Lewica ma pomysł na 8 marca. Chce zmienić definicję gwałtu - zdjęcie
07.03.21, 13:34Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Lewica ma pomysł na 8 marca. Chce zmienić definicję gwałtu

115

Dzień Kobiet Lewica chce uczcić złożeniem projektu ustawy dot. zmiany definicji gwałtu. To, jak podkreślają posłanki ugrupowania, jest dla kobiet znacznie ważniejsze niż „kwiatek”.

Klub Lewicy chce złożyć w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez organizacje kobiece pod kierownictwem Fundacji Feminoteka. Wcześniej o zmianę obowiązujących przepisów, wedle których do gwałtu dochodzi w przypadku doprowadzenia do obcowania płciowego „przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem” apelował RPO. Chodzi o to, aby definicję oprzeć na braku zgody ofiary, a nie na konieczności stawiania przez nią oporu.

- „Zdecydowaliśmy się złożyć projekt i zrobić konferencję na ten temat w Międzynarodowym Dniu Kobiet, bo przecież 8 marca nie wziął się z chęci reklamowania usług kwiaciarni czy cukierni. Za tą datą kryją się nie tylko kwiaty czy dawane dawniej pończochy, ale przede wszystkim prawa kobiet, ich bezpieczeństwo i autonomia”

- mówiła posłanka Anita-Kucharska Dziedzic.

- „Chcemy, by tego symbolicznego dnia rozpoczęła się rzeczywista zmiana w życiu naszym, naszych sióstr i córek, ale także wielu mężczyzn, którzy będą musieli dostrzec, że kobiety mają autonomię w podejmowaniu decyzji dotyczących własnego ciała. Zresztą problem zmiany definicji gwałtu nie dotyczy jedynie kobiet. On dotyczy relacji międzyludzkich. Przemoc seksualna dotyka także mężczyzn i młodych chłopców”

- dodała.

Lewica domaga się również podniesienia minimalnej kary za gwałt i uznania go za zbrodnię, a nie jak jest obecnie, za występek. W ten sposób ma zakończyć się wymierzanie kar w zawieszeniu za gwałt. Posłanka wskazuje, że redefinicja pojęcia gwałtu w prawie szwedzkim o 75 proc. podniosła wymierzanie kary bezwzględnego więzienia za to przestępstwo.

kak/PAP

Komentarze (115):

XD2021.03.8 10:58
Ziemkiewicz - idol Frondy lubi, wykorzystywać śpiące dziewczyny. Przecież to nie gwałt jeśli dziewczyna nie walczy z oprawcą, prawda? Serdecznie życzę wszystkim sk_rwysynom, którzy tak sądzą, żeby kiedyś obudzili się z fi_tem w d_pie. Przecież to nie gwałt, skoro nie byli świadomi.
leszczyna2021.03.8 18:22
Zgłosiłeś Ziemkiewicza do prokuratury, skąd znasz jego metody działania i oczywiście fakty go obciążające?
***2021.03.8 21:19
Nic nie zgłosiła i nie zgłosi, pier..li tylko tak na frondzie, bo uważa że jej wszystko wolno.
XD2021.03.9 17:09
To przecież jego sztandarowy tekst z 22 września 2014 r.! Zacytujmy: "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... " Nie ma to jak cytatem biblijnym usprawiedliwiać gwałt.
leszczyna2021.03.9 17:52
Gdzie tu usprawiedliwienie gwałtu? Ziemkiewicz to nie "mój" publicysta, ale z jego prymitywnego tekstu nie wynika, że wykorzystał jakieś śpiące dziewczyny i że to lubi, jak o nim napisałeś. Poza tym "śpiąca" to co innego niż "nietrzeźwa".
***2021.03.9 20:07
Oczywiście, że tak. Nie wszyscy niestety, potrafią nadążyć za Ziemkiewiczem.
XD2021.03.10 10:05
"Kto nigdy nie ukradł paru milionów podatnikom niech pierwszy rzuci kamień" – też brzmi całkiem spoko, co nie? XD
***2021.03.10 21:03
...ale się "nakręciłaś".
Toni2021.03.8 9:05
Ponieważ w Polsce jest więcej kobiet niż mężczyzn to baby z lewicy i PO z Budki chcą do Polski wpuścić islamistów, bo nie ma ich kto gwałcić bo jest ich największe marzenie. Mężczyźni wybierają mądre delikatne kobiety, a nie wulgarne paskudztwa chcące mordować dzieci bez ograniczeń, dlatego te dziwadła nigdy nie będą szczęśliwe i zawsze będą chciały same nie wiedząc co. Wszystkim prawdziwym kobietom życzę wszystkiego dobrego, a dziwadła niech przepadną i nie psują wizerunku pięknych kobiet za jakie uchodziły Polki.
XD2021.03.8 14:33
To co piszesz jest tak skrajnie obrzydliwe, że nie wiem jak możesz patrzeć jakiejkolwiek kobiecie w oczy. Mamusia musi być dumna z wychowania takiego sk_rwysyna... ups. Widać tak miało być. Życzę Ci z całego serca, żebyś kiedyś obudził się z ch_jem w j_pie albo d_pie.
APEL2021.03.8 8:33
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie się błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Jancio2021.03.8 7:53
Przy czym zgoda każdorazowo powinna być wyrażona na piśmie i najlepiej potwierdzona notarialnie. Żeby potem nie było...
XD2021.03.8 11:00
Z całego serca życzę Ci, żebyś kiedyś obudził się rano z ch_jem w d_pie.
***2021.03.8 21:22
Wiesz? gdzie możesz sobie wsadzić swoje "życzenia"?........no właśnie tam!
XD2021.03.9 17:10
Co? Nie podoba Ci się? Sam się przecież prosiłeś XD
Anonim2021.03.8 21:38
Bez takiej podkładki na piśmie, za dwadzieścia lat może dojść do wniosku, że to był gwałt. Mamy kolejny obszar życia, w którym nie będzie obowiązywać domniemanie niewinności. Oskarżony będzie musiał jej dowodzić. Coraz dalej nam do prawa rzymskiego czyli klasyczne Europy, nie zafajdanej ideologicznie.
Skrzypek na dachu2021.03.7 23:04
Niestety ale w takim razie to falszywe oskarzenia serijne tez powinne byc karaze dozywociem .
