Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: W polskim Kościele może dojść do rozłamu. Nadzieja w Watykanie - zdjęcie
17.06.20, 07:32Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr, CC 0 / Screenshot Youtube - tajne komplety

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: W polskim Kościele może dojść do rozłamu. Nadzieja w Watykanie

94

To jest sytuacja bez precedensu. Nigdy po wojnie nie zdarzyło się, by polscy biskupi wzajemnie się atakowali w mediach. To jest bardzo złe, ponieważ jest to przykład gorszący” – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując sprawę listu biskupa Edwarda Janiaka, w którym oskarża on prymasa Polski, abp Wojciecha Polaka o to, że jest atakowany.

Biskup Edward Janiak, któremu w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” zarzucono tuszowanie pedofilii, wobec czego prymas Polski abp Wojciech Polak zawiadomił Stolicę Apostolską, w liście skierowanym do biskupów stwierdził między innymi:

W moim odczuciu sprawcą ogromnego zamieszania i uderzeniem w wizerunek Kościoła w ostatnich dniach jest działanie ks. abp. Wojciecha Polaka”.

Komentując w rozmowie z portalem Dorzeczy.pl list bp Janiaka, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski podkreślił, że hierarcha atakuje księdza Prymasa oraz innych biskupów i panią Marię Titaniec, czym „[…] wyrządza krzywdę całej wspólnocie w Polsce”. Dodał:

To powinno być załatwione na Konferencji Episkopatu. Przypuszczam, że będą dalsze polemiki, a wrogowie Kościoła będą się jedynie cieszyć”.

Rozmówca portalu przyznał, że oczywiście jest za pełną przejrzystością Kościoła, jednak nie powinno to odbywać się w ten sposób, że jeden biskup atakuje drugiego, a całą sprawę należy wyjaśnić spokojnie. Zdaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego nie ma już możliwości rozwiązania tego sporu bez interwencji Watykanu.

Ks. Isakowicz-Zaleski został też zapytany, czy sytuacja w Polsce może wyglądać tak, jak w przypadku Kościoła w Irlandii. Przyznał, że sam do niedawna miał nadzieję, że do kompromitacji Kościoła oraz masowego odejścia wiernych nie dojdzie, jednak teraz obawia się, że może dojść do rozłamu. „[…] Jedyną nadzieję żywię w działaniu Watykanu” – powiedział ksiądz.

Stwierdził także, że list biskupa Janiaka w trakcie kampanii wyborczej w Polsce to prezent, o jakim lewica nie mogła nawet marzyć i może to mieć wpływ na wynik wyborów.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (94):

Reytan2020.06.17 16:03
Jrst faktem,ze Isakowicz jest obecnie razem ze swoim przyjacielem Sekielskim,i na lamach TVN,najglosniejszym WROGIEM Naszego Kosciola Swietego. Bo o Polaku juz dawno wiedzielismy,ze pod sutanna ukrywa fartuszek masonski.
Reytan2020.06.17 15:16
Mialem kiedys inne zdanie,ale spadly mi luski z oczu. Isakowicz jest antykatolickim masonem,podobnie jak Polak,i obaj sie przyjaznia z ubecka kreatura Sekielskim.
matka2020.06.17 12:49
A czy ten Isakowicz to nie jakas wtyka? Caly czas krytykuje Kosciol i wrozy odejscie wiernych . Takie ciagle powtarzanie i krytykowanie to jak samospelniajace sie proroctwo.
Janek2020.06.17 14:45
Wtykę to ty mialaś kiedy dawałaś d... pod jabłonią ,a od tego księdza to się odczep, bo wie co robi: usuwa ludzkie śmieci z łona Kościoła, dla pożytku wiernych i na chwałę Bożą .
Reytan2020.06.17 15:38
Janek to prowokator komunistyczny,i dlatego popiera masona Isakowicza.
Wiesiek2020.06.17 12:49
W polskim kościele dzieje się źle. Powinien mu się bacznie przyjrzeć Papież Franciszek. Zwróćmy jego uwagę, na to co się dzieje. Wpiszcie w wyszukiwarkę "Wesprzyj publikację apelu do Papieża w sprawie tuszowania pedofilii w KK w Polsce" i poprzyjcie akcję. Powiedzcie też o niej innym.
AAAA2020.06.17 13:25
Jeśli OSOBISCIE znasz jakiegoś księdza pedofila, którego biskup zataił, to podpisz apel. Jeśli nie, a korzystasz z publikacji medialnych, dałeś się zmanipulować wrogom Kościoła, jak ostatni baran. Lepiej się pomódl za siebie, za Kościół i za kapłanów, zamiast uczestniczyć w łajdackiej nagonce.
Anna2020.06.17 12:48
"Jedyną nadzieję żywię w działaniu Watykanu” – powiedział ksiądz Isakowicz-Zaleski." Pozostawiam bez komentarza........
AAAA2020.06.17 13:20
Coś się niestety stało z ks. Isakowiczem. Demencja? Tzw. parcie na szkło? Kiedyś to był bardzo mądry ksiądz.
