Kto jest za? Małżeństwa dla księży, diakonat dla kobiet - zdjęcie
27.04.19, 10:20

Kto jest za? Małżeństwa dla księży, diakonat dla kobiet

69

W Kościele katolickim powinni być żonaci księża, a kobiety należy dopuścić do diakonatu. Jest o tym przekonany kardynał Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia.

Ten wpływowy hierarcha, któremu papież Franciszek zlecił w 2016 roku prezentację adhortacji apostolskiej Amoris laetitia, mówił o swoich pomysłach na reformy w Kościele w rozmowie z telewizją ORF.

Kard. Schönborn stwierdził, że można byłoby wprowadzić w Kościele viri probati, czyli żonatych mężczyzn wyświęcanych na kapłanów. Kardynał podkreślił, że osobiście ma bardzo pozytywne doświadczenia z żonatymi diakonami, stąd taki krok wydawałby się racjonalny i możliwy. "Zostałoby wówczas stworzone swoiste dwustopniowe duchowieństwo – księży honorowych i etatowych, ale: dlaczego nie?" - zapytał dosłownie.

Hierarcha uznał też, że trzeba zmienić pozycję kobiet w Kościele katolickim. Ta kwestia jest jego zdaniem "decydująca dla przyszłości" Kościoła. Pierwszą zmianą, uważa Schönborn, powinno stać się dopuszczenie kobiet do diakonatu oraz umożliwienie im pełnienia kierowniczych stanowisk, także w Watykanie.

bsw/pch24.pl

Komentarze (69):

WITT2019.04.28 14:06
JA BYŁBYM ZA ALE JEZUS MÓGŁ UCZYNIĆ SWOJĄ MATKĘ JEDNĄ Z APOSTOŁEK ALE TEGO NIE ZROBIŁ ZAMIAST TEGO WZIĄŁ 12 APOSTOŁÓW - MĘŻCZYZN. SKORO SAM BÓG NIE UCZYNIŁ KOBIET KAPŁANAMI TO CZY MY POWINNIŚMY BOGA POPRAWIAĆ? OCZYWIŚCIE ŻE NIE...
janek2019.04.28 9:59
Jestem całkowicie za. Być może wówczas zmniejszyła by się obsesja większości księży dotycząca seksu ( nie wolno im to starają się wszystkim zabronić lub ograniczyć) a zaczęli by się zajmować innymi sprawami- pomocą biednym, miłosierdziem, głoszeniem Ewangelii, pokazywaniem ze Bóg jest dobry, bo jest
matis892019.04.27 21:26
A to już wiemy czemu Fałszywy Prorok Bergoglio ze swoimi lewakoateistami w sutannach uznali rozwody i komunię dla rozwodników w nowych związkach. Najpierw uznali rozwody po czym chcą znosić celibat. Bo jak taki lewakoateista w sutannie uzna że woli inną żonę to żeby już miał przygotowaną możliwość do rozwodu i komunii w nowym związku. Dobrze to wykombinowali z Bergoglio, kolejność zmian z głową.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.04.28 6:38
Nie ma żadnych "nas". Wypowiadaj się gościu wyłącznie we własnym imieniu. Jeden głos dla każdej/każdego.
Beno2019.04.27 19:53
Ja poszedłbym jeszcze dalej i może i tacy kardynałowie też się znajdą. Już podczas chrztu wyświęcać wszystkich. Wszyscy niech będą kapłanami i kapłankami. Problem z brakiem powołać z głowy. Każdy nie odprawia Mszę świętą w swojej rodzinie, czy sam. Nie trzeba utrzymywać kleru, katechetów, kościołów, klasztorów, biskupów. Nie trzeba chodzić do kościoła - każdy dom i mieszkanie będzie kościołem. Tylko co z tej wiary i z tego co nauczał Chrystusa zostanie? Tak to jest jak zami9ast boga postawi się w centrum człowieka lub człowiek zajmie Jego miejsce i wszystko się kręci wokół człowieka. Takie wypowiedzi jak Kard. Schönborna i innych biskupów i teologów przyczyniło się do kryzysu Kościoła i wróży mu jego upadek - przede wszystkim w Europie. Kiedy przyjdzie czas na opamiętanie? Chyba jak się skończy podatek kościelny, a ten czas już też się zbliża. Brak pieniędzy, mniej głupich pomysłów.
