Ks. prof. Kobyliński do Bidenie: Sympatyzuje z liberalną wersją amerykańskiego katolicyzmu - zdjęcie
28.11.20, 17:30fot. yt/c span/telewizja republika

Ks. prof. Kobyliński do Bidenie: Sympatyzuje z liberalną wersją amerykańskiego katolicyzmu

31

- Joe Biden akcentuje ochronę środowiska naturalnego, troskę o klimat, prawa zwierząt, sprawiedliwość społeczną. Natomiast mniejszą wagę przywiązuje do kwestii eutanazji, związków jednopłciowych i ochrony życia poczętego – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Biden wychował się w rodzinie katolickiej i w swoich wypowiedziach często nawiązuje do religii. Mówi, że wiara w jego życiu jest ważna, zwłaszcza w dramatycznych momentach. W wypadku samochodowym stracił żonę i córkę, a w 2015 roku zmarł jego syn.

 

Ks. prof. Kobyliński podkreślił również:

- Natomiast sympatyzuje z liberalną wersją amerykańskiego katolicyzmu. W związku z tym akcentuje ochronę środowiska naturalnego, troskę o klimat, prawa zwierząt, sprawiedliwość społeczną. Natomiast mniejszą wagę przywiązuje do kwestii eutanazji, związków jednopłciowych i ochronę życia poczętego. 

Jak informuje wiele mediów, Biden nosi zawsze przy sobie różaniec i go odmawia. Bierze też regularnie udział we Mszach świętych, czasem częściej niż raz w tygodniu. Popiera on jednak prawa aborcyjne, co stawia paradoksalnie w bardzo niekomfortowej sytuacji wielu biskupów i wiernych. Wielu pyta nawet, czy powinien on mieć prawo przyjmowania Komunii Św.

W tej kwestii ks. prof. Kobyliński wyjaśnia:

- W kodeksie prawa kanonicznego jest przepis, który stwierdza, że do Komunii Świętej nie należy dopuszczać osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim. Istnieją interpretacje, że jeśli polityk publicznie opowiada się za aborcją, to należy to uznać za trwanie w grzechu.

Katolicy w USA stanowią obecnie ponad 20 proc. społeczeństwa. Jeśli procesy wyborcze przebiegną po myśli Bidena, to zostanie on drugim w historii prezydentem USA katolikiem. Pierwszym był John F. Kennedy.


mp/polskie radio 24

Komentarze (31):

