16.06.19, 16:26

Kto naprawdę mordował Żydów w Jedwabnem? ,,Ja tam byłem''

Stefan Boczkowski – zeznanie naocznego świadka.

Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, w Kanadzie, w USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj w ten czy inny sposób uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie – również wobec tych nieżyjących już, niewinnych ofiar tej jednej z tysięcy podobnych niemieckich zbrodni w Polsce, współodpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz współodpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa wokół tej zbrodni, współudział w uniemożliwieniu sprawiedliwego jej osądzenia i w uniemożliwieniu napiętnowania, potępienia i ukarania jej prawdziwych sprawców, Choćby i, po latach, symbolicznego, ku pamięci i dla sprawiedliwości przelanej tam niewinnie krwi.

Stają się po prostu, z własnej woli, wspólnikami tych straszliwych zbrodni i wspólnikami rzeczywistych zbrodniarzy których sprawiedliwe osądzenie, uniemożliwiają teraz, biorąc w ten czy inny sposób udział w oskarżaniu niewinnych ludzi,w większości przecież tak samo wtedy przez Niemców prześladowanych i mordowanych.

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do następnego naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pan Stefan Boczkowski miał wtedy 12 lat i był naocznym świadkiem tego, co rzeczywiście działo się w Jedwabnem.

Według niedokończonego śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej, sprawcą i wykonawcą zbrodni w Jedwabnem, tak jak i w sąsiednich okolicach był oddział Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg – Ciechanów – Płock, który to oddział otrzymał rozkaz przeprowadzenia czystki w Łomżyńskiem.

Dowódcą tego oddziału był urodzony 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji Hauptsturmführer SS Hermann Schaper, członek SS nr 3484 a późniejszy komisarz policji kryminalnej III Rzeszy, który wsławił się okrucieństwem w dowodzeniu i braniu udziału w egzekucjach ludności zarówno żydowskiej jak i polskiej w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie, na terenach Związku Radzieckiego i gdzie indziej.

Ukrywający się pod zmienionym nazwiskiem po wojnie w Niemczech został wreszcie, w procesie gestapo w roku 1976, postawiony przed sądem w mieście Giessen w Hesji którego werdykt stwierdził ostatecznie, że Schaper oraz czterech innych członków komando SS Zichenau- Schröttersburg winni są współudziału w mordzie na Polakach i Żydach na terenie wiosek i miasteczek powiatu łomżyńskiego.

Wyrok sześciu lat więzienia został niestety odrzucony z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

Hermann Schaper zmarł, mając dziewięćdziesiąt kilka lat, nie ukarany za swoje zbrodnie i dożywając spokojnie swojego życia w Niemczech, jak tysiące jemu podobnych zbrodniarzy niemieckich.

Według niektórych źródeł, pełna dokumentacja zbrodni Hermanna Schapera oraz jego Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg która została przechwycona w czasie wojny przez Rosjan znajduje się zarówno w posiadaniu IPN jak i historyków izraelskich,którzy swego czasu badali wnikliwie zbrodnie tego oddziału.

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców.

Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

Przypisywanie Polakom, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni we własnym zakresie w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckiego terroru, jest takim samym absurdem i kłamstwem jak rozgłaszanie kłamstw o – Polskich Obozach Koncentracyjnych – na terenach tejże, okupowanej przez Niemców Polski. Na wszystkie okupowane przez Niemców kraje, jedynie w Polsce istniała bezwzględna kara śmierci za jakąkolwiek pomoc udzielaną osobom pochodzenia żydowskiego. 