On Jest2020.06.17 11:48
Szanowni Państwo. Proszę Was. W sprawie swojego zbawienia zaufajcie kiedyś Bożemu Słowu. Nie zaś jakiejkolwiek instytucji, powtarzam jakiejkolwiek instytucji, która twierdzi, że tylko ona jest probierzem Prawdy, a na jej czele stoi nieomylny guru, którego wszyscy mają słuchać. Tak mało Polaków zna Boże Słowo i umie przefiltrować przez Nie to wszystko, co się dzieje. Boże, jak to możliwe, że tak wielu ludziom udało się wmówić, że uratuje ich taka czynność, taki rytuał, taki obrazek, czy wisiorek. Jak to możliwe? Zbliżenie się do Pisma Świętego, poznanie Jego Treści, Przesłania powoduje, że nagle... otwieramy oczy. Otwórzcie oczy, Polacy! Otwórz oczy, Narodzie! Pan Jezus Jest. Jest Prawdą. On Żyje. To Jego Słowo nas wszystkich będzie sądzić... Biblia o tym mówi!!
AAAA2020.06.17 12:34
Jasne. I Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i nakazał przyjmowanie Komunii Św. Powiedział: "To czyńcie na Moją pamiątkę" (Łk 22, 19-20). A także: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym (J 6, 54). Otwórz więc oczy, bo potrzebne też są sakramenty święte: chrzest i Eucharystia przede wszystkim, które otrzymuje się w Kościele, przez ręce kapłanów. Oni także otrzymali moc odpuszczania grzechów nadaną przez Chrystusa: "A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»(J 20, 21-23). Nie tylko wiec czytanie Pisma Świętego zbawia, ale i przynależność i praktyka w Kościele, jeśli tylko ma się taką możliwość. To jest prawda, że wielu Polaków w ogóle się Biblią nie interesuje, masz rację. Ale i Papież i kapłani ciągle do czytania Pisma Świętego zachęcają, więc tu nie ma sprzeczności. A nikt z kapłanów nie głosi magii obrazków czy przedmiotów, nikt nie mówi, że zbawi obrazek; walczysz z własnymi urojeniami na temat Kościoła. I Bóg cię będzie sądzić na pewno z powodu obrażania Kościoła i papieża i z grzechu pychy.
On Jest2020.06.17 12:50
Treść Słowa Bożego rozumujemy duchowo. Duch ożywia, litera zabija. To Duch ożywia, ciało nic nie pomaga. Słowa, które ja wam powiedziałem są Duchem i są Życiem. Zbawieni jesteśmy z Łaski przez Wiarę. Czym jest Łaska i czym jest Wiara ma bardzo głębokie znaczenie. Wkrótce w Polsce będzie przebudzenie i wielu, wielu ludzi usłyszy wreszcie Prawdę Ewangelii i przyjmie Ją. I Chwała Ci Boże za to. Jeszcze chwila... i przynajmniej część ludzi zostanie wyrwanych z niewoli.
AAAA2020.06.17 13:31
Ale bredzisz!!! I wiesz, co będzie, oczywiście. Jeśli coś cię nawiedziło, to raczej nie Boży Anioł.
meg2020.06.17 13:14
Tak " miecz obusieczny wychodzący z Jego ust "to Słowo Pana, które jest przekazaną nam Prawdą , wg której postępując żyć będziemy.To" Słowo obędzie naszym sędzią," bo nie zostaliśmy pozostawieni jak dzieci we mgle ,Jezus zostawił nam instrukcję i wyznaczył drogę ,wąską i ciasną bramę prowadzącą do Boga.Nakazał " nic nie dokładać i nic nie ujmować "Ludzie wypaczyli proste drogi Pana , bo wiele dodali i nieco ujeli .Dziś to już wieża Babel.Prawda Stwórcy ,zmieszała się z wymysłem człowieka i wielu zwiodła.
AAAA2020.06.17 13:28
A ty oczywiście jesteś wolny od ludzkich wymysłów. Bóg nie tylko dał nam Słowo, ale też Chrystus założył swój Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą.
On Jest2020.06.17 13:42
Jest to mój ostatni komentarz na Frondzie. Za życia w ciele fizycznym, tutaj na Ziemi, musimy osobiście spotkać się z Jezusem Chrystusem i poznać Go osobiście, zostać przez Niego poznanym osobiście. Czyli przeżyć własną Pięćdziesiątnicę. Wylanie Bożego Ducha na nas, w nas. Nazywamy to Chrztem w Duchu Świętym. Swoim Duchem chrzci osobiście Jezus Chrystus i tak włącza do Swojego Kościoła. Tak On osobiście Sam Jeden tworzy Swój Kościół. Mamy uwierzyć w Ewangelię, przejść przez Wodę na znak odpuszczenia grzechów i otrzymać Ducha Świętego. To jest warunek, że w ogóle możemy ujrzeć Królestwo Boże. Potem do końca życia nie utracić wiary, przynieść jej owoce, poszerzyć Boże Królestwo. Taka jest Biblijna Prawda. Taka jest Jedyna Prawda. Innej nie ma. To jest Ewangelia. Tak zapoczątkowuje się nasze Zbawienie.
