieje, niekiedy jest co najwyżej odświeżana (Aeterni patris) na podstawie średniowiecza. Gdzieś nam coś uciekło, a ludzie jednak chcą czytać Pismo Święte, tacy są ,,protestanccy''. A jak czytają, to niestety chcąc nie chcąc troszkę interpretują.
Reytan2019.09.9 14:25
Protestanci zamordowali od XVI wieku kilka milionow Polakow. i ty jescze ich rek;lamujesz,i atakujesz Kosciol ?
Ewa B.2019.09.9 9:15
Opowiadanie starca Jana z Waałamu:" Pewien człowiek przyszedł do ojca pustelnika: Ojcze, czytam czwarty raz Pismo Św. i nic nie pamiętam. Pustelnik na to: Weź kosz wiklinowy z komórki i przynieś wody ze studni. Po którejś nieudanej próbie człowiek mówi: Ojcze. to się nie uda ! Woda wylatuje ! Ojciec na to: Spójrz na kosz ! Co widzisz ? Człowiek: Kosz jest czysty ! Ojciec: I o to chodzi !"
Roman2019.09.9 9:26
Ewa B. Te opowiadanie nie pasuje do Pisma Świętego, bo Pismo Święte jest w pełni logiczne, więc nie jest koszem wiklinowym, tylko naczyniem nie przepuszczającym wody.
Ewa B.2019.09.9 11:13
To człowiek jest tym koszem, który niewiele zatrzymuje, ale nosząc w sobie Słowo, staje się czystym. Pozdrawiam.
Roman2019.09.9 14:31
Trzeba nosić Słowo, ale właściwe dla Ewangelii. Nie chwiejne jak głosi Zieliński. Potrzebny jest Duch Święty dla właściwego zrozumienia Słowa Bożego. Potrzebny jest Duch Święty dla życia, które kończy się niebem.
Palindrom2019.09.9 17:47
Droga do świętości i zbawienia nie wiedzie przez zrozumienie (czytaj: gnostycką pychę).
Roman2019.09.9 22:33
Wiedza o Bogu jest miernikiem, jak daleko jesteś od Boga.
Roman2019.09.9 9:12
W pełni się zgadzam, że Marcin Zieliński to krętacz i matacz - i Prawdy od Niego się nie dowiesz. Ale!!! Jestem pewien, że ksiądz też źle rozumie Pismo Święte. Założę się o każde pieniądze! Łatwo to udowodnię. Rozpocznijmy dyskusję od pierwszej strony Pisma Świętego, bo jest koniecznością poprawne zrozumienie tej pierwszej strony, i pół strony drugiej dla poprawnego rozumienia całego Pisma Świętego. Na początek proponuję ustalić w pierwszym zdaniu Pisma Świętego, o jakie niebo chodzi przy stwarzaniu świata. I dalej: jak Bóg oddzielił światłość od ciemności. No bardzo jestem ciekawy, czy ksiądz zna poprawne odpowiedzi. Czy ksiądz w ogóle rozumie pierwszą stronę Pisma Świętego! Rozpocznijmy zatem od odpowiedzi księdza na te dwa pytania: O jakie niebo chodzi,i jak Bóg oddzielił światłość od ciemności,i o jaką jasność chodzi. Zapraszam do dyskusji.
Teresa2019.09.9 9:26
Ze Świadkami Jehowy dyskusja prowadzi do nikąd.
Roman2019.09.9 9:59
Ja nie jestem Świadkiem Jehowy!! Jestem rzymsko - katolikiem i Pismo Święte nie jest mi obce. Tobie widocznie jest obce, bo nie znasz odpowiedzi na te pytania. Zresztą Jehowi też błądzą, bo nie znają poprawnej odpowiedzi na te pytania.
Teresa2019.09.9 10:18
Cieszę się, że się mylę, miło mi jesteś katolikiem, myślę że ten ojciec z filmiku jest na dobrej drodze, poznaje Pismo św. i mówi prawdę. Zgłębiam Biblię, staram się, aby to poznanie było w zgodzie z nauką KK, ale niestety teraz wzywają mnie już inne obowiązki, może innym razem podyskutujemy.
Roman2019.09.9 11:48
Otwarty jestem na dyskusję z każdym. Trzeba jednak zawsze zacząć od początku. Zatem zacznijmy od pierwszej strony Pisma Świętego. To podstawa, żeby rozumieć całe Pismo Święte.
