11.10.19, 14:00

Ks. Wojciech Węgrzyniak: Rozumiem tych, co wkurzają się na księży

Rozumiem tych co się wkurzają na księży, bo ja też czasem jestem wkurzony na świeckich.

Wkurzam się na to, że przychodzą chrzcić dzieci, publicznie przyrzekają, że wychowają dziecko w wierze a nie uczą ich potem ani modlitwy ani nie przyprowadzają na msze św. niedzielne .

Wkurzam się na to, że potrafią robić wesele z I Komunii a rok później wypisują dziecko z religii, bo Pan Bóg już nieważny.

Wkurzam się na to, że prosząc o zaświadczenie na chrzestnego kłamią, że są praktykującymi katolikami.

Wkurzam się na to, że mają czas na setki zajęć, ale Bogu poświęcają mniej czasu niż znajomym na fejsie.

Wkurzam się, że ze ślubu robią rozdanie oskarów a po roku kombinują jakby załatwić "kościelny rozwód".

Wkurzam się, że nie donoszą na policję pedofilów a mają pretensje, że nie donosili biskupi.

Wkurzam się, że żal im choćby złotówki na ofiarę, a potem mają pretensje, że pracownicy w kościele są słabo opłacani.

Wkurzam się o to, że choćbym wszystkie pieniądze rozdał, to i tak będą gadać o pieniądzach księży.

Wkurzam się na to, że choćby 1000 księży harowało dla cudzych dzieci to i tak wszyscy nas winią za grzechy jednego.

Wkurzam się, że nawet za takie małe rzeczy jak choćby ta z naszej wspólnoty. Co roku, każdy ma potwierdzić, że chce zostać na następny rok we wspólnocie. Jak nie chce zostać, to ma napisać tylko w mailu, że odchodzi. I co roku ponad 20 osób nie jest w stanie napisać nawet jednego słowa.

Wkurzam się z powodu jeszcze wielu innych spraw.

I co mam zrobić? Zrezygnować z kapłaństwa? Powiesić się? Pisać co tydzień jacy świeccy są beznadziejni? Protestować przed domami tych, co nie chodzą do kościoła chociaż przyrzekali?

Nie. Nie. Nie.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Ale w Kościele jest wystarczająco dużo Boga i dobrych ludzi, żeby miłość przezwyciężała wkurzenie. I tylko ode mnie zależy czy będę żył życiem tych co mnie wkurzają, czy jednak przemogę się, żeby postawić na patrzenie w stronę dobra. To nie jest chowanie głowy w piasek. To jest decyzja, żeby zły duch nie byłe moim Tyranem i Zniewolicielem.