Wacław Kujbida, Ottawa, kwiecień 2014

ruchobywatelski.com

Komentarze

wacula2019.06.17 16:58
A to mordowali Niemcy i na ich rozkaz mordowali inni innych ludzi .Powszechne było branie zakładników i ich późniejsze mordowanie, nie za czyny a za rasę podludzi ludzi na miejscu mordowaniu i paleniu zabudowań, połączone często z innymi formami barbażyństwa . Z rozkazu Hitlera
Walery Wątróbka2019.06.17 15:20
Przyjmując za dobrą monetę relację dwunastolatka - wypada zapytać, dlaczego władze PRL, tuż powojnie oskarżyły 23 Polaków spośród których - 10 uniewinniono a pozostałym wymierzono kary od 8 - 15 lat więzienia i jeden - na karę śmierci, zamieniony na 15 lat więzienia...Zapewne - niewinni? Niech domagają się odszkodowania za komusze prześladowania.
V732019.06.17 12:51
https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y
Moshe Cvel2019.06.17 8:43
Należy dokonać odkrywkowych badań terenu tej stodoły. Skoro syjoniści twierdza ,że było tam 1600 osób spalonych to bez trudu da się te kości policzyć . Należy wezwać rabinów do odprawienia modłów , podać czas realizacji, wezwać expertów z Niemiec i Polski i ustalič ilość osób spalonych . Inaczej to syjonistyczne szczekanie nigdy się nie skończy.
taro2019.06.17 12:42
a niemcy swoich zydow przyslai beda mieszac.
edi2019.06.17 8:42
POLACY RATOWALI ŻYDÓW BO SĄ CHRZEŚCIJANAMI-KATOLIKAMI KTÓRYCH PANEM JEST JEZUS CHRYSTUS, A ON NAUCZAŁ - " NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI PONAD TĘ KIEDY KTOŚ ŻYCIE SWOJE DAJE ZA DRUGIEGO CZŁOWIEKA" KOCHAM POLSKĘ ZA TO ŻE JEST WIERNA JEZUSOWI I ZA TO ŻE JEZUS JEST PANEM POLSKI A MARYJA KRÓLOWĄ !
Marek2019.06.17 8:13
Oczywiście że nie znamy całej prawdy o Jedwabnem, a napewno nie jest nią książka Sąsiedzi. Ja mam jedno pytanie, dlaczego sowieci, szkopy czy żydzi utrudniają śledztwo i nie udostępniają swoich archiwów, i nie ma zgody na ekshumacje. Postępują w ten sposób ci którym zależy na ukryciu prawdy. Wszyscy trzej wymienieni powyżej są aktualnie sprzymierzeńcami w atakowaniu Polaków.
kalinka2019.06.17 8:33
oczywiście amerykańska ustawa 447 została uchwalona tylko po to aby wspomóc Polskę?, co to za kraj , w którym zgodę na ekshumację wyraża obce państwo, jak to się dzieje , że przeprowadzenie już dwóch ekshumacji żydów na Białorusi odbyło się bez problemu i żadne USA i Izrael nie miały nic do gadania
dociekliwy2019.06.17 8:02
wg bonieckiego to pewnie Polacy mordowali żydów w Oświęcimiu, no cóż jakiego jest pochodzenia ob. boniecki to wiemy, może też liczy na jakieś odszkodowanie
anonim2019.06.17 6:37
"Żydów w Jedwabnem mordowali Polacy i to jest niestety prawda." Kto w sposób zorganizowany przeprowadzał wywózkę Żydów getta warszawskiego?; również Polacy?....
PolakNieLeming2019.06.17 1:36
Nie dajcie się sprowokować ! Parszywe ,ruskie trolle podjudzają nas na Żydów, a Żydów na nas. Nie dajcie sobą manipulować czerwonej zarazie ! Ignorujcie ich. na pohybel wrogom Polski !!!
tadek2019.06.17 0:36
Ten co [szcze na PiS i Rydzyka, antypolak glupek i potomek ubowcow, wypisuje glupoty ktore brat w Izraelu wymyslil dla cymbalow! Dlatego uwarzam, ze koniecznie trzeba wznowic exhumacje, aby dalej antypolacy nie mogli obrazac Narodu Polskiego! Nie jest prawda ze religia Zydowska nie zezwala, bo bylem w Hajfie w Izraelu i aby poszezyc autostrade, przeniesiono cmentarz o 500m! Mozna?
PolakNieLeming2019.06.17 1:39