Joanna2020.12.22 4:51
Biden nie tylko popiera aborcje i eutanazje i jako katolik, powinien byc wykluczony z KK. Malo tego, jak moze on przystepowac do Komunii Sw, skoro zyje w zwiazku niesakramentalnym? Jego pierwsza zona zginela w wypadku, ale druga, Jill jest rozwodka i miala z nim, romans, gdy Biden byl jeszcze zonaty, z pierwsza zona. Jak widac, z Bidena taki katolik, jak z koziej doopy trába.
Skrzypek na dachu2020.12.6 19:00
Prezydent Donald Trump wygral wybory 3ego Listopada 2020 ale przegrany Joe staral sie oszukac wyniki liczeniu glosow . Prawda wychodzi na jaw i bardzo duzo demoncrapow pojdzie siedziec do wiezienia za te zbrodnie .
katolik2020.11.28 22:14
NIedawno Terlikowski promowal skrajna lewice - czyli Bidena(wszyscy ktorzy widza co dzieje sie obecnie w USA wiedza, ze jest reprezentantem skrajnej postkomunistycznej lewicy), dzisiaj pan Kobylinski. Widze, ze od dluzszego czasu juz ci dwaj panowie bardzo czesto pojawiaja sie razem, i razem bronia liberalow i heretykow w kosciele - np.G.Kramera, czy ks Wierzbickiego. Ciekawe kto im za to placi?
Polak katolik2020.11.28 21:56
Biden to OSTRY PROMOTOR IDEOLOGII LGBT, EUTANAZJI, ABORCJI, TRANSHUMANIZMU, poza tym DORABIA SOBIE Z SYNKIEM NIELEGALNIE NA URAINIE (wiec jest do tego przestepca- iec niech falszywy prof. ks Kobylinski bajek nam nie gada i go tak nie promuje. . Oj , musi miec cos pan Kobylinski na sumieniu, POdobnie jak Boniecki,Terlikowski, ktorzy bronia Margotow i heretykow w Kosciele (Holownia Lemanski, Guzynski, Kramer, Szustak ) ze idzie na KOMPROMIS Z FALSZEM I ZLEM. Nie bez powodu cala zdemoralizowana i postkomunistyczna czesc Ameryki - Soros, Applebam, Gates, (promotor klinik Smierci), Zuckerberg etc. tak goraco kibicowala Bidenowi, ze nawet falszowala wybory....
Robert2020.11.28 21:11
Biden z nikim nie sympatyzuje. Mówi i robi to co polecą mu przydzieleni przez Obamę doradcy. Jeżeli powie coś od siebie, to przeważnie bez sensu. Często nie ma nawet świadomości gdzie się znajduje. Aborcja to główny postulat partii "demokratycznej". Wg "elit" tej partii przeciwnicy aborcji nie mogą należeć do tej super postępowej i super nowoczesnej partii. Partia "demokratyczna" szybko zmierza do otwartego komuno-faszyzmu, ale polskie lewactwo tego nie dostrzega.
Ja Kaszubka2020.11.28 20:14
Pilnujcie się, poprawna polszczyzna obowiązuje wszystkich, czasami aż głowa boli.!!!
Grizzly stracił dziwictwo w rectum2020.11.28 19:23
przed bar micwa, bo jego tate prof. doktor Realshit-Woleński wykiszkował go, a po bar micwa ruchał go rabin Nożykdokütasa. L ‘ Chaim.
Gizzly2020.11.28 20:03
Won bydle od mojego nicka! Myślę, że podszywa się pode mnie ten niespełna rozumu, co kiedyś podpisywał się: Durny Gej!!
Jan Radziszewski I Agencja TASS ostrzega;2020.11.28 19:15
Bill Gates i Jeff Bozos kapitaliści chca zniszczyć nasz ukochany Kraj Rad i Józefa Putina-Stalina szczepionkami i kartami kredytowymi. Pamiętaj, że tylko Konfiedieracja reprezentuje nasz ukochany Kraj Rad.
matis892020.11.28 18:49
Uwaga. Czas Bidena i Bergoglio to czas ujawnienia się antychrysta. W ciągu 1,2,3 lat na Bliskim Wschodzie ujawni się antychryst. Zaprowadzi on tam swój fałszywy pokój za co będzie wychwalany i uwielbiany na całym świecie przez massmedia, rządy, polityków, korporacje, gwiazdy, showbiznes i religie. Będzie on przystojny, dostojny, inteligentny, sympatyczny, znał wiele języków i będzie miał moc przyciągania i zwodzenia ludzi. Dostanie on też wsparcie od swojego Fałszywego Proroka Nie Katolika Bergoglio. Po tym wszystkim poznacie że to antychryst.