Moly2021.03.7 22:30
I o co ise tu Fronda buntuje? Tak. Gwalt to zbrodnia.I nigdy nie powinna ulegac przedawnieniu.To nie wystepek.
MaxFiend2021.03.7 22:03
Czy komukolwiek uczciwemu może taka zmiana z czymkolwiek kolidować?
taki2021.03.8 6:07
Otóż może.....,wyobraź sobie sytuację oskarżenia o gwałt powiedzmy dzień po zdarzeniu. Dla sądu fakt, że kobieta się broniła jest jednoznaczną przesłanką , że nie godziła się na obcowanie, w sytuacji zaś gdy czynnego oporu nie było jest słowo przeciw słowu i pole do nadużyć i fałszywych oskarżeń ( no bo jak facet ma się bronić?). Jeśli prawo kuleje na prawą nogę nie powinno się go naprawiać łamiąc lewą.
XD2021.03.8 14:35
Z całego serca życzę Ci żebyś kiedyś obudził się rano z ch_jem w d_pie. A także tego, że wstyd Ci będzie iść z tym na policję oraz tego że sąd Ci nie uwierzy, bo nie ma świadków a słowo przeciwko słowu nie będzie wystarczające. Żyj z tym później.
taki2021.03.9 7:03
.... z tym ch_jem w d_pie to masz chyba jakiś kompleks, wklejasz te bluzgi pod prawie każdym postem..... może czas się przewietrzyć?
XD2021.03.9 17:11
Ja po prostu tego samego życzę każdemu kto śladem Ziemkiewicza nie widzi nic złego w gwałcie na śpiącej/pijanej dziewczynie. Mam nadzieję, że wszystkich którzy tak sądzą także to spotka.
***2021.03.9 20:18
Czepiasz się Ziemkiewicza jak pijany płotu. Ani On, ani większość komentujących tutaj, nie popiera żadnego gwałcenia pijanych dziewczyn.......co Cię porypało?......nie rozróżniasz komentowania od trollowania?
XD2021.03.10 10:16
Nie rozumiesz problemu społecznego jakim jest ciche przyzwolenie na gwałt. "Trzeba było nie wychodzić z domu po 22", trzeba było się inaczej ubrać", "trzeba było nie pić", "trzeba było wrócić do domu", "kto nigdy nie wykorzystał pijanej, niech pierwszy rzuci kamień", "facet nie ma jak się bronić przed oskarżeniami", "słowo przeciwko słowu", "skoro nie krzyczała to nic się nie stało", "czemu zgłosiła się po trzech latach a nie od razu", "na pewno chce wyciągnąć kasę", "taka jest brzydka, że dla niej to komplement". To nie są wymyślone wypowiedzi. Tych właśnie należałoby postawić w sytuacji kobiety – niech wiedzą czym jest gwałt zanim zaczną się na ten temat wypowiadać.
leszczyna2021.03.10 12:48
Mylisz przyzwolenie społeczne na gwałt z okolicznościami, które mogą się do niego przyczyniać. To jakby "okazja czyni złodzieja". Jeżeli wychodząc z domu zamykasz drzwi, to znaczy, że wolisz nie narażać dobytku na rabunek. Czy ktoś ma prawo Cię okradać, gdy dom jest otwarty? Nie! Ale chyba wolisz mieć dom zamknięty, gdy z niego wychodzisz. Po co konwojować przewóz pieniędzy, skoro nikt nie ma prawa po nie sięgać? Ano po to, by potencjalnego złodzieja odstręczyć. Bardzo łatwo deprecjonujesz kogoś obawiającego się fałszywych zeznan, może więc Ciebie to spotka, a wtedy zapewne nie będziesz tak pewnie wygłaszał potępienia ludzi, których to może dotyczyć.
***2021.03.10 21:54
@XD__10.16...Więc, myślę że nie ma żadnego "cichego" przyzwolenia na gwałt(chyba, że w jakiś bardzo niewielkich grupkach "obywateli"). Chociaż masz rację pisząc o tym co się mówi z tym wychodzeniem z domu, piciem alkoholu itd. to można postawić pytanie...i co z tego? Otóż: co z tego, że kobieta ma prawo wyjść z domu po 22-giej, co z tego, że ma prawo nie pilnować drinka na imprezie, co z tego, że ma prawo iść z nowo poznanym facetem do jego domu, albo spacerować bez majtek w nocy po parku? Można by mnożyć takie pytania w nieskończoność.I co z tego....skoro świat jest taki jaki jest i nie wszyscy uszanują te prawa. Czy za pomocą paragrafów można wymusić na wszystkich i zawsze poszanowanie tych praw? Jestem mocno sceptyczny(choć zawsze trochę ograniczy)....Zupełnie inna sprawą jest krzywdzenie kobiet w rodzinie czy w pracy, tak jak innym tematem są zachowania ludzi z szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości wobec skrzywdzonych kobiet.
Maria Błaszczyk2021.03.8 17:01
Tylko że ofiary prawie nigdy się nie "bronią". W sytuacji takiej agresji na ogół przestają być zdolne do działania i próbują poczekać, aż to się skończy. Pomysł, by z powodu zupełnie naturalnej, fizjologicznej reakcji na sytuację zagrożenia uznać, że wobec tego nie ma sprawy - zwracam też uwagę, że tak samo to wygląda w przypadku dzieci, one też się nie "bronią" - wydaje się jasnym stanięciem po stronie gwałcicieli. Do tego, w przypadku wielu przestępstw jest tak, że są one nimi, jeśli zainteresowany się nie zgodzi. Jeśli czyjaś partnerka powie "Weź kasę z mojego portfela i kup sobie tego rolexa", to jest to zupełnie legalne, jeśli on to zrobi. To samo działanie bez jej zgody jest przestępstwem. I nie ma znaczenia, dlaczego mu tej karty nie wyrywała - czy z tego powodu, że się go bała, czy z tego, że spała i nie zauważyła, że to zrobił, czy dlatego, że była pijana i nie bardzo wiedziała, na co się zgadza. I ja rozumiem, że spędzasz życie w lęku, że ktoś Cię oskarży o wyciągnięcie parę stówek z jego portfela - ale jakoś sobie z tym radzisz. Tak samo jest z gwałceniem. Niby jest tu przestrzeń do fałszywych oskarżeń, ale życie pokazuje, że coś takiego się zdarza rzadko. Pewnie różnica polega na tym, że każdemu z nas może się zdarzyć zostać okradzionym i nie masz na to ochoty, podczas gdy większość mężczyzn nie obawia się, że zostaną zgwałceni. Więc mają gdzieś to, że jest to doświadczenie kilkudziesięciu procent kobiet. Kto by się tam jakimiś babami przejmował. https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/aogs.13174#http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/aogs.13174/full%20
leszczyna2021.03.8 18:48
Wyrażenie "w sytuacji takiej agresji" nawiązuje przecież do przemocy, o której jest mowa w obecnym zapisie kk. Wykorzystanie osoby śpiącej, chorej czy pijanej podpada pod podstęp i działanie w złej wierze. To też jest w obecnym kodeksie. Wszelki szantaż to z kolei groźba karalna, co też się aktualnie przewiduje. Nie widzę potrzeby zmian. Natomiast praktyka śledczo-sądowa to odrębna sprawa: nowe przepisy niewiele zmienią, a ciężar dowodu zawsze będzie po stronie, która oskarża.