Ks. Wojciech Węgrzyniak

wegrzyniak.com

Komentarze

Janek2019.10.12 8:25
Więcej takich wypowiedzi, a Kościół sam się pchnie w przepaść, bez niczyjej pomocy.
aaa_kotki_dwa2019.10.12 3:03
Nie moja sprawa, ale skoro się pytasz panie sutannerze, to uważam, że powieszenie się to chyba najlepsza opcja. Powodzenia.
trzygrosze2019.10.11 21:35
Dziękuję Księdzu! Bingo.
prawda2019.10.11 19:35
Księże Wojciechu, powinieneś ciągle pamiętać, że służysz Bogu i Jemu masz się podobać, nie ludziom. Proboszcz z Ars też nie miał lekko, a zdziałał bardzo dużo i został Świętym. Króluj nam, Chryste! Nawet w mniejszej owczarni, ale wiernej Bogu. Nawet Pan Bóg nie ingeruje i szanuje wolną wolę - oczywiście trzeba uprzedzić, jakie są konsekwencje takiego podejścia.
Marta2019.10.11 19:33
Niw wiem, jakich księży zna Ks. Wojciech Węgrzyniak, ale ja znam wspaniałych, oddanych i modlę się za Nich codziennie, dziękując Bogu, że Ich mamy!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.11 17:15
I więcej takich klechów jak Węgrzyniak! Im gorzej, tym lepiej! Im Kościół później wyciągnie wnioski ze swojej parszywej, antyspołecznej polityki, tym prędzej zdechnie!
Chris2019.10.11 16:50
„Jeśli kapłan jest świętym (mówi przysłowie), lud będzie gorliwy; jeśli kapłan jest gorliwy, lud będzie pobożny; jeśli kapłan jest pobożny, ludzie będą przynajmniej przyzwoici. Ale jeśli kapłan jest tylko przyzwoity, ludzie będą bezbożni. Pokolenie duchowe jest zawsze o jeden stopień mniej intensywne w swoim życiu niż ci, którzy go zrodzili w Chrystusie ”.
Katolik Tradycjonalista2019.10.11 16:24
Kościół katoliki stał się instytucją. Księża i biskupi stali się urzędnikami. Tak się traktuje penitentów, jak oni jego. To nie o to Chrystusowi chodziło.Trzeba powrócić do korzeni chrześcijaństwa.
Torchwood2019.10.11 15:57
"Wkurzam się, że nie donoszą na policję pedofilów a mają pretensje, że nie donosili biskupi." I to pokazuje jak oderwany od rzeczywistości ten ksiądz jest. Ilu jest ludzia, którzy wiedzą o pedofilii i nie zgłaszają tego policji (ludzi poza Kościołem Katolickim oczywiście, bo w Kościele jest ich wielu)?
Pielgrzym2019.10.11 16:12
Sprawy takie Kroloppa, czy ostatnio Sadowskiego, wskazują że nie dotyczy to jedynie Kościoła, jakby chcieli to przedstawić jego wrogowie.
Pielgrzym2019.10.11 15:24
Czytam różne wpisy zamieszczone w internecie i zastanawiam się nawet nie tyle nad tym, jak wielkie jest morze ludzkiej złośliwości i głupoty, co nad wielkością Bożego Miłosierdzia, które tak pragnie, by wszyscy ludzie byli zbawieni. Sytuacja wygląda w tym względzie dość beznadziejnie, co wnioskuję także w oparciu o te wpisy. Może jednak tak jest, tylko z naszego, ludzkiego punktu widzenia ?
nikt2019.10.11 15:12
Księża są jak Komuniści . Jedni wierzą w swe posłannictwo i w to , co robią . Wierzą w to , że robią coś dla dobra innych . Inni wstępują w ten stan jak Komuniści do PZPR dla kariery , zaspokojenia własnych ambicji , bo tego oczekuje rodzina czy też coś ich zafascynuje . Inni zaś widzą w kapłaństwie łatwe i wygodne życie tak jak członkowie PZPR , którym żyło się łatwiej i bezpieczniej w czasach PRL . Wielu z kleru ucieka w ten stan przed kompleksami . Księża wzbudzali ogólne poważanie wśród laikatu . Niezależnie od swego ludzkiego niedoboru pozytywnych wartości . Jeszcze inni przed czymś uciekają . Często przed samym sobą . Inni nie widzą dla siebie lepszych perspektyw . Powołanie ?....................Mit . Jakiś ułamek procenta .
nikt2019.10.11 15:50
A tak nawiązując do antagonisty pod swoim wcześniejszym komentarzem ..........od jakiegoś czasu odzywa się w wielu ludziach intuicyjna potrzeba budowania swego drzewa genealogicznego . Ja też od wielu lat piszę nie tylko we Frondzie......." szukajcie swoich korzeni " . Kto je odnajdzie i zrozumie ich mowę -- ten przetrwa . Bóg wskaże kierunek . Dla ateistów ratunku nie ma .