Jan Radziszewski2019.04.27 19:51
NMP 10 kwietnia 2019r Polska i niewiele innych narodów, zostało ostatnim bastionem, w którym są resztki w miarę zdrowego duchowo Kościoła Świętego, w miarę zdrowej duchowo wiary. Masoneria kościelna coraz mocniej naciska na waszych biskupów i kardynałów, aby wprowadzali do kościoła, coraz większe zmiany degradujące wiarę i rolę kościoła. Bez pomocy duchowej z waszej strony, wasi kapłani i biskupi upadają, ulegają naciskom masonerii, nie patrzą na daleko idące konsekwencje tego co czynią. Syn zatracenia, Antychryst, wydaje coraz śmielsze polecenia do wykonania swoim sługom i pachołkom z masonerii i iluminatów. Nie pozwolę sobie was wyrwać z Rąk i z Serca. Już niedługo stanę do otwartej walki ze złymi mocami, przegrają ze Mną, to jest pewne, bo ze Mną jest Trójca Święta, a wraz z Nią jest Boża Moc, która sama w sobie jest nie do pokonania. Trójca Święta kładzie przed wami wybór, którego będziecie musieli dokonać. Wybierajcie więc, szczęście, czy nieszczęście? Życie czy śmierć? Zbawienie wieczne, czy wieczne potępienie? Wojna czy pokój? Wasz o kochani jest wybór, nie możecie trwać w zawieszeniu, w marazmie, nie wybierając. Kochane dziateczki miłe Mojemu Świętemu, Macierzyńskiemu Sercu, jeśli Mi nie pomożecie swoimi modlitwami, postami i ofiarami, a dzięki nim zmuszę demona do odejścia z polskiej ziemi, to spotka was ostateczne oczyszczenie i już po raz ostatni poleje się polska krew, pozostaną jedynie Bogu wierni, a będzie ich zaledwie około 1/5 z obecnej liczby ludności. Z 38 000 000 (trzydziestu ośmiu milionów) zostanie was tylko około 8 000 000 (osiem miliomów). Zatem pytam was, co wybieracie??? Chcę, aby Polska była tym krajem, tym miejscem, które będzie wolne od działania i oddziaływania syna zatracenia, Antychrysta.
Jan Radziszewski2019.04.27 19:47
NMP 10 kwietnia 2019r W wielu miejscach na ziemi, coraz bardziej zdradzają Mojego Boskiego Syna Jezusa i Jego Świętą Naukę, kapłani, biskupi i kardynałowie, a nawet Papież. Wszelkim zachodzącym zmianom na gorsze przodują Niemcy. Już otwarcie tworzą schizmę zachodnią, staje się faktem to, co od dawna było przepowiadane. Polacy, jesteście najbardziej znienawidzonym i atakowanym Narodem przez szatana na świecie, bo on wie, że Trójca Święta chce się wami posłużyć, w celu ratowania upadającego świata od rezultatów i skutków potępieńczego działania demona. Trwa totalna walka z każdym przejawem polskości, a zwłaszcza katolicyzmu. Ludzie stają się coraz bardziej i bardziej oschli i oziębli. Trwanie wiernie przy Bogu Stwórcy, wymagać będzie od was włożenia coraz więcej wysiłku. Demon zwodzi coraz bezczelniej, także coraz nachalniej do tego stopnia, że poróżnia między sobą nawet pobożne, wierne Bogu osoby, wykorzystując do tego byle głupstwo. Niektórzy niezauważalnie opuszczają się w czynieniu tego, co stanowi ich obowiązki stanu. Jest wielu ludzi bardzo cierpiących duchowo, nie wiedząc jak wytrzymać, jak sobie pomóc w swoich cierpieniach, przy tym nie upadając w grzech. Módlcie się usilnie do swojego Anioła Stróża, proście go, aby użył na was swojego daru, takiego samego, który posiadają demony, a mianowicie duchowe znieczulenie. Istnieje zasadnicza różnica, pomiędzy tym co czynią i jak wykorzystują ten dar demony, a jak to czynią Aniołowie. Demony używają znieczulenia, aby zamaskować swoje złowrogie działanie, przeciwnie Aniołowie, oni używają swojego daru w dobrym celu, aby złagodzić duchowy ból człowieka na tyle, że staje się znośnym, po tym go się prawie nie zauważa. Wszystkie chóry Anielskie posiadają ten dar, a niewielu ludzi prosi Aniołów o pomoc w złagodzeniu tych duchowych dolegliwości. .
fdgs2019.04.27 17:52
W Niemczech jest dwa razy więcej rozwodów w rodzinach pstorów niż w pozostałych- przypadek?