Dałem ci minucha, bo dajesz się manipulować ruskiemu ścierwu, trollowi, który od dawna prubuje na tym forum skłócać nas między sobą , a przede wszystkim z Żydami. Nie bądź frajerem, "pożytecznym idiotą" jak mawiał Lenin.
max2019.06.17 12:04
Co innego autostrada, a co innego "dowód", który pozwala rzucić goja na kolana, żeby prosił o litość.
jokR2019.06.16 23:01
Czekam na świadka, że Polacy to w ogóle nikogo nigdy nie mordowali... A poważniej. Też rozmawiałem z naocznym świadkiem,15 lat temu gadałem z gospodarzem w Goniądzu i zapytałem o Jedwabne (jest niedaleko). Pamiętał te czasy, jako dziecko, mówił, że to Polacy robili. Osobiście brał udział w Goniądzu. Jak weszli ruskie, to miejscowe żydostwo zdeklarowało się jako niepolacy, co oczywiście wzbudziło odrazę naszych. Potem weszli Niemcy, to Żydzi nie mieli praw człowieka - Niemcy powiedzieli naszym, że mogą sobie z nimi robić co zechcą. Masz wątpliwości, co prostak robi w takiej sytuacji? Problem był tylko z bronią, bo Niemcy wszystko skonfiskowali, więc używano np. młotków. I to ten dziadek zapamiętał.
PolakNieLeming2019.06.17 1:41
Spadaj ,czerwona zarazo !
taro2019.06.17 12:41
zyjesz parchu,tzn ze cie Polacy nie zamordowali.
Zibi442019.06.17 17:41
Grzesiek, piętnaście lat temu to Ty miałeś 16 lat i jeszcze kiełbie we łbie. A skąd wiesz że ten Twój chłop to nie były SBek?
kosiar2019.06.16 22:52
Atak szumowin trwa w najlepsze a wszystko to na kasie BND i FSB ! Za Jedwabne i reszte dziadostwa, przyjdzie POmsta prosto z otchłani piekieł nawet bo i sam Lucyfer nie zdzierży tej paplaniny ! Bo w piekle miejsca brak mimo że vacaty w kotłach, to przez brak chęci...w kółko to samo...bydło. To nawet w piekle mają już dość bo ciągle to samo...demony uwolnione nie chcą wracać do roboty i zapomniały że uwolnione ale ucieleśnione w ludzkiej skórze, robią chaos ale piekło nie śpi, piekło czuwa. Zastępy łowców szykują się akcji "Wielka Łapanka". Oj bedzie robota...
kosiar2019.06.16 22:45
XD - palą ci sie paluch parchu jeden...a skoro kłamstwo ma krótkie nogi wszo...zostawiasz ślady jak ślimak - zdechniesz w bezdechu.
anonim2019.06.16 20:53
Ten XD to zydowski idiota ABDERYTA Od setek lat chca niszczy c Polske. ARON
Mateusz Jegli\305\204ski2019.06.16 20:44
Dlaczego Żydzi blokują ekshumację w Jedwabnem?
kalinka2019.06.16 23:31
bo mogą i co im zrobisz, żyd blokuje działania "suwerennego" państwa co oznacza, że to jest państwo teoretyczne jak mawiał klasyk
andyfela2019.06.16 20:42
I pomyśleć że przez kilkudziesięciu lokalnych bandziorów cierpi cały naród?
dr n.med.faszysta2019.06.16 19:46
Szkoda,że nie zrobiono ekshumacji w Jedwabnem? Niestety, ale ekshumację przerwał prezydent LK, który nie dopuścił również to ingresu Ks. Bp. W. Teraz żydki mogą opowiadać taką historię tej zbrodni i nie tylko tej m,in, w Kielcach jaka jest dla nich wygodna i jaka jest wygodna dla ich przyjaciół szwabów, ktorzy sowicie im za tę nowa historię holocaustu, nie mającą nic wspólnego z prawdą zapłacili.
kalinka2019.06.16 19:22
dlatego żydki z Partii Interesu Syjonu (PIS) zdecydowanie zabraniają przeprowadzić tam ekshumacji zgodnie z rozkazem żydów z USA i Izraela, przypominam , że tym , który przerwał pracę ekshumacyjne na rozkaz żydów był wielbiony na Frondzie Kaczyński L. który wg wersji historii pisanej po pisowsku był tym, który "zatrzymał" Rosję w Gruzji, oczywiście jaką rolę spełniał i co miał zrobić w Moskwie prezydent Francji Sarkozy pisowska wersja historii nie wspomina