meg2020.06.17 16:10
Tak powiedział i tak będzie , bo Jego kościołem są wszyscy , którzy Go poznali , uwierzyli Mu ,żyją wg Jego przykazań , ufając Jego miłosierdziu.Zawsze będą ludzie którzy usłyszą Gdy On kołacze i serce otworzą a On przyjdzie i będzie wieczerzał.Nic nie może przeszkodzić tej relacji.Jezus powiedział ,że ani w Jerozolimie ani na tej górze ,lecz " prawdziwi czciciele wielbią Boga w duchu i w prawdzie i takich Ojciec szuka "
Reytan2020.06.17 15:42
Protestanci sa nawiedzeni przez Syna Ciemnosci.
jacek2020.06.17 11:38
Przecież od lat ksiądz Isakiewicz uprawia to, co teraz zarzuca księżom biskupom.
Janek2020.06.17 14:39
Pieprzysz jak potuczony, a ty co uprawiasz , pewnie sodomię, won od spraw które cię nie dotyczą.
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? Zapytaj go!2020.06.17 11:19
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Jan Radziszewski2020.06.17 11:16
X Tadeuszu Apokalipsa już trwa tj. w toku to gdzie budiet najdalej za 3,5 roku tzn trafisz wraz bezbożnikami - czy nie do Piekła cezara żydów Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta. (BT)
marka 2020.06.17 11:09
Spokojnie Watykan będzie sprawę rozwiązywał do czasu aż któryś z nich pójdzie na emeryturę a potem powiedzą, że przecież Papież nic o tym nie wiedział i po sprawie.
myślący2020.06.17 10:29
https://wiadomosci.wp.pl/biskup-edward-janiak-kontra-prymas-polski-wojciech-polak-kulisy-sporu-w-episkopacie-6522129951049857a
Bianka2020.06.17 10:15
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ma swoje ogromne zasługi w badaniu spraw związanych z Wołyniem i innych zbrodni popełnionych przez Ukraińców .... Jednak w Kościele Katolickim rytu rzymskiego miesza bardziej niż wrogowie tego Kościoła i na tym mąceniu zarabia pieniądze. Grzesznik to, jakich mało na świecie...... KK się nie podzieli i nie załamie, a to,że mamy bardzo kiepskiego prymasa to jest niestety prawda i coś trzeba z tym zrobić.
Janek2020.06.17 10:30
Kościół już się podzielił, a co do załamania wystarczy spojrzeć w statystyki albo zapytać obecny 18 latków gdzie i jak głęboko mają wiarę ojców.
Jan Radziszewski2020.06.17 11:12
czas Antychrysta w toku to gdzie budiet najdalej za 3,5 roku tzn trafisz i bezbożne 18- latki czy nie do Piekła cezara żydów Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
Reytan2020.06.17 15:47
Janek smierdzi Komuchem.
Małgorzata2020.06.17 9:45
Można zapytać dlaczego Ks. Isakowicz ma odwagę wyrażać swoje zgorszenie dopiero teraz a nie widzi źródeł narastającego problemu wypływających z ZABÓJCZYCH REFORM II S.W. Jak wiadomo w Nowym , ekumenicznym kościele Wielkiego Jana Pawła II RÓŻNORODNOŚĆ opinii i poglądów jest DOBREM posiadającym wielką wartość. Nadto każdy ma prawo polegać na indywidualnym osądzie swojego sumienia. Dlatego mówienie przez Ks. Isakowicza , że jest zgorszony JEST NIEWIARYGODNE. Tak przecież uczy Nowy Kościół p.Franciszka i gloryfikowanego J.P.II. Zatem dziś i Bp. Janiak i Bp Polak ma rację. Stąd PROBLEM i CHAOS . Jak się buduje Nową Jedność JAKIEGOŚ Nowego kościoła to znaczy, że ma się w POGARDZIE PRAWDZIWĄ JEDNOŚĆ i PRAWDZIWĄ NAUKĘ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Podobnie BAZOWANIE NA WŁASNYCH odczuciach prowadzi do błędów co jak wiadomo II S.W. uznał za DOBRO. Zatem mamy DOBRO ale FAŁSZYWE i tzw. "dobre intencje" ale fałszywe . Dlaczego ? Bo żadna ze stron nie ma pokoju BOŻEGO i jest ZGORSZENIEM dla resztki wierzących Katolików. Jeśli Ks. Isakowicz POKŁADA NADZIEJĘ w działaniu Watykanu , który właśnie jest INICJATOREM ROZŁAMU to jest NIELOGICZNY albo uważa , że wierni to infantylne stado ale "baranów" idących za fałszywymi pasterzami . A takie myślenie wypływa z pychy . Rozłam jest FAKTEM a jego Autorzy znani.