Realista2019.04.27 17:44
Czytam sobie te komentarze fanatycznych katolików i jakos nie wierzę w to żeby ich kościół miał szansę przetrwać. Tak jest, niech kościół utrzymuje celibat, niech dalej traktuje kobiety jako darmową siłę roboczą, ktora nie ma nic do gadania. I pewnie nie tylko jako siłę roboczą. Akurat dziś widzialem artykuł o zakonnicy gwałconej przez księdza, ciekawe ile jest takich przypadków. Tak trzymać a jeszcze jakieś dwa pokolenia i będzie pozamiatane w rozwiniętych krajach. Kościół bedzie sobie dogorywał w Afryce.
violencja 2019.04.29 19:58
Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą Ewangelia św. Mateusza
Janek2019.04.27 17:39
Żonaci księża, w kościołach wschodnich jakoś nie doprowadzili do ich upadku. Natomiast instytucja diakonisy jest znana od czasów biblijnych, a więc nie będzie problemu również na tym polu.
Durczykiewicz2019.04.27 17:05
celibat nie jest dogmatem wiary przecież od początku tak nie było nawet Pan Jezus nigdzie nie zmusza nikogo do rezygnacji z małżeństwa św paweł namawia by pozostać w stanie w jakimś się jest jeśli ktoś jest w małżeństwie niech tak zostanie jeśli ktoś jest wolny niech pozostanie w bezżeństwie chyba że nie mógłby wytrzymać w takim stanie to niech się ożeni Pan Jezus nie miał żony ani dzieci fizycznie jak rozumiem przede wszysctkim dlatego bo inna była Jego Misja na ziemi jako Boga i jako Człowieka ale kapłanem w sensie ludzkim też nie został był sam zupełnie sam można powiedzieć wolałabym by kapłan w KK mógł mieć żonę i dzieci a ten który by otrzymał dar celibatu od Boga nie byłby zmuszany do małżeństwa wybór małżeństwa czy celibatu to są dary od Boga a nie co się otrzymuje ot tak po prostu...wielu księzy to dziwaki myślę że byłoby lepiej gdyby księża mogli żyć normalnie jak wszyscy często księża to niedojrzali ludzie którzy nie umieją nawiązac kontaktu ze zwykłym człowiekiem to chore NAJPIERW CZŁOWIECZEŃSTWO A POTEM KAPŁAŃSTWO... BEZ DOJRZAŁEGO CZŁOWIECZEŃSTWA NIE MA ZDROWEGO MĄDREGO DOJRZAŁEGO KAPŁAŃSTWA...
Jestescie żałośni. 2019.04.27 16:28
Po pierwsze o wieki za późno, ponieważ apostoł miał być prawym, nienagannym człowiekiem i mężem jednej żony, oraz nienagannym ojcem dla swoich dzieci. W celibacie KK chodziło o to, że Kościól chciał zachować całość swoich ziem, które w średniowieczu księża przekazywali swoim dzieciom /dobra parafii/ jako własne w spadku. W wyniku takich praktyk Kościól tracił bardzo dużo ze swego majątku i żeby to ograniczyć postanowiono zakazać księżom posiadania spadkobierców. Celibat to scheda po babilońskich kapłanach. Po drugie, KK to mix ideologiczny (30 chrześcijaństwa- krąg zewnętrzny dla plebsu, 70% babilońskiego pogaństwa- krąg dla wtajemniczonych) nie ma nic wspólnego z biblijnym chrześcijaństwem. Zatem kogo to faktycznie obchodzi, co ten fałszywy kościół znowu wymodzi dla swoich potrzeb, aby się nadal kręcił i obdzierał ludzi pracy z mamona. W Biblii jasno pisze; "nie pracujesz, nie jesz". KK nie pracuje, tylko żeruje na naiwności i braku wiedzy wiernych. Cała armia kieckowych faryzeuszy zagłodzili swoje owce, bo prawdy w nim nie ma, są tylko półprawdy, aby interes się kręcił, a IV Rzymska Rzesza rosłą w siłę, zagarniała tereny, majtki narodowe i ziemie.