anonim2019.06.17 7:08
Pleciesz babo głupstwa!
kalinka2019.06.17 8:19
kolejny niedouczony pisowiec znający tylko i wyłącznie historię w wersji PIS, czyż kłamstwem jest, że Kaczyński na polecenie rabina Łodzi, New Yorku i rabina Polski wstrzymał ekshumacje po 3 dniach czy nie nieuku pisowski, czy kłamstwem jest nieuku pisowski, że podczas walk w Gruzji Unia wysłała do Moskwy Sarkozego czy nie, ty alej wierzysz pisowski nieuku, że ustawka Kaczyńskiego z Saakaszwilim to było powstrzymanie armii rosyjskiej, wy w tej kłamliwej oszukańczej propagandzie przegoniliście NKWD, dlaczego UE i NATO oficjalnie uznały winnym agresji Gruzję?
polak2019.06.17 10:31
suka
Arek2019.06.16 19:13
Ja mieszkając w Łomży , w końcu lat 40 i początku lat 50 też wiedziałem , że zrobili to Niemcy, nawet gospodyni księdza w Jedwabnem określiła ich ilość ( Niemców)na 89: zaiste niemiecka dokładność, tyle obiadów zarządali. To że niektórzy „ sprawcy” przyznali się w bezpiece w Łomży, konia z rzędem temu , kto by się nie przyznał , po ubeckim śledztwie. Rtm Pilecki określił gestapo jako przedszkole w stosunku do ubeckich więzień.
Mirek2019.06.16 18:35
A kacapskie lewactwo jak szczekało na Polskę tak szczeka nadal i szpicluje przeciwko Polsce . Dlatego skundlonemu kacapstwu wyłuszczam co następuje : otóż na terenach wokół Łomży jurysdykcję sprawowała III Rzesza Niemiecka i to ona odpowiada za to co się tam stało . To nie polski ale niemiecki prezydent powinien przepraszać za Jedwabne ponieważ polski prezydent był w tym czasie na uchodźctwie . To jedna sprawa . Druga sprawa jest taka że polska ludność była wrogo nastawiona do Żydów ponieważ za "pierwszego sowieta" Żydzi masowo przechodzili na stronę Sowietów , sporządzali listy polskich rodzin na wywózki na Syberię i do Kazachstanu , konwojowali Polaków do najbliższej stacji kolejowej i byli gorsi od Ruskich . To Żydzi rozbijali przydrożne kapliczki , napadali na kościoły , napadali na bogatszych Polaków . To Żydzi ustawili na rynku w Jedwabnem cementowy pomnik Lenina . Polscy Żydzi to była V kolumna . To byli zdrajcy .
pisior2019.06.16 20:19
Dodać należy,że żydzi najpierw wydawali polską elitę sowietom a po zwolnieniu tych stanowisk zajmowali je wraz z polskim majątkiem.Tym sposobem stawali się polską elytą.Często nawet nazwiska przejmowali.Do dzisiaj mamy elity i "elyty" a nawet nadzwyczajną kastę ludzi.My musimy na nich pracować i nie wolno nam upominać się o swoje.
polak2019.06.17 10:31
powyższe opinie psów żydokomunistycznych pozwalają sądzić ,że powinna się odbyć ekschumacja --to wtedy tym psom mordy by się zamknęło
Zibi442019.06.16 18:35
Może by w końcu jakiś IPN ostatecznie wyjaśnił ten problem? Żygać się chce jak koledzy nawet zza biurka posądzają praktycznie bez jakichkolwiek podstaw moich przodków Polaków i tą zbrodnie , która dokonana była na okupowanych przez Niemców terenach. I bez zgody tego wynaturzonego narodu nic się nie mogło zdarzyć. A teraz nawet tak zwani polacy zgadzają sie z ich teorią i opluwają swój naród. IPN do roboty!
kalinka2019.06.17 8:45
zapytaj się żydo PIS dlaczego ich męczennik Kaczyński L. wstrzymał na rozkaz żydów po 3 dniach ekshumacje w Jedwabnem, zapytaj się dlaczego SLD, PIS, PO przez 18 lat odmawiali wznowienia ekshumacji, bo to wszystko jest żydostwo a Jedwabne ma być argumentem do 447
Zibi442019.06.17 17:37
Przepraszam a od kiedy my na "ty" jesteśmy? Znamy się?