Reytan2019.09.9 14:34
Jestes wariat i prowok komuszy.
anonim2019.09.9 9:09
Bóg zapłać +
Ewa B.2019.09.9 9:08
"Owce moje słuchają mojego głosu i idą za mną". Nie jest powiedziane:" rozumieją co mówię". Bezcenna rada starca Jana z Waałamu: "Czytaj Pismo Św., co rozumiesz rozważaj, czego nie rozumiesz, nie rozważaj." Własna interpretacja prowadzi na manowce. Do niedawna samodzielne czytanie Starego Testamentu było zakazane pod groźbą grzechu ciężkiego. I słusznie. Interpretacja nie jest dla pysznych. Jedynie pokora w pełnym posłuszeństwie nauki Kościoła niesie Światło dające Życie.
Roman2019.09.9 10:34
Mówisz: Czego nie rozumiesz, nie rozważaj. Jeżeli takie podejście nie odsuwa Cię od Boga, to cześć Ci i chwała. Ja jestem inny i musiałem znać odpowiedzi na każde pytanie. I poznałem!!! I wiem na przykład, skąd się wziąłem na tym świecie! A Ty wiesz? A nie ciekawi to Ciebie? A dlaczego urodziłaś się w Polsce, a nie na przykład w Szwajcarii! A wiesz, dlaczego na przykład ktoś jest homoseksualistą? Albo ktoś urodził się z innymi przypadłościami? Nie potrzebujesz tej wiedzy? Ja potrzebowałem i tę wiedzę znalazłem czytając Pismo Święte.
Ewa B.2019.09.9 11:19
Rozważania w Duchu Świętym przez Niepokalane Serce Maryi (inny duch przez to Serce oprócz Świętego się nie przeciśnie) nie są rozwiązywaniem tajemnic Boga na siłę. Są też szanowaniem tego, że Bóg ma prawo do tajemnic też i przed nami. Jeśli zechce, kiedy zechce, jak zechce - objawi nam. Wtedy to nazywa się WIARĄ a nie wiedzą.
Roman2019.09.9 12:06
No nie! W moim przypadku wiara zrodziła się z wiedzy!!! Bóg nie ma żadnych tajemnic! Co to by był za Bóg, który by nie mówił wszystkiego o sobie! Co to za Szef! Ja nie znam tylko odpowiedzi na jedno pytanie: Skąd się wziął Bóg? I szukam i szukam - i nie mogę znaleźć. Jakoś mi to wystarcza, że Bóg jest od zawsze. Z innymi pytaniami nie mam problemów! A Ty, skoro nie znasz odpowiedzi na ewentualne inne pytania, to jak rozmawiasz z ludźmi, którzy są słabej wiary albo nie wierzą, bo nie znajdują logicznej odpowiedzi o Bogu? Ludzie w dzisiejszych czasach właśnie odchodzą od Kościoła, bo w Kościele nie znajdują logicznej i zgodnej z Pismem Świętym wiedzy o Bogu! Te czasy się skończyły, że ludzie wierzyli w ciemno, bo tak powiedział ksiądz.Kiedyś nie można było kupić Pisma Świętego, więc ludzie wierzyli w ciemno, bo ksiądz tak powiedział. Te czasy się skończyły! Teraz ludzie są mądrzy, mają w domach Pismo Święte i czytają - i pytają. A Ty nie będziesz potrafiła udzielić im konkretnej i zgodnej z Prawdą odpowiedzi, bo mówisz, że to tajemnica. Księża mówią, że Trójca Święta też jest tajemnicą. Bóg nie ma żadnych tajemnic!!!!
Ewa B.2019.09.9 13:56
To Bóg jest Tajemnicą, na poznanie której wieczności nam nie starczy. Gdy spotykasz kobietę, która odsłania od razu wszystko przed Tobą, jak długo Cię zaciekawia ? Gdy stoisz przed Bogiem, mówisz Mu, że jesteś mądry ? Przekonujesz Go ? Mówisz Mu, że masz wiedzę ? Ufasz Mu ? "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi".
Roman2019.09.9 14:06
Jaką Bóg jest tajemnicą? Wystarczy w zasadzie jak rozumiesz Trójcę Świętą, to już nie ma żadnej tajemnicy. Trójca Święta wszystko tłumaczy. Rozumiesz Boga w Trójcy? Rozumiesz co to znaczy Trzecia Osoba Boga? Wszystko Pismo Święte wyjaśnia. Bóg o sobie wszystko powiedział.