Viola2019.04.27 16:37
Ekspansja Rzymu to epoka żelaza z Księgi Daniela 2.7. 8, oraz nierządnica. Plugawy i niewierny kościół, który zasiadł na tronie Mamona, pełen pogańskich, babilońskich praktyk i obrządków.
Maciek Arczyński2019.04.27 17:45
Chyba masz problem ze znajomością Pisma. Pisał to bezżenny Apostoł: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania" (1Tm 3:2; BT) Swoją drogą słychać zewsząd narzekanie na pazerność duchownych i ci sami narzekający chcą aby duchowni zakładali rodziny... Ha, ha, ha... lewacka logika.
Eskulap2019.04.27 15:40
Idźmy na całość! Niech kobieta (najlepiej dzieciata lesbijka w ciąży) zostanie papieżem (papieską, papieżycą, papieżą???). To będzie dopiero nowoczesność w KK i duch czasu. A kardynałowie Marx, Schoborn a nawet papież Franciszek będą zachwyceni. Po prostu odlecą ze szczęścia.
Marek Sowa2019.04.27 15:19
Kardynał Schönborn traci zdolność reformowania samego siebie, dlatego bierze się za reformowanie niewygodnego mu Kościoła.
Jerzy2019.04.27 14:28
Kierownicze stanowisko w Watykanie? A czy to stanowisko przypadkiem nie nazywa się "papież"?
Stop lewactwu2019.04.27 14:18
Kościół katolicki i tak przetrwa - mimo sugestii reform niektórych w rodzaju Schonborna - ponieważ tak zapowiedział Zbawiciel .
Ben2019.04.27 18:08
Zbawiciel mówił o Kościele ale nie o katolickim.
Olej2019.04.27 14:00
Dlaczego polski Kościół przetrwał ? Dlatego że był celibat i księża nie musieli wybierać pomiędzy życiem swoich żon i dzieci a Bogiem. W sytuacjach ekstremalnych ksiądz kładzie na szale wierności Bogu swoje życie, a nie innych ludzi za których ponosi bezpośrednią odpowiedzialność. Celibat to nie jest kwestja cielesnej obyczajowości to jest głębsza mądrość, która daje człowiekowi ofiarującemu się Bogu wolność. Wówczas kapłan ma jednego Pana i jest nim Sam Pan Bóg. Żadna władza ziemska nie jest wtedy w stanie zachwiać kanonem wiary i zasad moralnych takiego kapłana. Nie może być tak że jeżeli nie odpowiadają nam zasady to je zmieniamy dostosowując je do naszej słabości i kondycji utrzymania wierności. Co warta jest wtedy taka wiara bez kosztów, bez poświęcenia. ? Cerkiew prawosławna została całkowicie wytrzebiona gdyż NKWD-zista chcący zmusić popa do współpracy przystawiał jego żonie i dzieciom nagana do głowy i kazał wybierać. Taka jest logika utrzymania celibatu i taka jest logika utrzymania fundamentów Kościoła Katolickiego – fundamentów na skale !
Agnieszka2019.04.27 13:59
A ja jestem za natychmiastowym usuwaniem ze stanowisk biskupich takich właśnie księży, którym się w głowie pomieszało i zamęt sieją od lat. Księża honorowi i etatowi? Bo najistotniejszą rzeczą w kapłaństwie jest rodzaj umowy o pracę? Wynagrodzenie też? A co tam z prawem do strajku? Czyli tam jak w Niemczech o przynależności do Kościoła i prawie przystępowania do sakramentów decyduje to czy człowiek podatek na Kościół płaci urzędowo? A Maryja nie została kapłanem a wyższa jest w godności od wszystkich apostołów, księży, biskupów, papieży i aniołów, więc daruj sobie ksiądz gadanie głupot o braku równouprawnienia jak każdy po prostu ma swoją rolę. Trzeba być kompletnie zakompleksioną lub faktycznie mieć kobiety za gorsze, żeby brak kapłaństwa kobiet traktować jako jako ujmę. A ze faceci w sutannach bardzo często zatracają swoja męskość i zero w nich ojcowskiej odpowiedzialności za powierzonych im w darze kapłaństwa wiernych, to się zgodzę. Tyle że nic wam nie pomoże przerzucanie obowiązków, odpowiedzialności na kobiety. Sami się nawróćcie a nie róbcie z nich protezy dla braku dojrzałych kapłanów. Już tak z rzekomo nową misją świeckich zrobiliście, że oni za was wszystko wszędzie robić muszą. Tylko jeszcze odprawianie Mszy wam zostało i co za ciężko, że aż trzeba się np. chorobliwie ambitnymi zakonnicami wysłużyć? One tez niech się nawrócą na wzór Maryi a nie głupieją.