Anonim2020.11.28 19:15
Nie głupio ci tak co chwilę pisać jakieś przepowiednie i za każdym razem się mylić?
matis892020.11.28 20:34
Pisałem o jednej odnośnie globalnego szczepienia trucizną i ta się spełnia na naszych oczach. O drugiej to ujawnienie się Fałszywego Proroka. Jest nim Bergoglio i ta też się sprawdziła. Antychryst 1,2,3 lata.
matis892020.11.28 18:48
Wszystko co tu wymieniono, a Biden to popiera jest albo czystym satanizmem, albo programem masonerii. Aborcja, eutanazja, LZPKNTB, ekoterroryzm, prawa zwierząt, sprawiedliwość społeczna w masońskiej wersji utopii i fałszu... To projekty antychrysta przeciwko Jezusowi i katolicyzmowi. Nigdzie Biden nie reprezentuje katolicyzmu i reprezentuje wszystko to co jest przeciwko Jezusowi. I nie ma czegoś takiego liberalny katolicyzm.
Christian Straight Edge2020.11.28 18:54
Zobaczcie ten filmik [ostrzegam - drastyczne!] https://www.youtube.com/watch?v=pIDlkn-aTh8 – oto ilustracja bezdusznego liberalno kapitalistycznego horroru w którym żyjemy. Aborcja, egoizm, mord i narkotykowy szał w klubowych rytmach: Parafrazując znaną wypowiedź francuskiego prawicowego intelektualisty Alaina de Benoist: Ktokolwiek krytykuje obyczajowy liberalizm (aborcję, narkotyki, pornografię), jednocześnie milcząc na temat kapitalizmu, powinien się lepiej zamknąć. Ktokolwiek krytykuje kapitalizm, jednocześnie aprobując liberalne obyczaje, powinien zrobić to samo. Liberalne lewactwo jest sponsorowane przez globalny kapitał spekulacyjny. Krytykę Polityczną i inne grupki tego typu wspiera Soros – wielki giełdowy finansista. Lewactwo to awangarda najbardziej zdegenerowanych i agresywnych form spekulacyjnego kapitału finansowego. Liberalizm to „wolność” > konkretnie> „wolność gospodarcza” > czytaj wolność pieniędzy > a dokładnie > wolny jest ten kto dysponuje pieniędzmi ten kto ich nie ma jest niczym, jest śmieciem. Liczy się zdanie posiadacza, dzieci nie mają pieniędzy, więc liberalny System skazuje je na śmierć w trakcie aborcji. Co więcej: obecnie zalegalizowano już handel ludźmi – instytucję tzw. „surogacji” w trakcie której dzieci są „hodowane” w brzuchu i sprzedawane. Dodajmy „hodują” je ubogie kobiety z Ukrainy lub krajów Trzeciego Świata – kupują bogate pary na zachodzie (hetero ale coraz częściej lgbt). Kto płaci ten rządzi, a dziecko – żywa istota jest tylko towarem do zaspokojenia egoistycznych „pragnień”. Dziecko – jego życie i rozwój przestaje być celem a staje się jedynie środkiem do zaspokojenia potrzeb egoistycznych zombie. Lub przeszkodą. Stąd w zależności od chwili można je abortować – albo kupić u surogatki. Tak samo współczesne lewactwo promuje prostytucję w postaci tzw. “sex workingu”. Ciało kobiet staje się towarem pod pozorem “wolności”. Współczesne lewactwo nie ma nic wspólnego z walką o prawa socjalne, z ruchem robotników (takim jak była Solidarność, ale też XIX wiecznymi). Zawodowi lewaccy aktywiści to mieszkańcy wielkich miast, dzieci bogatych rodziców – rozwydrzone i zdemoralizowane. A kasę na to dają wielcy spekulanci giełdowi Soros i inni. Zwycięstwo lewactwa = zyski dla kapitału (rozwój przemysłu aborcyjnego, legalny obrót narkotykami, prostytucja). Przejrzyjcie listę sponsorów parad równości = same wielkie firmy. KRÓTKO MÓWIĄC Liberalni kapitaliści inwestują pieniądze we wspieranie ruchu feministycznego po to by później po legalizacji zacząć na tym zarabiać, tworzyć kliniki aborcyjne. Finansują promocję “sex workingu” jako normalnego zawodu by zarabiać na sutenerstwie. Promują macierzyństwo zastępcze – surogację by zarabiać na handlu dziećmi Itd. Itp. Współczesne lewactwo to nie jest żaden ruch robotników i biednych tylko zawodowi aktywiści z bogatych domów a kasę dają na to liberalni finansiści traktując to jako zyskowną inwestycję na przyszłość. Skrajny egoizm = satanizm.