AAAA2020.06.17 12:41
Poleganie na własnych odczuciach to jest tzw. modernizm katolicki, który Kościół Katolicki dawno potępił. Poczytaj sobie katechizm Kościoła Katolickiego, to przestaniesz bredzić, że Jan Paweł II nakazał opieranie się na własnych odczuciach. Najgorzej jak ignoranci zabierają się za krytykowanie Kościoła, a właściwie krytykują własne wyobrażenia i fantasmagorie na temat Kościoła, walczą z własnym cieniem. Przeczytaj więc od deski do deski Katechizm Kościoła katolickiego, który był opracowany za czasów Jana Pawła II, a nie będziesz wypisywał bzdur, mącił w głowach i nakręcał siebie i innych przeciwko Kościołowi.
meg2020.06.17 8:56
Kościół musi wrócić do korzeni ,odrzucić to co ludzkie a skupić się na Słowie Chrystusa .Przez wieki ,zapowiadane "wilki w owczej skórze ' , uczyniły z kościoła jaskinię zbójców , są jak "groby pobielane , piękne i święte na zewnątrz a w środku pełne łupiestwa i pożądliwości "Mają prowadzić owieczki do Boga a wiodą na zatracenie , " po owocach ich poznacie"itp.Cały kościół musi się nawrócić ,inaczej nie będzie kościołem Jezusa Chrystusa, Jemu gdy przyjdzie zostanie tylko 'święta resztka " i to nie koniecznie z kościelnych ław.
Janek2020.06.17 10:26
Oni się nie zmienią, bo myślą że wszyscy mogą im skoczyć, na nieszczęście ucierpi na tym wspólnota wiernych, która zgorszona tym całym cyrkiem, ulegnie daleko idącym podziałom.
Reytan2020.06.17 15:51
Zabawne,protestanci RAZEM z Komuchami przeciw Polsce I Kosciolowi.
ks katolicki z Wroc2020.06.17 8:00
a co na to SZMATA SBcka WIKTOR SKWORC z Katowic!!!??? janiak to efekt obsadzania biskupstw przez mafie PEDERASTO-SBcką w Polskim Kościele!!!!
ks katolicki z Wroc2020.06.17 7:57
Janiak jedno Ci radze ,zbieraj sie chłopino PRZYGŁUPAWA!!! i oddaj co ukradłeś Kościołowi o dobrym imieniu juz nie wspomne!!!
coraz wiecej heretykow w naszym Koscie2020.06.17 7:55
Nadzieja we Franciszkowym lewicowo-liberalnym Watykanie popierajacym ideologie LGBT? Kolejny kaplan ktory ulega poprawnosci politycznej - niedlugo bedzie nowym Holownia i Szustakiem, Terlikowski juz od dawna zachowuje sie POdobnie. Nic dziwnego ze ks Isakowicz ostatnio z nim czesto wystepje w TVN-ie. Isakowicz zreszta chce zniesc celibat tak jak Franek. Tylko Benedykt .XVI, kard Sarah strzega tradycji naszego Kosciola..
ks katolicki z Wrocławi2020.06.17 7:43
Janiak to pederasta, złodziej- z braciszkiem dorabiali sie na hotelu JP2 we Wrocławiu!!!!-który miał byc niby bursą dla biednych studentów!!!!HAHAHAH , to zwykły PRYMITYW i PROSTAK, ktoremu wyrządzono krzywde wyswięcając nawet na diakona!!!
AAAA2020.06.17 7:42
Nieszczęściem polskiego Kościoła jest prymas Polak - mierny duszpasterz i teolog, nie wiadomo skąd wzięty karierowicz, którego zadaniem jest chyba "modernizacja" polskiego Kościoła w duchu lewackim. Prawdopodobnie ci, którzy go popierają chcą po prostu zniszczyć polski Kościół. Kazań tej persony w czarnych okularkach słuchać się nie da, a jego współpraca z braćmi sekielskimi w niszczeniu polskiego Kościoła jest znamienna. W sprawach pokazanych przez sekielskich działa prokuratura i specjalna watykańska Komisja pod przewodnictwem S. Gądeckiego. Ale Polak musiał wcisnąć swoje trzy grosze i spreparować donos do Watykanu, co przecież ogłosił publicznie, czym po prostu zniszczył biskupa przed zakończeniem jakiegokolwiek dochodzenia, bez poznania argumentów biskupa, bez rozmowy z nim. Czy jest więc dziwne, ze biskup Janiak się broni? I nie robi tego w prasie, lecz w liście do wiernych, którzy mają prawo poznać stanowisko drugiej strony. To nie biskup Janiak wprowadza zamęt w Kościele, lecz prymas Polak, który kala prymasowski tron takich postaci jak kardynał Hlond czy kardynał Wyszyński. Czy prymas Wyszyński napisałby donos do Watykanu na swego biskupa? Odpowiedź jest oczywista. Wyszyński na pewno nie kryłby żadnego księdza pedofila; hierarchia kościelna ma narzędzia, żeby z takim człowiekiem się rozprawić bez donosów do Watykanu. Polak być może chce zapunktować w Watykanie, bo marzy mu się zapewne kapelusz kardynalski - co nie daj Boże!!!!
Kubiak2020.06.17 8:56
W tej wypowiedzi jest błąd. "Wyszyński na pewno nie kryłby żadnego księdza pedofila". W tych czasach właśnie przypadki pedofilii ukrywano starannie i Wyszyński musiał o tym wiedzieć.