Ewa B.2019.09.9 8:59
Pismo Święte jest Księgą - Słowem Boga na wszystkie czasy, wszystkie pokolenia, do wszystkich ludzi. Jest Księgą uniwersalną. Rozumienie nie przychodzi łatwo i na zawołanie. Św. Paweł pisał: "...litera zabija, Duch zaś ożywia...". W Piśmie Św. nie ma ani jednego zbędnego słowa, każde zaś ma wielkie znaczenie ale i prawdę jedynie w oparciu o całość Pisma. Pojmowanie jednoznaczne fragmentów naprawdę prowadzi na manowce. "Słowo " nie jest dla tych, co łykają wszystko i szybko, ale dla "przeżuwaczy", którzy się zatrzymują nad nim.
tar2019.09.9 8:20
To co robi Marcin to po prostu medytacja ignacjańska na głos, wchodzenie sercem w obrazy biblijne. Czy taki uczony profesor tego nie zna? Czy tak się skupił na własnych dyplomach?
ect2019.09.9 8:57
Co ci dyplom przeszkadza. Zbawiony może być zarówno wykształcony teolog jak i prosty robotnik. Tu nie o to w tym wszystkim chodzi, odwracasz uwagę od istoty wypowiedzi tego ojca. On mówi o błędnym, publicznym nauczaniu p. Marcina i mówi prawdę.
tar2019.09.9 9:01
To czemu żadnego błędu nie wykazuje? Jedyny zarzut jest taki, traktuje historie biblijne jako prawdziwe, a ksiądz jako literaturę piękną. Zero meritum po prostu atak z pozycji wyższości, a wyższość wynikająca z dyplomu. Jak to ktoś powyżej zacytował zdarzenie z Jerozolimy: przeklęty lud, który nie ma dyplomu... i wierzy w Boga i Pismo.
ect2019.09.9 9:22
W krótkiej wypowiedzi trudno powiedzieć o wszystkim. Ten zakonnik nie wymądrza się, nie robi szału z powodu swojego wykształcenia, zwyczajnie podaje informację, że jest przygotowany przez Kościół do przekazywania prawd wiary zawartych w Biblii zgodnie z tym co przekazuje KK. W sposób bardzo delikatny i obiektywny przestrzega przed nauczaniem Pana Zielińskiego, które zawiera czasami błędy. Przeciętnym ludziom, tzw. "prostaczkom" na których tak chętnie powołują się niektórzy w tych komentarzach trudno jest czasami z całości tego nauczania p. Marcina wychwycić te błędy, które w konsekwencji zniekształcają nauczanie KK. Człowiek ten głosi np. tzw. teologię sukcesu i odrzuca często lub wypacza w swoich wypowiedziach naukę o krzyżu, o cierpieniu. Ludzie chorzy, zaangażowani tym samym mocniej emocjonalnie w tego typu spotkania oczekując uzdrowienia przyjmują wszystko z zaufaniem i bezkrytycznie oczekując nade wszystko uzdrowienia. W ten sposób w sercach takich ludzi p. Marcin sieje razem z dobrym ziarnem kąkol, który powoli będzie wzrastał i również owocował.
tar2019.09.9 9:38
,,Wypaczanie nauki o krzyżu''? Tak można powiedzieć o każdym, bo nie sposób tej nauki podać na raz. Słuchałem paru wystąpień Marcina i nie przypominam sobie wypaczania, czyli twierdzeń niezgodnych z tą nauką. Natomiast ewangelii sukcesu nie spotkałem, może nie do końca wiesz, co to jest? To taka nauka typowo protestancka oparta na ST. Może podaj przykład takiej konferencji, chętnie się przekonam, czy masz rację.
ect2019.09.9 11:00
Tylko krótko, bo zaliczam już spóźnienie do innych obowiązków, a na ten temat można dyskutować długo Znam kilka filmików z udziałem p. Zielińskiego ze spotkań chyba na stadionach jeśli dobrze pamiętam, w których mówi, (pisze z pamięci tylko sens, nie mam czasu szukać cytatów) że skoro jacyś ludzie nie zostali uzdrowieni to wynika to tylko z ich winy, z powodu ich słabej wiary, bo Pan Bóg chce uzdrowić wszystkich, którzy do niego przychodzą, Pan Bóg nie chce abyśmy cierpieli. Oczywiście totalny przekręt, Pan Bóg niekoniecznie chce uzdrowić wszystkich, którzy go o to proszą, bo taka choroba albo jakieś cierpienie przeżywane przez ludzi wierzących w zjednoczeniu z Chrystusem ukrzyżowanym może mieć głęboką wartość. I tylko Pan Bóg wie co jest dla człowieka w danym momencie jego historii życiowej najlepsze. Pan Bóg może wręcz kogoś pozbawić np. majątku albo zdrowia dla jego większego dobra jakim jest wieczne zbawienie. Bieda nie musi być przejawem braku bożego błogosławieństwa, czy wręcz przekleństwa, jak uczą niektórzy charyzmatycy.Taka była zawsze nauka Kościoła (pisze to w bardzo wielkim skrócie), a teraz próbuje się ją odwracać, Obserwuję, że czyni to ostatnio w Kościele nie tylko M, Zieliński.ale czasami także inne osoby, ale odnosimy się tutaj głównie do tego pana, bo o nim wzmianka w artykule.