***2021.03.8 21:24
Bardzo celnie!...ale to jak wołanie na puszczy.
Maria Błaszczyk2021.03.8 21:28
Może i podpada, ale sędziowie to ludzie jak inni. Ulegają tym samym stereotypom, co pan taki. W efekcie nie skazują, nawet gdy ofiara spała, była pijana lub uległa paraliżowi opisanemu w tym artykule - które to zjawisko jest zresztą znane każdej osobie, która musiała dokonać gwałtownego hamowania z powodu "zamrożonej" sarny na drodze. Jest to autonomiczna reakcja na silny bodziec stresowy, nie dokonuje się tu żadnych wyborów, Twój mózg pozwala przejąć kontrolę układowi przywspółczulnemu, co skutkuje niemożnością podjęcia jakiegolwiek działania. I taki przemocowy gnojek to wykorzystuje - a pamiętajmy, że mało który gwałciciel gwałci raz. Oni się uczą, że to tak działa i to świadomie wykorzystują. Oczywiście, nie musisz widzieć potrzeby - ale taką potrzebę może widzieć osoba zgwałcona. Po prostu, jeśli do tej rozsądnej zmiany dojdzie, nie korzystaj z niej, jeśli nie masz ochoty.
***2021.03.8 22:06
Tylko bez tego naukowego bełkotu. Większość sędziów to kobiety, niestety nawet one, wykazują nieraz zadziwiający brak empatii dla zgwałconych kobiet. Zaś postawa niektórych policjantów i prokuratorów to skandal wołający o pomstę do nieba i tutaj widzę największe pole manewru jeśli chodzi o jakieś zmiany w tym temacie. @leszczyna b.dobrze to naświetliła. Odczepcie się od paragrafów, bo tylko pogorszycie sprawę.
Maria Błaszczyk2021.03.8 22:27
Kobiety nie są odporne na stereotypy. Kobiety są też świetnymi strażniczkami patriarchatu. Co widzimy na przykładzie wyrokach w przypadku spraw o zgwałcenie, ale także wtedy, gdy brudnymi nożyczkami okaleczają narządy płciowe dziewczynek "dla ich własnego dobra". Tylko że prawo ma znaczenie dla wyroków. I dla uświadamiania ludziom róznych rzeczy. I tak, dla przykładu, PO-wskie przepisy zakazujące bicia dzieci - choć przecież przedtem prawo zabraniało bicia kogokolwiek - wpłynęły na nastawienie ludzi i już rok po jego wprowadzeniu akceptacja dla maltretowania dzieci spadła z 78% do 69% (suma odpowiedzi „tak i „raczej tak", badanie dla RPD). A co do naukowego bełkotu - uświadomienie sobie, że ofiara gwałciciela NIE MA MOŻLIWOŚCI się bronić, jest kompletnie kluczowe. Ponieważ w przeciwnym razie obciąża się ją odpowiedzialnością za to zdarzenie - skoro się nie broniła, to widać tego chciała. A ona chce tego dokładnie w takim samym stopniu, w jakim sarna na drodze ma ochotę zostać przejechana.
leszczyna2021.03.8 22:49
No ale gdzie w przepisach karnych jest mowa o tym, że czynna i nawet skutkująca obrażeniami obrona ofiary ma dowodzić tego, że ona się nie godziła na zadawaną jej krzywdę? Czy ktoś napadnięty może się bronić? - ogólnie chyba tak, skoro organizuje się kursy samoobrony, zapewne po to, by się takie umiejętności przydały, a nie tylko po to, by wyciągnąć od kogoś pieniądze. Do dotyczy różnych sytuacji, nie tylko napaści seksualnych. To obrona konieczna siebie i może kogoś innego. Czy sądy uzasadniają wyroki obciążając ofiary przestępstw o nieudolną obronę czy brak obrony? Jeśli tak się dzieje, to mamy patologię sądownictwa działających poza prawem, a nawet wbrew prawu. Przecież jak ktoś zostaje napadnięty, szantażowany, to czy jest na niego paragraf za to, że nie obronił się skutecznie?