AAAA2020.06.17 12:10
Za to ty dokładnie wiesz, co było wówczas w Kościele i o czym wiedział czy nie wiedział kardynał Wyszyński. Wstydziłbyś się!!! Gdyby cokolwiek było w tej materii do zarzucenia kardynałowi, Watykan nie pozwoliłby na jego beatyfikację. Może jeszcze oskarżysz kardynała Hlonda czy jakiegoś innego dostojnika kościelnego, że wiedział a nie powiedział? Zajmij się swoimi grzechami, to z nich ciebie Bóg rozliczy, może szybciej niż myślisz.
Kubiak2020.06.17 13:41
Kościół przez ponad tysiąc lat ukrywał przypadki wykroczeń w swoich szeregach. Ukrywałby i teraz gdyby nie rewolucja informatyczna i medialna. Jesteś strasznie naiwnym człowiekiem a te watykańskie beatyfikacje dotyczyły nieraz i zbrodniarzy.
Reytan2020.06.17 15:57
Kubiak to kolejna swinia komunistyczna I prowok.
kropka2020.06.17 7:29
Wypełniają się znaki czasów ostatecznych wg Michaldy " biskupi przeciw biskupom,księża przeciw księżom".Przyjście Pana coraz bliżej,a gawiedź śpi.
AAAA2020.06.17 7:57
Poczytaj sobie historię Kościoła - była kiedyś sytuacja, że było naraz 3 papieży ze sobą rywalizujących, a kilka razy było po 2. Bywali też wielcy grzesznicy na papieskim tronie jak Aleksander Borgia. Spięcie w polskim Kościele w tym kontekście to nic nie znaczący epizodzik. Kościół Chrystusa, który prowadzi Duch Święty zawsze jednak potrafił się oczyścić z brudów i tak będzie tym razem. Problemem jest tzw. świat, czyli ludzie, którzy Boga i Chrystusa odrzucili i żyją tak, jakby go nie było, bo grozi im po śmierci wieczne zatracenie. I o nich Kościół powinien walczyć, a jakoś ostatnio o tym zapomniał.
Tutor2020.06.17 7:27
Samobójstwo to grzech. Kościół, kryjąc pedofilów, wspierając jedna stronę sporu politycznego, atakując innych niż tzw. norma, właśnie ów grzech popełnia.
Janek2020.06.17 10:20
Samobójstwo nie jest już grzechem, masz nie aktualne wiadomości. Doucz się bo to wstyd, nie znać nauk Kościoła , którego jest się członkiem, a więc cała twoja wypowiedź jest nic nie warta.
Reytan2020.06.17 15:36
Janek smierdzi Komuna.
Katolik2020.06.17 7:22
Zapas popcornu i coli już zgromadzony. Trzymamy kciuki i czekamy na efektowną wojenkę oraz upadek zdegenerowanego Kościoła.
anonim2020.06.17 7:30
Żebyś się przypadkiem tym popkornem nie zadławił.
anonim2020.06.17 10:14
A ty czym się dławisz zazwyczaj? Może lubisz głębokie gardło? Idz won zboczeńcu bo psami poszczuje.
Ben2020.06.17 7:21
Wielgus, Wesołowski, Paetz, Szkodoń, Janiak - plejada gwiazd.
STANISLAW2020.06.17 7:20
"Przejrzystość Kościoła" Czy Wam wiara się coś pokręciła? Kto niby tym Kościołem jest? Świeccy nie? Oni nie musza być przejrzyści? A po co jest Kościół? Tylko dkla "czystych" (gr. katharoi, czyści) kociarzy?
Lupaszko2020.06.17 7:18
zrobić lustrację w polskim kościele i biskupow TW do kolasztoru na dożywotnią pokutę
Janek2020.06.17 10:05
Trzeba by było z połowę biskupów zamknąć w odosobnieniu, nie bez powodu Dziwisz i jego kumple z Jędraszewskim włącznie, podnosili największe larum przy próbie lustracji. A teraz pouczają lud o moralności i robią z siebie świętych za życia. Tylko szkoda tych normalnych szeregowych księży, którzy robią naprawdę dobrą robotę dla ludzi.
Tom2020.06.17 7:17
Bardzo gorszące to, co się od jakiegoś czasu wyprawia - utrata jedności Kościoła (rzucanie się do gardeł biskupów, kościół krakowski vs kościół toruński, w tle gdzieś ksiądz Natanek, o. Głużyński, itd.), pedofilia (nie ważna jest skala, ludzie nie zrezygnują z leczenia zębów jeśli pedofilem okaże się dentysta, ale zrezygnują z Kościoła i utracą "dostęp" do Boga, jeśli znajdzie się choć jeden ksiądz pedofil - taką mamy letniość wiary niestety), sojusz ołtarza z tronem (dotacje dla o. Rydzyka, angażowanie wiary, mszy do załatwiania politycznych interesów, mówcie co chcecie ale to jest coś co odrzuca, co razi. Sam byłem na wieczornej mszy w poniedziałek, po której na teren parafii zajechała limuzyna SOP, wysiadł z niej jeden z ministrów i udał się do naszej parafialnej jadłodajni głosić swoje mądrości. Z naszego proboszcza jest bardzo przyzwoity facet, z tego ministra zdaje się że też, ale ludzie, znajmy miarę! Czy na prawdę nie widzimy, że takie happeningi to dla ludzi - szczególnie młodych - coś, co ich od kościoła oddala? W imię czego? Chwilowego przytulenia się kościoła do władzy? Obawiam się, że nasz Kościół podąża tą samą ścieżką co kościół na Zachodzie i to na własne życzenie...)