nikt2019.10.11 16:17
I jeszcze celem uzupełnienia . Nie ten jest ateistą kto w Boga nie wierzy , lecz ten , który nie potrafi Go kochać . " Miłuj Pana Boga swego z całego serca swego.....itd. " Znam wielu wierzących w Boga i kochających Go ateistów choć ci zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego , że tak jest .
Max Fiend2019.10.11 15:04
Wierni mu nie pasują i nie odpowiadają? Oj jakiż to biedaczek! Widocznie na takich sobie zasłużył. Niech podziękuje sobie i kolegom po fachu, bo to oni odpowiadają za stan katolicyzmu w społeczeństwie :-D
Reytan2019.10.11 15:01
Wspaniale slowa PRAWDY.
Jarek2019.10.11 14:46
Drogi księże, Słynę na tym forum z dość ostrych wypowiedzi, napiszę spokojnie co mnie wkurza jako wiernego, który ma kryzys wiary przez księży i biskupów właśnie. Wkurza mnie: - wścibskość spowiednika, który chce wiedzieć czy podczas stosunków ejakuluję do wnętrza żony, czy gdzieś tam; - pazerność księży - niby co łaska, a jak się wg jego mniemania da za mało to mina obrażona - skąd mam wiedzieć ile dać? - parafianami interesujecie się tylko raz w roku, i to nie zawsze, w tym roku księdzu nas i sąsiadów olał. Czekaliśmy cały dzień na wizytę duszpasterską; - na kazaniach gadacie bzdety, nie przystające do rzeczywistości, nie potraficie mówić interesująco do młodych. - no i 5-ty warunek dobrej spowiedzi - obserwuję, że dotyczy jedynie plebsu. W jaki sposób księża pedofile zadośćuczynili swoim ofiarom - zdrowaśkami? "Wkurzam się o to, że choćbym wszystkie pieniądze rozdał, to i tak będą gadać o pieniądzach księży." Proszę zaproponować to Rydzykowi. Tracicie wiarygodność księże. Jędraszewski - przykład ewangelicznej miłości bliźniego nazywający ludzi zarazą, kryjący pedofili, itp. To daje obraz, i polski KK podąża drogą kościoła irlandzkiego. Już niedługo w polskich kościołach będą knajpy. Umiecie tylko straszyć ogniem piekielnym i końcem świata. Księże drogi, społeczeństwo polskie już jest inne niż u chłopów Reymonta. Pozdrawiam. Jarek
Reytan2019.10.11 14:57
Jestes parszywa komunistyczna SWINIA z polska krwia na szponach.
Jarek2019.10.11 18:55
@ Reytan Ty jednak jesteś prostak i nieuk. Już dziecko w szkole podstawowej (nawet to z miasta) wie, że świnia nie ma szponów.
prawda2019.10.11 19:30
Coś u waszmości słabo ze słuchaniem, czy ogólniejszą wiedzą? Czy naprawdę znasz kontekst wypowiedzi abp.Jędraszewskiego? Otóż tu nie było mowy o bliźnim, tylko o ideologii zła. "Czerwona zaraza" uosabiająca komunę, tak nazwana przez poetę, który zginął w Powstaniu Warszawskim (bezskutecznie oczekując na pomoc stojącej nad Wisłą Armii Czerwonej). Właśnie owa "czerwona zaraza"- komunizm (ideologia marksizmu-leninizmu)- przyniosła Polakom głód, zniszczenie rolnictwa, morderstwa, zbrodnie w majestacie prawa michnikowców ,goldbergów, bermanów, baumanów itd. oraz demoralizację, walkę z rodziną i wiarą chrześcijańską (Bogiem). Podobne hasła głosi teraz "tęczowa zaraza" ideologia - neomarksistowska wyrastająca z tego samego pnia co czerwona również jest antypolska, antyrodzinna, demoralizująca i również walczy z Bogiem.
Jarek2019.10.12 9:38
@ prawda Wygląda na to, że nie tzw obiektywnej prawdy. Prawda jest jak d..., każdy ma swoją jak można poczytać w Twojej wypowiedzi. Możesz sobie bronić Jędraszewskiego ile chcesz, nie tylko ja odebrałem słowa Jędraszewskiego w ten sposób. To nie znaczy, że popieram ten ruch, ale staram się szanować ludzi. Możecie wszyscy teraz odwracać kota ogonem, ale osoba pokroju "abp" powinna przewidzieć skutki wypowiadanych przez siebie słów. Zaraza wg słownika PWN: 1. «choroba zakaźna występująca masowo» 2. «groźne, trudne do zwalczenia zjawisko» 3. pot. «wyzwisko lub przekleństwo» Jakie jest powszechne nastawienie do zarazy - trzeba ją zwalczyć jak najszybciej, a jak? Najprościej likwidując jej nosicieli. Przepraszam, ale większość logicznie myślących ludzi, tak odebrało słowa Jędraszewskiego. A Wam w to graj - wytłumacz mi jeśli tak bronisz tego co powiedział Jędraszewski - co trzeba zrobić z ludźmi z LGBT? Eksterminować?