Maria Błaszczyk2021.03.8 23:25
Nigdzie. Ale ja nie dyskutowałam z przepisami karnymi, tylko panem takim, który napisał, że "dla sądu fakt, że kobieta się broniła jest jednoznaczną przesłanką, że nie godziła się na obcowanie, w sytuacji zaś gdy czynnego oporu nie było jest słowo przeciw słowu o pole do nadużyć i fałszywych oskarżeń" (pisownia oryginalna). No więc chyba żeby nie było słowo przeciw słowu, to pan taki życzyłby sobie obrażeń. Aha, i czy Ty kiedykolwiek byłaś na kursie samoobrony? No więc tam ogromna część pary idzie właśnie w to, żeby ostrzec, że samoobrona nie jest naturalną reakcją dla większości z nas w większości sytuacji zagrożenia. Kwestie, co konkretnie robić są nie mniej ważne od przygotowania kursantów na to, że w sytuacji niesprowokowanej agresji będą musieli najprawdopodobniej przede wszystkim poradzić sobie ze swoim stuporem. A następnie - ze swoją niechęcią do zrobienia przeciwnikowi krzywdy, bo problem, przynajmniej w przypadku kobiet jest taki, że jeśli jakimś cudem przełamią się i zdołają zareagować, to w pierwszym momencie próbują ostrzec, a nie od razu pokonać przeciwnika - czyli nie walą z całej siły w najwrażliwszy punkt, tylko "dają szansę się wycofać". Ale nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy. Nie zapominajmy, że w przypadku zgwałcenia, sytuacja na ogół diametralnie się różni od tej, do której przygotowuje kurs samoobrony. Tu nie ma najczęściej jakiejś nagłej napaści, jest człowiek, którego znasz, często z Twojego najbliższego otoczenia, np maż lub od którego jesteś zależna, jak szef czy wykładowca, który nierzadko długo pracował nad tym, byś zatraciła swój instynkt samozachowawczy, czy to metodą stopniowego gotowania żaby i zwiększania agresji bardzo małymi porcjami czy też wybierając moment, w którym jesteś szczególnie bezradna z jakiegokolwiek powodu. Jak np. ten ksiądz, co to zgwałcił dziewczynę, korzystając z tego, że była ona świeżo zgwałcona. Aha, i tak, mamy sądy obciążające za nieskuteczną obronę. Jeżeli 67% spraw o zgwałcenie jest umarzanych, to są wśród nich i takie. Ale tu chodzi też o taką sytuację, gdy ofiara się w ogóle nie broni. Albo o taką, że w ogóle nie wie, co się wydarzyło, jak przy stealthingu. Przecież istnieją całe strony instruktażowe, jak to zrobić, by kobieta się nie zorientowała. W ogóle to jest jakiś absurd. Pomijając już BRAK TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, by ofiara się broniła w wielu sytuacjach, to sam ten pomysł jest jakiś obłąkany. Wracając do przykładu kradzieży: dochodzi do niej, kiedy ktoś bez Twojej zgody coś ci zabierze. A kiedy kradzież odbywa się dodatkowo z przemocą, to jest rozbój. Więc czemu naruszenie Twoje ciało i intymność jest mniej chroniona niż Twoje sto złotych?
leszczyna2021.03.9 0:18
Ten pan powyżej zwrócił uwagę na postępowanie sędziów: "Dla sądu fakt, że kobieta się broniła jest jednoznaczną przesłanką , że nie godziła się na obcowanie, w sytuacji zaś gdy czynnego oporu nie było jest słowo przeciw słowu i pole do nadużyć i fałszywych oskarżeń". To nie znaczy, że on akurat życzyłby sobie obrażen ofiary. To sądy "sobie życzą", bo mając taki materiał, jak obdukcja wskazująca na prawdopodobienstwo oporu ofiary, uznają jej sprzeciw za wiarygodny. Może to być nierzeczywiste, ale sąd dopuszcza taki dowód. Jeśli nie ma świadków, nagran czy innych źródeł informacji, faktycznie zostaje słowo przeciw słowu i to działa na korzyść przestępcy. Ilość umarzanych spraw o gwałt nie dowodzi treści uzasadnienia akurat takiego, że sąd wini ofiarę za kiepską obronę. Prawdziwym problemem jest stan wymiaru sprawiedliwości, a nie przepisy karne, z którymi nie dyskutujesz, jak sama piszesz. I moim zdaniem tu jest potrzebna jakościowa zmiana, a nie zmiana przepisów proponowana przez lewicę. To może nawet obrócić się przeciw kobietom, bo teraz one mogą być oskarżane o gwałt, skoro facet zgłosi, że kobieta wykorzystała swoją pozycję w firmie i mobbingiem zmusiła go do seksu.
Maria Błaszczyk2021.03.9 1:41
No ale chyba chcemy, żeby kobiety były oskarżane o zgwałcenie (nie gwałt, bo to jednak mało prawdopodobne i mobbing nie jest jednak gwałtem), jesli kogoś zgwałcą? To nie jest coś "przeciwko kobietom", tylko tworzenie bezpiecznych warunków egzystencji dla wszystkich. Tak jak przepis, że nie wolno zgwałcić nawet jeśli ofiara nie stawiała oporu, nie jest przeciwko mężczyznom. Tylko przeciwko gwałceniu. Chodzi o to, żeby przeciwdziałać przemocy, a nie o bycie przeciwko komukolwiek. No a fakt, że kobieta się broniła, nic zupełnie nie wnosi do kwestii przemocy seksualnej. Jeszcze raz: ofiary zgwałceń, co do zasady, się nie bronią. Nie dlatego, że nie są ofiarami, tylko dlatego, że tak działa nasz mózg i hormony. Jesli ofiara się broni, a gnój i tak ją zgwałci, to jest tylko dodatkowe przestępstwo. Do przemocy seksualnej dochodzi jeszcze pobicie czy co on jej tam jeszcze zrobi. I nie róbmy już z organów ścigania takich ofiar, co nie są zdolne do określenia, czy zeznania są prawdziwe czy nie. Nie mówiąc o tym, że jesli ktoś jest ofiarą takiego niesłusznego oskarżenia, to przecież sam może złożyć zeznanie. Może nawet poddać się badaniu wariografem. Oczywiście, to nie powinno być konieczne, ale na wszelki wypadek zawsze można to zrobić. I tak, sądy winią ofiary. Nie wiem, gdzie Ty żyjesz, ale naprawdę, nawet w tak oczywistych sprawach, jak zgwałcenie dziecka przed osiągnięciem przez niego wieku zgody, to, że się nie broniło, jest dowodem na to, że widać nie zostało zgwałcone, jak w tej sprawie: https://natemat.pl/320237,gwaltu-nie-bylo-bo-nie-krzyczala-14-latka-gwalcona-przez-26-latka
Maria Błaszczyk2021.03.9 1:44
Aha, a pan taki użalając się nad biednymi mężczyznami - "no bo jak facet ma się bronić?" i protestując przeciwko zmianie tego prawa na bardziej dobitnie broniące ofiar, w moim mniemaniu jasno dał wyraz swojemu stanowisku.