Podatnik2020.06.17 7:23
Dodaj do tego lekcje religii w szkołach. To było pierwszorzędne posunięcie wrogów Kościoła! Na skutki trzeba było tylko trochę poczekać.
AAAA2020.06.17 13:18
Świetne jest to porównanie, że ludzie nie zrezygnują z chodzenia do dentysty, jeżeli dentysta okaże się pedofilem; ale rezygnują z chodzenia do Kościoła, jeżeli jakiś kapłan okazał się pedofilem. Ciągle nie mogą zrozumieć, ze pedofilia to margines, że kapłani są tylko ludźmi i popełniają wiele innych grzechów także, że Kościół to każdy z nas i GRZECHY KAŻDEGO Z NAS, A NIE TYLKO KAPŁANÓW, WPŁYWAJĄ NA KONDYCJĘ KOśCIOŁA. To jest wielkie szczęście, że możemy uczestniczyć we mszach świętych, że mamy kościoły tuż obok, że w każdej chwili możemy przystąpić do Sakramentu Pokuty i pojednać się z Bogiem. To wielkie szczęście, które otrzymaliśmy od Boga, ale i będziemy rozliczeni z tego, jak je wykorzystaliśmy. A dla mnie to wielkie szczęście także, że mój Prezydent i Premier są ludźmi wierzącymi, że bywają na mszach, że modlą się na Jasnej Górze, że korzystają z nauki społecznej kościoła. Mocno wierze, że i z tego powodu Pan Bóg ma nas w swojej opiece. A to, co zrobił ojciec Rydzyk jest NIE DO PRZECENIENIA!!! Możemy się nie zgadzać z pewnymi opiniami, ale głoszenie Pisma Świętego, dostęp do mszy świętych, wspólna modlitwa, szczególnie ważna w przypadku ludzi chorych bardzo jest potrzebna. I pamiętaj, że wykształceni intelektualiści są na tym świecie mniejszością, a Panu Bogu zależy na KAŻDYM człowieku. To, ze ciebie razi, że jakiś minister wpadł na plebanię po mszy, jest właśnie dowodem twego dystansu do Kościoła i chęci podążania tą samą ścieżką co na Zachodzie - czyli całkowicie świeckiego państwa. Czy oni zrobili coś złego, że się spotkali? I niestety, za odchodzenie ludzi młodych od Kościoła najbardziej odpowiadają ich rodziny i i ich rodzice oraz dominacja agresywnej, pozornie atrakcyjnej antychrześcijańskiej kultury. Rodzicie w większości nie dbają w ogóle o wiarę swoich dzieci ani o ich religijną formację. Ale wierzę, że Pan Bóg puka do serc i ludzie dobrej woli nadal Mu odpowiadają. A reszta niestety pędzi szeroką, wygodną asfaltową drogą, na końcu której znajduje się otchłań wiecznego zatracenia. I to jest obraz przerażający.
Reytan2020.06.17 15:32
Jestes niestety glupi.
jula2020.06.17 7:17
Wstyd na każdym etapie. Wstyd.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.17 7:15
Ale się klesze wieprze gryzą miedzy sobą ale wierzgają! i to są posłannicy boga na ziemi, tej ziemi! buhaha...
brak słów!2020.06.17 7:25
A ty Jarek, kogo posłannikiem jesteś na tej ziemi???
fakaliowy rafalek2020.06.17 10:58
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka
.2020.06.17 13:33
PO tej wypowiedz daje ci jakieś 70 IQ. Wystarczy,żebys potrafił się samodzielnie wy.sra.ć , najeść i skrobnąć soś głupiego w internecie.
Jan Radziszewski2020.06.17 11:05
co z tobą Budiet gdy X i Bp Nie Budiet tzn co cię czeka wtedy na pewno tj na 100 % pewne - miłośniczko miłośniku Lucyfera ? co może nie do PIEKŁA na nigdy nie kończącą się wieczność wpadniesz? a któż cię wówczas przeprowadzi przez granicę śmierci - może nie cezar żydów /J 19,15) do swojego Piekielnego carstwa gdzie radochy i szczęścia co Niemiara jest w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 w tzw ciemności zewnętrznej /Ap 22,15) co też żydowskich i masońskich zapewne też czeka cenzorów na Fronda
antymarksista2020.06.17 7:09
Jest prawdą, że w warstwie osób konsekrowanych, podobnie, jak w całym Kościele są czarne owce. W jednakowy, zdecydowany i surowy sposób dla dobra Kościoła należy rozliczyć wszystkie osoby o wątpliwym autorytecie moralnym. Tak znaczy tak, nie znaczy nie. Relatywizm dla Kościoła jest najgorszym grzechem. Co się zaś pieniactwa tyczy, o które hierarchów oskarża ksiądz Isakowicz Zaleski, to niech sam zrobi rachunek sumienia, zanim cokolwiek napisze.