MichałPasierb2019.04.27 20:04
Amen.
wacula2019.04.27 13:31
Kard. Schönborn żyjąc w luksusach tego świata stwierdził,że ma chęć żyć teraz na dwa sakramenty św.i nie boi się BOGA bo prawo kk ma dawno gdzieś..........
Arkalion2019.04.27 13:25
To jest typowo robienie z katolicyzmu luteranizmu.To tylko spowoduje,że KK zupełnie upadnie.
Danuta Sobczak - Domanska2019.04.27 13:16
A co z osobami obupłciowymi, czyli hermafrodytycznymi? Co to w ogóle za podziały na tych co mają męskie narządy płciowe - oni są godni bardziej pełnić funkcję kapłanów i na tych co posiadają żeńskie narządy, oczywiście wg krk gorszy sort. Co zatem z tymi, którzy posiadają jedne i drugie gonady?
Agnieszka2019.04.27 14:05
Zapytaj Jezusa dlaczego tak zdecydował skoro spośród wszystkich uczniów, to kobiety były zawsze najwierniejsze, trwając do końca pod Krzyżem i nie zapominając nawet po Jego śmierci oddać mu czci w poranek Zmartwychwstania, gdy z wonnościami szły do grobu. I to nie są tematy do głupich żartów.
towarzysz hipokryta2019.04.27 12:49
Chcę podziękować Frondzie, tej prawdziwie katolickiej stronie, która tak bardzo dba o moralność i etykę życia codziennego o tak szerkie "otwarcie" własnej doopy na wszystkie możliwe prostytutki blogowe, pedalstwo w najgorszym wydaniu, bydła pokomunistycznego itp., aby mogli sobie bez żadnego skrępowania rżnąć w doopę głównie kościół i religię. My jehowi, dawni UB-cy, SB-cy, PZPR-cy to pięt wam nie dorastamy. Brawo towarzysze hipokryci ! Brawo !
Maria2019.04.27 12:33
Tego "hierarchy" nie należy słuchać! On w Pana Boga nie wierzy szerząc takie herezje!!!! Za niego i innych kapłanów w Austrii należy się modlić o nawrócenie!!!!
Maria2019.04.27 12:29
Arcybiskup Wiednia do NAWRÓCENIA!!!!W Austrii są zjazdy kapłanów z "babami" i dziećmi! DOŚĆ!!!! Dość HEREZJI w KOŚCIELE! Kapłan należy tylko i wyłącznie do Pana Boga a kobieta jeżeli sie z nim zwiąże JEST PRZEKLĘTA!!!!! ZAPAMIĘTAJCIE TO WSZYSCY.Nie ma powołań kapłańskich i zakonnych dlatego, że Pan Bóg jest obrażany poprzez takie herezje!
Viking2019.04.27 13:52
MARIA - DO WARIATKOWA I TO SZYBKO . CYT. ZA PISMEM SWIETYM; A BISKUP MA BYC NIENAGANNYM MEZEM JEDNEJ ZONY ITD. DLATEGO KAPLANSTWA NIE POWIERZAJA KOBIECIE JAK TY BO SA GLUPSZE OD FACETOW
Maria2019.04.27 21:27
Brak Ci WIARY i WIEDZY "autorytecie"piekła!.