Jehovah Witness Simple Asshole2020.11.28 19:18
jest w silnej opozycji do jehowych z Kraju Rad i osobiście do Jana Radziszewskiego, który to nosi nocniki za Putinem.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.11.28 18:37
Nie słucham PR i nie oglądam TVP.
W PiS du2020.11.28 18:32
W pisdu z tym biskupem
Do niby poliaka2020.11.28 20:04
Przygłupie kochany 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Grizzly2020.11.28 18:30
Rucha-jąc kota jak to robi wiadomo kto, to czy można jeść komunię świętą?
Grizzli22020.11.28 20:02
Won bydle od mojego nicka! Myślę, że podszywa się pode mnie ten niespełna rozumu, co kiedyś podpisywał się: Durny Gej!!
Topek2020.11.28 18:27
To nie jakiś biskup ma prawo oceniać czy może przystępować do komunii czy nie, też uważam że np. Kaczyński, Rydzyk Głódź, kłamca Pinokio i wielu innych złoczyńców nie zasługują do tego by przystępować do komunii, ale to ich sprawa
Nie ma kompromisu2020.11.28 18:04
Kontraŭe, li simpatias kun la liberala versio de usona katolikismo. Tial ĝi emfazas la protekton de la natura medio, prizorgado de la klimato, bestaj rajtoj kaj socia justeco. Aliflanke ĝi malpli atentas la aferon pri eŭtanazio, samseksaj rilatoj kaj la protekto de la koncipita vivo.
Proszę księdza,2020.11.28 17:54
Biden nie jest wyjątkiem, ale regułą. To w USA powstało określenie na tego typ katolika "cafeteria Catholics", a skąd to się wzięło. Otóż dzisiejszy katolik w USA w większości jest Demokratą, ale i jest konserwatywny bo wysyła dzieci do katolickich szkół (bo są lepsze), katolik w USA jest bardzo hojny w swojej parafii i nie tylko, ale ... Pod kilkoma nakazami katechizmu albo się nie podpisuje albo ma "mieszane uczucia", głównie jeżeli chodzi o aborcje i homoseksualizm. Katolik w USA chce i jest konserwatywny, ale chce być też "na czasie". Należy pamiętać, ze Biden jak i wielu innych "katolików" z partii Demokratycznej są wykluczeni od przyjmowania komunii. Ta decyzja jest zwykle w gestii lokalnego biskupa. Ale nowy kardynał Wilton Gregory już zapowiedział, że nie odmówi mu komunii. Życzyłbym polskim biskupom, tym nieskalanym skandalami, aby wykazali się podobna odwagą wobec polskich katolików-polityków.
Anonim2020.11.28 22:05
Demokraci to katolicy??? Chyba tacy jak homo heretyk o, James Martin - , ktory nawet ma czelnosc mowic ze BIBLIA JEST W BLEDZIE W SPRAWIE HOMOSEKSUALIZMU, PONIEWAZ WYRAZNIE MOWI ZE HOMOSEKSUALIZM JEST ZLY. Wkrotce ci twoi katolicy Demokraci wraz z Jamesem napisza nam zupelnie nowa Biblie - i ty z pewnoscia ja przyjmiesz.
Anonim2020.11.28 17:51
Ten czerwony dziad, to tragedia dla Polski.
Jehovah Witness Simple Asshole!2020.11.28 17:58
Pisz tylko to co wiesz, a że wiesz niewiele PISZ NIEWIELE!
Christian Straight Edge2020.11.28 17:44