taki2021.03.9 6:32
Widzę, że rozgorzała dyskusja pod moim komentarzem, więc chciałbym odnieść się do zarzutów Pani Marii . Daleki jestem od "użalania się nad biednymi mężczyznami", a jedynie zwracam uwagę na fakt, iż nowelizacja prawa w proponowanej przez lewicę formie może ułatwić osobie o złej woli (celowo nie piszę kobiecie by nie być posądzonym o seksizm) fałszywe oskarżenie. I może Pani Mario dla odmiany postawi się Pani w roli osoby niesłusznie oskarżonej o gwałt ( bez śladu dowodu, obdukcji, zeznań świadków którzy słyszeli krzyki - krzyk też jest formą obrony) - jak ma się bronić???? Czyż fałszywe oskarżenie o gwałt nie rujnuje życia???? Co do intencji mojego komentarza to wydawało mi się , że jasno napisałem , że była nią obrona agresora a chęć zwrócenia uwagi , że nie powinno się w sposób bezmyślny "uzdrawiać" prawa
leszczyna2021.03.9 10:44
Akurat ten problem znam, bo bliska mi osoba za granicą straciła życie wskutek absurdalnego oskarżenia o porwanie, podczas gdy rzekoma ofiara nie chciała zapłacić za kurs w taksówce i dodatkowo pozorowała motyw seksualny w celu uzyskania ogromnego odszkodowania, co jasno komunikowała. Zmiana przepisów w formie proponowanej przez lewicę nie polepszy położenia kobiet, a ma potencjał rozpętania problemu wiarygodności zarówno strony skarżącej, jak oskarżanej, oraz podważy zasadę in dubio pro reo, tak że trzeba będzie udowadniać niewinność, a nie winę. A co do wieku zgody, to niech feministki zaproponują poprawczak czy inną karę dla małolatów, którzy czy to chłopców czy dziewczynki wykorzystują, bo to wtedy nieletni gwałciciele.
taki2021.03.9 7:23
Określenie "...mają gdzieś doświadczenie kilkudziesięciu procent kobiet..." jest chyba nie uzasadnione. Po pierwsze : żadnemu zdrowemu na umyśle mężczyźnie nie jest obojętny los zgwałconych kobiet Po drugie : kilkadziesiąt procent ??? Z danych polskiej policji liczba gwałtów w latach 2014-2019 ( więc już w okresie kiedy to przestępstwo jest ścigane z urzędu) waha się 1200-1400 rocznie , a wykrywalność na poziomie 78-85% ( źródło: www.statystyka.policja.pl) - Kobiet w Polsce żyje ok. 20mln - więc kilkadziesiąt procent to nadużycie nawet uwzględniając , że drugie tyle gwałtów nie zostało zgłoszonych
Anonim2021.03.7 21:18
I co wam znowu nie pasuje? Przecież to chyba oczywiste, że gwałt ma miejsce wtedy, kiedy ktoś sobie "używa" pomimo braku zgody. Wielkim zaskoczeniem, wręcz szokiem, jest dla mnie to, że dopiero trzeba to jasno określać. Wydawało mi się, że tak było od zawsze.
Ruch Feministek 8 Marca2021.03.7 21:18
Proponujemy ustawowe wprowadzenie KOnieczności każdorazowego wyrażania pisemnej zgody KObiety POdpisanej przez 3 świadków i POtwierdzonej notarialnie na obcowanie płciowe z mężczyzną aby uniknąć uznania tego obcowania z mocy Ustawy za gwałt na KObiecie.
Bez mógzu jesteś?2021.03.7 22:28
Jesteś obrońcą gwałcicieli, czy co? Że ironizujesz w poważnym temacie? Może sam gwałciłeś..?
Moly2021.03.7 22:31
Myslisz ze jestes zabawny. Jestes oslizly
DS2021.03.7 21:00
Przecież lewactwo właśnie chce, aby seks był wszędzie i z kimkolwiek, oraz bez ograniczeń. Nie rozumiem tej błazenady.
Maria Błaszczyk2021.03.7 22:13
Nie wiem, czy tego chce lewactwo, to raczej coś z mokrych snów prawaków, ale to zupełnie bez znaczenia. Seks to seks. Jest w porządku. Przemoc to inna kategoria. I nie jest w porządku. Zgwałcenie to nie jest rodzaj seksu, tylko rodzaj przemocy.
moly2021.03.7 22:32
To jest Twoj problem ze nie rozumiesz. idz do szkoly
Marek2021.03.7 20:26
W Szwecji to jest niesamowity problem,i ma sniadą skórę. Gwałcą i ne są karani. Lewactwo w Polsce porównuje debili szweckich do naszych realiów które są inne. Niby wolność sexu ,ale gwał jest przez nich zdefiniowany w ten sposób by słowem można było do więzienia przekazać wszystkich mężczyzn. Gwały jest okropny i powinien być karany, jednak wykluczmy zemste kobiety.
Nina2021.03.7 19:41
Przez las idzie baba, a za nią mężczyzna w końcu przyśpieszył i zrównał się z nią i pyta - Nie boi się pani tak sama iść przez las zapytał, ona na to, - czego mam się bać, - a jak by panią tak ktoś okradł, - nie mam nic drogocennego, -a jakby panią ktoś zgwałcił, - a byłby pan tak uprzejmy. Te głupie lewaczki też tylko czekają by je ktoś chciał zgwałcić, ale mężczyźni to omijają. Bo wiedzą, ze lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
Tom2021.03.7 18:14
Chodzi o możliwość bezkarnego pomawiania mężczyzn i dostawania odszkodowania na tej podstawie. Zupełnie jak podczas rozwodów. P3ełna bezkarność i terror prawa.
Anonim2021.03.7 16:31
Zrobil ser ZSRR , teraz sra USA
Juanhola2021.03.7 16:22
przecież lewica nie uznaje płci kobiecej - płci wg lewicy jest 56 !
Kobieta2021.03.7 16:11
Głupie jak lewica.
anonim2021.03.7 17:04
Tutaj tylko ty jesteś głupia. Skoro KK uczy że kobieta nie ma prawa odmawiać mężowi - to żyj sobie ze swoim zapijaczonym knurem. Ale innym daj wybór.
Jack2021.03.7 18:08
Przecież odmawiają na potęgę. Po ślubie go już mają nie muszą już o niego walczyć, a panie walczą seksem. Dlatego Panowie, nie dacie się nabrać na śloub, który jest baaaardzo niekorzystną dla was umową prawną.
Maria Błaszczyk2021.03.7 22:44
Pozwól, że, jako doświadczona mężatka, napiszę Ci coś, co może zmienić Twoje życie. Fajny seks jest po prostu fajny. Nie służy do "walczenia" o cokolwiek, to jest coś, co się robi dla przyjemności. Jeśli ktoś go odmawia - to znaczy, że nie jest on fajny. Warto by się dowiedzieć, co jest nie tak, a nie snuć rozważania o cudzych motywach.