Michał2019.04.28 0:26
Ależ się tak nie unoś, albo mniej kawy tankuj. A jak ochłoniesz to udaj się do psychiatry. Tylko proszę, nie na NFZ.
thebodzio2019.04.27 12:24
Ależ w tych komentarzach trollami obrodziło! Chociaż… ciężko jest odróżnić trolla od kamienia… Natomiast co do głównego tematu: Jezus to nie „ciepłe kluchy”, a miłosierdzie nie polega na zgodzie na każde ludzkie widzi mi się. Bogu i Kościołowi można służyć dobrze tylko w pokorze, a nie realizując swoje przesiąknięte pychą fantazje. Pokora przejawia się w szacunku do tradycji (zarówno tej pisanej przez wielkie „T” jak i tej zapisywanej z małej litery) Kościoła oraz, przede wszystkim, do woli Boga. Z jakiegoś powodu Jezus powołał apostołów, a nie apostołki i z jakiegoś powodu to im przekazał godność kapłańską, a nie niewiastom, które za nim szły. Jeśli ktoś uważa, że aby służyć Bogu potrzebuje koniecznie osiągnąć taką czy inną godność, to osoba taka wcale nie chce służyć, bo sługa jest cichy i pokorny. W przeciwnym razie sługa ma ambicje zastąpić Pana. Co do święceń kapłańskich dla mężczyzn pozostających w związkach małżeńskich, to owszem, są precedensy w tej sprawie, ale pomysł uczynienia marginalnej praktyki normą uważam za bardziej szkodliwy niż pomocny. Życie w małżeństwie i posiadanie rodziny jest samo w sobie bardzo absorbujące. Jeśli do tego dodać jeszcze obowiązki wynikające z kapłaństwa, to mamy sytuację, w której jedno i drugie jest niemal nie do pogodzenia. Do tego jeszcze kwestie zwykłej ludzkiej zazdrości, która, owszem, jest godna napiętnowania, ale mimo wszystko należy ją wziąć pod uwagę. Nawet dzisiaj wiele jadu wylewa się nad „nowym autem proboszcza”, a co by się dopiero działo gdyby jego „hipotetyczna” żona kupiła nową bluzkę ;}. Ile by było gadania, że „na czyjeś bachory nie będę pieniędzy dawał” itp.
Milka2019.04.27 11:56
Wszystkie te zreformowane kościoly są już puste.
Andrzej2019.04.27 11:51
Ludzie opamiętajcie się. A ewangelicy którzy odeszli od naszej wiary, zyskali na tym że mają kobiety wyświęcane na kapłanów ? Już gorszej głupoty wymyślić nie można.
ANDRZEJ2019.04.27 11:50
TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA ! ...STOPNIOWO,STOPNIOWO,NAJPIERW SZAFARZE,DIAKONI,...A TERAZ JUŻ IDZIEMY DALEJ ! ..TAKA JEST EKONOMIA DZIAŁANIA, KOGO ?....ODPOWIEDZCIE PAŃSTWO SOBIE SAMI ! ...OHYDA SPUSTOSZENIA, JEST JUŻ "W PROGACH" !
Jozin z Bazin2019.04.27 14:07
Św. Franciszek był diakonem, Św. Wawrzyniec i wielu innych. Diakon jest w KK od samego początku, podobnie jak świeccy szafarze, choć ten termin jest niepoprawny. Bo na mocy Sakramentu Chrztu już nie jesteśmy świeccy a Ludem Kapłańskim! Jest kapłaństwo służebne i powszechne i to dlatego możemy przyjmować Pana Jezusa pod postacią chleba i wina, to nam daje moc do przyjęcia samego Boga. Dlatego nie mogą przyjąć tego inni nie będący w KK. Proszę więcej czytać o początkach sakramentów i ich historię bardzo ciekawe jest i daje sporą wiedzę by nie dać się pogrążyć progresistom i tak zwanym pseudo-radykałom.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 11:27
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 11:27
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Maria2019.04.27 12:19
Codziennie wklejasz te inwektywy chory człowieku! OPAMIĘTAJ SIĘ! Pora na leczenie psychiatryczne i kontakt z egzorcystą!
Bożena 2019.04.27 16:06
Człowieku, dlaczego tak brzydko wyrażasz się o drugim człowieku??? Zapytam- po co poszedł ten człowiek do kościoła ze święconką?? Jeśli chodzimy do kościoła, należymy do tej wspólnoty, to powinniśmy mieć też wiedzę na temat zasad, nauczania Kościoła. Ksiądz, którego usiłował sprowokować ten pan, zachował się tak jak powinien, nie obrażał tego pana, powiedział cos co jest oczywiste dla każdego katolika (powinno być oczywiste) ,że Biblia wyraźnie mówi o współżyciu dwóch mężczyzn i nazywa to grzechem. Pan Jezus nikogo na siłę za sobą nie ciągnął-mówił -Jeśli ktoś chce iść za Mną...i dalej ważne słowa- niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Zatem jeśli decydujemy się iść za Jezusem i traktujemy Jezusa poważnie, to przyjmujemy Jego naukę ze wszystkimi konsekwencjami. Pozdrawiam Pana serdecznie i proszę nie używać takich niegrzecznych zwrotów wobec innych ludzi, bo to zawsze i aż człowiek!