tar2019.09.9 11:43
To sie nie kłóci z Ewangelią, sorry. Może Ci sie nie podobać, ale Pan Jezus nie uzdrowił nikogo w którymś momencie, bo nie mieli wiary. Tak stoi w Ewangelii.
tar2019.09.9 11:46
Co do woli Boga to się zgadza i doświadczania przez Boga. Natomiast nie kojarzę ewangelii sukcesu u Marcina.
ect2019.09.11 19:54
Znam osobiście kilku charyzmatyków, którzy podobnie jak p.Marcin głoszą, że ubóstwo jest przejawem braku błogosławieństwa bożego. Jeśli ktoś mocno wierzy Bogu, to będzie obfitował we wszystko, także w dobra materialne. Powinien prosić z wielką wiarą Boga a będzie mu się w życiu powodziło. Taki jest w skrócie sens nauczania tych osób. Jezus uczy inaczej. Zachęca wręcz do życia w ubóstwie tych, którzy pojmują jego wartość.
kk2019.09.9 8:17
Streśćmy zarzuty tego Księdza: Marcin wierzy prawdzie Pisma i przytacza opowiadania starotestamentowe oraz traktuje je jako prawdziwe czyli historyczne. Ksiądz wykładowca będą uczonym i utytułowanym twierdzi, że te opowiadania to jest taka bardziej fikcja i On to wiem, bo jest uczony, a Marcin nie. CHWAŁA BOGU, że są prostaczkowie na świecie, którzy czytają Pismo i słuchają Boga, bo jakby wszyscy czytali jak ten ksiądz, to wiary już dawno by nie było.
ect2019.09.9 9:00
Nie zapominaj, że bycie prostaczkiem nie zapewnia jeszcze zbawienia. Prostaczek też się może mylić. Ponadto P. Zieliński ma chyba niewiele wspólnego z pokorą i prostaczkiem.
kk2019.09.9 9:13
Przeciwnie, to bardzo prosty chłopak i pokorny - wobec Boga pokorny.
ect2019.09.9 9:32
Człowiek pokorny nie naucza publicznie, bez pozwolenia miejscowego biskupa, bez tzw. misji kanonicznej, niezgodnie z prawdami wiary przekazywanymi przez KK. Rzeczą ludzką jest błądzić, ale człowiek pokorny potrafi przyznać się do błędu, który mu ktoś wykazuje i nawraca się.
kk2019.09.9 9:42
Pokora to co jest według Ciebie, milczenie o Bogu? To nie pokora, to śmierć. Dziś biskupi na przykład dają imprimat książką o jodze, jaka jest dziś tak realnie wartość tego systemu? A kształćeni teologowie odwodzą ludzi od wiary, mają owszem ,,misję kanoniczną'' w podejrzanych ,,teologiach'' jogicznych, feministycznych itp. Jakoś ten system nie funkcjonuje dobrze, skoro apostoł wiary jest wyklinany, a siewcy demona chwaleni i rozpowszechniani. Nie sądzisz?
ect2019.09.9 10:36
Nie sądzę, że jest aż tak źle jak piszesz, aczkolwiek KK jest ostatnio rzeczywiście rozszarpywany przez różne hieny. Pokorą jest według mnie przyznanie się do błędu i nawrócenie. Uparte trwanie w błędzie i głoszenie zwłaszcza publiczne tych błędów jest według mnie wielką szkodą zadawaną Kościołowi. Zapewnie musisz mieć jakiś poważny powód do takiego głębokiego rozżalenia, ja również mogę ich mieć trochę, każdy je może mieć, bo w Kościele jesteśmy także my, grzeszni ludzie. Kościoła jednak wrzaskiem nie naprawimy. Trwajmy w miłości i w pokorze, wyrzeczenie i ukrycie jest bezpieczniejsze dla naszego i innych zbawienia jak stadiony i spektakularne uzdrowienia, choć nie neguję takiej formy ewangelizacji czy działania Ducha Świętego. Przy całym dobrym zaangażowaniu człowiek pokorny kieruje się według mnie zasadą ograniczonego zaufania wobec siebie, aby pycha nas nie zwyciężyła.