Tytus2019.06.16 17:18
Kolejny artykuł mający przyciągnąć młodszych czytelników i odbudować ich ufność do was i lansowanego przez was PiS - nadszarpniętą przez czołganie się przed Żydami partii "dobrej zmiany", zatajanie przez rzad faktu tajnych negocjacji z Żydami, kłamstwa w sprawie ustawy 447 i tolerowanie przez waszą redakcję prowokacyjnych, ordynarnych, antypolskich i antykatolickich komentarzy. Fronda to prożydowski, antypolski ściek.
Zibi442019.06.16 18:27
To co tu na Frondzie robisz? Czytaj "Wyborczą" ,albo "Newsweeka", czy inne "Nie" Urbana. Albo wiem, ty jesteś stałym czytelnikiem ruskiego "SPUTNIKA", no brawo Jasiu
JR2019.06.17 7:23
Młodzież musi znać prawdę. Czy o Katyniu, Miednoje i innych miejscach sowieckich zbrodni kiedyś ktoś słyszał? W szkołach nic też się nie mówiło o rzezi wołyńskiej. Nie wspominano też o tych i innych wydarzeniach im podobnych na studiach! Moją wiedzę uzupełniał mój wujek, który był żołnierzem września. On mi opowiedział o Katyniu. Opowiedział o tym, że ludzie skierowani na Wschód (bo mieli czyste niewypracowane fizycznie ręce) radowali się z tego powodu. Jaka radość ich spotkała to teraz ju z wszyscy wiemy.
szcze na PiS i rydzyka2019.06.16 17:03
Lipiec 1941 roku..: "Polacy kazali układać się Żydom na wznak, przykładali im łopaty do gardeł i wbijali nogami. I już człowieka nie było. Na dzieci szkoda było kul, rozbijano je o bruk, ściany. W Radziłowie milicjant próbował dla oszczędności zabić jednym pociskiem 10 dzieci, które ustawił jedno obok drugiego. Nie wszystkie zginęły, resztę pochowano żywcem."- Pogromy sąsiedzkie; "Wbrew panującej powszechnie opinii, mordów nie dokonała otumaniona wódką tłuszcza. Byli to prominentni i wykształceni Polacy, obywatele, ludzie kierujący się „patriotyzmem”, członkowie rad parafialnych."-Pogrom w Jedwabnem; "Gwałcili, mordowali, wyrywali złote zęby, rozbijali o ściany główki malutkich dzieci. To nie zbrodnie nazistów, nie dzieło bolszewików, nie rajd band UPA. To Polacy rozprawiali się z żydowskimi sąsiadami na przełomie czerwca i lipca 1941 roku. Niemcy nie musieli ich nawet nadzorować. Ani specjalnie zachęcać."-D. Wołos; 10 lipca 1941 roku Polacy, wierni katolickiej parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem zamordowali 340 Polaków żydowskiego pochodzenia. Trzystu z Nich zapędzili do stodoły Bronisława Śleszyńskiego, bijąc, raniąc, gwałcąc, opluwając, na koniec wrzucając jak lalki wyrwane wcześniej kobietom niemowlęta. Zamknęli potem owi Polacy starannie drewniane wrota, założyli łańcuchy, oblali wszystko naftą i podpalili..! W lipcu 2018 roku po raz kolejny, po rocznicy pogromu w Kielcach stawiam to samo pytanie - w jakiej truciźnie trzeba było się taplać, za co tak bardzo nienawidzić, z jakiego domu wyjść i do jakiego boga ręce w klepanych pacierzach składać, żeby matki tulące w ramionach dzieci, bitych mężczyzn, modlących się starców, sąsiadów od pokoleń, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku okaleczyć, zamordować, żywcem spalić?! ..przed Oświęcimiem, przed krematoriami, przed Holocaustem?! Żeby to była jeszcze jakaś wielka prawda objawiona, ofiara potrzebna, pewność niezmącona. Ale nie, to dla domów, dla majątku, pierzyn, garnków, sukienek, dla złotych zębów, dla zemsty "za ukrzyżowanie Pana Jezusa"! Śmierć, a przed Nią niewyobrażalne bestialstwo, do tej pory spłycane, zakłamane, wrzucone do dołów, zasypane śmieciami.. Co odpowiedzieć oburzonym "patriotom", tuzom moralności, politycznym relatywistom, żeby bluzgiem nie było, ale też i nie bezsilnym wyklinaniem?! Może to..: "Uważajcie, sędziowie swoich braci, wy, ani zimni, ani gorący - żebyście nie zostali wypluci z ust Boga." ks. Adam Boniecki