Ekonomista2019.04.27 11:25
Nie mam zamiaru składać ofiary na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie małżonki i dzieciaczków księdza proboszcza. Jeżeli ktoś proponuje zniesienie celibatu, to powinien przedstawić symulację finansową - jak to wpłynie na budżet Kościoła Katolickiego.
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.27 11:40
Na razie twoja kasa z tacy idzie na utrzymanie prostytutek oraz kościelnego funduszu alimentacyjnego.
Ben2019.04.27 11:40
I tak składasz ofiarę na tacę na dzieci księży,na ich kochanki i kochanków też.
Danuta Sobczak - Domanska2019.04.27 13:07
Precz z hipokryzją, utrzymuje Pan obce państwo watykańskie, ale i też kobiety i dzieci księży. Niech żyją jak inni ludzie, normalnie się rozliczają i płaca podatki wg stawek w danym państwie, a Watykan niech się sam utrzymuje. Poza tym kobiety na księży.
Tęczowy Kardynał2019.04.27 11:11
Na POczątek księża POwinni mieć nie więcej niż 1 żonę lub 1 męża :D
Durczykiewicz2019.04.27 11:04
Zniesienie przymusowego celibatu jest uważam jak najbardziej słuszne. Celibat jest darem i nie każdy kapłan go otrzymuje...gdyby tak było to by nie było aż tylu rozwiązłych księży...uważam, że ksiądz który ma dziecko powinien być automatycznie przeniesiony do stanu świeckiego a konkretniej do opieki nad tym dzieckiem...problem w tym, że księża współżyją z kobietami ale nie chcą odejść z kapłaństwa bo często mają niezłą kasę za to...to chore po prostu
Jana2019.04.27 11:39
Dziecko nie może być jakąkolwiek przeszkodą nawet dla księdza.Wszyscy powinni mieć dzieci to normalne.
Zorro2019.04.27 11:02
Z doświadczenia widać że te zmiany w kościele nie zwiększają ilości wiernych ale odwrotnie powodują pustki w kościele
Beata2019.04.27 10:51
Celibat jest atrakcyjny dla homoseksualistów nie tylko nie muszą się żenić co i nie mogą.
tw lolek2019.04.28 8:44
No nie jest atrakcyjny. Zauważ, że ci homoseksualiści nie mogą wstępować w związki małżeńskie również w kościele. Chyba nie wiesz, co piszesz. Homoseksualiści chcą usankcjonowania małżeństwa dla nich. Kościół zatem nie jest atrakcyjny dla nich. Do tego uczy, jak na razie, że zachowania homoseksualne są grzechem.
Zibi2019.04.27 10:47
Pieprzyć bełkot lewaka w koloratce
Podróżnik2019.04.27 10:41
Jestem za, absolutnie. Czas zostawić drugie tysiąclecie za nami i powócić do źródeł. Zaczęło się schizmą, a potem było już tylko gorzej. Ale skończyło się próbami pojedania. To jest jedyna droga w przyszłość.
Ziutek2019.04.27 10:48
Jak w środowiskach feministycznych powszechnie wiadomo Jezus Chrystus był kobietą, natomiast Matka Boska to 100% facet
Ben2019.04.27 10:54
Tobie się Dżenderysto w głowie pomieszało od studiowania dzieł komunistów.
Maria2019.04.27 12:30
szatańska droga!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.27 10:34
Ja jestem za. A co? Kobiety to jacyś inni ludzie?