kk2019.09.9 11:37
No, ale wiara to zawsze chodzenie po wodzie. O. Pio, O. Dolindo, Faustyna i wieeeelu innych świętych prześladowanych w KRK, to nie jest dowód na działanie systemu, tylko na jego uwiąd. Owszem, cierpienie uszlachetnia, ale biada z kolei tym, którzy zgorszenia przynoszą a odrzucają prawdę. System wymaga co najmniej renowacji, bo odrzuca dobre rzeczy, a promuje mierne.
ect2019.09.11 19:42
Kościół i my wszyscy osobiście zawsze potrzebujemy i będziemy potrzebować "renowacji" albo inaczej nawrócenia, zawsze tak było i tak jest to nic nowego.
k2019.09.9 8:09
Kiedyś jeden nauczyciel Jezuitów napisał, ta książka jest na Mateuszu już nie pamiętam, która to, że 95% kazań to nie jest chrześcijaństwo, tylko jakaś inna religia. Złośliwy talmudyzm na pewno nim nie jest.
Ewa2019.09.9 8:05
W sumie, to skąd pojawił się Zieliński i kto za nim stoi?
kt2019.09.9 9:10
Stoi za nim Duch Święty w widomy sposób, który uzdrawia ciała, leczy serca, nawraca mnóstwo ludzi do wiary.
ect2019.09.9 11:22
Aby Kościół uznał czy dane uzdrowienie jest prawdziwe, potrzeba na to wielu lat. Tak było i tak jest do tej pory w KK. A tu nagle podchodzą ludzie do mikrofonu na stadionie albo w świątyniach i po kilku minutach stwierdzają sami, ze zostali uzdrowieni a "kt" potwierdza dodatkowo, że uzdrowienie to jest od Ducha Świętego a potem okazuje się często, że choroba wraca i uzdrowienia nie było.
kt2019.09.9 11:41
Jak nie było uzdrowień, ale jedno na rok na świecie, to nie było problemu. Owszem, znam ludzi uzdrowionych na spotkaniach charyzmatycznych. Po prostu nie ma tylu ludzi, żeby to dziś ogarnąć komisjami.
Teresa2019.09.9 20:04
Bredzisz, bredzisz, i jeszcze raz bredzisz.
kt2019.09.9 7:47
To teraz ten ksiądz niech się pomodli o uzdrowienie dla kogoś, bo uczniów Chrystusa według Biblii rozpoznaje sie po tym, że wnoszą pokój i miłość, a na chorych ręce kłaść będą... który z tych warunków spełnia ten ksiądz? Pozdrowienia dla Marcina, każda reklama jest dobra, byle nazwiska nie przekręcali :-))
ect2019.09.9 8:53
Człowieku tu chodzi o coś więcej jak uzdrowienie. Diabeł tez potrafi uzdrawiać... pozornie.
kt2019.09.9 9:12
tak samo mówili o Chrystusie. Marcin przywodzi ludzi do wiary w Boga, czy diabeł robi to samo? Nie, diabeł ma swój ezoteryzm i okultyzm, bioenergoterapie, jogi itp. Potrafisz to odróżnić?
ect2019.09.9 11:15
Nie porównuj p. Marcina z Chrystusem, bo to dwie różne osoby. Błędy głoszone przez p.Zielińskiego szkodzą Kościołowi.
kt2019.09.9 11:39
Dalej nie pokazałeś tych błędów, a wiesz, że rzucanie pustych oskarżeń do cnotliwych rzeczy nie należy.
ect2019.09.9 20:01
Pokazuje te błędy w innych komentarzach na tym forum. A wiesz, że popieranie osób bładzących "do cnotliwych rzeczy nie należy?"
Altai2019.09.9 17:16
Bzdura. Chrystus powiedział coś całkiem przeciwnego o tym co przynosi ludziom! Poczytaj coś chłopie i nie opowiadaj takich bajań.
kt2019.09.9 18:33
Czyli przyniósł wojne i choroby, tak? Chyba dla Krzyżaków, jesteś Krzyżakiem?