Tytus2019.06.16 17:21
..a ja szczę na twoje kłamstwa z brudnego palca wyssane, manipulację faktami, twój rasizm, ciebie i twoje plemię.
Urszula.2019.06.16 19:54
To jest prawda. Przykra, ale jednak prawda.
Zibi442019.06.16 18:19
Ja bym sobie takigo imienia jak ty nie wymyślił "szcze na PiS i rydzyka". Tak Ci rodzice na chrzcie dali? Trochę dziwne imie.no ale poza tym możesz być fajnym gościem, tylko chyba w szkole miałeś przechlapane. Oj ci rodzice
Ja 2019.06.16 19:10
Obyś zdychal w meczarniach za te kłamstwa!
Jan Radziszewski2019.06.16 19:40
ks. Adamie Boniecki a wiesz o tym że w piekle X mają przechlapane ich męki są przerażające i tak masoneria zdycha Jest pytanie dlaczego dwóch satanistów i trzech masonów i mag mag żydowscy Iluminaci kumple Bronisława Gieremka zostało spalonych przez nieznany ogień. Jest zastanawiające dlaczego ten ogień najpierw rozrywa od wewnątrz całe ciało, spalając je całkowicie a dopiero na końcu pali nie rozerwane serce i głowę. Wg mnie ale tylko wg mnie, zarówno ci sataniści jak i masoni oddali swe ciało i duszę szatanowi na całą wieczność czyniąc to świadomie i dobrowolnie. Kiedy przekroczyli graniczę krytyczną w czasie wizji piekła własnymi zmysłami i rozumem poznali rzeczywistą prawdę. Doznali na pewno wielkiego wstrząsu i przerażenia. Szatan jako inteligentny byt osobowy wiedział, że jeżeli oni to przeżyją to mogą próbować uwolnić się z jego mocy i ostrzec pozostałych, że są oszukiwania, ogłupiani i prowadzeni na wieczną zgubę. Wiadomo, że mocą ludzką to jest własnymi siła nie byli by do tego zdolni
John2019.06.16 20:19
A ja szcze na Ciebie !
diki2019.06.16 22:18
Kielce ? (biały dzień) duże miasto obsadzone przez kilka jednostek ,wojsko , policja itp, skoro to trwało kilka godzin ...znaczy się że było na rozkaz .. niestety służb UB ... itp.. a kto tam wtedy rządził ?
PolakNieLeming2019.06.17 1:33
A my szczamy na ciebie synu kozy i belzebuba.
GRAZYNA JUNIKIEWICZ2019.06.17 3:32
https://youtu.be/GOwF3EOJs-s
Jądrek2019.06.17 8:56
A Niemcy na to pozwalali debilu
Mama 2019.06.17 11:26
Ty chyba jaki KODomita semita jestes?
kazia2019.06.18 0:13
Poprosze o żródła jeśli tyle oszczerstw pada.
mordechaj2019.06.16 17:03
Oczywiście, że zbrodnia w Jedwabnem była przeprowadzona pod kontrolą Niemców. To nie ulega wątpliwości. Ale w mordowaniu Żydów uczestniczyli Polacy-sąsiedzi mordowanych Żydów. Jedwabne nie było jedyne. Znany jest pogrom np. w Wąsoszu, Goniądzu, Kolnie czy mordowanie Żydów w Szczuczynie. Na terenie np. Podlasia dokonano w latach 1944-1946 aż 128 pogromów Żydów. I mitem jest to, że, za mordami stali chłopi, niepiśmienny lud, jakaś tłuszcza. Mordy te dokonywane były często z inspiracji lokalnej elity: lekarzy, przedsiębiorców, prawników, przedwojennych policjantów.
zatroskany2019.06.16 22:08
Aj waj ... jakiej narodowości był Beria ? A Morel co znęcał się nad polakami,... Sztolcman, Bauman. A Lenin...Oczywiście że to było przygotowane......
krzysztof 542019.06.16 22:44
WYPACZAC A CO ROBILI ZYDZI OKRESIE 1939-1941 ILU WYDALI SIEPACZOM NKWD .
JR2019.06.17 7:12