Michał Pasierb2019.04.27 11:17
Chyba jednak cośkolwiek "inni" skoro niektórzy tak bardzo chcą się stać kobietami i wszystko robią w tym kierunku z mizernym zresztą skutkiem.W pierwotnym Kościele nie było żadnego obowiązkowego celibatu (biskupi mieli rodziny ale po śmierci 1 żony nie wolno było wziąć im następnej ,gdyż świadczyło to o ich pożądliwości- tak piszą historycy KK) a i o diakonisach, jak najbardziej, wspomina PISMO ŚWIĘTE:diakonisa Febe ze wspólnoty chrześcijańskiej w Kenchrach,wdowa;została zresztą świętą. Pozdrawiam
Jozin z Bazin2019.04.27 13:52
A jesteś katolikiem?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.27 14:11
Ja jestem islamskim katolikiem, ale skoro jestem ochrzczony - to chyba mam prawo się wypowiadać? (przynajmniej taką macie taktykę. Kto ochrzczony, ten katolik. Czyż nie? )
Damian.2019.04.27 16:18
Nie inni ludzie. Ale nie mogą być kapłanami. Tak zdecydował Nasz Pan. Jego syn wybrał uczniów wyłącznie spośród mężczyzn. Im kazał iść i nauczać. Poza tym proponuję przeczytać, co o tym mówi Pismo Święte. Kobiety kapłanki-to wbrew woli Boga.
Agnieszka2019.04.27 17:27
Tak zdecydowali ludzie, dokładnie duchowni, średniowieczni, wysoko postawieni. W czasach, kiedy budowano strukturę Kościoła, kiedy tworzono zasady, kobiety nie mogły nawet umieć czytać, bo byłyby za to spalone na stosie. Ich rola to było służenie mężowi, rodzenie dzieci i praca w domu. Co na temat kobiet sądzono, wyraźnie napisał św Tomasz z Akwinu, czy św. Augustyn. Jezus nie mógł wybrać innych uczniów, niż mężczyzn, kobiety, które zostawiłyby dom i rodziny i szły za innym mężczyzną byłyby natychmiast uznane za jawnogrzesznice i ukamienowane. Dlatego towarzyszyła Mu tylko Maria Magdalena.
Beno2019.04.27 19:44
W Ewangeliach jest mowa nie tylko o Marii Magdalenie, ale i o innych kobietach, które towarzyszyła Jezusowi. Nauka Jezusa to rewolucja w judaizmie i w ogóle w ówczesnym świecie. Za tą rewolucję religijno-cywilizacyjną zgładzano Go. Nie bał się zmieniać świat, szczególnie w odniesieniu do Jego religii judaizmu. Gdyby chciał wprowadziłby kapłaństwo kobiet, a tego nie zrobił. Mówił też, kto opuści, ojca, matką, żonę dzieci... - wzywał zatem tych co Go będą naśladować do bezżeństwa. Kościół został powołany, by głosić Jego naukę i by tej nauki strzec - to znaczy by być jej wiernym. Z tego też powodu Jan Paweł drugi pisał i mówił, że nie jest kompetentny w tej sprawie nic zmienić. a jeśli zmieni to człowiek - no cóż, może się okazać, że nie był do końca wierny nauce Chrystusa i nie potrafił Mu do końca zaufać. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi, nawet kardynała. Schizmatycy i fałszywi prorovcy byli i pewnie będą zawsze, a szczególnie we współczesnych czasach ich nie brakuje.
Michał Pasierb2019.04.27 20:00
Amen
Jozin z Bazin2019.04.27 20:53
Co za stek bzdur, większej propagandy anty-katolickiej to dawno nie czytałem. Pani Agnieszko Dz. jeśli zależy Pani na kompromitacji, to udało się w 100% z zamiłowania i "dokumentu" ukończenia studiów o profilu... jestem tym, który zajmuje się nauczaniem, historią i filozofią KK. Wchodząc w dyskusję tutaj, widzę poziom zerowej wiedzy podstawowej o kościele. To tak jak ja bym wypowiadał się o medycynie czy fizyce kwantowej udając w tej dziedzinie fachowca. Każdy kto tym się zajmuje zawodowo zorientuje się że nie mam nic do powiedzenia. Ale poruta :)
Nios\304\205cy2019.04.27 23:40
Propaganda antykatolicka? Na pewno nie jest to moim zamiarem. Nie zajmuje sie filozofią kościoła ale coś tam wiem. Jeśli sie mylę to proszę wskazać gdzie. Sama jestem cielawa.
Nios\\304\\205cy2019.04.28 6:37
*ciekawa*
Szendzielarz2019.04.27 17:43
no