Paweł2019.09.9 17:42
Jeżeli rozeznajesz tylko na podstawie uzdrowień to jesteś na prawdę Zielony. Słuchając tego młodego szamana nie zajdziesz daleko.
kt2019.09.9 18:37
Szamana? Nie masz pojęcia, co to szaman. Po prostu lubisz powywyzywać, jak coś Cię przerasta, tak?
lolek kremowka2019.09.9 7:42
Wielu księży przedstawia swój własny obraz Kościoła, który odbiega jednak od oficjalnego nauczania Proboszczowie robią to m.in. nie odczytując oficjalnych listów biskupów, czy zmieniając ich treść Z kolei inni księża chętnie wybierają te fragmenty doktryny, które są dla nich wygodne, a pomijają inne
Jim2019.09.9 1:46
Całe szczęście, że Ojciec urodził się stosunkowo niedawno, a nie w tym samym czasie co Franciszek z Asyżu. Tekst ze strony franciszkanów: Święty Franciszek usłyszawszy, że uczniowie Chrystusa nie powinni posiadać ani złota ani srebra czy pieniędzy, ani trzosu, ani torby, ani chleba, nie nosić laski w drodze, nie mieć obuwia, nie mieć dwu sukien, ale przepowiadać królestwo Boże i pokutę (Mt 10,7-10), natychmiast w duchu Bożym rozradowany wykrzyknął: „To jest, czego chcę, to jest, czego szukam, to całym sercem pragnę czynić”*** Przecież gdyby nie przyjął tego tekstu dosłownie nie byłoby św. Franciszka "Franciszku, idź odbuduj mój Kościół, gdyż popada w ruinę!" A On idzie i buduje z kamienia. Źle zrozumiał; myli się; przez pomyłkę wybudował Portiunculę
Troll Hunter2019.09.9 12:57
Ale Ojciec mówi o interpretacji Starego Testamentu zwłaszcza...
Józwa Butryn2019.09.9 0:30
1 października Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła → 24lata do narodzin dla Nieba → doktor Kościoła- bez żadnego wykształcenia teologicznego! to Duch Święty uczy prostaczków teologi, takiej o której się tęgim egzegetom nawet nie śniło.
J.2019.09.9 0:52
Coś w tym jest bo zawsze najmądrzejsi byli prości pustelnicy, prości a nie prostaccy
ect2019.09.9 8:40
To prawda, co piszesz. Do poznania Boga nie potrzeba wykształcenia, ale p. Marcin naucza w Kościele bez misji kanonicznej, bez pozwolenia miejscowego biskupa, bez przygotowania i rozpowszechnia niestety błędy odrzucając np. prawdę o cierpieniu, o krzyżu. Ten zakonnik ma rację. Nie wolno w KK głosić publicznie błędnej nauki. dziwię się księżom, którzy akceptują w swoich parafiach jego wystapienia.
Michał Pasierb 2019.09.9 11:25
Dokładnie.Teologia sukcesu -zaczerpnięta z zielonoświątkowych protestanckich ruchów-w praktyce.Ale przyciąga ludzi i karmi ich złudzeniami...do czasu...Chcą tego ,więc jak mówi stara łacińska maksyma "chcącemu nie dzieje się krzywda" A o co tak naprawdę chodzi? Takie osoby napędzają ludzi do kościołów czy na stadiony hale sportowe etc.Dlatego nawet niektórzy hierarchowie milcząco ich popierają....No i kasa, kasa, kasa ; za nagrania ,sprzedające złudzenia książki czy wprost za wejściówki. Smutne....
Józwa Butryn2019.09.9 0:17
Dla tęgich egzegetów- 1Sm18, 27 Szczęść Boże
ect2019.09.9 9:05
Nie trzeba być tęgim egzegetą, aby się pogubić. Brak wykształcenia teologicznego nie zapewnia zbawienia.
Nowak2019.09.8 23:45
Jezus był magistrem wyższej szkoły rybołówstwa dlatego mógł nauczać pismo Swięte
katolik2019.09.9 17:15
Analfabeci nie powinni się nigdy zajmować pismem - świętym czy jakimkolwiek innym.
Michał Pasierb 2019.09.8 23:09
Zamiast komentarza - ale tylko dla tych, którzy myślą samodzielnie polecam https://zwiedzeni.pl/marcin-zielinski-falszywy-charyzmatyk-zdemaskowany/
Jarosław Mytlewski2019.09.9 0:59
Raz byłem na tej stronie i wystarczy. Sekta w bardzo prymitywnej postaci. Nawet się z tym nie kryją. Nazwali się "zwiedzeni" i przypisują sobie prawo decydowania kto jest w Kościele, a kto nie. W dodatku bezczelnie próbują wykorzystywać wizerunek Matki Bożej. "Myślą samodzielnie"??? Po co Kościół, jeśli są "zwiedzeni", którzy powiedzą kogo słuchać?
kk2019.09.9 9:17
na tej stronie faktycznie są zwiedzeni, nawet się z tym nie kryją
anonim2019.09.8 22:33
nauka w szkołach i wasze wykształcenie to głupota dla Boga.Jesteście tylko z tego powodu pyszni bo macie ludzkie wykształcenie pare książek przeczytaliście i ludzie was za to ocenili nie Bóg.Wykształceni to pyszałki i tyle szukają poklasku
J.2019.09.9 0:50
Nie uczyłeś sie czleku to siedź cicho w swym szeregu i nie prowadź dysput o których pojęcia nie masz.