AAAA2020.06.17 7:46
Przypominam sobie, jak ksiądz Isakowicz-Zaleski występował w mediach z żądaniem szerokich publicznych informacji o księdzu Tymoteuszu - synu premier Szydło. To był taki fakt, który zniszczył całkowicie moje dobre zdanie o księdzu Isakowiczu. Podejrzewam demencję, bo kiedyś był to jednak mądry ksiądz.
Podatnik2020.06.17 7:01
Ano w gangu teraz kłopoty, wpływów teraz ubyło znacznie, a wielu purpuratów pazernych więc walka o kasę, krycie przestępstw i machlojek swoich kumpli, frakcje liczne to się żrą. Zagryzają się wzajemnie, sami do tego doprowadzili. Bierzemy chłodne piwo, chipsy i oglądamy.
STANISLAW2020.06.17 6:58
Od dawna mówię o próbie rozłamu. Herezjarchami będą: Kobyliński (ideolog rozłamu), Zaleski (aktywista walki rozłamowej) i Terlikowski (doskonałe narzędzie medialne)!
STANISLAW2020.06.17 7:01
A jeszcze dodam, że Wielkim Kanclerzem owego kościółka będzie prymas Polak.
STANISLAW2020.06.17 7:06
I jeszcze jedno. Podstwową prawdą wiary owego kościółka, dogmatem będzie "Grzech Kościoła"
BiegunkaProrocza2020.06.17 8:02
A ja jeszcze dodam, że dobrze jest wykasztanić się pod gruszą i podetrzeć liściem łopianu albo dziewanny.
Andrzej 2020.06.17 6:52
Należy prosić Boga o przebaczenie i modlić się o jedność naszego Kościoła. Inaczej to będzie zgorszenie dla wszystkich.
marka 2020.06.17 11:11
Kto niby i za co ma prosić o wybaczenie ?
Andrzej 2020.06.17 12:07
My wszyscy. A ty jesteś taki kryształowy ?
Reytan2020.06.17 15:26
Sugerujesz prowokatorze,ze wszyscy katolicy sa pedofilami. Mow za siebie,idioto !
AAAA2020.06.17 13:46
Każdy z nas tworzy Kościół i grzechy każdego mają wpływ na jego kondycję. A módlmy się o wybaczenie chociażby grzechu zaniechania, bo naprawdę niewielu wiernych modli się za swoich kapłanów, zamiast tego najchętniej ich obgadują.
AAAA2020.06.17 13:52
Bardzo niewielu tzw. wiernych modli się za swoich kapłanów, za to najczęściej ich obgadują. To jest obrzydliwe i na pewno Kościołowi nie pomaga.
Olej2020.06.17 6:52
Palenie akt i ubecja w Kościele. We wszystkich środowiskach w Polsce celowo pozostawiono truciznę, jako zabezpieczenie, i skutki tego będą tragiczne.
ladychapel2020.06.17 7:57
Wróg wszędzie, wróg wokół - to jest właśnie prawica RP
Beno2020.06.17 6:49
Księże Isakiewicz, a co wyprawiasz ty od lat. Jak lustrujesz biskupów, zarzucasz im gejostwo, ukrywanie pedofilów - jakby ich było tysiące wśród kapłanów, a to wszystko robisz przez media. Jakim prawem robisz się sędzią Kościoła. Nie jesteś ani biskupem, ani powołanym do jakieś komisji, a ciągle się wypowiadasz, a wiele twoich wypowiedzi to tylko insynuacje. Tak nie postępuje kapłan. Hipokryto, sam latasz do mediów i robisz z wszystkiego wielkie sensacje, zamiast modlić się za twój Kościół. Oskarżać się publicznie poprzez media i przez to osłabiać wiarę wiernych, odpychać ich od Kościoła i Cnrystusa to największe zło i grzech. Za to kiedyś bekniecie.
anonim2020.06.17 7:00
Gdyby to chodziło o kolory tych biskupich kiecek, albo o to czy słuchać kazań na stojąco czy leżąc, to ten twój wywód byłby jak najbardziej ok. Ale że chodzi o wsadzanie konsekrowanych fiutów w usta małym dzieciom to muszę ci powiedzieć - no chyba ci się coś poyebało!
Janek2020.06.17 9:57
Bo w porównaniu do ciebie nic nie znaczący i nie mający na nic wpływu trybiku, ksiądz Tadeusz Zaleski wie kto, z kim, co i dlaczego robi. Dlatego też żaden biskup go nie ruszy. A dobremu katolikowi powinno zależeć na dobrym imieniu Kościoła, a tobie zależy tylko aby było tak jak jest więc, twoja wiara jest tylko pozorna. A Więc łaskawie zamknij twarz heretyku!!!