Tres2021.03.8 5:17
A gdzież to są zapisane te rzekome nauki kościelne dot. tego, że kobieta nie ma prawa odmawiac mężowi? Jak to czasem bujna fantazja rodzi kłamstwa... A tak, ja wiem, że "tak się mówi", taka wieść ludowa, ale kiedy ktoś się wypowiada na temat tego, co ktoś inny mówi albo i nie mówi, czego uczy albo nie uczy, to przyzwoicie byłoby mieć chociaz jakąś minimalną pewność tezy (czyli umieć podać źródło, jakies dokumenty, katechizm KK etc.), a nie paplać jak papuga po innych gł..u..p..ich ludziach. A przy okazji: nie po drodze mi z lewactwem, i nigdy nie będzie, ale co do gwałtów i dot. tego tematu przepisów prawnych, wymierzania i wysokości kar, klasyfikacji itd. - to jestem tu akurat jak najbardziej ZA! To jest ZBRODNIA równa, a czasem WIĘKSZA, od zabójstwa. Jeśli ktos tego nie rozumie, to albo jest gł..u..p..im mężczyzną (są przeciez tez mądrzy) albo zdemoralizowaną babą. Dla wielu kobiet zgwałconych czasem śmierć wydawałaby się lepszym zakończeniem niż być zgwałconą. DziękiBogu nikt mnie nigdy nie zgwałcił, ale znam takie osoby, które przeszły to piekło. I to naprawdę było i jest PIEKŁO. Z atakie coś to facetowi należy się kara hm, może i dożywocie? Tak, dożywocie. A tym kobietom, które fałśzywie oskarżają mężczyznę o gwałt, którego nie było, nalezy się również bardzo, bardzo dotkliwa kara, łącznie z więzieniem, bo oskarzyć kogoś fałszywie o taką zbrodnię to jest równiez zbrodnia. A, i oczywiście taką samą opinię mam o gwałcicielach h..o..m..o (muszę pisac z tymi kropkami, bo internet już mnie nauczył, jak odsiewa teksty z "zakazanymi" słowami). To równiez zbrodnia zgwałcić innego chłopca czy nawet dorosłego mężczyznę, to oprócz tego, czego doświadcza kobieta zgwałcona, doświadczenie gwałtu h..o..m.o dodatkowo uderza w inne struny godności i honoru męskiego, okalecza w innych sferach (emocjonalnych) na całe życie.
wers2021.03.7 16:04
O co tak na prawdę chodzi lewicy 8 marca: czy o zmianę definicji gwałtu czy o autonomię w podejmowaniu decyzji dotyczących własnego ciała, w czym zawiera się także seks z kim kobieta chce w danym momencie? Może jakiś lewacki aktywista z tego forum albo lewacka aktywistka vel feministka zechce doprecyzować wasze żądania?
Po 11 ...2021.03.7 15:39
A samogwałt? Jak tu będzie z tą zgodą, albo stawianiem oporu?
Tu mam coś dla ciebie, na podnietę:2021.03.7 15:47
https://imgur.com/a/TkVUo3S
Styki2021.03.7 16:07
Wszyscy, którzy mają kuśkę krótszą niż 5 centymetrów po usztywnieniu, powinni zostać uznani za baby.
anonim2021.03.7 17:05
Możesz sobie robić na plebanii co tam sobie chcesz. Tylko ministrantów zostaw w spokoju!
BieS2021.03.7 18:18
Jak zapewne wiesz nie ma bab ministrantek.
LECHU...ZNÓW GŁUPA RŻNIESZ !???2021.03.7 20:56
Po 11"..! czyli Lechu Keller...itd. GŁUPSTWA PISZESZ! ...Dlaczego piszesz o samogwałcie? Jesteś sam dla siebie, sam decydujesz o sobie! Nikt ci tej woli nie zabiera! ... DLACZEGO NIE PISZESZ O PEDALSTWIE DZIECI, KTÓRE TY I TOBIE PODOBNI ROBILI!...? Dlaczego nie piszesz no karze dla takich jak ty!?? Dlaczego nie pytasz o zadośćuczynieniu dzieciom? WSTYDZISZ SIĘ ZAPYTAĆ...? I TAK WIEMY KIM JESTEŚ, ZNAMY TWOJE FATALNE ZBRODNIE...!
Ty "Styki"2021.03.7 15:23
A co ty wiesz o USA? Jesteś tam? Byłeś tam? Pracowałeś tam, wychowywałeś dzieci, płaciłeś podatki? Języka znasz? Don't be shy! Show me what you got!
Styki2021.03.7 16:02
Wiem, teraz bede mogl lepiej znac jezyk, placic podatki, wychowywac dzieci, pracowac i byc tam. Wszystko dzieki tej ustawie.
da da towariszcz jewrej z leningrada2021.03.7 16:20
A u was to polskowo alfabieta NIET, ty job twoju mać?
Anonim2021.03.7 16:25
W leningradzie na naradzie zakazali wodku pic a na dwjerach napisali bjez pal litra nie wchadzic
Styki2021.03.7 14:59
Przedsmak tego, co może stać się w Ameryce po zatwierdzeniu przez Senat USA tzw. ustawy o równości (Equality Act), można zaobserwować już na uniwersytecie Geneseo w stanie Nowy Jork, gdzie jeden ze studentów, Owen Stevens, został zawieszony tylko dlatego, że ośmielił się stwierdzić, iż mężczyźni to mężczyźni, a kobiety to kobiety. Nie wypowiedział tych słów publicznie podczas zajęć czy na kampusie, ale napisał je w mediach społecznościowych. To wystarczyło, by został przez władze uczelni uznany za osobę niebezpieczną, stanowiącą zagrożenie dla zdrowia psychicznego innych studentów. Na czym dokładnie polegała myślozbrodnia Stevensa? Jego wpis brzmiał następująco: Mężczyzna nie może stać się kobietą, a kobieta nie może stać się mężczyzną. Jeśli jestem mężczyzną i myślę, że jestem kobietą, to nadal jestem mężczyzną. Jeśli jestem kobietą, która myśli, że jest mężczyzną, to nadal jestem kobietą. Pomimo tego, co czujesz, nie zmienia to twojego stanu biologicznego. Dziś jeszcze nie jest to przestępstwo w świetle prawa, ale po uchwaleniu Equality Act sytuacja ulegnie zmianie. Co nie zmienia faktu, że już dziś Stevens jest traktowany przez władze uczelni jak człowiek, który dopuścił się czynu kryminalnego. Nie mówiąc już o tym, że otrzymuje wiele gróźb pod swoim adresem. Oprócz sankcji prawnych dochodzi przecież nękanie i zastraszanie.