Max2019.09.8 22:27
Zero konkretów, sorry.
jou2020.02.15 21:19
Konkret jest taki, że Zieliński nie ma wykształcenia teologicznego. To raczej dość konkretny konkret.
anonim2019.09.8 22:26
a czy Jezus był wykształcony po studiach i doktoratach?
katolik2019.09.9 2:36
Był analfabetą, dlatego sam niczego nie napisał.
justcurious2019.09.11 15:03
Ciekawe. Jak to możliwe, że w synagodze w Nazarecie wziął zwój i czytał Księgę Izajasza?
Reytan2019.09.9 14:12
Byl wysoce wyksztalconym teologiem.
katolik2019.09.9 17:13
Czyż to nie jest cud - analfabeta wykształconym teologiem i to ponad sto lat przed wynalezieniem teologii :)
Arczi2019.09.9 21:12
Jezus jest Bogiem dla nas słabych ludzi. Wszystko wiedział co mu Ojciec objawił.
Jacek2019.09.8 21:53
Moi kochani. Z tego co wiem to Jezus zbawia a nie teologia. Apostołowie też chcieli zabronić uzdrawiać w imię Jezusa osobom ktore z nimi nie chodziły ale to Jezus ich powstrzymał. Jeżeli teologią można by zrozumieć Pana Boga to byłoby to rewelacyjne. Poza tym Jezus wyraźnie mówi że po owocach ich poznacie. Owoce tej posługi są duże co wszyscy widzą. A co do błędów teologicznych to nawet w tekstach liturgicznych się zdarzają np w stylu "niech przez nasze dobre czyny zasłużymy na zbawieni..", w kościele niejednokrotnie słyszałem wg mnie nieteologiczne rzeczy. Czy jednak przez to mam nie chodzić do kościoła.
Reytan2019.09.9 14:10
Nie ma zbawienia bez Kosciola Katolickiego,z orzeczenia Boga.
Gienek2019.09.9 16:02
Milcz fałszywy proroku. Nie zbawia przynaleznośc do twojej sekty lecz przyjęcie ofiary Pańskiej i wyznanie wiary. Nie wkładaj w usta Boga slow które nie wypowiedział przebrzydły papisto bo takich fałszywych nauczycieli jak ty Bóg nakazał się wystrzegać
Katolik2019.09.8 21:19
Z całym szacunkiem, ale mnie nie przekonuje wypowiedź Tego Księdza, nie zgadzam się z tą wypowiedzią.
Agnieszka2019.09.8 22:25
Mnie rowniez. Marcin Zielinski wcale nie podchodzi do Starego Testamentu jak do ksiegi historycznej.
Dorota2019.09.8 20:56
Ta wypowiedź to zero .....konkretów.
Katol2019.09.8 20:40
Czemu go nie pojmaliście? Strażnicy odpowiedzieli: Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek. Odpowiedzieli im faryzeusze: Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszy uwierzył w Niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty. Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw nie przesłucha i nie zbada, co on czyni?
Onufry2019.09.8 23:30
O czym ty piszesz człowieku? Jaki to ma związek z tematem?
Katol2019.09.9 13:46
1. Ksiądz doktor nie rozmawiał z Marcinem, ani nie podał żadnego konkretnego błędu.. 2. Marcin bardziej mówi o Chrystusie, którego spotkał i wpływie na jego życie Boga Żywego a nie prowadzi egzegezy biblijnej. 3. Do rozumienia Bożego przesłania bardziej potrzebne jest nawrócenie, o czym świadczy bardzo duża ilość niewierzących wykładowców na wydziałach teologicznych. Pozdrawiam
Wiesław2019.09.8 20:29
Pismo Święte jest do dawania siły żeby zniszczyć Kościół Rzymsko- katolicki a później do ewentualnego rozumienia. A widea nie obejrzę.
stahu2019.09.9 10:00
NIE ... Pismo Święte jest po to by ludzie znali i przestrzegali Prawa Boga - tak uczył Chrystus i cytował ,,Jest napisane! ,, Więc charyzmaty i cała reszta wymysłów nawiedzonych do kosza a... Biblia do ręki !
Reytan2019.09.9 14:07
Protestanci zawsze razem z Komuna.