Polacy "uczestniczyli" ponieważ zostali spędzeni aby patrzeć na te zbrodnie, dla zastraszenia. Tak było w Jedwabnem, tak było i w innych miejscach.
taro2019.06.17 12:37
ach, to ja w gettcie warszawskim zydowska inteligencja dokonywala ,,pogromu,, tak i tutaj zydostwo swoich wybijalo, by ,,przezyc,,?
JERZY2019.06.19 11:27
Mówisz tak jak Żydzi, którzy byli w kapo i bili swoich, bo musieli i to jest dla nich tłumaczeniem, a Polacy to co, robili to z dobrej woli???? Tak samo jak oni pod przymusem, a jak nie kulka w głowę. Zresztą co to gdybać, oni się wybielają i żądają tylko kasy za swoje męczeństwa, a Polacy, to z dobrej i nieprzymuszonej woli byli mordowani. Ot taka jest PRAWDA...
szatan2019.06.19 14:34
oraz głownie z inspiracji KLECHÓW KK. a to już bul doopy
anonim2019.06.16 16:57
"Na likwidację żydów pojechałem. Kowalski Jan"
Jan Radziszewski2019.06.16 19:32
a potem do piekła wpadłem Kowalski Jan
szatan2019.06.19 14:30
kłamstwo. nie mam takiego w spisie. za to mam LAUDAŃSKICH
taro2019.06.17 12:35
chciales napisac griszka hitlerow hitlerowicz,,
szcze na PiS i rydzyka2019.06.16 16:57
żydzi sami zagnali się do stodoły i podpalili, żeby Polacy mogli żyć w spokoju!
Valentynka2019.06.16 18:15
mucha wam nasrała na mózg, nie czujecie
zatroskany2019.06.16 22:10
Nie czujecie towarzyszu ?
21:37 xD2019.06.16 16:30
Żydów w Jedwabnem mordowali Polacy i to jest niestety prawda.
Jan Pszczola2019.06.16 16:36
Mordowali twoi przodkowie, a wiec nie Polacy.
ppp2019.06.16 16:46
ruski trollu: won onuco
BAAN2019.06.16 16:55
Łotry spod ciemnej gwiazdy zawsze będą obwiniać niewinnych. Czyste zło kryje się za tymi numerkami.
Jan Radziszewski2019.06.16 19:31
A wiesz że Raabe w Wannse uradzili ofiarę z żydowskich nieudaczników zwanej prze nią hołotą a wiesz gdzie teraz są owe Rabee który dla mamony i władzy w świecie ofiarowali swoich jako tzw kozły ofiarne Lucyferowi ? W piekle kłamliwy żydku do którego i ty sam trafisz. Ha ha ha tak i będzie Gwardia piekielna z was śmiała rechocząc Ha ha ha
szatan2019.06.19 14:29
bzdury! kotły są gotowe i czekają na mieszkańcow Jedwabnego cały czas! cześć już się praży. Dwaj bracia prowodyrowie:) aha i na radziłowian również.
Narodowiec 2019.06.16 20:36
a polaków w katyniu mordowali żydzi
JR2019.06.17 7:02
To jest prawda. Żydzi na usługach NKWD! Zanim ludzie zaczną coś pisać to dla przyzwoitości powinni sobie poczytać na temat, który zabierają głos. Co robiła policja żydowska? Co robili kapo żydowscy w obozach? Co wreszcie robią Żydzi na naszych oczach z Palestyńczykami? Co robią Żydzi pod przybranymi nazwiskami obecnie w Polsce? (Dla prawdy dodam, że nie wszyscy).
ja2019.06.16 22:56
Widzę że nawet gdybyś zobaczył Jezusa chodzącego po wodzie to byś krzyknął że nie umie pływać.
PolakNieLeming2019.06.17 1:29
Spadaj ,Kacapie tam, gdzie twoje zawszone miejsce. Do budy !
GRAZYNA JUNIKIEWICZ2019.06.17 3:26
https://youtu.be/GOwF3EOJs-s
xyz2019.06.17 8:43
W zaistialych warunkach sprawca byl, jest i bedzie wylacznie okupant.
szatan2019.06.19 14:31
zaklinanie rzeczywistości nic wam nie pomoże:[
taro2019.06.17 12:33
zydzie, zydow w jedwabnem po zamordowaniu ich przez niemieckie oddzialy, pogrzebali Polacy. i to wszysko w tym temacie, a raczej byli zmuszeni.
hrabia Potocki2019.06.18 4:29
kim ty jestes perfidny draniu?chcialbym ci plunac w twoja perfidna i klamliwa twarz lajdaku
ja2019.11.17 15:27
Żydzi w Jednwabnym mordowali i to czynnie wraz z Rosjanami Polaków.