Styki2021.03.7 15:04
Promowana przez administrację Joe Bidena ustawa została już przegłosowana w Izbie Reprezentantów dzięki demokratycznej większości. Nowe prawo dotyczy takich instytucji, jak np. uniwersytety, banki, szpitale, hotele, sklepy, punkty usługowe, firmy czy organizacje, które korzystają z funduszy federalnych. Oznacza to na przykład, że ośrodki adopcyjne nie będą mogły odmówić oddania dzieci parom jednopłciowym; lekarze nie będą mogli odmówić wykonania operacji zmiany płci nastolatkom; szpitale i kliniki nie będą mogły odmówić aborcji pod groźbą utraty środków federalnych; kluby sportowe i szkoły nie będą mogły zakazać wstępu do damskich toalet, szatni i łaźni mężczyznom, którzy oświadczą, że czują się kobietami, zaś w żeńskich dyscyplinach sportowych będą mogli startować mężczyźni deklarujący się jako kobiety. Instytucjom, które sprzeciwią się temu prawu, grozić będzie pozbawienie funduszy lub zamknięcie, a osobom fizycznym wyrzucenie z pracy lub studiów czy inne dotkliwe kary. poster W przypadku Equality Act mamy do czynienia z klasycznym konfliktem, który pojawia się zawsze, gdy władza chce wprowadzić system wszechogarniającej równości. Totalna równość jest bowiem wrogiem wolności. Ze swej zasady wolność rodzi bowiem nieuchronnie nierówności, ponieważ każdy człowiek inaczej korzysta ze swobód, którymi się cieszy. Wszędzie tam, gdzie próbowano zadekretować stan powszechnej równości – od czasów komuny anabaptystów w Munster, poprzez rewolucję francuską, aż po ustrój komunistyczny – zawsze prowadziło to do tłumienia wolności i zamordyzmu. Także dziś pierwszą ofiarą ustawy o równości pada wolność – wolność słowa, sumienia, wyznania, nauki, wyrażania własnych poglądów. Prawdziwym celem prawodawców – zgodnie z ich deklaracjami – jest jednak coś więcej: niebezpieczna wolność myśli
Anonim2021.03.7 16:15
Nie myślałem, że USA aż tak zgłupieje :(( To co się tam dzieje to Orwell do potęgi 10 (co najmniej). Podobne brednie dzieją się w Kanadzie.
Bambo2021.03.7 14:56
Stary kawal, dialog w sklepie. Sprzedawca: -- Przepraszam panią, ale ten banknot studolarowy jest fałszywy! Kobieta: -- A to drań! W takim razie zostałam zgwałcona!!!
Tomek2021.03.7 14:53
Rozumiem, że jeżeli do uznania gwałtu wystarczy sama deklaracja kobiety to za fałszywe zeznania kara będzie też znacznie podniesiona? Bo na chwilę obecną kobieta może sobie wymyślić gwałt i nic jej za to nie grozi. Najwyżej się rozpłacze i każdy sąd ją uniewinni.
Cool2021.03.7 15:19
Ja rozumiem, że skoro jest równouprawnienie, to takie oskarżenie działa w dwie strony ... No chyba, że feministki dąża do prawnej dyskryminacji mężczyzn (???);-(
Jo2021.03.7 18:29
ależ oczywiście. Chodzi o bezkarność dam.
BieS2021.03.7 18:45
Myślozbrodnia już jest w realizacji. Wystarczy, że facet pomyśli o seksie z tą panią i już będzie to poczytane jako gwałt.Wystarczy więc, że ta pani powie jakoby facet ją już zgwałcił myśląc. I wy myślicie, że to śmieszne? W Stanach już gorsze rzeczy lewactwo wprowadziło i każdy mordę w kubeł, chyba ich zatkało i na razie zapanowało przerażenie bo Orwella czytali jako fantastykę a tu się ziściło. Mieli za dobrze i dosięgnął ich komunizm z nieludzką twarzą. Ciekawe jak sobie poradzą a może się poddadzą? Będziemy to z wypiekami obserwować.Totalne upodlenie człowieka w XXI wieku.
XD2021.03.8 11:03
Z całego serca życzę Ci żebyś kiedyś obudził się rano z ch_jem w d_pie. A także tego, że wstyd Ci będzie iść z tym na policję oraz tego że sąd Ci nie uwierzy, bo nie ma świadków a słowo przeciwko słowu nie będzie wystarczające. Żyj z tym później.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.7 14:52
... obywatele... lewaczka ... to stworzenie Boze ,co POwinno spac w oborze ... lecz ze wzgledu na ksztalt ... dooo...y ... wzion se jo zbok do chalupy ... szalom
Tomek2021.03.7 14:48
Czemu na temat gwałtów najwięcej wypowiadają się te kobiety, których nikt by nawet patykiem nie tknął?
Anonim2021.03.7 17:08
Mylisz się. Najczęściej się wypowiadają księża. Tak samo jak na temat seksu, rodzenia dzieci i antykoncepcji. Księża specjalistami od wszystkiego. Tylko szkoły brak.
BieS2021.03.7 18:53
Akurat to nie ksiądz jest na tej ambonie tylko lewaczka z zakrytą twarzą, dziwne tylko, że brakło błyskawicy.
Chór jednoosobowy kurwy żydowskiej:2021.03.7 14:44
antoni.s, AAAtomek, Po11... Cadyk spod Trocin, Cadyk bez Prostaty, doomsday, wd-59, Darek, Max, Michał jakiś, Klapa na sedes, ladysucksmydog'sdick, Izydor, chłopka, Grizzly, ateusz, belfer, Filip,...
antoni.s2021.03.7 16:40
Huraaa!, jestem pierwszy!
antoni.s2021.03.7 14:39
Dlaczego fronda nie pokazuje jak kłamią lewicowe media?, tvn pokazał gniew i atak rolników na morawieckiego z czasów gdy ten był doradcą w rządzie tuska z kłamliwym komentarzem że to świeże wydarzenia, to podobna manipulacja jak w prztpadku rzekomych taśm prezesa obajtka, zapomnieli widocznie jaką wielką miłością i poparciem wśród polaków cieszy się pis.
Jak2021.03.7 14:38
ci ktoś przyłoży nóż do gardła to już widzę Mejer jak się bronisz. Może zrozumiesz co to tępota.
Marian2021.03.7 14:30
Podobno krowy nie wyrażają zgody na takie zmiany. Tak twierdzi Spurek.
anonim2021.03.7 17:09
Ministranci też nie. Tak twierdzi ks proboszcz.