Gienek2019.09.9 17:04
Sekciarze watykanscy zawsze z nazistami
Altai2019.09.9 17:12
Jasne! Dlatego naziści zabili co trzeciego polskiego księdza....
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.8 20:12
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 Jestem 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 Jestem 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 - czy jest jakaś różnica jak się podpiszę? Nic się nie zmieni, jestem tylko tym kim byłem/jestem przez całe zasr.... życie zwykłym sq... synem.
Danka S.2019.09.9 20:19
Lechu K! Skoro piszesz, że to nic nie zmieni jak sie podpiszesz, to powiedz chłopie dlaczego to robisz ? Podpisuj się zawsze tak samo ! A ty tak naprawdę robisz z siebie większego głupa, niż jesteś! dlaczego sie poniżasz i sam sie obrażasz !? Wytłumacz, bo to się całości nie trzyma !
Przemek2019.09.8 19:58
Brawo ojcze. :)
Zephyr2019.09.8 19:58
Ale jemu przecież już o. Szustak pobłogosławił na tę drogę i stwierdził, że bardzo dobrą posługę wykonuje pan Zieliński. Gdzieś po drodze zahaczył również o bpa Rysia. Po co tracić czas i studiować jak można robić mamonę i ludziom wodę z mózgu. Niestety, coraz więcej tych fałszywych proroków i trzeba prosić Ducha św. aby pozwolił nam unikać ich fałszywej nauki.
Roman2019.09.9 10:41
Cała prawda! Ryś, Szustak i ten Zieliński to ludzie pędzący ludzi prosto w łapy szatana. Ale czy oni rozumieją kto to ten szatan? Nic a tego nie rozumieją a nauczają.
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.8 19:53
śmieszne jak ludzie tłumaczą co jezus miał na myśli i czego chce od ludzi!
Roman2019.09.9 10:52
Co tu śmiesznego! Przecież chodzi o Prawdę!!!!! Nie lubisz wszystkiego wiedzieć? Nie chcesz wiedzieć, skąd się na tym świecie wziąłeś i dokąd zmierzasz? Myślisz, że umrzesz i koniec? Że ni z gruszki, ni z pietruszki urodziłeś się w Polsce?Wierzysz w taki bezsens? Czytaj Pismo Święte, a wszystkiego się dowiesz.
J.P2019.09.9 12:56
Ja na przykład też urodziłem się w Polsce, ale zupełnie nie wiem dlaczego. Proszę mi napisać.
Roman2019.09.9 13:58
Każdy urodził się według zasług życia poprzedniego. Jeden jest zdrowy, drugi urodził się bez nóg. Jeden urodził się hetero, inny homo. Jeden w Polsce, inny w slamsach Kalkuty, a jeszcze inny synem króla Anglii. Każdy według zasług. Nie ma żadnych przypadków. Tym samym mamy odpłacone, czym sami płaciliśmy- według przymierza zawartego z Duchem Chrystusa ukrzyżowanego czyli Bogiem w Trzeciej Osobowości, który zstąpił do na trzy dni piekieł a potem zmartwychwstał. Do nas zstąpił uwięzionych w piekle szatana!
jozef2019.09.10 7:49
Nie odstawiaj lekarstw.
Reytan2019.09.9 14:04
Zydokomuna do Izraela.
Roman2019.09.9 15:41
Wiedzę o tym, skąd przyszedłeś i dokąd zmierzasz nazywasz żydokomuną? Ani Żydzi, ani komuna nie ma nic z tym wspólnego.
Artek2019.09.9 20:12
lech keller ? wątpliwej wagi dzielnicowy !??? NAPISZ MI JEDNĄ RZECZ:! Chyba WIESZ JAK SIE PISZE IMIĘ I NAZWISKO, z małej czy z dużej litery ? Czy swoje piszesz tak. jak napisałam ci, czy z dużej.?? COOO ? Dość obrażania Jezusa! Nienawiść cię niedługo zabije ! Prawdę wczoraj napisałeś, że jesteś starym ss.....ynem !
anonim2019.09.8 19:28
TAK TAK - dawać świadectwo wiary może każdy i powinien NATOMIAST INTERPRETACJA PISMA ŚW. TO TRUDNY TEMAT - trzeba się uczyć
anonim2019.09.8 19:52
Może lepiej zając się czymś bardziej produktywnym, zamiast tracić czas na bajki...
Onufry2019.09.8 23:27
Jak nie znamy Pisma Św. to w co wtedy wierzymy? Jak może ślepy przewodzić ślepym? Czy on i jego podopieczni nie wpadną w dół razem?