Zobaczcie ten filmik [ostrzegam - drastyczne!] – oto ilustracja bezdusznego liberalno kapitalistycznego horroru w którym żyjemy. Aborcja, egoizm, mord i narkotykowy szał w klubowych rytmach: https://www.youtube.com/watch?v=pIDlkn-aTh8 Parafrazując znaną wypowiedź francuskiego prawicowego intelektualisty Alaina de Benoist: Ktokolwiek krytykuje obyczajowy liberalizm (aborcję, narkotyki, pornografię), jednocześnie milcząc na temat kapitalizmu, powinien się lepiej zamknąć. Ktokolwiek krytykuje kapitalizm, jednocześnie aprobując liberalne obyczaje, powinien zrobić to samo. Liberalne lewactwo jest sponsorowane przez globalny kapitał spekulacyjny. Krytykę Polityczną i inne grupki tego typu wspiera Soros – wielki giełdowy finansista. Lewactwo to awangarda najbardziej zdegenerowanych i agresywnych form spekulacyjnego kapitału finansowego. Liberalizm to „wolność” > konkretnie> „wolność gospodarcza” > czytaj wolność pieniędzy > a dokładnie > wolny jest ten kto dysponuje pieniędzmi ten kto ich nie ma jest niczym, jest śmieciem. Liczy się zdanie posiadacza, dzieci nie mają pieniędzy, więc liberalny System skazuje je na śmierć w trakcie aborcji. Co więcej: obecnie zalegalizowano już handel ludźmi – instytucję tzw. „surogacji” w trakcie której dzieci są „hodowane” w brzuchu i sprzedawane. Dodajmy „hodują” je ubogie kobiety z Ukrainy lub krajów Trzeciego Świata – kupują bogate pary na zachodzie (hetero ale coraz częściej lgbt). Kto płaci ten rządzi, a dziecko – żywa istota jest tylko towarem do zaspokojenia egoistycznych „pragnień”. Dziecko – jego życie i rozwój przestaje być celem a staje się jedynie środkiem do zaspokojenia potrzeb egoistycznych zombie. Lub przeszkodą. Stąd w zależności od chwili można je abortować – albo kupić u surogatki. Tak samo współczesne lewactwo promuje prostytucję w postaci tzw. “sex workingu”. Ciało kobiet staje się towarem pod pozorem “wolności”. Współczesne lewactwo nie ma nic wspólnego z walką o prawa socjalne, z ruchem robotników (takim jak była Solidarność, ale też XIX wiecznymi). Zawodowi lewaccy aktywiści to mieszkańcy wielkich miast, dzieci bogatych rodziców – rozwydrzone i zdemoralizowane. A kasę na to dają wielcy spekulanci giełdowi Soros i inni. Zwycięstwo lewactwa = zyski dla kapitału (rozwój przemysłu aborcyjnego, legalny obrót narkotykami, prostytucja). Przejrzyjcie listę sponsorów parad równości = same wielkie firmy. KRÓTKO MÓWIĄC Liberalni kapitaliści inwestują pieniądze we wspieranie ruchu feministycznego po to by później po legalizacji zacząć na tym zarabiać, tworzyć kliniki aborcyjne. Finansują promocję “sex workingu” jako normalnego zawodu by zarabiać na sutenerstwie. Promują macierzyństwo zastępcze – surogację by zarabiać na handlu dziećmi Itd. Itp. Współczesne lewactwo to nie jest żaden ruch robotników i biednych tylko zawodowi aktywiści z bogatych domów a kasę dają na to liberalni finansiści traktując to jako zyskowną inwestycję na przyszłość
Christian Straight Edge2020.11.28 17:44
Jakby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości Kapitaliści – banksterzy ZA aborterami: https://superbiz.se.pl/wiadomosci/mbank-poparl-strajk-kobiet-niektorzy-klienci-chca-zrezygnowac-z-uslug-banku-aa-PdCL-BBRz-PhAx.html Tkanki abortowanych dzieci używa się przy produkcji kosztownych kosmetyków, leków, a nawet… napojów gazowanych https://www.ekologia.pl/srodowisko/specjalne/kosmetyki-z-ludzkich-plodow-sprawa-firmy-neocutis-oraz-ludzki-kolagen-z-chin,15469.html https://www.sosrodzice.pl/komorki-plodow-poddanych-aborcji-zywnosci-kosmetykach-szczepionkach/ https://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/382144,bojkot-napojow-pepsi-pepsi-next-ze-slodzikiem-z-komorkami-z-nerek-abortowanych-plodow.html ___ Co więcej: obecnie zalegalizowano