BieS2021.03.7 19:13
Coś ci się pozajączkowało, ministranci to przecież chłopy
Greta2021.03.7 14:28
Przecież to ich święto komunistyczne wymyślone jeszcze ich pamiętam prezent był gozdzik i rajstopy .4 godziny pracy a potem świętowanie, kawa ciasto i po butelce.
Mejer2021.03.7 14:23
Tępe lewaczki próbują ustawą rekompensować brak swojego rozumu i rozpasanie seksualne ? :D
XD2021.03.8 11:04
Wszystkim tutaj wkleję to samo, bo każdemu z osobna życzę tego samego. Z całego serca życzę Ci żebyś kiedyś obudził się rano z ch_jem w d_pie. A także tego, że wstyd Ci będzie iść z tym na policję oraz tego że sąd Ci nie uwierzy, bo nie ma świadków a słowo przeciwko słowu nie będzie wystarczające. Żyj z tym później.
Ateista2021.03.7 14:15
ten aatomek to chyba pedofil ? jak myślicie jakiś judoislamchrzescijan bo to i tak to samo bagno te same bajki ten sam pień
AAAtomek2021.03.7 14:29
Panie Hrabio, hrabia dzisiaj taki spokojny. Uważam, że to zasługa wilczura... :D
Byłem Maciej Płatov, jestem Piwowar2021.03.7 14:02
Jestem jak gówna w dworcowych WC - niespłukiwalny. Ja Teista, Cadyk spod Trocin, jestem z "Wilkowice", jestem z "Podgórzyce", z jestem "Raciborza", jestem z "Katowic", jestem z "Cieszyna", jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Polityce", jestem zwykłą kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Piwowar2021.03.7 14:19
@ Były=IDIOTA palcem spłodzony? a może ciebie wyj-szczano? Pandemio Do Dzieła ,i na MARY.
Anonim2021.03.7 13:59
Czy uwodzenie, specjalność bardzo wielu pań, to podstęp? Czy przed aktem seksualnym będziemy wyrażać pisemną zgodę, potwierdzoną notarialnie, aby autorytet potwierdził poczytalność podpisujących zgodę?
Anonim2021.03.7 13:59
Episkopat zgłosi swoje poprawki: czynności seksualne z księdzem należy traktować jako ubogacenie duchowe wiernego bądź gdy było nadzwyczaj brutalne - jako egzorcyzm. Zapłata - co łaska - ale nie mniej niż 1000zł.
Anonim2021.03.7 14:20
Nie nie! pomyliło mi się ... to było o imigrantach i mówiła Angela w Niemczech.
APo2021.03.7 14:21
Debil w pełnym tego słowa znaczeniu jesteś
Anonim2021.03.7 14:29
Ty wierzysz, że w magicznym waflu mieszka palestyński cieśla z I wieku. I kto tu jest debilem?
BieS2021.03.7 19:24
A wiesz dlaczego to był pierwszy wiek? Ten cieśla to nie był taki chłystek jak ty lecz Mesjasz. On liczy, że jeszcze oprzytomniejesz. Na razie debilizm to twoja sprawa.
Maciej Piwowar2021.03.7 13:58
@ AAAAtomek i Lewicowe Posłanki.Pytam Was jak Rozumujecie Seksualny Obowiązek Małżeński ? Czy wymuszenie spełnienia obowiązku to GWAŁT ,Czy Nie wypełnianie Obowiązku to powód do rozwodu z winy odmawiającego? Czy towarzyski Wniosą do Sejmu Projekt o ZALEGALIZOWANIE OFICJALNYCH DOMÓW PUBLICZNYCH ,jak przeciwwaga dla OBOWIĄZKÓW Małżeńskich? Ja Tylko Pytam.AAAATOMEK oczekuje na Twoje zdanie.
Dumny Słowianin2021.03.7 13:55
nie gwałtem a współżyciem będzie rymcucymcy rebe na kozie
Cool2021.03.7 13:55
Jako prawicowiec popieram całkowicie ... to jeden z niewielu, o ile nie jedyny w miarę sensowny pomysł rodem z lewicowego łba!
BieS2021.03.7 19:27
Zaraz może się okazać jak cię ci lewicowcy załatwią.
Gwałt jest m.in. wtedy:2021.03.7 13:51
1) Och tak kochanie, głębiej ... ale jak go teraz wrobić, gwałt. 2) Wyruchał mnie, ale bez orgazmu - choć parę groszy zarobię, gwałt. 3) Umówiliśmy się na 500, a dał 100, bo miałam nieczystą bieliznę, gwałt. 4) Założył kondoma, żeby nie wpaść ...hoho... gwałt. 5) On celebryta, ja chce być znana...gwałt. Itp., itd.
AAAtomek2021.03.7 13:44
Lewico, prawica się nie zgodzi! Dla nich gwałt to prywatna sprawa zainteresowanych czyli mężczyzny i kobiety? A tym bardziej w świetnym związku małżeńskim... Oni reprezentują mentalne średniowiecze.
...2021.03.7 13:50
Zmień źródła pozyskiwania wiedzy bo wychodzisz na głupka
AAAtomek2021.03.7 13:56
Nie zrezygnuję z frondy, dorzeczy, wpolityce, pch24, niezalezna, itp.!.
Zapomniałeś2021.03.7 14:00
o "tanaka shitshow".
wers2021.03.7 16:05
Zapomniałeś o średniowieczu z GW i Krytyki Politycznej czy tylko udajesz?
Anonim2021.03.7 17:11
To nie jest prywatna sprawa. Księdzu trzeba wszystko opowiedzieć. Ze szczegółami!!!
DS2021.03.7 20:59
Trudne i traumatyczne widzę ''anonim '' ma przeżycia. Wyrazy współczucia.
"AaTomku"... Aj, Waj..! CO TY NIE POWIESZ..?2021.03.7 21:05
Pseudo- ATomku, Lechu...K! ... MASZ CZELNOŚC O TO PYTAĆ?!...A CZYM JEST DLA CIEBIE GWAŁT NA DZIECKU, CO ?...JAKOŚ TEN TEMAT OMIJASZ... PRZECIEŻ ZNASZ SIĘ NA TYM Z PRAKTYKI , JAK NIKT WIĘCEJ! Pochwal się swoimi "poczynaniami "!? Nie wyprzesz się, za dużo o tobie wiemy!