Tasman2019.10.11 14:44
Cóż, księże dobrodzieju, jak sobie owieczki wychowałeś, takie je masz...
Reytan2019.10.11 14:58
Idiota,czy w waszym chlewie wszyscy sa tak glupi ?
nikt2019.10.11 14:35
To nie do mnie . Ja nie wkurzam się na księży bardziej niż na świeckich -których działania mi się nie podobają . Wielu z nich nawet lubię , cenię czy szanuję . Ale czuję głęboką pogardę do całej tej instytucji zwanej Kościołem Katolickim . Rzymskim czy też odłamowym . A pogarda jak powszechnie się głosi jest czymś gorszym od nienawiści . Ja tego nie wiem , gdyż nienawiść znam tylko z opisów .
Reytan2019.10.11 15:00
Bedziemy odbierali wszystkim wrogom POLSKOSCI obywatelstwo,i wysylali za darmo do Korei Polnocnej.
nikt2019.10.11 15:17
Mienisz się REYTANEM ? A kim jesteś ? Ja mogę się wykazać 34 pokoleniami swoich przodków żyjących na MOJEJ , słowiańskiej ziemi zwanej Polską . Te korzenie są moją siłą której nic nie pokona . To moi ojcowie , moja ojczyzna . A ty kim jesteś ? Jednym z przybłędów podszywających się w moją narodową historię ?
anonim2019.10.11 14:34
Ostatnia rzecz jaką może robić pasterz to skarżyć się na swoje owce.
Reytan2019.10.11 14:55
Idiota.
...2019.10.11 16:14
. no ładnie się podpisałeś...
Adam2019.10.11 14:25
Dlaczego katolicy negują reinkarnację? Czy wy nie potraficie zrozumieć że tylko reinkarnacja potrafi wytłumaczyć niesprawiedliwość na świecie? Dlaczego jedno dziecko rodzi się zdrowe a inne dziecko rodzi się chore? Dlaczego jedna osoba umiera w wieku 80 lat a inna osoba umiera kilka dni po urodzeniu się? Wiara w jedno życie jest całkowicie oderwana od rzeczywistości.
Gnostyk2019.10.11 14:44
Nie tylko reinkarnacja moze byc wyjasnieniem niesprawiedliwosci. Na przyklad moze byc tak dlatego, ze Bog jest zly albo nie ma go wcale...albo ewentulanie swiat stworzyl kto inny niz Bog Prawdziwy..A to tylko kilka najbardziej oczywistych mozliwych logicznie odpowiedzi..
Adam2019.10.11 14:52
Do gnostyk. Bóg istnieje. I Bóg jest dobry. Zły Bóg nigdy nie stworzyłby świata. A reinkarnacja tłumaczy wszelką niesprawiedliwość.
Reytan2019.10.11 14:54
Wszyscy sowieccy kaci przeciwko Kosciolowi. Komunistom wyrok calkowitego przepadku mienia.
prawda2019.10.11 19:07
Obejrzyj filmy z abp. M. Jędraszewskim, a znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania. Przyjemnego słuchania na YT.
Matka Polka2019.10.11 14:20
Słowa jak balsam. Również dla świeckich. Bóg zapłać:)
Reytan2019.10.11 14:14
Biskupi, tego że pochowaliście skorumpowanego złodzieja i oszusta Adamowicza w Bazylice Mariańskiej – nigdy wam nie wybaczymy ! Jeśli dalej nie wierzycie kim był Adamowicz to zapytajcie Neumanna, a ten wam wszystko wyjaśni !!!
Reytan2019.10.11 14:51
Prowokator ukradl mojego NICKA,UWAga.prowokator komunistyczny.
Albert2019.10.11 14:12
To znaczy panie ksiądz, że ty niczego nie rozumiesz !!!
Reytan2019.10.11 14:50
To znaczy,panie Komuch,ze masz sie wynosic z naszego kraju !
ALABAMA 2019.10.11 20:40
Brawo !! A to fajne ....
Paweł2019.10.12 8:32
Jakiego „waszego” kraju tępy kole?
Magda2019.10.11 14:08
Mnóstwo prawdy, rozsądku i zdrowej refleksji w tym wkurzaniu się. Żeby tak wszyscy chcieli i to po obu stronach.
JONASIK2019.10.11 14:04
"Co roku, każdy ma potwierdzić, że chce zostać na następny rok we wspólnocie. Jak nie chce zostać, to ma napisać tylko w mailu, że odchodzi. I co roku ponad 20 osób nie jest w stanie napisać nawet jednego słowa." Te 20 co zostają?
Reytan2019.10.11 14:49
Jonasik jak zwyke IDIOTA !
JONASIK2019.10.11 16:05
Widzę, że nie ogarniasz które to 20 osób, te co zostają czy odchodzą? No i kto tu jest łosiaczkiem?