już handel ludźmi – instytucję tzw. „surogacji” w trakcie której dzieci są „hodowane” w brzuchu i sprzedawane. https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_zast%C4%99pcza Dodajmy „hodują” je ubogie kobiety z Ukrainy lub krajów Trzeciego Świata – kupują bogate pary na zachodzie (hetero ale coraz częściej lgbt). Kto płaci ten rządzi, a dziecko – żywa istota jest tylko towarem do zaspokojenia egoistycznych „pragnień”. Dziecko – jego życie i rozwój przestaje być celem a staje się jedynie środkiem do zaspokojenia potrzeb egoistycznych zombie. Lub przeszkodą. Stąd w zależności od chwili można je abortować – albo kupić u surogatki. ___ Teraz wyszła sprawa filmu Patryka Vegi „Oczy diabła” ukazującego sprzedawanie małych dzieci do burdeli dla pedofilów – wszystko w imię zysku, wszystko w imię żądzy… https://www.youtube.com/watch?v=nZEJ2HTtQlc https://www.fronda.pl/a/vega-uratowalem-dziecko-ktore-mialo-byc-sprzedane-do-burdelu-a-potem-na-narzady-wideo-18,153416.html ___ Następnym krokiem, zresztą bardzo logicznym z punktu widzenia liberalizmu będzie również legalizacja zabijania dzieci po urodzeniu. Przewidział to już pisarz Philip K Dick w opowiadaniu „Przedludzie”. Dziś ten postulat na poważnie rozważają liberalni myśliciele https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedludzie Tekst opowiadania po angielsku https://prolife.org.nz/the-pre-persons-phillip-k-dick/?fbclid=IwAR22_kOQk_8lip1m1n4a36TaIBCma8FHKhhYQ0rjj6SosEhDVNOgNGTyXkM tekst po polsku łatwo do ściągnięcia z chomika i innych stronek ___ Egoistyczne silinkonowo-botoksowe żywe trupy wykorzystujące najniewinniejsze, bezbronne istoty – dzieci – a zarabia na tym wielki kapitał. To nie literacka fikcja. To piekło już istnieje. To jest dystopia, horror liberalnego, plastikowego świata. Liberalny kapitalizm to jest zorganizowany System śmierci… – lewactwo to jego polityczna awangarda. Na poziomie społecznym – to jest kult złotego cielca Na poziomie poszczególnego człowieka – to jest kult własnego ego – skrajny egoizm – czyli w głębokim sensie tego słowa: satanizm (jak ktoś nie wierzy, że egoizm = satanizm to jeszcze raz: https://www.youtube.com/watch?v=pIDlkn-aTh8) Ten system to zamiana jakości w ilość. Życia w pieniądz. Ten System to Śmierć. I ten System trzeba zniszczyć!
Christian Straight Edge2020.11.28 17:46
Jeżeli chodzi o głębsze analizy kulturoznawcze i filozoficzne procesów degeneracji Zachodu, to należy polecić następującą książkę Pitirim A. Sorokin – Amerykańska rewolucja seksualna https://wydawnictwowektory.pl/pl/p/Amerykanska-rewolucja-seksualna-Pitirim-A.-Sorokin-/211 Autor kilkadziesiąt lat temu widział i opisywał procesy degeneracji amerykańskiego demoliberalizmu, gdy nikomu nie śniły się współczesne absurdy. Prorocze dziełko. ___ Środowiska TFP (w Polsce: Instytut Piotra Skargi i pokrewne) choć robią dużo dobrej roboty to mylą się mówiąc o „marksizmie kulturowym”, jakiejś celowej zmianie kultury w stylu Gramsciego. To błędna analiza sytuacji. To co obserwujemy to jest naturalny rozkład demoliberalizmu w epoce późnej postmoderny to są skutki filozofii liberalnej, racjonalnej, oświeceniowej w zachodnim stylu. I nie chodzi o to by bronić starego marksizmu, to martwa ideologia. Po prostu: jeżeli nie wiesz kto jest wrogiem – nie możesz wygrać wojny!
Jehovah Witness Simple Asshole!2020.11.28 17:59
Pisz tylko to co wiesz, a że wiesz niewiele PISZ NIEWIELE!
ryszard2020.11.28 17:38
No to będzie bi dennie.