Beno2020.06.17 22:06
Gdyby Isakiewicz wiedział, a jest taki odważny, to by mówił po nazwiskach, a tego nie robi. a więc jego wiedza to insynuacje. A jak dziennikarze dochodzą do konkretnych osób, wtedy Isakiewicz się odzywa, jakby o wszystkim wiedział, a w sumie gooowno wie. Isakiewicz to jak Wałęsa, zaangażowany kiedyś w "Solidarność", a w sumie podstawiony UB-ek w sutannie - obym się mylił, ale jego działania na to wskazują. A jego teczka to pewnie jak Wałęsy zniszczona.
AAAA2020.06.17 13:41
Bardzo słusznie. Mnie kiedyś zdumiał ks. Isakowicz, gdy domagał się publicznego ujawnienia szczegółów sprawy ks. Tymoteusza, syna premier Szydło. I robił to niezwykle zaciekle. Naprawdę, zdumiał mnie wtedy całkowity brak szacunku do człowieka, który nie jest osobą publiczną; podeptanie jego prawa do prywatności oraz jakaś potworna uzurpacja, gdyż ks. Isakowicz w żaden sposób nie był z tą sprawą związany i w ogóle nie powinno go to interesować. Z księdzem Isakowiczem, podobnie jak np. z Terlikowskim stało się coś bardzo złego.
.2020.06.17 6:46
Nie pozostaje teraz już nic innego wziąć kubełek popcornu, wygodnie usiąść i obserwować rozwój wydarzeń. Niech dalej się atakują, a z pewnością zaczną wyłazić jeszcze ciekawsze fakty.
ryszard2020.06.17 6:44
W Polskim kościele już jest podział. Ale nie wolno mówić o żadnym rozłamie. Hipokrytów, którzy zaprzedali się: żądzy władzy, żądzy zmysłów, pysze (kuszenie Jezusa Chrystusa), należy po prostu z Kościoła wykluczyć bo z własnego wyboru są twórcami zła, a takich Jezus Chrystus uznawał za ..... ("nie rzucaj pereł między ...),
STANISLAW2020.06.17 7:11
Ty też, Ryszardzie, dołączasz do herezjarchów? Bowiem wykluczanie grzeszników z Kościoła czyni istnienie Kościoła bezcelowym i kociarskim (od gr. katharoi - czyści). Grzeszników trzeba uleczyć, naprawic. Po to jest Kościół
anonim2020.06.17 9:34
A co, odpowiada Ci "santo subito" ogłoszone w tamtym roku w Gdańsku wrogowi wiary katolickiej? Albo ogłoszenie niemalże "sługą Bożym" p. Hani z Wa-wy, ksywa "bufetowa" przez kard. Nyczu? He, he, he... całe duchowieństwo "papieża Franciszka", uzurpatora, Fałszywego Proroka, heretyka "kocha, lubi, szanuje". Sami się wyłączyli z Kościoła Katolickiego. Problem w tym, że korzystając ze swoich formalnych uprawnień wiodą owce do piekła mówiąc o pnięknym i dzielnym Bergoglio. Przykład? Ano proszę bardzo... Podobno Bergoglio sprzeciwia się LGBT+... No tylko, że kolejne nominacje na wysokie stanowiska kościelne temu całkowicie przeczą. Albo jak Episkopat amerykański chciał w końcu zrobić u siebie porządek z pedofilią wśród duchownych bo przeciętni Amerykanie dostali szału na wieść o wyczynach np. kard. McCarricka, że nawet wstrzymali finansowanie Watykanu, to Bergoglio wysmażył polecenie, by hierarchowie się wstrzymali do czasu opracowania instrukcji w Rzymie. No i na tym skończyła się walka z pedofilią w Kościele w USA. He, he, he... ale Bergoglio walczy, walczy, walczy... tyle że z nauczaniem Jezusa Chrystusa, z całą Tradycją Kościoła...
konrad walenrod2020.06.17 10:40
Co ty wygadujesz za bzdetki? Santo Subito - przecież nic takiego nie miało miejsca. Santo Subito tylko dla JP II.
W\\\\\305\\\\\\\\202odek2020.06.17 12:47
Na pewno nie miało miejsca? A kogo pochowali w Katedrze? Jakiegoś zasłużonego biskupa czy księdza? Cywila z bardzo niejasną przeszłością.
ryszard2020.06.17 12:47
Nie bredź nie napisałem "grzeszników" (bo sam takim jestem). Napisałem ludzi, którzy"z własnego wyboru" a więc świadomie promują zło dla samego zła. Jezus Chrystus nie przypadkowo użył określenia "wieprze" i w innym miejscu równie dosadnie określił jaki powinien być ich los.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.06.17 14:06
A jak się nie uda uleczyć po dobroci to wypalić grzechy białym żelazem. Jan Hus wiecznie odradza się swoją nieopłacalną dla Kościoła herezją w nowych pokoleniach. Rozpalacie już stosy?
marka 2020.06.17 11:05
A kto to ma zrobić, Pan Józio z warzywniaka ?
Trójoka wrona2020.06.17 12:07
Nie wykluczyć, bo głową kościoła jest Jezus, a on nikogo nie wyklucza. Należy ich pozbawić stanowisk i beneficjów i usunąć ze stanu duchownego, ale nie z kościoła.